reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 37
  1. #1
    dule_4_GTL
    Guest

    reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    ovako meni je spustena glava iz razloga zato sto je izbio dihtng glave pa je spustena nekih par milimetara . ali spusticu je 9 milimetara kolko je maximum ja mislim , i karburator je radjen u servisu kod vidana u kraljevu , tacnije znam da ga je radio kao za sebe i znam da je nesto dodavano i menjano .ali ne znam stvarno sta . kada sam uzeo auto od njega nije mu bilo dobro kidao je drugom je izlazio 100 bez problema kroma fiat 1.9 td nije mi mogla do 130 nista . to vam sve govori . tako da u skorije vreme planiram da otvorim motor i da ga napucam na maximalnih 80 ili 90 konja . posto mi je to nekako naj zanimljivije da uradim :) momci sta vi mislite?

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Kako ce da napucas motor do tih 80-90 konja daj neke detalje i jel si razmisljao onda kako ces da ga zaustavis i oces da ojacavas shasiju ?

  3. #3
    dule_4_GTL
    Guest

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    pa ovako spusti cu glavu do graja . blok sirenje hilzni , obradjivanje ili stavljnje druge radilice . u fazonu kao sto jugo se radi na petu specijalu tako i on . poliracu usise i naravno pozadi cu da stavim lonac i paljenje elektronsko sto mi je preporucio decko sa foruma i eto je mala azdaja spremna da dere napucane keceve i jugice i ostale masine sto se ku*ce do 2000 kubika :) a zaustavicu ga sa njegovim diskovima prednjim i plocicama naravno novo mi je sve napred i bolesno koci i naravno menjac i niza :)

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Dule kad vec to radis, imam mali predlog za tebe, da nekako auto ostane spolja u sadasnjem stanju ili ga jos malo izgrebi i tako te fore... E onda je poenta, da kad deres baju bude jos vece uzivanje, znas onako kad vidi nasviranu cetvorku moze reci, eh pa ovaj je nesto ulozio k ozna ta je ubacio, ovako ima tek da crkne, jer povrsni magarac razmislaj samo po povrsini, a ona je na oko jeftina, e tu dolazi ono cuveno "Vazno je sta je ispod haube"
    Milim poenta je sto neupadljiviji auto, sa tako sredjenim motorom, da bude kompletno ponizenje bilmeza

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #5
    dule_4_GTL
    Guest

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    mozda je to kul ideja brate ali ja hocu da on izgleda bolesno mislim da bude spusten zatamljen u fullu i naravno ide na radjenje u limarije , a presvlacim u krabon one sjtne i branije . i dve linije na haubi :) to ce biti za skum . posto mi tp prtak radi ;) a dosta je on izgreban :) patim ja od toga da mi auto bude u fullu kad sam ga zakacio pozadi sa leve strane u malo nisam zaplakao . i to je jedino mesto gde sam ga ja zakacio . ostale je kakav je doso kod mene :)

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Ok, a nisi razmisljao o gordini varijanti da lici na stare sportske, ti bi moderno koliko vidim, ali oko tog spustanja je diskutabilno, vec smo ovde pricali, ima tema, ne dobijas nista, gubis na udobnosti i upravljivosti, jedino resenje je ogibljenje komplet sa r5 alpine...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7
    dule_4_GTL
    Guest

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    pa sada moram da ga spustim jebeno je mnogo se nakrece . . . jesam mu sve izmenjao od amortizera pa do celog trapa ali nije to to . mora da se spusti zmlji malo kada bude peglao 3 150 nece da bude bas pogodan ovako visok za tu brzinu ... realno mora da spusti . a video sam kako je izgeda kada ej spusteni vozio sam ga i bolesno je dobar osecas kada skrenes u krivinu pod uglom od 90 stepeni a auto ne mrda . mislim na renoa :) videcete za nekoliko meseci o cemu vam pricam :)

    EDIT: Ovo je 3. put da ispravljam psovke, a za svaku sledi opomena, sve pise u pravilniku foruma, nov si, pa smo istolerisali one tri, sledeci put opomena, postoji deo foruma gde je donekle moguce koristiti psovke, ali opet napisane sa zvezdicama, ipak imamo i dama na forumu

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Znas kad ces imati 80-90 konja sa standardnim R4 motorom, NIKAD.
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Šta je rađeno sa karbom?Samo dizne ili dvogrli?
    Slažem se sa John-om.
    Snake:ja sam imao bolji osećaj upravljivosti kad je bio potonuo do druma tj kad nas je bilo brdo u autu E sad,možda je subjektivni osećaj,ne znam...

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    20.09.2007.
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    35
    Poruke
    668

    Re: reno 4 gtl spsutena glava i radjen karb by dule

    Ja sam isto bio kao za spustanje ali kad pomislim na nase puteve kad malo malo pa upadnem u ambis, Pug se tako razjebao tj trap i amorti, mogu da zamislim spustenu cetvorku...Sta li bi od kugli ostalo...

Slične teme

  1. Zenith karb problem
    Autor Rendzerica u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 12.09.2017, 16:25
  2. Crevo za vakuum sto ide na karb
    Autor Italijan u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.12.2009, 01:52
  3. KAKO JE RADJEN BELI RENDZER
    Autor milan u forumu Garaža
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 22.09.2008, 08:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •