Zimske gume - Strana 2
Strana 2 od 20 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 200

Tema: Zimske gume

  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Zimske gume

    Ajde sad malo ja...
    Znaci... Bilo kako bilo zimska guma je bolja od bilo kakve ljetne kad je u pitanju snijeg. Kad je u pitanju ljeto - bilo kakva zimska guma nema se sanse mjeriti sa ljetnim.
    Pa ajmo sad ovako... ja sam se duuugo vozio na dobrim polovnim gumama. Iako bi bilo dobro reci ''dobrim'' polovnim. Imao sam nekog tipa koji je nabavljao samo gume iz Slovenije i italije. Znaci. polovna guma, ali sa sarama kao da su nove. Znao sam ubosti i gume koje jos imaju one ''cuperke'' na sebi. I niko sretniji od mene. Tada sam vozio cromu. Odlican auto, mrcina teska 1400kg od toga samo motor/mjenjac imaju 400kg. Za po snijegu mama. I onda klizes, malo kontriras, sto namjerno - sto slucajno... I ja sretan ko malo dijete - bilo me je svugdje. Ako i zapnes negdje da uistinu ne mozes dalje, stavis lance i nema frke. jer, kako sam tada mislio - ipak je to snijeg!!!
    I onda sam imao para i prvi put u zivotu kupio nove novcate zimske gume. Kao bio sam rezervni domar u dva planinarska doma, pa ajde rek'o nek ih kupim. Michelin Alpine tamo-nesto-jos-neke-oznake. Guma je dosla para milon (puta cetiri!!!). I padne snijeg i ja na cestu. osjecaj za volanom je nesto nevjerojatno!!!! Auto ide kao da snijega nema. Ne postoje uzbrdice, ne postoje nizbrdice, ne postoji klizanje i hvatanje zaleta pa na skliz-skliz do vrha. Da se razumjemo: ovo ne pisem kao hvalu Michelinu, nego opcenito SVIM zimskim gumama. Nakon toga sam se zakleo da vise nikada necu voziti bez zimskih guma.
    Pa onda dode lijeto i ja TRAAAAS!!! po novcaniku i kupim cetiri nove ljetne gume, isto Michelinke. I tu sam ostao PAF! sto se tice ponasanja na cesti. Necu sad vrsiti usporedbe, ali u svakom segmentu su bar tri koplja dalje od onih ''dobrih'' polovnih.
    Znam da sad ovo zvuci bahato i razmazeno kao da sam parajlija, ali... Evo i na Štrumficu imam zimski i ljetni set guma. Istina i Bog da boli po depu kad ih kupis, ali... Uz mjenjanje traju nekoliko godina. Ja cu tek iduce godine (znaci jesen 2010. proljece 2011.) kupovati nove ljetne gume (iako ce i dalje imati dobru saru i dubinu profila!!!) a onda iduce godine nove zimske.
    Za svo to vrijeme se vozikam po Lici, Gorskom kotru... Bilo gdje. I uvijek mi je glava na sigurnom, bar sto se tice guma. I nema kompromisa: ljeti ljetne - zimi zimske. A po kisi - razum. Ne postoji kisna guma. Pa cak ni u Formuli 1.
    Zivim u stanu, u podrumu zgrade (drvarnici) je kaos kad se nakrka sa drvima, ali se uvijek nade mjesta za cetiri gume. Uredno ih namazes glicerinom, zamotas u vrecu i prikeljis ih na strop (plafon) i mirna Bosna sto se tice sezone. Na Štrumfiću nemam zimske felge nego ih premontiravam, ali na Katri sam imao i opet cu imati dobitnu kombinaciju, a to je:
    Sest felgi samo za zimu: cetiri felge za na auto sa zimskim gumama plus dvije felge sa nekim odi-mi-dođi-mi zimskim gumama na koje odmah montiram lance. I ako znam da idem u neku zimsku pustos tipa Narnia trpnem te dve gume u bunker. I ako zagusti: stavis gume sa lancima i nema frke! Nekako mi je lakse montirati kompletni kotac nego se cimati sa promrzlim prstima sa lancima. Bar meni.
    Znaci... Po meni - nema boljeg osjecaja kad se ne bojis krenuti na put. Jest da za to treba para, ali... ja sam to jednom probao i ne ''skidam'' se vise sa toga. I imao mi je tata pravo kad mi je drzao ''prodike'' tipa: ''Kad sam ja, dok ti jos nisi ni bio roden...'' Doslovce, bilo kakva zimska guma zimi je tri puta bolja od ljetne. Ako ima i zrno sare - nema usporedbe.
    I za kraj... Ako imas zimsku gumu - ne znaci da mozes piciti s njom 180km/h po naselju i kontati ''Imam zimsku gumu - stat' cu - ja sam baja!!! Zimska guma je tu da mozes krenuti na uzbrdici, da ne proklizes na 30km/h cim taknes kocnicu ili pustis gas na snijegu. To sto bolje koce ne znace da staju u mjestu!!!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  2. #12

    Re: Zimske gume

    E, ovo sam i ja sa užitkom pročitao i mogu samo da kažem: TAKO JE FRIK!
    Sve je ostalo fantazija u jarak molu. A ako dođe i plavi orkestar, onda ti je garant godišnji u pitanju. Bar kod nas.
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zimske gume

    Continental ContiWinterContact ts 780 3520din (ako je Winter1 oko 2500din, ovo i nije preterano)




    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  4. #14

    Re: Zimske gume

    Ja sam bio prezadovoljan Winterom, koja je verovatno najslabija zimska guma. Tako da su sve ostale, verovatno, samo jos bolje.
    Bela zmijo gde ima Conti za te pare? i koji profil?

  5. #15
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Zimske gume

    Ako se ne varam... Mislim da su to bile moje na plavoj katri sa avatara... Zimske jesu, Continentalke jesu... Neki contact je bio u diru... Sad jedino moze biti razlika u dodatnim slovima GTX BMX ili slicno...
    Sa tim gumama sam na najvecoj uzbrdici gmizao i tip ispred mene vrluda i klizi... Vidim da je borba... I tip stane. Ja luuud jer sam morao stati na pola brda. I to brda i pol gdje po suhom kreces skoro pod punim gasom i zuljas u prvoj da ulovi druga brzina.
    I ja se vec mislio vratiti, ali mi neki vrag nije dao mira. Htjedoh vidjeti koliko ce klizati. I NISTA!!! Prva brm-brm... Malo proklizala ALI OSJETIS DA CUPA NAPRIJED. Ja se nisam mogao tome nacuditi. I onda sam opet isao k'o sretno dijete probati jos dva-tri puta.
    Zakljucak je bio: ''Pa sta je njima tako stalno...??'' Ovo ''njima'' je ekipa sa novim gumama.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zimske gume

    Citat hektor kaže:
    Ja sam bio prezadovoljan Winterom, koja je verovatno najslabija zimska guma. Tako da su sve ostale, verovatno, samo jos bolje.
    Bela zmijo gde ima Conti za te pare? i koji profil?
    Euroguma i Beoguma, ovo je cena iz Eurogume 145/80/R13 brzinski index do 160km/h
    Evo ovde ima spisak svih distributera po Srbiji: http://www.4gume.com/auto-gume/o-gumi/12910/

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #17
    Renault 4 GTL Avatar od  iluzija
    Član od
    26.12.2008.
    Aktivnost
    07.02.2021
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    371
    Slike
    3

    Re: Zimske gume

    Continental ts 780 dobra guma za zimu.

  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Zimske gume

    Nekada sam imao 4 Continental na autu dok ih nisam probusio(bile su radial, ne znam tacno koji model), a sad imam nazad dve Firestone i napred dve Wintera gume...
    Razilaka u voznji je itekako osetljiva sto u udobnosti, sto u upravljivosti i naglom kocenju, naravno u korist Continentala.
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  9. #19
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimske gume

    Evo ljosno danas prvi snijeg. Pola sata mi je trebalo da kopam dok nisam auto iskopo
    Zakljuci :) Tigar winter1 je zaista fenomenalna zimska guma :) Napiso sam bio prije negdje da sam bio malo razocaran njenim performansama po kisi, jer isto koci ko i starija ljetnja guma. Ali danas se opravdala. Znaci na semaforu kreces normalno. Blaga uzbrdica stanes, moras dat malo jaci gas(e tu znam da bi ljetnja samo nastavila da se okrece) Ova samo malo prokliza zatrese se auto i picis dalje :) Jos jedna stvar: Dobra je i po blatu pravo: Juce je neki pijani manijak sletio u naku livadu sa autom duplo tezim od mog vagencica i nasadio sa na obalu nije se mogo maci. Epilog price: Pukla mi je sajla(5 tona pise da moze izdrzat) ali sam ga islepo iz livade Posle kad sam pogledo trag, ma koda sam plogom proso po livadi a ne vagenom slajfuco :)
    Dalje danas kazem bio snijeg bljuzgavica, ja onako milimetarski oprezno vozim po gradu kocim motorom ovo ono, i posle na parkingu reko stvarno da vidim kako koci da me ne iznenadi posle da ne lupim nekog odtraga. Zaletim se onako blago u drugoj. Zakocim, ocekujem da klizam po onome snijegu, kad tras umal glavom ne opalih u sofersajbu. Koci ko ludo. Ma ukopava.
    Krajnji epilog price. Zivim na brdu, ides uz brdo asfaltirano, i onda jos vece brdo prilaz do kuce nije asfaltiran. Snijeg nije ociscen. Uz asfalt sam se popeo normalno, prvom, i onda idem uz prilaz taj pocese lagano gume da slajfaju, dodjoh do pola prilaza kad pocese bas da slajfaju...skontam drzim previse gasa...popustim malo kad on nastavi dalje da ide, kad poce se motor gusit popustio sam previse gas (to ti je ta zivotna sredina koju je tesko ubost) dam gas, al bilo kasno, da se ne bi motor ugusio moro sam stisnut kvacilo i kocnicu. E tu gdje sam stao odatle se ni mako nisam :) Kad das gas prejak on slajfa, kad das slab on malkice krene pa opet pocne slajfat. Cini mi se koda previse snage dobija, mescini lakse bi drugom kreno... al nije mi se dalo ekperimentisat, osto je auto tu gdje sam stao na 3 cetvrtine prilaza, a ja sam moro otpjesacit 10 metara do stana.

    Uglavnom tigar wintera odlicna zimska guma...ali svemoguca vala nije
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  10. #20

    Re: Zimske gume

    Kakve li su trayalove m-s gume .

    broz

Slične teme

  1. Gume 135/80 R13
    Autor Dzoni09 u forumu Prodajem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.11.2016, 23:28
  2. Zimske gume na prodaju
    Autor paice u forumu Prodajem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.11.2012, 20:16
  3. gume za R4
    Autor ceda64 u forumu Kupujem
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.04.2012, 00:15
  4. Priprema za zimske dane
    Autor renovr u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 16.12.2010, 09:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •