Kako se menja lezaj na spaneru i pitanje u vezi vodene pumpe??
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    25.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Kako se menja lezaj na spaneru i pitanje u vezi vodene pumpe??

    Registrovao sam cetvorku :)
    Kupovina i registracija mi je ispraznila sve fondove.
    Sada mi je auto k'o nova devojka po ceo dan sam s njim.
    Doterujem neke estetske detalje sitnice dovodim u funkcionalno stanje i odradjujem stvari koje mogu sam.Neke srafove(vijke i navrtke koji sam morao skidati zamenjujem prohromskim da me sledeci put ne muci rdja na njima).
    Cini mi se da se pomalo cuje lezaj na spaneru kako struze.(izgleda sam peruci motor isprao i lezaj ili je sam dotrajao)

    Pitanja:

    1. Video sam u jednom od postova da za spaner koji se nalazi ispod vodene pumpe ide lezaj 6202-zz.
    Interesuje me da li je dovoljno skinuti seger sa osovine spanera i izvuci remenicu i zameniti lezaj ili se mora skinuti cela poluga koja drzi spaner(ona matica je prilicno nepristupacna za drzanje kontre izmedju izduvne grane i glave)?

    2. Kupio sam danas na buvljaku merac temperature sa kapilarnom sondom 700 din, volim da imam uvid o kretanju temperature, kada upali lampicu kasno je. Nasao sam neki aluminijumski deo od nekog starog auta pa sam od njega brusilicom napravio nosac za sondu i pricvrstio sam ga na jednu od rupa na glavi motora(one za sraf M8). Zbog udaljenosti pokazuje malu razliku u odnosu na temperaturu rashladne tecnosti i temperature gleve motora.Kada upali ventilator na satu pokazuje 70C.
    Primetio sam na prednjoj strani pumpe za vodu jedan veliki sraf za imbus kljuc interesuje me cemu sluzi taj sraf? Ako je cep za ispustanje tecnosti odneo bi kod strugara da mi napravi odgovarajuci cep u koji se uvrce sonda, radi direktnog merenja temperature rashladne tecnosti.


      Vrh

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Kako se menja lezaj na spaneru i pitanje u vezi vodene pumpe??

    Sto se tice senzora za vodu, mozes pricvrstiti umesto srafa gde se ispusta voda iz bloka motora, kada se menja ili pred zimu, a za spaner mora da ti odgovori neko iskusniji, koliko sam video kada su mi menjali, skidali su sve

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    25.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Re: Kako se menja lezaj na spaneru i pitanje u vezi vodene pumpe??

    Promenio sam lezaj,
    mora da se skine ceo spaner da bi se izvukao lezaj sa osovine ,ja sam skidao radapcigerom ali mi se malo iskrivila remenica pa sam je malo peglao .Zatim sam pomocu stege izvukao lezaj iz remenice.
    Za polovnu remenicu su mi trazili 1000 din u jednom servisu ,cisti bezobrazluk pa strugar ne bi uzeo vise od 500 din da napravi novu.
      Vrh

Slične teme

  1. dichtung karburatora pumpe vode pumpe benzine sve ide izradit
    Autor Petar Popara u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.12.2014, 19:25
  2. ...pitanje u vezi fotki???
    Autor vivakompa1 u forumu Pravila i obaveštenja u vezi korišćenja foruma
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.10.2010, 16:31
  3. Pitanje u vezi oglasa prodajem
    Autor renault 4 tl 1981 u forumu Pravila i obaveštenja u vezi korišćenja foruma
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.10.2010, 00:02
  4. Cijena nove vodene pumpe?
    Autor John Doe u forumu Kupujem
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 07.10.2007, 02:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •