farbanje
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 24

Tema: farbanje

  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    04.02.2009.
    Aktivnost
    19.12.2016
    Lokacija
    PRIJEDOR
    Godine
    49
    Poruke
    16

    farbanje

    Drugari,

    imam nekoliko ideja kako da svog R4 učinim posebnim. Naime ovih dana ga trebam ofarbati. Nemam namjeru da bilo šta mijenjam na samoj limariji. Ideja mi je da koristim dvije boje. On je u originalu crveni. Zapravo je bio crveni , jer tako piše u saobraćajnoj, ali je sad blijedo crven, braon ili šta već. U svakom slučaju trebao bi ostati pretežno crven da ne moram mijenjat saobraćajnu.
    Vidio sam nekoliko stvari na netu, uključujući i galeriju na našem sajtu.
    Jedna je varijanta bež(krem) ili svijetlo siva boja sa strane do visine lajsne, sa felnama u toj boji. Druga opcija je bijeli krov (kao kod mini coopera), sa bijelim felnama. Ostalo, naravno crveno. Jel ima neko iskustva sa tim, kako izgleda. dase ne hvatam za glavu kad sve bude gotovo. Šta mislite o lajsnama koje se mogu kupiti na pijaci koje se lijepe. Ima li smisla to stavljati na GTL jer on nema lajsnu po defaultu.
    Drugi hebu, a ti se Muzafere kupaj!

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: farbanje

    I meni se svidja ta ideja sa beli krovom a ostalo crveno,takav neki izgled i ja jurim .Felne sam vec ofarbao u belo a one plasticne lajsne branici i maska ce uskoro da idu u crno ,a boze zdravlja krov na leto u belo.Skoro sam negde video jednog sa belim krovom i mogu ti reci da po meni extra izgleda.

    Aj ako budem naso sliku nakacicu da vidis.

    Pozdrav

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    04.02.2009.
    Aktivnost
    19.12.2016
    Lokacija
    PRIJEDOR
    Godine
    49
    Poruke
    16

    Re: farbanje

    Taj bijeli krov je strašna stvar. I u Škodi su to skontali pa sad imaju liniju novih fabia sa bijelim krovom. Ima jedna koju gledam preko puta ofisa svaki dan, i kontam da super izgleda. Inače mi fabia nije nikakav izbor, ali ova izgleda pravo sportski. Valjda će takav efekat imati i na renou.
    Ima jedna fotka koju sam našao. Složićeš se da je efektno.
    Drugi hebu, a ti se Muzafere kupaj!

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: farbanje

    Odlicno izgleda samo bi ja ove linije koje idu preko A stubova malo skratio.

    Aj pa ako budes ofarbao pre mene tj. pre leta nakaci slike da vidimo kako je ispalo ,a mozes i da otvoris svoju temu u uradisam sekciji!

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: farbanje

    Slozio bi se sa kolegom, ne treba farbati A stubove. Nego slicnu semu ja planiram, bijeli krov i ona Renault svijetlo plava za ostatak Jos mi fali auto
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  6. #6
    Baby Renault 4
    Član od
    04.02.2009.
    Aktivnost
    19.12.2016
    Lokacija
    PRIJEDOR
    Godine
    49
    Poruke
    16

    Re: farbanje

    Slažem se da nije trebao da spušta tu bijelu dolje. Samo krov, ili druga opcija što sam vidio ovde u galeriji je da ide crnom sve do vrata (phantom). Također je zanimljiva ideja, ali na crvenu ne znam da bi išao crni krov. Možda i bi , treba razmisliti.
    Planiram da slikam radove, odnosno po fazama kako se sređuje. Svakako će to biti prije ljeta pa ćete imati primjer kako se radi , ili ne radi .
    Baš jedva čekam da se počne sa tim. Nisam nikad radio ništa slično, a odavno sam planirao. Doduše sa VW Bubom, ali ni rendža neće biti manji izazov.
    Drugi hebu, a ti se Muzafere kupaj!

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    21.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: farbanje

    Crveni sa belim će biti
    Slikaj R4 pa daj slike nekome da ti uradi u foto šopu kako ti odg

  8. #8
    Baby Renault 4
    Član od
    04.02.2009.
    Aktivnost
    19.12.2016
    Lokacija
    PRIJEDOR
    Godine
    49
    Poruke
    16

    Re: farbanje

    Evo konačno je rendža sređen. Trajalo je dva mjeseca ali se čekanje isplatilo. Ima nekoliko fotki u galeriji. Rendža je komplet restauriran. Sanirana su oštećenja na podu , skoro trećina poda je izmijenjena, sva četiri blatobrana stavljena nova, neke neravnine ispeglane, ofarban kompletan sa bojom Lechler, promijenjeni zadnji amortizeri, promijenjena maska unutrašnja (crna umjesto smeđe), stavljene presvlake, navlaka volana, promijenjene platine, felge pjeskarene i ofarbane u bijelo i možda još neka sitnica. Još je dosta ostalo da se odradi ali polako. Fale rikvesc svjetla, ne uspijevam da ih nabavim. Naletiće negdje valjda.
    Sve pohvale majstorima, pokazali su se kao profesionalci. Nije bilo podcjenjivanja, tipa ma to je krš ne treba to mnogo lickati. Vrlo sam zadovoljan.
    Nadam se da se i vama sviđa.
    Pozdrav svima.
    Drugi hebu, a ti se Muzafere kupaj!

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: farbanje

    Bravo zemljak Svidja mi se kako si sredio cetvorku i sad da te vidimo na iducem okupljanju
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: farbanje

    Lepo izgleda. Ako neko bude radio nešto slično sa malo više "vremena" odlično bi izgleadlo da se uradi gradient odnosno postepenr prelaz jedne u drugu boju. recimo da sam vrh krova, onaj rebrasti deo bude beo (crn ili šta god), a odatle prema ivicama krova i duž "A stubova" ide taj prelaz. Ovako gde god da ga presečeš na stubovima izgleda preoštro.
    Tajni savetnik KV kru

Slične teme

  1. Elektrostatičko farbanje, pulverizacija?
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.11.2011, 20:05
  2. Farbanje automobila
    Autor Renault 4 u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 16.01.2011, 16:58
  3. Farbanje bloka, kartera i dekla ventila
    Autor John Doe u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 22:00

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •