Cime zalepiti bravice na prozorima ??
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
  1. #1

    Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Molim Vas dobri ljudi, recite cime da zalepim bravice koje su otpale sa prozora..

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Ja sam to lepio u glass servisu ili bilo kom servisu koji radi auto stakla(castio sam ih 200 din za sva 4) i drzalo je pa mozada 1 1,5 godinu i na kraju sam kupio stakla od tl-a na kojima se bravice usrafljuju u stakla jel nsiam vise mogao da se dosadjujem sa tim lepljenjem.Marko Whitesnake je to lepio nekim dobrim super lepkom i njemu i dan da nas drzi,e da mali problem kod tih stakala sa tl-a ,zadnja stakla ne mogu bas lako da se oprave al i to moze da se srei kod stakloresca tako sto ih malo obrusi.Pozdrav i javi sta si uradila.Sava

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Ima bison lepak za staklo!U kompletu je lepak u obliku sprica i dobije se mrezica koja se sece po zelji!Meni drzi od 2005!Bison lepak mozes naci u radnjama koje prodaju alat,gvozdjarama...
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Mislim da je i Mare lepio tim bisonom u principu i ja sam hteo da lepim al sam jednog dana isao na neki otpad da kupim branik i bili su maksimalno bezobrazni i jos su me cimali da sam skidam branik i na kraju sam ga skinuo i usput im maznuo 4 stakla za tl-a.Tako im i treba kad su bezobrazni inace po prirodi nisam takav al jbg iznervirao sam se u trenutku .

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Citat sawoodean kaže:
    Ja sam to lepio u glass servisu ili bilo kom servisu koji radi auto stakla(castio sam ih 200 din za sva 4) i drzalo je pa mozada 1 1,5 godinu i na kraju sam kupio stakla od tl-a na kojima se bravice usrafljuju u stakla jel nsiam vise mogao da se dosadjujem sa tim lepljenjem.Marko Whitesnake je to lepio nekim dobrim super lepkom i njemu i dan da nas drzi,e da mali problem kod tih stakala sa tl-a ,zadnja stakla ne mogu bas lako da se oprave al i to moze da se srei kod stakloresca tako sto ih malo obrusi.Pozdrav i javi sta si uradila.Sava
    U kom smislu da se oprave? Zadnja stakla od TLa ne odgovaraju GTLu? Napred sam stavio stakla od TLa jer su mi se isto odlepile bravice, a lepio sam ih dvokomponentnim lepkom Držalo je 2 meseca
    Gari :)))

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Citat LaQuatrelle kaže:
    Citat sawoodean kaže:
    Ja sam to lepio u glass servisu ili bilo kom servisu koji radi auto stakla(castio sam ih 200 din za sva 4) i drzalo je pa mozada 1 1,5 godinu i na kraju sam kupio stakla od tl-a na kojima se bravice usrafljuju u stakla jel nsiam vise mogao da se dosadjujem sa tim lepljenjem.Marko Whitesnake je to lepio nekim dobrim super lepkom i njemu i dan da nas drzi,e da mali problem kod tih stakala sa tl-a ,zadnja stakla ne mogu bas lako da se oprave al i to moze da se srei kod stakloresca tako sto ih malo obrusi.Pozdrav i javi sta si uradila.Sava
    U kom smislu da se oprave? Zadnja stakla od TLa ne odgovaraju GTLu? Napred sam stavio stakla od TLa jer su mi se isto odlepile bravice, a lepio sam ih dvokomponentnim lepkom Držalo je 2 meseca
    Nisam ni ja siguran kako treba da se oprave treba valjda da se izbrusi gornja ivica da bi lakse klizila javice se vec Whitesnake on mi je nesto objasnjavao

  7. #7

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Citat sawoodean kaže:
    Citat LaQuatrelle kaže:
    Citat sawoodean kaže:
    Ja sam to lepio u glass servisu ili bilo kom servisu koji radi auto stakla(castio sam ih 200 din za sva 4) i drzalo je pa mozada 1 1,5 godinu i na kraju sam kupio stakla od tl-a na kojima se bravice usrafljuju u stakla jel nsiam vise mogao da se dosadjujem sa tim lepljenjem.Marko Whitesnake je to lepio nekim dobrim super lepkom i njemu i dan da nas drzi,e da mali problem kod tih stakala sa tl-a ,zadnja stakla ne mogu bas lako da se oprave al i to moze da se srei kod stakloresca tako sto ih malo obrusi.Pozdrav i javi sta si uradila.Sava
    U kom smislu da se oprave? Zadnja stakla od TLa ne odgovaraju GTLu? Napred sam stavio stakla od TLa jer su mi se isto odlepile bravice, a lepio sam ih dvokomponentnim lepkom Držalo je 2 meseca
    Nisam ni ja siguran kako treba da se oprave treba valjda da se izbrusi gornja ivica da bi lakse klizila javice se vec Whitesnake on mi je nesto objasnjavao
    Probacu sa tim lepkom za sad, cula sam da sa silikonom ne vredi, a sa obicnim s. lepkom sam probala i nista.. Javicu sta sam uradila svakako! ( malo se slabije snalazim s ovim forumom, ne znam sta da stisnem da bi odgovorila, debil, covek iz proslog veka )

  8. #8
    Renault 4 GTL Avatar od  frma
    Član od
    23.03.2009.
    Aktivnost
    03.09.2015
    Lokacija
    Slavonski Brod CRO
    Godine
    55
    Poruke
    431

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Također sam imao isti problem koji sam nadam se na duže vrijeme riješio(drži već 5god) tako da se prvo zaljepi tanka mrežica(tražiti za ljepljenje glatkih površina-nema neki poseban naziv ali izgeda kao tanka bakrena mrežica naljepljena na šmirgl papir koji se reže škarama kako bi dobili oblik koji trebamo) na metalni dio dvokoponentnim ljepilom i ostaviti da se dobro osuši.Potom istim dvokomponentnim ljepilom nanjeti na tu tanku mrežicu zatim staviti na predviđeno mjesto na staklo ,zaljepiti što boljom ljepljivom trakom(ja sam koristio onu sivu široku)i ako imate kakvu stegu lagano stegnite.Ostaviti preko noći.Skiniti stegu te pažljivo odljepiti traku i to je to.Ta mrežica i dvokoponentno ljepilo u Hrvatskj košta 100 kn ili 14eura,možda skupo ali drži.

  9. #9

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Citat frma kaže:
    Također sam imao isti problem koji sam nadam se na duže vrijeme riješio(drži već 5god) tako da se prvo zaljepi tanka mrežica(tražiti za ljepljenje glatkih površina-nema neki poseban naziv ali izgeda kao tanka bakrena mrežica naljepljena na šmirgl papir koji se reže škarama kako bi dobili oblik koji trebamo) na metalni dio dvokoponentnim ljepilom i ostaviti da se dobro osuši.Potom istim dvokomponentnim ljepilom nanjeti na tu tanku mrežicu zatim staviti na predviđeno mjesto na staklo ,zaljepiti što boljom ljepljivom trakom(ja sam koristio onu sivu široku)i ako imate kakvu stegu lagano stegnite.Ostaviti preko noći.Skiniti stegu te pažljivo odljepiti traku i to je to.Ta mrežica i dvokoponentno ljepilo u Hrvatskj košta 100 kn ili 14eura,možda skupo ali drži.
    Da li ta mrezica ide uz lepak kad se kupuje ili ne, da znam sta da trazim..

  10. #10
    Renault 4 GTL Avatar od  frma
    Član od
    23.03.2009.
    Aktivnost
    03.09.2015
    Lokacija
    Slavonski Brod CRO
    Godine
    55
    Poruke
    431

    Re: Cime zalepiti bravice na prozorima ??

    Da, ide uz ljepilo i točno izađe za četiri stakla(5x5cm).Nemogu se točno sjetiti ali mislim da je proizvođać HENKEL.

Slične teme

  1. Kako zaradjujete za zivot i cime se sve bavite?
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Café
    Odgovora: 149
    Poslednja poruka: 22.11.2014, 18:38
  2. Bravice za vrata
    Autor oseloth u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.12.2008, 23:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •