Renault 4 GTL '85 by me :))) - Strana 19
Strana 19 od 21 PrvaPrva ... 915161718192021 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 190 od ukupno 202
  1. #181
    Koja cijena? :-)

  2. #182
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    35 eura
    Gari :)))

  3. #183
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    Oduvek imam problem sa žmigavcima pogotovo kada upalim sva četiri. Dešava se da kad upalim sva posle nekog vremena samo prestanu da rade. Pre jedno godinu dana sam promenio ono dugme u kabini i to je tako radilo i evo opet počinje da se ponavlja isti problem. Nemam sad pri sebi drugo da vidim jel opet to ili je do automata žmigavaca?! (gde se on nalazi?) Kad prestane da radi malo ga čuknem od gore i opet radi. Ali samo tako, vadim dugme, mrdam kablove svašta nešto ali sarađuje samo kad ga pogledaš popreko odnosno udariš
    Gari :)))

  4. #184
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Nalazi se na strani gde je ablender,na donjoj plastici koja se skida,crna kocka u koju ulaze neke zice!
    Skini i pogledaj da nije do njega,moguce da su kontakti oksidirali,malo poprskaj WD40,ako ponovo zeza javi se da resimo problem!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  5. #185
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    E ako je crna kocka u pitanju ne mogu da omašim! Fala Doco, pogledaću čim stignem pa javljam.
    Gari :)))

  6. #186
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Jeste, to je "crna kocka", sa jednim šrafom i maticom je pričvšćena za oblogu volana i na sebi ima konektor sa 4 žice.

  7. #187
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    U žurbi bez skidanja plastike jer imam kako neko reče lopovkse prste prodrmao sam tu kocku i kontakte i za sada sve radi, fala vi! No svakako bi trebao skinuti i malo WD-a poprskati.
    Gari :)))

  8. #188
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    A sta ako zagudi,pa bude neki minus i sneg,a ono nece da radi,ko ce ga tad skidati???
    Alat u sake i odradi to dok je sunca napolju!
    HITNO!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  9. #189
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    Kakvu vi teroriju imate o ovome? Evo par citata sa neta:

    - Usisne grane se ne greju da bi zagrejale vazduh vec samu usisnu granu, da ne dolazi do formiranja kapljica goriva na zidovima, a i takvi sistemi se uglavnom vidjaju na karburatorskim sistemima, znaci davno proslo vreme. Eventualno se greje leptir, da se ne zaledi, ali samom motoru hladan vazduh ne steti vec koristi.

    - Hladan vazduh je gusci od toplog, u istom vremenskom periodu (1 usisni takt) motor uvuce vecu kolicinu hladnog vazduha nego sto bi mogao da uvuce toplog, moze da se spali vise goriva, veca snaga kao posledica.

    - Ne....leti treba da dodajes hladan vazduh da bi imao manju potrosnju i bolje performanse. Smesu ne stelujes mozes samo da prepodesis smesu za rad na leru, imas slel sraf na karburatoru.
    Motor treba biti topao a vazduh hladan.
    Prigusenjem usisanog vazduha smesu bogatis a ne siromasis i potrosnja je veca. U oba slucaja se motor haba...smesa treba da je idealna.

    - Tacno je da sto je vazduh hladniji, vise ga stane u cilindre i explozija je sa istom kolicinom goriva veca, pa je samim tim i snaga veca. Poenta je da se sa istom kolicinom goriva i vecom kolicinom vazduha dobije veca snaga sto rezultira manjom potrosnjom.

    E sad, od kada sam stavio crevo od filtera do izduvne grane meni trosi vise goriva i to dosta vise i u cemu je sad problem? Treba podesiti smesu drugacije ili da jednostavno vozim bez tog creva!? :D
    Gari :)))

  10. #190
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    I ovo:

    - Topao vazduh je redji, manje ga ude u cilindar za svaki stroke, trosi se manje goriva (pod uslovom da se smesa na karburatoru uskladi sa temp. usisanog vazduha), manja snaga kao posledica, ili preterana potrosnja ako se smesa ne nasteluje kako treba. Previse topao vazduh u usisu daje dobre uslove za pojavu detonacija.
    Gari :)))

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •