Zašto baš četvorka... - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 56
  1. #11
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: Zašto baš četvorka...

    Sve je jasno

  2. #12

    Re: Zašto baš četvorka...

    Evo jedno konkretno pitanje: postoje li novi delovi za R4 a da se mogu kupiti kod nas, ili se koriste polovni? Mislim na sve delove, verovatno postoje pojedini isti delovi za neke druge modele pa ih ima i novih, a da li ima nekih delova samo od četvorke a više se ne proizvode pa se moraju ugradjivati polovni.

  3. #13
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Re: Zašto baš četvorka...

    Skoro sam reparirao masinu,skoro svi delovi imaju novi da se kupe.

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zašto baš četvorka...

    Ima skoro sve, jedino je nekada bolje uzeti polovan deo recimo hauba 40e nova 100e, ili far oko 400din dok je nov 900din a turski je, poluosovinu oko 15e dok je nova 3800 a italijanska je... svi mi ovde smo kojesta probali pa pitaj

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #15

    Re: Zašto baš četvorka...

    Citat Whitesnake kaže:

    4. Ako nadjes r4 koji nije varen pozadi a truo, uzmi i pravac kod majstora, mnogo ce te manje kostati da se sredi, ali kada to budes radio, obrati se nama, da bi se uradilo kako valja, a ne samo da se zavari pa posle da cupas kosu kad opet istruli usled loseg vara i zastite. Znaci izbegavaj pozadi vec radjene cetvorke! SVe ostalo je lako, uostalom motor za njega kosta do 100e, a vec varen pozadi da se sredi i to pitanje da li dobro, ce te kostati minimum minimuma 150e! Nemoj puno para davati za neki koji je pozadi "perfektan" jer je to staro i ako nije sad truo bice za 2-3godine Kljuc kupovine je u tome!
    znači da zaboravim na radjene a sve ostale ću raditi kad-tad, onda mogu uzeti neki 300E jeftiniji i srediti sve lepo i miran... jel? A kako proveriti stanje šasije, lupanjem čekića ili se vidi i na prvi pogled?

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zašto baš četvorka...

    Uzeti da ali koji NIJE radjen i kome su tockovi zadnji jos na mestu, tj nije se nijedan nakrivio. A stanje proveravas klasika srafcigerom, takodje proveri i zadnje i prednje grede. Sve se moze jednostavno srediti ako auto vec nije radjen i ako je jos u prvobitnom obliku...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #17

    Re: Zašto baš četvorka...

    Razumeo, hvala

  8. #18

    Re: Zašto baš četvorka...

    Znači, odluka je pala. Bravo! A evo još nekih stvari, zašto baš Četvorka:

    on je deo automobilske istorije u koju idu njemu uz bok buba, fićo, mini, spaček. Bio je prvi jednoprostorac na svetu, bio je prvi-a to je i danas, koji ima različite razmere u osovinskom razmaku na desnoj i levoj strani, praktično neuništiv automobil, jedan automobilski novinar davno je već napisao, da je to auto koji izdrži sva zanemarivanja, nije zahtevan a u njemu možeš odvesti prase, dve gajbe piva i bure vina do sunca i nazad i neće te izneveriti.

    Ako održavaš motor i menjač te karoseriju, onda postoje primerci i od skoro 500.000 pređenih kilometara. Bez ikakvih problema! Ali upamti - osnova motora je stara 50 godina i jedina promena je bila broj cilindra, menjač sa četri umesto tri stepena, te poveća kubatura. Bilo je nešto o tome i na forumu mislim.
    Ja vozim Caricu godište 1981 i kod nas u Sloveniji je u kategoriji oldtajmera. Obnovljena je u original izdanju, bez ikakvih šminkarija, ali to je stvar svakog pojedinca, kako će srediti svoj auto.
    Znači, ima puno toga, kako za male pare dobiti odličan Auto.

    Ali najbitnije je nešto: ovaj automobil ima DUŠU! Sigurno!

    Ja recimo i ponekad pričam sa mojom ljubimicom. Supruga me ponekad gleda, ko da sam sa Marsa pao. I još nešto, bar kod mene je tako: nikada nisam nijedan auto u svom životu tako mazio, pazio, gladio, kao ovu za neke starudiju. A imao sam i te kakve aute, a svi su mi bili samo sredstvo od točke A do točke B.

    Ovo je nešto sasvim drugo. Ovo nije auto, ovo je legenda. Ovo je Betovnova deveta simfonija. Carsko!
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  9. #19

    Re: Zašto baš četvorka...



    @ Katraš

  10. #20
    Renault 4 GTL Avatar od  Deki
    Član od
    19.11.2009.
    Aktivnost
    31.05.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    50
    Poruke
    373

    Re: Zašto baš četvorka...

    Reno 4 nije auto,on je nacin zivota,to je stil zivljenja.

Slične teme

  1. Koje je godište vaša četvorka?
    Autor Renault 4 u forumu Café
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 26.12.2014, 19:02
  2. Dobivena četvorka :)
    Autor R4ptor u forumu Garaža
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 10.01.2013, 01:25
  3. Moja četvorka
    Autor meraklija u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.09.2010, 17:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •