Procena stanja sasije
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    24.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Procena stanja sasije

    Gledao sam metalik plavi R4 91 god.prva boja.
    Pomenuo sam u jednom od mojih postova da vlasnik trazi 1300e.On ga pre par godina platio 2000e.
    Stanje:
    spolja auto izgleda prilicno dobro,poneka bubuljica na gornjim spojevima zadnjih krila.
    takvo je stanje i na patosu kod zadnjih vrata na mestu gde se pod spaja sa unutrasnjim krilom.
    Sanke su skroz u redu nema ni rdje na njima.Menjac je malo mastan oko mesta gde ulazi poluga.
    Motor skroz suv.Oko cepa kartera ima ulja,
    valjda nije menjana bakarna podloska na cepu pri zameni ulja.
    Nosaci torzija su uredu,ima malo rdje ali se nista ne kruni.
    Poneo sam i staru cetkicu za zube pa sam sa njom istrljao prljava mesta i ona koja su tesko dostupna.

    Problem:
    Zadnje grede (Valjda je to ono sto zovete kutije idu dve paralelne do kraja zadnjeg dela)
    Primetio sam da ima nekoliko zakrpa duzine oko dvadesetak cm ,postavljenih pre par godina .
    Te zakrpe su opet naprsle ,ne na varovime nego po duzini, ne krune se ali se primecuju zute naprsline. Vidi se tek kada se podvuce pod auto(ako se samo cucne skoro se ne mogu ni primetiti ali ja sam lepo zalegao jbg majca mnogo jeftinija nego moguci zajeb.)
    Auto ima kuku ovaj vlasnik kaze da je tako kupljen ali da on nikada nije vukao prikolicu.


    Pitanja:
    Koliko dugo se moze voziti auto sa takvim naprslinama posto sam primetio da ljudi voze renoe sa rupama velicine pesnice na tim mestima?
    Da li za popravku tih greda mora da se skida skoljka sa sasije?
    Koliko kosta kvalitetna popravka tih greda?
    Koliko mogu da traju te grede ako su zakrpljene pri normalnoj eksploataciji,mislim da se ne preopterecuje vozilo teretom?
    Cini mi se da sam za sada dobro naucio da detektujem kriticne tacke na renou, jedino sto za mene postoji samo crno i belo.
    Znaci ili je sve u redu ili nije sve u redu.Problem je sto nemam iskustva da procenim kada nije sve u redu koliko to nije u redu tj koliko kosta to sto nije u redu pa cim nadjem falinku odustanem od kupovine.

  2. #2

    Re: Procena stanja sasije



    Ako je auto prešao 70-tak hiljada onda vredi tu lovu. Ali, sa obzirom da su mu varene grede verovatno je prešao više. Sa tim zavarenim gredama možeš još da se voziš ihahaj ali svakako ih treba ojačati i ne košta nešto puno a i ne skida se ništa. Barem kada su meni varili, a do sada je to bilo na tri četvorke nisu ništa skidali. Koštalo je, koliko se sećam, 30E po gredi, i držalo je posle sasvim OK.
    Probaj ti liku da oboriš cenu jer mislim da ne može toliko da dobije.

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    24.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Re: Procena stanja sasije

    Taj metalik plavi presao 130 000.I meni se cini da ne vredi vise od 1000e.

    Malopre sam gledao jedan R4 od mojih poznanika on je presao 70tak hiljada 83 god.
    Nije na prodaju slucajno smo se sreli.
    Zadnji deo kao nov grede nosaci torzija i ostalo.Valjda na njima jos fabricka zastita.
    Nisam verovao da je to moguce s obzirom cega sam se nagledao.
    Sanke su mu varene u prednjem delu sto me zacudilo s obzirom kakav je pozadi. Kazu nikada nisu nikakav teret vukli sa njim.
    Onako limarija solidna farban pre tri god u metelik zelenu ali nije uradjena priprema najbolje pa izbile bubuljice na par mesta(platili farbanje 700e).
    Cuje mu se neko cvrcanje kada se okrece volan cak i kada je auto ugasen i stoji u mestu.

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Procena stanja sasije

    Kada su grede u pitanju da bi se normalno reparirale mora da se skinu zadnje torzije i rezervoar pa da se komplet ili delimicno (posebno na mestu gde se srafe torzije) ojaca sa limom od 1.5 ili 1.8 mm, gredu nema smisla krpiti i peckati vec se ona komplet oblaze sa dva profilisana lima i vari. Ako budem imao vremena objasnicu ceo postupak kako se i sta radi. naravno potrebno ih je i iznutra zastititi uspricavanjem starog ulja i onda je sve sredjenjo i moze da traje
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    16.09.2007.
    Aktivnost
    20.06.2012
    Lokacija
    Bačka Palanka
    Godine
    42
    Poruke
    2,389

    Re: Procena stanja sasije

    Sve su ti rekli.A ono za volan,90% da je letva volana rekla baj-baj..

Slične teme

  1. Novi dijelovi sasije?
    Autor John Doe u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 69
    Poslednja poruka: 28.07.2011, 20:50
  2. Alat za popravku sasije na r4
    Autor Argonaut1 u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 04.08.2009, 01:05
  3. Pocincavanje sasije
    Autor John Doe u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.06.2009, 19:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •