Zimska maska
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 48

Tema: Zimska maska

  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Zimska maska

    Znam da nije tema za tehnicke diskusije, ali sigurno spada pod "trikove za duzi zivot",a i manju potrosnju...

    Uglavnom: Danas sam vozio se vise od pola sata za nekih 10ak kilometara gradske voznje...guzva katastrofa. Potrosnja 15litara po kilometru Bukvalno sam gledo kazaljku rezervara kako se pomjera svjetlosnom brzinom auto nikako da se zagrije. Posle pogledam donje crijevo ladno...znaci termostat dobro drzi ali dzaba nece da se zagrije auto.

    Pitanje dakle glasi: Stavljate li zimsku masku na vase auto, ako da i ako imate neki savjet molim vas napisite ga. Vidio sam dosta ljudi stavlja dakle taj karton, ili sta se vec nadje, naprijed na masku da im se auto lakse ugrije i da drzi valjda lakse temperaturu, jer doticni karton,kesa,plastika,sta vec sprijecava hladan zrak da ulazi unutra.

    E sad... Koliki taj karton treba da bude? Bojim se da ako bi stavio ga ispred cijele sirine hladnjaka da mi auto ne zakuha, a ako stavis premalo, ne postize se nista. Da otprilike isjecem komad kartona duzine ko pola hladnjaka pa nalijepim na masku ispred? Manje? Vise?

    Znam da je neminovno da auto zimi vise trosi, ali uskoro idem na put od nekih hiljadarku i nesto kilometara, pa mi tako svaka kap benzina znaci, i ako se sta moze postici zimskom maskom bilo bi super.

    Eto...ako imate koju pametnu reci pisite... svaki savjet dobro dosao
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    25.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Re: Zimska maska

    Evo ja bas juce stavio zimsku masku.
    Na srecu bas preko puta moje kuce ima prodavnica pa sam uzeo kod njih.
    Imaju vise velicina posto mislim da je to individualna stvar i da se razlikuje od auta do auta.
    Nekom nece prokuvati ni ako pokrije skoro ceo hladnjak a nekom ce grejati i bez maske.
    Zavisi i od duzine relacija na kojima vozis auto.
    Meni do posla 2 km ni ne ugreje se dok stignem ali eto cisto da razmrdam auto s vremena na vreme.
    Ova moja maska pokriva taman polovinu hladnjaka ,gledaj da ti deo ispred ventilatora bude slobodan ukoliko se ukljuci ventilator da moze i da uvlaci potreban vazduh..
    Uglavnom modeli su raznih marki poklopci kutija od cipsa ,smokija,secera grisina i slicno
    samo pazljivim eksperimentisanjem ces otkriti koji ti model najvise odgovara.

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimska maska

    Ama najvise me brine to da ne zakuha... put na koji idem sastoji se i od brda i dolina, gdje ides drugom uz brdo, pa drugom niz brdo, pa od pravaca s krivinama gdje vozis 60 na sat ali i od autoputa gdje ga ceras malkice vise...
    i ko sad tu da nadje dobru mjeru kolko ispred hladnjaka da pokrijem...
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Zimska maska

    Kakve maske, kakvi bakrači - kupi Četvorku i nemaš problema
    Tajni savetnik KV kru

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimska maska

    Pa vjeruj mi da hocu...prvom dobrom prilikom...ako ista ikad naleti, vec sam izgubio sve nade .
    I znaci cetvorkica se uspije podgrijati na 90 uprkos debelom minusu vani...?... svaka joj cast
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Zimska maska

    Po meni... Ako se rade ikakve intervencije po autu... Onda razmisli da stavis tzv. ''zimski termostat'' koji otvara na visoj temperaturi. Naravno da bude za tvoj motor i za tvoj tip automobila.
    To stavlja ekipa kod nas u Lici i Gorskom kotru gdje zimi ipak rokaju teperature deeeebelo ispod nule; jutra se cekaju isa -20. (to je mjesto kao rodeno za mene )
    Ja sam na Cromi imao jednom taj zimski termostat i uistinu digne temperaturu skoro pa duplo brze nego obicni. Samo me je bilo strah da ne cvrcne... ja i moji Gremlini
    Ali pazi sad spiku... Kad svako malo palim Volva da brbuce na mjestu temperaturu digne i po toplom i sad po hladnom ''u roku odmah''. I drzi ju tako ''zakucanu'' na polovici i nema da mrdne i po sat vremena kad brbućka na minimumu. A griiiijeeeeee....
    Probaj staviti komad kartona pa vidi... Samo pazi da ti ne povuce struja zraka tijekom voznje u motor. Ne u cilindre, da se razumijemo, nego da ti uleti u remenicu ili ti blokira ventilator pa da ne bude belaja...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Zimska maska

    Ma uzmi nekog TL-a i nema ni da kuva ni da se prehladi.
    Naravno da i Četvorki treba neko vreme da se ugreje.
    Tajni savetnik KV kru

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Zimska maska

    I bas htjedoh reci da sa Katrom nikada nisam imao tih problema, ali rek'o sam sebi: ''Ma necu mu trljati sol u folks... ovaj... Ranu''
    Serz... Tvelv point for ju...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Zimska maska

    Citat serz kaže:
    Kakve maske, kakvi bakrači - kupi Četvorku i nemaš problema
    Bas tako, kakve crne maske. Napravio vrancuz termostat
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zimska maska

    @Johne pa napravio je i svabo termostat. kazem ti posle tolko voznje sam pipo ono donje crijevo i bilo je ladno. Znaci drzi termostat kako treba, al nekom vragu se motor n zagrijeva. A kad otvori termostat onda je druga prica. Neki dan idem uz brdo(termostat se otvorio, i u jednom momentu se temperatura dize na 90 sve fino sve ok al do prve nizbrdice, i picim niz onu nizbrdicu i gledam kako kazaljka opada ka 0 ko da je neko prstom cera... varira brate previse. Kosto rece Frik i njegov volvo...imo sam prije ovoga uta 1.3D una i brate dizlo kad se zagrije zagrio je se. Drzi 90 uz brdo niz brdo po zimi po suncu. S ovim cudom je sve drukcije.
    Citat frik-ri kaže:
    I bas htjedoh reci da sa Katrom nikada nisam imao tih problema, ali rek'o sam sebi: ''Ma necu mu trljati sol u folks... ovaj... Ranu''

    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

Slične teme

  1. Zimska vožnja i održavanja
    Autor John Doe u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.12.2009, 08:16
  2. maska za R5
    Autor Alex u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.09.2009, 20:22
  3. Maska i brava od gepeka
    Autor Sofy u forumu Kupujem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.08.2009, 13:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •