Zimska maska - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 48

Tema: Zimska maska

  1. #11
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Zimska maska

    Pa, gospodo, (Johne i Friče) moramo malog naučiti nekim stvarima. Ono jeste Wegenaš (a pre je imao Fiata - yak) ali se trudi i verujem da je i vama postao simpatičan. Ako nekad nabavi Četvorku biće to prava ljudina. Pitam se da li je pročitao jedan od davnih postova u kojima je naučno utvrđeno (prob'o ja ) da u džepove na vratima staje gajba piva. Sad ćemo verovatno morati da mu objasnimo šta su to džepovi na vratima. Vidiš, Đorđe, R4 ima...
    Ne mogu da odolim... moram... a ja vozim BEZ termostata
    Tajni savetnik KV kru

  2. #12
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimska maska

    Znam sta su dzepovi... vidio sam na slikama...doduse samo na slikama ali vidio sam. Inace fiat je po mom misljenju(iz mnoogo razloga al ne bi na dugacko jer nije ovo ni vw ni fiat forum) bolje auto od sadasnjeg pola, samo sto ovaj drugi ima ljepsi zvuk motora i dosta bolje ubrzanje, ali i nista vise od toga. Ali to mi je vec san snova, da nabavim sebi jednu cetvorkicu, sa tim dzepovima i da mi cura nabavi vozacku i onda poredam gajbicu pive zavalim se u suvozacevo sjediste, i ona salta autic negdje se npr zapucamo za more, a ja saltam pivske boce iz tih dzepova...kako bi to lijepa ekskurzija bila
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimska maska

    @Frik kad smo vec kod toga da ti volvo zacas digne temperaturu i da je drzi konstantno... to je naravno zato sto je to velika masina i plus dizel... ali pazi sad ove gluposti(koju cisto sumljam da bi ljudi iz volva uradili ali ovi iz vw to rade) Uglavnom prico mi jaran mehanicar da se u golfove cetvorke i ostala vw auta od te generacije pa nadalje ugradjuje nekakav elektricni blokader kazaljke temperature. To su napravili jer im se masu raje zalilo na oscilacije kazaljke u voznji(kad npr ides nizbrdo pa se smanji temperatura) pa su odlucili tim zaljkanjima stati u kraj. Dakle napravili su mehanizam koji kad kazaljka dodje do 90 ufati je tu i drzi da ne pravi blage oscilacije(naravno pomjeri se kad se motor smrzne ili zakuha).
    Eto to mi je isprico jaran mehanik, koji mozda i nije u pravu, ali ako je to zaista istina onda su ovi iz vwa opasni kretencici
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  4. #14
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Zimska maska

    Ja mog rendzu palim svaki dan i kolko god da je hladno posle 2-3 km maximalno on krene da greje...znaci i na -10 i na +10 on greje....a taj karton ili sta vec verovatno stavljaju ljudi koji imaju vazduh u sistemu za hladjenje...tj u onom malom hladnjaku sto sluzi za grejanje.... :)

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  5. #15
    Renault 4 Alpine
    Član od
    25.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Re: Zimska maska

    Nije problem u grejanju kabine nego u postizanju radne temperature motora.
    Obicno sto je motor pohabaniji ,losije nastelovano paljenje ili hladnjak prljaviji motor se brze greje.

  6. #16
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimska maska

    sta os da kazes da mi moor nije pohaban da je paljenje dobro nastelano i hladnjak cist


    Danas eksperimentiso. Sa kesom i selotepom. Kad prekrijem kesom duz cjelog hladnjaka na otvorenom kad se vozi oko 60 na sat kazaljka je zamalo na sredini. Kad se vozi 80 na sat onda jos malo opadne. A kad se vozi gradska stoji na 90 i svako malo se pali ventilator. Probo sam smanjiti, na sirinu od pola hladnjaka al onda gradska stoji ispod 90 pofino a na otvorenom jos podalje

    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  7. #17
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Zimska maska

    Mozda imas jos nekakvih problema osim hladnog vremena.
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimska maska

    ma ne prije par dana dok je bilo toplije sve je bilo ok... neznam samo sta bi to moglo biti ako nije do ladnoce. Termostat radi kako valja, termoprekidac ispravan, crijeva ok, antifriz izmijenjen kompletno, sistem ozracen, karburator postelan, neznam sta jos moze biti uzrok ladnog motora, ... osim mozda cinjenica sto jos nisam poceo da ga gasam ko ti onda bi se zagrijo garant, ali priznajem... ja to malkice sporije vozim na malkice nizem broju obrtaja
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  9. #19
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zimska maska

    Karton ide na ona vozila koja imaju ventilator na kais, znaci na TL-a itd. A da malo smanjis grejanje u kabini pa ces imati radnu temperaturu, meni i bez maske u gradskoj po ovoj zimi ume da upali ventilator, a kad ukljucim grejanje nece, jer grejanje sa ventilacijom cini jos jedan mali hladnjak Tebi je sve normalno, sta filozofiras, pokvarices nesto na otvorenom i kod mene padne na 70 stepeni, ovako se vrti oko 80-83 tad se pali ventilator, leti nagura do 90-91 i to je to. Mora da ima oseg, nije to nova masina sa zicicama i kucinama pa da mu treba idealno. Teraj i ne kukaj dok ne padne ispod 50 stepeni

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  10. #20
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimska maska

    Mislis da nece trositi vise po otvorenom ako stoji na 60 70 stepeni ?
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

Slične teme

  1. Zimska vožnja i održavanja
    Autor John Doe u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.12.2009, 08:16
  2. maska za R5
    Autor Alex u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.09.2009, 20:22
  3. Maska i brava od gepeka
    Autor Sofy u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 13:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •