Renault 4 GTL '85 by me :))) - Strana 20
Strana 20 od 21 PrvaPrva ... 10161718192021 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 191 do 200 od ukupno 202
  1. #191
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Ugradi plin i resio si problem!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  2. #192
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Ajoj ajoj.. Kakve google i wiki teorije Isuse mili... kakav hladan zrak, kakve kapljice,kakva gustoća zraka - pa ne radi se o pozicioniranju miliona tranzistora na povrsini od tri kvadratna milimetra pa da gušći-rjeđi zrak ima toliki utjecaj na perfomanse motora, aaaaa poooogotovo da ti osjetiš đonom cipele koliko stisnes papucicu gasa koja klapara sa centimetar lufta.
    Inace, kad se utrkuju na Street raceu sa potpuno preradenim motorima, sa tako mapiranim motormenagementom koji je radem samo i jedino za sto brzi prolazak ta 402 metra, sa motorima koji su toliko ''nafrizirani'' - tocnije ''načipani'' da se radi o doslovce monstrumima koji bi sami sebe ''probavili'' da se duze voze - i takvim motorima kad se ''zaledi'' intercooler spricanjem CO2 postizu djelic sekunde bolje rezultate na ta famozna 402 metra. A govorimo o preradenim motrima od preko 300-350KS koji serijski razvijaju po 150ks.
    Zar se zbilje jos ljudi zamaraju pišući i diskutirajući o ''razlici količine usisanog zraka'' a samo na osnovi razlike temperature hladno/toplo?
    Motor je raden da radi tako i tako i amen. Sta to znaci da motor ima ujutro 100konja kad ''štipa'' po obrazima a popodne kad zatopli - ima 85 konja jer se zrak toliko razrijedio. Pa nije to karburator za klipni avionski motor koji zbilja radi na razrijedenom zraku na 7000m/nv i na temperaturi od -30.
    Ja se samo naj naj najiskrenije nadam da opet nisi nesto kemijao po onom majstroski i vrhunskom repariranom karburatoru...
    Ne diraj vijak smjese... Ne diraj nista...
    Stavi repariran karburator, stavi nove kablove, stavi dobar razvodnik, stavi nove platine, stavi nove svjecice, stavi novi kondenzator, stavi novu rucicu razvodnika, stavi novu kapu razvodnika, postelaj ventile i deri peri...
    Nadam se da nisi kemijao po repariranom karburatoru...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #193
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    Ma nisam nista dirao, tek cu da diram buahahaha :D Ako sutra nadjem vremena tek cu tad montirati taj sveze reparirani ali kazem ti metnem crevo potrosi i do dve-tri litre vise na 100km... Istina ziva, smorio sam se jako
    Gari :)))

  4. #194
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    Sve mogu promenuti ali odakle mi dobar razvodnik :D
    Gari :)))

  5. #195
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Ta spika sa potrosnjom je samo znak da ti je karburator katastrofalan. Makni to sto prije. Pitanje je i kakav ti je filter zraka. Koliko se vozis pod cokom, tocnije - MORAS li se voziti pod cokom duze vrijeme.
    Te dve - tri litre su definitivno pre pre velika potrosnja ali imaj u vidu i kako se i gdje i koliko vozis. Kratke relacije na coku... Odeee gorivoooo....
    Prosle zime, dok je sam sa Izom bio u KC na onih -20 potrosnja je bila, pisao sam, preko osam litara, skoro devet, a Iza je trosila sa tim karburatorm ispod pet litara otvorene ceste kad sam recimo isao za Baračku.
    A za razvodnik.. Ima ih ima... Bez brige. Samo treba ''skakati'' na svaku katru koju vidis. Opet ponavljam onu svoju pricu - da smo imalo slozniji imali bismo dijelova da bi se na okupljanjima gadali karburatorima i razvodnicima i alnaserima i alternatorima i igrali golf, kriket i basebal sa preradenim torzijama.
    Ovako - PRC! Kud koji - mili moji. Svak' za se...
    Evo, prvom prilikom ako naletim na dobar razvodnik - javim ti.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #196
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    Ma karb je Tomin, dao mi je da se sluzim sa njime dok ovaj moj ne dodje i kazem ti cak i po ovoj zimi sa tim nece preci 8 nema trika ali sa crevom 10 i vise ko od sale nebitno kako se vozi, stuca, zapinje cudno cudno nesto... Npr necu da kocim nego usporavam motorom po snegu/ledu i samo stuca, a to sve isto bez creva normalno se ponasa... Vozim ga malo duze pod saugom i to je prvo sto mi je rekao majstor kada ga je montirao da nije to TO, a opet verujem i Tomi jer je i taj skoro repariran... Kako da znam koji je dobar razvodnik? Onaj sto nema lufta? Ovo sto si sve nabrojao ima da promenim na prolece komplet. Misssim vozim mozda dva semafora duze sa saugom nego pre..
    Gari :)))

  7. #197
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Pa pitaj Tasića sa foruma, čini mi se kao korektan lik za saradnju, a i poznaje tematiku.

  8. #198
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    Citat LaQuatrelle kaže: Pogledaj poruku
    Kako da znam koji je dobar razvodnik? Onaj sto nema lufta? Ovo sto si sve nabrojao ima da promenim na prolece komplet. Misssim vozim mozda dva semafora duze sa saugom nego pre..
    Vlado, imam polovan karb i razvodnik Ducellier. Radili zajedno u 4 koja je otisla pod presu (jedna od onih sto su bile skoro k'o staklo, al' zbog papira za punto..) Javi se na pm ako ti treba da probas i vozis dok se ne snadjes..

  9. #199

  10. #200
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    Citat allez-y kaže: Pogledaj poruku
    Vlado, imam polovan karb i razvodnik Ducellier. Radili zajedno u 4 koja je otisla pod presu (jedna od onih sto su bile skoro k'o staklo, al' zbog papira za punto..) Javi se na pm ako ti treba da probas i vozis dok se ne snadjes..
    Ju nisam ni skontao ovu poruku Hvala puno al evo danas promenio kablove, kapu i dugme. Izgleda da su me kablovi zezali... Za sada sve okej.
    Gari :)))

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •