Auto gume - Strana 13
Strana 13 od 20 PrvaPrva ... 391011121314151617 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 199

Tema: Auto gume

  1. #121
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982

    Re: Auto gume

    Pa to bi onda značilo da se na auto-putu svi pridežavaju uputstava proizvođača pneumatika i voze preko 100km/h, izuzimajući tebe koji ne poštuješ uputstva. Srećom, ja nemam auto-put u blizini...


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.

  2. #122
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Auto gume

    Ljudi ne mogu stici sve procitati pa ako mozete da mi kazete kakvo je misljenje o Tigar Wintera? Jel neko vozi na njoj?
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  3. #123
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Auto gume

    odlicna guma....stavi slobodno....neces se zeznuti....za zimu vrhh....leti malo vise se trosi...ali sve u svemu jedno 30000km bez razmisljanja :D

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  4. #124
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Auto gume

    Zimske gume ne vozim ljeti Nadam se da je dovoljno mekana zimi... vjerovatno ce to biti kupljeno, 4 komada
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  5. #125

    Re: Auto gume

    U Metrou, na Novosadskom putu, Trayalove T-200, 145/80/13 su 1770 dinara a Tigrova Wintera, u istoj dimanziji, 2200 dinara...

  6. #126
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Auto gume

    John Doe T-200 iako najjeftinija je fenomenalna guma samo je ona iskljucivo za selo, blato i odlicna je po ledu ( mislim da je nepobediva) ali nije za asfalt nikako, moja tetka ima na Tugu t200 svaki dan 6km po kaldrmi (citaj zimi led i sneg, obicno prodje pre onoga sto cisti, posto rano ide na posao) i zaista prvi put da nije stavljala lance je bilo otkad je stavila te gume, npr na istoj uzbrdici sa r4 i Winterom sam morao da stavim 1 lanac a drugim tockom da hvatam kraj puta zaledjeno blato, a ona izadje bez problema... ali problem je sto ako iole ides po asfaltu ona se nevidjeno brzo pojede, ona ide 4km dnevno i po asfaltu (kad sidje sa kaldrme) i evo za ovo vreme od prosle zime (cinjenica cak da za vreme letnjeg raspusta nije isla na posao) gume su se nacisto pojele zbog to malo asfalta, dok ja imam Winteru i ona trpi asfalt i bolja je neuporedivo od t200 po klizavom/zaledjenom asfaltu, pogotovu po onom jutarnjem onako kad je mat od inja, zato sto je wintera naprednija neuporedivo jer postoji smer rotacije i naravno tajna u onom jako sitnom sacu na sarama, tako da odlicno drzi i jos bolje koci, ma kakav bio led...
    Ali sam ja sa r4 i Winterom izasao na mestu gde Golf 1 sa eskimo gumom nije mogao...
    Znaci t200 je jednostavan i jeftin recept, ultra meka guma (gotovo kao traktorska) i veliki kramponi (skoro pa kranponka), a Wintera je vec nesto naprednije i dosta sigurnije resenje, pogotovu sto ima i 2 ogromna kanala koja daju fenomenalnu upravljivost po snegu.
    Malo sam opsirno ovo napisao, ali sve u svemu potpuni rekorder za tu cenu, odlicna guma i odlicno se uklapa na konstrukciju r4, nazalost kad sam kupovao bile su samo u dimenziji 145/80, verujem da 135 (ne znam da li ih uopste prave) jos bolje obavlja posao...
    Primera radi sredinom prosle zime u BGu ih jedno mesec dana nije bilo moguce naci, znaci nisu mogli da naprave kolika je potraznja bila, u Tigrovoj radnji u mojoj blizini je postojala lista cekanja, nesto neverovatno...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #127

    Re: Auto gume

    Potpisujem...

    Ja sam T 200 imao na Ladi Rivi karavanu (popularno zvanoj Lubeničarka) koju sam vozio tri godine i sa tim gumama sam bez lanaca vozio po snegu, blatu i gde sve ne. Nijednom se auto nije zaglibio ili proklizao po bljuzgavici i utabanom snegu.
    Ali, kalo kaže Whitesnake, nije preporučljivo voziti ih leti jer se brzo "pojedu"...
    Šta reći za Winteru osim da je to, ipak, Mišelinova tehnologija. Ova guma je sasvim prihvatljiv spoj kvaliteta i cene za stanovnika Srbije sa prosečnomplatom...

  8. #128
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Auto gume

    Zimske gume planiram voziti samo dok je zakonske obaveze za zimsku opremu pa mi odgovara sto je mekana jer znaci da je dobra na niskim temperaturama Do 15 iduceg mjeseca trebam da kupim neke gume pa ste mi komentarima puno pomogli Dakle T-200 ili Wintera mada stari navaljuje da kupimo GY.
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  9. #129
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    47
    Poruke
    1,983

    Re: Auto gume

    Samo kratko...

    Vidim da su samo hvalospjevi na racun T200 i Winteru pa se tu ne bi htio mijesati, jer nisam imao nikakvih iskustava s njima.
    Razlog ovog moga posta je samo u onome sto si rekao zadnje: ... ''...mada stari navaljuje da kupimo GY.''
    Ako ulazi u dir i neka druga guma, razmisli i o Continentalu i to Winter Contact. Istina je da je jako tesko naci dimenziju 135 (ja sam uspio preko narudzbe i avansne uplate) dok je 145 lakse naci.
    O voznim svojstvima sam napisao desetak postova unazad i necu opet. Reci cu samo da sam jedno vrijeme bio domar u planinarskom domu u izrazito planinskom predjelu Gorskog kotra (Tršće-Čabar-Parg) gdje su temperature redovito debelo ispod -10 i zna napadati i po pola metra snijega. Sa Continentalkama nikad nisam stavljao lance. Nevjerojatna guma.
    Eto, toliko...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #130
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Auto gume

    Pa ulaze sve koje se mog ukupiti do cca 40 eura komad
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

Slične teme

  1. Gume 135/80 R13
    Autor Dzoni09 u forumu Prodajem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.11.2016, 22:28
  2. gume za reno 5
    Autor raps u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.06.2014, 09:44
  3. Terenske- 4x4 gume za R4
    Autor Prxon u forumu Razne ideje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.11.2013, 20:12
  4. gume za R4
    Autor ceda64 u forumu Kupujem
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 03.04.2012, 23:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •