Čvrka - Strana 2
Strana 2 od 48 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 475

Tema: Čvrka

  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Čvrka

    Stvarno mi se svidja kako je uradjeno tako da se vrijedi potruditi Jos ofarbas unutrasnjost u crno i imas origi stanje
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Čvrka

    Crno je i planirano unutra.

    Upravo mi se javija na email rekavši da još nije 100% zadovoljan kako je to ispalo.
    Kao:" trebalo bi to još bolje izgledati."
    Radi neki nastavak za polirku kako bi moga dovesti do savršenstva
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Čvrka

    tip je stvarno bolestan!
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Čvrka

    Konacno profesionalac a ne priuceni covek iz oglasa koji polira

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #15
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504

    Re: Čvrka

    Al ovo bolesno dobro izgleda
    Gari :)))

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Čvrka

    Citat petak kaže:
    Crno je i planirano unutra.

    Upravo mi se javija na email rekavši da još nije 100% zadovoljan kako je to ispalo.
    Kao:" trebalo bi to još bolje izgledati."
    Radi neki nastavak za polirku kako bi moga dovesti do savršenstva
    Keep us up to date
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Čvrka

    Citat petak kaže:
    Nema nikakvih problema.
    Samo je problem riješiti transport do ZG-a i nazad
    Dopustite da se predstavim... Voditelj logistike - ja... Nema beda - slijedite upute:

    1,) tiu-ti-tit-ti-tu-ti... ... tuuuu... tuuuu... tuu. Molim... oj Frma! Sta se radi lopino... Zena, djeca,kredit...Sve pet, ha... Cuj... Dosao bi jedan dan do tebe... Imam jdan dil... bla-bla-bla... O.K. Ic a dil... Sredeno, frma care... Vidimo se.

    2.) Vrrm - vrrrrrrr... Preko grane do frme na rostilj... Druge felge vec u pripremi fr-frrr frrr-frrrr ... frr-frr- frrrrr-rrr... ko u boxu skini stavi novi set... Cimnes CityEx i das felge... Racun fakturiras meni (zivjela firma...) a i frma

    3.)Felge na poliranje - to ces da platis - nema druge... Tu mi firma ''ne pali'' i CityExom nazad do frme... To mi opet Fakturiras...

    4.) proglasavanje opceg veselja uz ples, dernek, kirvaj, mesa i pice... Opce slavlje uz ciku djece i pjesmu... Montiranje felgi... Lijepo... polako... Nikakav frrr...fr.frr.frrrr... Rukom zavid-zavid-zavid-zavid doteg-doteg-doteg i lagano doma...

    Evo... Zvuci kao plan...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #18
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Čvrka

    Citat frik-ri kaže:

    Dopustite da se predstavim... Voditelj logistike - ja... Nema beda - slijedite upute:

    1,) tiu-ti-tit-ti-tu-ti... ... tuuuu... tuuuu... tuu. Molim... oj Frma! Sta se radi lopino... Zena, djeca,kredit...Sve pet, ha... Cuj... Dosao bi jedan dan do tebe... Imam jdan dil... bla-bla-bla... O.K. Ic a dil... Sredeno, frma care... Vidimo se.

    2.) Vrrm - vrrrrrrr... Preko grane do frme na rostilj... Druge felge vec u pripremi fr-frrr frrr-frrrr ... frr-frr- frrrrr-rrr... ko u boxu skini stavi novi set... Cimnes CityEx i das felge... Racun fakturiras meni (zivjela firma...) a i frma

    3.)Felge na poliranje - to ces da platis - nema druge... Tu mi firma ''ne pali'' i CityExom nazad do frme... To mi opet Fakturiras...

    4.) proglasavanje opceg veselja uz ples, dernek, kirvaj, mesa i pice... Opce slavlje uz ciku djece i pjesmu... Montiranje felgi... Lijepo... polako... Nikakav frrr...fr.frr.frrrr... Rukom zavid-zavid-zavid-zavid doteg-doteg-doteg i lagano doma...

    Evo... Zvuci kao plan...
    Tko bi znao da se ti bakčeš transportom svega i svačega
    Meni zvuči zanimljivo i izvedivo
    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Čvrka

    Samo lagana ispravka... Ne bakcem se transportom svega i svacega, nego u svojoj firmi dosta radim sa CityExom, Lagermaxom, Overseasom i slicnim.. Pa tu i tamo mogu ''progurati'' neku privatnu posiljku...
    Sta Svaba zna gradove na Balkanu. Najbolje kad im ispisujem putne radne naloge: Idem u neki zaseok oko Pule i umjesto da napisem PULA ko svaki normalni covjek ja Bas namjerno pisem Jadreški. Ne idem u Čabar nego u Tropete... Ne u Zadar nego u Galovac ili Prkos... Pa nek se Schwaba snade. Kad pita gdje je to i zasto ne napisem jednostavno Zadar onda mu ja kazem zasto me onda pita: ''A kako jedan put imas do Zadra i nazad 628Km, a drugi put 643Km...''
    Taktika Bate Zivojinovica u Balkan Expressu: ''Bitno je praviti se blesav i zbuniti Schwabe...''
    Ako bi se potrefilo da bas u to vrijeme imam par velikih gradilista u diru... Sta ko zna gdje sta ide...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Čvrka

    Nastavak priče

    Na jednom od otoka u Šibenskom arhipelagu postoji "groblje" starih autiju svih vrsta. Ljudi ih odvezu tamo da nađu svoj vječni mir.

    Ovo ljeto nabasah na jednog R4 koji mi je zapao za oko. Ne budi lijen malko se raspitah. Mislio sam da će vlasnik tražiti neku vrst zadovoljštine za dijelove koji se mogu iskoristiti.
    Ali.......

    Čovjek mi reče, doslovno: "eno ti ga cijelog, nosi ga cilog, samo da ga ne gledam više"

    Mojoj sreći nije bilo kraja, a posebno iz razloga što su na tom autu bili ovi kotači




    Valjda Vam je sad jasno zašto sam mislio da će trebati posegnuti u žep.

    Ostatak auta i nije bio reprezentativne prirode. Limarija loša, unutrašnjost pokidana.

    Još sam sa njega skinuo karburator i razvodnik paljenja FEMSA. Razvodnik je već našao svoje mjesto kod jednog prijatelja.

    Mislim se da bi se vozio na ovim kotačima dok mi ne dođu "polirane" ali me muči problem šarafa.
    kotači su bili zašarafljeni sa više vrsta šarafa, a ja ne mogu dokučiti koje idu originalno na ovu felgu.

    Da li na nju ide matica br 1.



    ili br 2?


    rupe na felgama mi se čine malko "uništene" što bi se možda moglo vidjeti na primjeru




    Čini mi se kao da je originalno išla matica br 2 da bi u jednom trenutku netko zašarafio i maticu br 1 te na silu stezao matice. I onda od tog siljenja napravio prsten oko rupe na kotaču.

    Matica br 1 imam 17 + 5 (ovih 5 jer im je tijelo malo drugačije je konus isti)
    matica br 3 (to je ovih 5 dodatnih)


    Matica br 2 imam 6 komada

    Evo i svog blaga na okupu



    U međuvremenu je promjenjeno ulje u mjenjaču i manžeta na poluosovini do kola.
    U mjenjač je stavljeno ulje TRANSELF TYPE B 80W90. Za sad je mjenjač odličan, mekan, pogađa brzine glatko i bez zafrkancije. Viditi ćemo šta će biti kad malo padnu temperature (iako kod nas nema nekih oštrih zima). Doduše još uvijek zapinje kad brže poželiš prebaciti iz treće u drugu, ali vjerujem da je to stvar sinhrona koji je načet. Taj zahvat će pričekati neka druga vremena.
    Manžetu sam stavio GOMET-ovu. U HR kod Autokreše cijeli set (mast, dvije brage-šelne i manžeta) 50 kn, malo manje od 7€. Ako ode u godinu dana onda odlazim u Renault i uzimam originalnu za cca 230 kn set, cca 31 €.

    Doma me čeka još i tri litre ulja za motor ELF PRESTIGRADE TS 15W40, filter ulja CHAMPION i 2 litre antifriza GLACELF CLASSIC koji čekaju vikend da ih stavim u čvrku.
    Naručen je i set za reparaturu karburatora ZENITH 28 IF iz BERGMAN MOTO dučana (Zagreb) koji bi trebao sadržavati četiri brtve i diznu, a da li sadrži vidjeti ćemo jer mi nisu baš djelovali uvjeravajuće. Cijeli set cca 40 kn (5€). Kad dođe obavijetim vas da vidite o čemu se radi.
    Toliko za sad, idem nešto i raditi

    Koliko sam roman napisao. Sorry ekipa


    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •