Zašto baš četvorka...
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 56
  1. #1

    Zašto baš četvorka...

    Dakle, kupujem auto. Neki iz cenovne niže donje klase. Verovatno mnogi od vas znaju ono: bolje pričekaj, sakupi još hiljadu i kupi golfa. Fala - ne bih, nikada neću imati više para, nikada neću imati para da održavam taj skuplji auto i ne želim auto koji mi stvara samo glavobolje.
    Budžet mi je do 1000 evra (ako pozajmim), mada trenutno sam bliži 600-700 E. Auto će mi služiti za lokal najviše, par puta godišnje po stotinak kilometara, ne verujem da ću godišnje napraviti više od 5000 KM.
    U principu izgled i imidž mi nije važan, tako da u obzir dolaze osim R4, koji mi je favorit, i Lada, Wartburg, Škoda, na kraju Zastava tj Yugo.
    Od kad čitam ovaj forum R4 mi je sve draži. Inače sam od onih koji misle da je četvorka odličan auto, ne razumem one koji kažu da je ružna Imao sam, kao mali, priliku da se vozim četvorkom par puta i pamtim da je osećaj bio neponovljiv: izuzetno udoban, mek i tih auto.
    Da bih kupio jedan R4, voleo bih da znam kako stoji situacija sa: - rezervnim delovima, - održavanjem; - popravkama; - pouzdanošću...
    Zamislimo da sam kupac zainteresovan za bilo koji auto, nagovorite me da kupim baš četvorku.
    Najsvežije obrazovanje mi je ekonomsko, ali mi je srednjoškolsko - automehaničar. Nikad nisam radio u toj struci pa nemam iskustva (osim prakse za vreme školovanja - početak devedesetih, ona kriza: dodje jedan auto na popravku u toku dana a nas 5 majstora i 8 šegrta pa ti uči...), ali teorija to rasturam . Znači majstori izvol'te ...

  2. #2
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: Zašto baš četvorka...

    Zasto bas cetvorka:

    1.Zato sto je to Cetvorka
    2.Za dijelove se uvijek mozes snaci, i mi ovde mozemo bit' od pomoci, motor pristupacan za rad tesko kvarljiv kvalitetan i dugovijecan i EKONOMICAN!!
    3.Odrzavanje:sve sto trazi je ulje, pa onda naspi benzina i vozi dok istog ne nestane pa opet sve isto!
    4.Pouzdanost: dok ima gore pomenutog zapaljivog materijala mozes da budes siguran gdje god isao, bila zima ili ljeto.
    5.Udobnost je na visokom nivou, prednja sjedista su odlicna, a zadnje je najudobnije zadnje sjediste na kome sam sjedio u zivotu a nasjedio sam se na mnogima jer sam morao kad sam bio malo mladji.
    6.Kad kupujes obavezno gledaj zadnji dio tj. torzije i zadnje grede koje su malo sklone truljenju ali nije problem to srediti.
    7.NAJVAZNIJE: NE KUPUJ GOLFA NI DA IMAS PARE, jer nikad neces moci da uzivas dok se vozis, a i to je auto kako bi se ovde reklo ''bez duse''
    Nadam se da sam te odvratio od pomisli na Wartburga Skode i naravno Yuga
    Sretno pri kupovini

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zašto baš četvorka...

    Preporucujem ti da procitas ovu moju nekad otvorenu temu, ima dosta stvari objasnjeno:
    http://forum.renault4serbia.com/inde...ic,1471.0.html

    Lada jest jeftina ali ko ce sipat u to... sumljam da se isplati imati jednu bez plina, varburg mi je uvjek bio simpa auto, ali cisto sumljam da danas imas djelova za njih, skoda favorit 1.3 nije lose auto uopste ali trosi vise od cetvorke, jugo mi je takodje simpa auto donekle, ali npr imam frenda koji ima 45icu super odrzavani, i ja ga sa mojim polom isto 45konja bukvalno podjedem, a trosi manje od juga, nekih 5.5 l ljeti otvoreno, a zimi skoro pa 7.

    Od auta sam vozio do sada fiata uno 1.3 dizel, to ti je super auto, sipas i vozis. Benzinca ti ne bih preporucio, trose dosta,iako su fire motori poprilicno pouzdani. Imam sad ovog pola, nije to lose auto, izdrzo je 6 iljada bez da me ostavi na putu, ali brate ko da se u kadi vozis je osjecaj.

    E sad zasto r4. Zato sto je
    1 udobniji zbog amortizacije i torzija od vecine auta ako ne i svih istog ranga
    2 ima 4 vrata(uno moj je imo isto) vjeruj mi izludi me dizanje sjedista na polu kad neko oce da udje
    3 mjesta imas dovoljno kad sjedis
    4 praktican mjenjac
    5 neunistiv motor i mjenjac, koji mogu podosta prevalit
    6 djelovi nisu skupi(ako si u bg i okolini vjerujem da ce ti ih biti lako naci)
    7mala potrosnja(nije neka razlika izmedju r4 i npr mog pola, ali litar po litar, nakupi se toga)
    8gepek ogroman mores vozit sta god hoces u njemu
    9 jako lijepo izgleda bar meni
    10 imas ovdje forum i super raju koji ti mogu oko svega pomoci i objasnit
    11 jeftina registracija
    ... dosta vala od mene


    Samo obrati paznju na sasiju, torzije, objasnjeno je sve detaljno u temu za koju sam ti link dao gore.
    Pozz.
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zašto baš četvorka...

    Vid ovog gore preteko me

    Hehe

    Ono sto je Stefan napisao pod 2 je veoma bitno, kad vidim slike r4 motora bude mi muka... covjece sve na dohvat ruke. Sem alansera kolko sam shvatio, al isti se vala ne kvari svaki dan.

    Npr meni je trebalo dvajes sati da odvojim pola karburatora, nakih kablova masu, klinaca palaca, samo da bih mogao provjeriti svjecice na mom polu. Napatio se ziv dok sam antifriz promijenio,,, itd isl. Nepristupacno do zla boga.
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  5. #5
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: Zašto baš četvorka...

    Ja mislim da nemas vise razloga za razmisljanje, nego baci se u potragu, a i Djordje ce valjda jednog dana.............

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Zašto baš četvorka...

    Djole je u potrazi vec mjesecima
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  7. #7

    Re: Zašto baš četvorka...

    Citat stefan r4 kaže:
    Zasto bas cetvorka:

    1.Zato sto je to Cetvorka
    2.Za dijelove se uvijek mozes snaci, i mi ovde mozemo bit' od pomoci, motor pristupacan za rad tesko kvarljiv kvalitetan i dugovijecan i EKONOMICAN!!
    3.Odrzavanje:sve sto trazi je ulje, pa onda naspi benzina i vozi dok istog ne nestane pa opet sve isto!
    4.Pouzdanost: dok ima gore pomenutog zapaljivog materijala mozes da budes siguran gdje god isao, bila zima ili ljeto.
    5.Udobnost je na visokom nivou, prednja sjedista su odlicna, a zadnje je najudobnije zadnje sjediste na kome sam sjedio u zivotu a nasjedio sam se na mnogima jer sam morao kad sam bio malo mladji.
    6.Kad kupujes obavezno gledaj zadnji dio tj. torzije i zadnje grede koje su malo sklone truljenju ali nije problem to srediti.
    7.NAJVAZNIJE: NE KUPUJ GOLFA NI DA IMAS PARE, jer nikad neces moci da uzivas dok se vozis, a i to je auto kako bi se ovde reklo ''bez duse''
    Nadam se da sam te odvratio od pomisli na Wartburga Skode i naravno Yuga
    Sretno pri kupovini
    hvala na brzim odgovorima

    Znam za torzije, tj problem sa njima - šta ako nadjem neki dobar R4 ali sa slabijim torzijama, da li se isplati popravljati ili da tražim dalje? Jel ima neki dobar majstor za ovo u NS i koliko otprilike izadje?

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Re: Zašto baš četvorka...

    NAjbolje je ako nadjes neki kojem nisu varene torzije niti je udaran...
    Samo da ne cepa gume,sve ostalo se moze resiti.
    Postoji vse razloga zasto bas R4.
    NA mom primeru,tri godine ga vozim,oko 100 000km sam presao,jos motor gram ulja nije potrosio.
    Delovi su relativno jeftini,ako ga ne vozis puno,onda nema brige,odlican auto.

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zašto baš četvorka...

    1. Ako imas dvoriste, auto je za odrzavanje kao Lego kockice, neces placati majstora za odrzavanje.
    2. Mozes da stavis u njega sta god hoces, otvor gepeka ti je 91cm sto znaci da vecina obicnih frizidera i ves masina staje bez problema
    3. Limarija je jeftina (krilo je oko 2000din), delovi, samo zahteva ELF ulje i kvalitetan antifriz (to je jedino, ne trpi lose ulje)
    4. Ako nadjes r4 koji nije varen pozadi a truo, uzmi i pravac kod majstora, mnogo ce te manje kostati da se sredi, ali kada to budes radio, obrati se nama, da bi se uradilo kako valja, a ne samo da se zavari pa posle da cupas kosu kad opet istruli usled loseg vara i zastite. Znaci izbegavaj pozadi vec radjene cetvorke! SVe ostalo je lako, uostalom motor za njega kosta do 100e, a vec varen pozadi da se sredi i to pitanje da li dobro, ce te kostati minimum minimuma 150e! Nemoj puno para davati za neki koji je pozadi "perfektan" jer je to staro i ako nije sad truo bice za 2-3godine Kljuc kupovine je u tome!

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  10. #10

    Re: Zašto baš četvorka...



    Zašto baš "4"?

    Zato!

    Ma šalim se naravno. Momci su ti gore sve napisali a ja sam verovatno od svih najviše prešao tim autom jer imam "4" od 1990. godine i pored tog prvog posle sam imao drugog i trećeg a sada imam samo drugog. Ako ti je jasno onda dobro a sa svima sam prešao možda i više od 250.000. NIKADA NIJEDAN me nije "ostavio na putu" čak ni 90-ih kada se vozilo na benzin iz "flajke" a ni ovako nisam imao problem koji nije mogao ad-hok da se reši i to bez majstora.

    Najžilaviji auto ikada napravljen a da je za "široke narodne mase".

    Ostalo su ti momci objasnili pa da ne ponavljam.

    Sa srećom da pazariš...

Slične teme

  1. Koje je godište vaša četvorka?
    Autor Renault 4 u forumu Café
    Odgovora: 89
    Poslednja poruka: 26.12.2014, 19:02
  2. Dobivena četvorka :)
    Autor R4ptor u forumu Garaža
    Odgovora: 167
    Poslednja poruka: 10.01.2013, 01:25
  3. Moja četvorka
    Autor meraklija u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 05.09.2010, 17:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •