Saveti o Limariji (Moj R4 TEMP511) - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva 12345
Prikaz rezultata 41 do 43 od ukupno 43
  1. #41
    Renault 4 GTL
    Član od
    08.09.2008.
    Lokacija
    Beograd,Vinca
    Godine
    46
    Poruke
    433

    Re: Saveti o Limariji (Moj R4 TEMP511)


    Evo mene ponovo.
    Jos uvek me cetvorkica zeza. Imao sam skoro problema sa akumulatorom. Istrosio se. Ni nizbrdo nije pomoglo , vec sam morao da ga punim. Stao sam u jednoj ulici blizu Tempa i sam se jedan tip zaustavio. Onda je moja draga videla u jednom dvoristu preko puta par kombija i predlozila mi da tamo pronadjem pomoc, sto sam i ucinio. Sreca da imam nju , jer je predlog urodio plodom i jedan tip mi je pomogao da napunim akumulator.
    ;-* R4

  2. #42
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Saveti o Limariji (Moj R4 TEMP511)

    Jedan mali savjet. Provjeri dvije stvari. 1. Ne znam tacno kako je to kod cetvorke rijeseno, ali dinama u sebi svaka ima cetkice koje se s vremenom istrose, pa pocnu sve slabije davati struju. To se ocituje time da ti gori lampica od akumulatora u voznji. Sjecam se na mom unu je to ovako izgledalo: Cetkice se istrosile, slabo se punio akumulator, a lampica se vidjela da svijetli samo po mrklom mraku. Provjeri cetkice svakako. i 2. provjeri koliko je zategnut klinasti kais, ako skripuce na ladno nije na odmet staviti novi, nije to skupa investicija.

    A sto se tice akumulatora, kao i sve i oni imaju svoj radni vijek. Ovisno od kvaliteta i eksploatacije. Nije lose kadkad provjeriti nivo elektrolita u njemu, te doliti DEMI vodu. Nikako obicnu, imo sam prilike vidjeti da dzambasi i to rade. Odes fino na benzinsku i kupis litru demineralizovane vode, jeftino je to a more ti trajat kolko oces. E sad jos jedna stvar. Akumulatoru se znatno moze produziti vijek trajanja uz malo brige. Ne ostavljaj svjetla upaljenja kad izgasis auto :) I takodje jedna napomena. Zimi snaga akumulatora opada zbog temperature. Pa ako ti auto nece da upali odma obavezno verglaj u kratkim trajanjima, i sa malo pauze izmedju verglanja.
    Dopunjavanje akomulatora: jako zdrava stvar za isti. Odes fino kupis sebi punjac za akumulatore. Pljunes koju kintu ali imas stvar koja ce ti koristiti dugo vremena(sve dok ne krepa) nisu sada skupi.
    U SLEDECE STO PRICAM NISAM SIGURAN, ne razumijem se bas oko struje i auta puno, pa ako sam sta pogrijesio nek me ispravi ko.
    Dakle: Punjenje akumulatora treba da bude sto sporije. Jak punjac ce ga napuniti brzo ali to je lose po akumulator. Bolje ga je puniti nekim slabijim, ili odabrati slabiju vrijednost ako na punjacu ima opcija za to. Teoretski to bi trebalo da ide ovako: Za akumulator od 50Ah potrebno je 10 sati punjenja punjacem snage od 5 Ampera. Ako imas npr punjac od 3 Ampera i akumulator od 45 Amper casova isti je potrebno dakle puniti 15 casova. Punjenje izvedes na ovaj nacin. Kupis punjac(kazem nisu bas ni skupi ovih dana) izvadis akumulator, stavis u garazu. Izracunas vrijeme punjenjenja(gore opisana metodo). Ocistis kleme od akumulatora, toto mast fino ide na njih;), otvoris poklopce akumulatora, provjeris da li ima dovoljno tecnosti. elektrode(ili kako se vec zovu one olovne ploce u njemu) ne smiju biti na suvom. na vecini akumulatora je oznaceno koliki treba da je nivo elektrolita. Uglavnom oko 1cm iznad "elektroda". Ako ima suvih ili niskih, dolij DEMI vodu. Ostavi akumulator otvoren. Spoji kleme od punjaca na akumulator. Ukljuci punjac u struju. Sacekaj potrebno vrijeme(napominjem jos jednom, sto manje Ampere i sto vise sati je zdravije za vas aku). Vrati se nakon potrebnog vremena. Iskljuci punjac iz struje. Skini kleme sa akumulatora. Poklopi nazad poklopac akumulatora(koji je dakle tokom punjenja ostao otvoren). Vrati akumulator u cetvorku, i uzivaj :)

    Napominjem jos jednom: Ovo je metod punjenja koji ja koristim. Ne razumijem se u te stvari bas, i molio bi nekoga ko se razumije da potvrdi/negira ovo sto sam napisao.
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  3. #43
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Saveti o Limariji (Moj R4 TEMP511)

    Jeste vala ovo mali ali sa fino dopunjenim akumulatorom moci ces se posvetiti brizi oko limarije
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

Slične teme

  1. Road Trip - saveti pre polaska na duži put.
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.02.2013, 16:33
  2. Iskustva i saveti u internet kupovini
    Autor allez-y u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2012, 15:37
  3. R4 - TEMP511
    Autor temp511 u forumu Garaža
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.04.2009, 21:01
  4. pitanje o limariji
    Autor renault1979 u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.08.2008, 21:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •