Frikomobil ''Pucko''
Strana 1 od 31 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 303
  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Frikomobil ''Pucko''

    E pa gospodo draga... Doćera i ja svojih 34 konja u štalu... Zao mi je sto nema slika... :smajli/koji/viče/uaaaaaa: ali obecavam da ce biti.
    Danas sam opet postao covjek sa autom... Nakon duge i cudne tri godine i pokoji mjesec eto opet mene u nekom trošnom, klimavom, škripavom autiću koji se zove Renault 4 GTL godista 1990. prvi puta regan u sestom mjesecu 1992. Kupljen od prvog vlasnika, poznanika penzionera koji ga je i kupio, boje ''bijele kave'' i to sa poprilicno puno mlijeka uredna, mazena i pazena, sa 100-i-nesto-sitno kilometara na satu.
    Auto nikada nije udaran, uredno servisiran, nikada nije nista teglio, nikada ostro vozen... Rak rana, prostor oko rezervnog kotaca, torzija i zadnjih krakova tek poceo cvjetati, dve ili tri sitne rupice na podu... Limarija je cakum-pakum...
    Prvi dojmovi su i vise nego . Odmah smo se cura i ja vratili pet godina u nazad ''kad smo se tek poceli voljeti'' naravno u Katromatiku.
    Gospodo draga... Dosao je i taj dan... Kupio sam ponovno Katru. Ne mogu opisati koliko sam sretan i koliko mi je drago sto sam upoznao, sto osobno, sto preko telefona, sto samo preko tipkovnice i monitora toliko dobrih ljudi kao sto ste vi. Pardon... Vi...
    Ako vas interesira cijena - cista simbolika 500 Europskih dinara odnosno tričavih 3600 Dlakavih i zubatih hrvatskih zvijeri. Iduci tjedan ju regam i odmah ide na put cca 300 Km u Koprivnicu (ukupno 600Km) po KC table i onda nakon ''promatranja'' ide na servis. Interesira me cisto ovako stanje, bez da ista diram sta kazu aparati i ''mjerodavne institucije'' na tehnicku ispravnost. Nakon izmjerene potrosnje i zapazanja na putu slijedi jedan opsezniji servis u vidu repariranja karba, paljenja, ulja, filtera i svih ostalih sitnica...
    Gospodo draga... Kupio sam Katru...

    ''Moji su drugovi biseri rasuti po celom sveeeetuuuu...''
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504

    Re: Frikomobil

    Oho, pa čestitamooooo Slike pod obavezno da vidimo tu ljutu makinu

    Aj pa
    Gari :)))

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Frikomobil

    At last Da znas da ti sada ne gine jedno okupljanje
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Frikomobil

    E pa, meštre, neka ti je sa srećom i dugo i u radosti da ju vozaš.
    Aaaaaa, ponovo radi bioskop... to jest' Frik ponovo ima Katru, Frik ponovo ima katru
    Tajni savetnik KV kru

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Frikomobil

    Cestitam, puno kilometara da predjes.
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Frikomobil

    Ooooooooooooooooooooooooooooooooo konacno! SVaka cast
    E a za karburator, da skoknes cetvorkom do BGa da se uradi kako valja i da nakupujes delova, pa onda redom da ostavljas Frmi, John Doe-u itd...

    Dire Straits - Heavy Fuel: Video

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7
    Renault 4 GTL Avatar od  frma
    Član od
    23.03.2009.
    Aktivnost
    03.09.2015
    Lokacija
    Slavonski Brod CRO
    Godine
    55
    Poruke
    431

    Re: Frikomobil

    OOOOOOOOOOOOOOOJLA LA,bravo Frik.
    Već se kuju planovi za okupljanje,to je to, FRIKMOBIL-jedini pravi naziv za tvoju katru.
    Željno isčekujemo slike i test vožnju Rijeka-Koprivnica-Rijeka.

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Frikomobil

    Hvala.. Hvala... Hvala...
    Slije ce biti sutra...
    A za planove... Ihaa-haaaj... Ima ih koš i još...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Frikomobil

    Нек је са срећом Ето и ти набави аутић пре мене Додуше ја сам за почетак захваљујући Фрми дошао до фелни,које додуше не стижем да покупим, али и то је нешто Сад више немаш изговор за недолазак на пролећно окупљање

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Frikomobil

    sad sam znaci ja osto jedini na forumu koji nema cetvorku


    nego ba sretna ti kupovina da te sluzi jos sto dvanes godina prije neg sto joj rikne alanser, i nemoj da je prodajes
    i da redovno mijenjas ulje. I da te zmija ne ujede da ga tjeras preko dzombe.

    E nek si vala i ti kupio cetvorku, sad necemo morati slusat tvoje price kako ti stalno izmakne kupovina kako pobjegne cetvorka i kako imas peh. Sad cu samo ja ostati sa tim pricama

    E da... sta ti znaci to cvjetati ufatila se hrdja ili pocelo trunutu. Namazi to necim sto prije ako je samo rdja

    I najbitnija napomena od mene veceras: Pazi da ne otkines retrovizor onoj merdzi kad je budes prestizo na autoputu, kosta vise on sam nego tvoj acetvorka, a opet ovaj iz merdze ne moze da vjeruje svojim ocima kad bude u njemu vidjeo sta ga prestize
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •