Pssst
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15

Tema: Pssst

  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Pssst

    pu pu pu da ne ureknem cuti da niko necuje, na ovoj temi se ne prica nego sapuce
    tajni sastanak kontas


    vako drugaricu s faxa odvucem jednom kuci kad vidim komsija joj ima r4, a posto covjek nije bio kuci kazem drugarici da pita komsiju jel na prodaju. Iz daljine sam mogo samo skontat da je crvene boje


    pitala ona i kaze covjek da prodaje renoa ali gad demit ovjek ovo ali, kaze motor mu defektu bataljen od loseg goriva. Nisam skonto jel taj lik auto to vozi il ga nemoze ni upaliti ali bice da je ovo prvo vjerovatno ali da mu motor lose radi.

    E sad glevna caka je da ja nikad nisam cuo da neki motor more krepucnut(a pogotovo sumljam da moze cetvorkin) od loseg goriva(mada kakva nam sra#a sipaju po privatnim pumpama nista me ne bi iznenadilo). Ja prije sumljam da se nesto oko elektronike pohebalo: platine, razvodnik,kablovi, ili je zaprljo se karb. Najgore sto se moze desit sa motorom(ako je normalno vozen) je da je negdje zakuho, ali ravnanje glave i novu dihtung iste ne izadju puno jel tako.
    E sad najveci moj problem je sto nemam ni marke. A treba mi 5 za gorivo samo da stignem i vratim se od drugarice ali planiram ovih dana otic i pogledat tu cetvorku... i sad dolazi glavni dio price(nagnite se svi da niko ne cuje) ako budu torzije ok, a motor ne skrsen previse, opalim liku pricu da mora se motor pjenjat, pravim se malo pametan, ovo ono i on to meni proda za neku sitnu lovu koju cu nekako nabavit( dic kredit, opljackat postansku posiljku, ubit nekog u parku usamljenog penzionera... ma nacice se pare nekako ako nisu velike). I onda fino vagena na pijacu i nek bude po principu daj sta das. Kosto me je dosad preko 2 iljade maraka(kupovina 950 nove gume registracija sajle pompa goriva i jos masu tih sitnica) ali ako neko ponudi 1500 super stvar, ma sta super odlicno. Ostane mi za vratit dug, i jos 1 iljada za sredit cetvork
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.
      Vrh

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Pssst

    Motor kosta 70-120e za prekucavanje ne znam nista, znam da je kod nas broj na plocici a nije kucan na blok motora

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ
      Vrh

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Pssst

    Ne znam kako da kazem a da te ne odbijem Za pocetnika mozda nije idealno kupiti auto koje je "falicno", evo ja sam 7 godina za volanom cetvorke pa jos nisam istjerao bubice iz crnog a pitanje je kad cu sve pohvatati

    P.S. Danas poslije posla prilazim crnom kad ono cedulja, broj telefona i PRODAJE RENO 300KM Valja nazvati pa vidjeti sta je u pitanju
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D
      Vrh

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Pssst

    :)
    @John ama znam sta govoris vjeruj mi. Evo ja vagena vec tri cetri mjeseca tjeram, prevalio preko 6 iljada sa njim... i jos sam daleko da mu otklonim sve bubica i bubetine, pretpostavljam da tom poslu nema kraja kad su starija auta u pitanju, taman popravis sva dotegnes provozas se krk krepa nesto novo..
    Ali najbitnije je da on meni ide, ne trosi puno, i da me nijednom do sad nije na putu ostavio, a problemi se sredjuju kako naleti koja marka...


    Nego sto se samog motora tice ne bi ti valjda neki prevelik bauk trebo biti. Ako mu nije neko vadio dusu na 6 iljada obrtaja i mjenjo ulje svako 15000 onda kontam, sredi se struja, karb, i motor bi trebo normalno radit... il ima tu jos gremlina
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.
      Vrh

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Pssst

    Jesi li gledao skoro "Partizansku eskadrilu"? Ima jedan deo kad neko nekome objašnjava upravljanje avionom. Kao sa ženom: Nježno, a odlučno. E tako ti je i sa Četvorkom. Ona ti je više kao Francuskinja. Ako joj ukazuješ dovoljno pažnje (čitaj: redovno održavanje) onda će ti oprostiti i poneki prekršaj.
    Obrati pažnju na limariju i šasiju!!! Pogledaj temu:
    http://forum.renault4serbia.com/inde...1.html#msg1591
    Probaj da ga voziš i ako u retrovizoru vidiš oblak plavog dima to znači da je motor produvao i da ga mo'š ... nije red da ja psujem, ali to što ti je palo na pamet. Pretrči forum, a koliko si dugo s nama verovatno već znaš o Četvorki više nego prosečan vozač Pola.
    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

  6. #6

    Re: Pssst

    jel ti to mene, Serz pošto sam suprugi kupio Pola malo ? Ma, šalim se, naravno, a to što Djordje ne zna, da se motor može skoro uništiti evo saveta. Idi ti lepo u Italiju i u nekoj zabačenoj pumpi toči gorivo u Hondu Civic Shutle, pa da vidiš belaja.
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com
      Vrh

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Pssst

    Citat katraš kaže:
    jel ti to mene, Serz pošto sam suprugi kupio Pola malo ? Ma, šalim se, naravno, a to što Djordje ne zna, da se motor može skoro uništiti evo saveta. Idi ti lepo u Italiju i u nekoj zabačenoj pumpi toči gorivo u Hondu Civic Shutle, pa da vidiš belaja.
    Ne tebe negeo Đorđe ima Pola
    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Pssst

    Ama oko sasije i limarije to valjda mogu kolko tolko sam vidjeti, najvise mi je problem prepoznati sta je sa motorom. Kuci imam maaasu alata i dosta stvari mogu sam uraditi, a imam i jarana mehanicara koji moze aisistirat ili bit glavni poslovodja ;) ali do kuce je 300 kilometara... a ovdje pretpostavljam trebalo bi bit po radnjama dijelova, a kuci nema sigurno, tamo sam samo par renola vidjeo...

    motor mi je najvise upitan
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.
      Vrh

  9. #9

    Re: Pssst

    E, Djolko, postaješ dio legende bez koje ne ide na forumu u skoro ni jednom topicu. U redu, verovatno si dobar momak, samo nešto ne kužim (starost i to): što bre ne kupiš tu Četvorku????? U tvom okružju, a mislim da si tamo negde oko Višegrada il' se varam, ne znam. Ma, bio ti bio gde u biloj kojoj svojoj, Četvorki uvek ima. Daj, da postaneš ravnopravni. Ako sam ja starac menjo auto sa svim komforom za Caricu - pa šta je tu sad problem' I kol'ko sam čit'o tvoje neke bivše postove: za pivo uvek para. E, da si jedno pivence ustavio dnevno, evo ti Četvorke u dlan! Nemoj zameriti, al' ponekad zapneš ko mutav u telefon slušalicu.
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com
      Vrh

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Pssst

    @Katras...da se razumijemo... mnogo je lakse reci nego uciniti. Problemi su tu mnogi, da ih ne nabrajam sve eko par komada.

    Meni treba auto s kojim cu u 3 mjeseca prelazit 5 iljada, a ne neki krs kojeg cu svako malo opravljat.
    Objasnjenje: Znam da je r4 auto koje moze izdrzati mnooogo vise od onoga sto mene treba, ali ja ne kupujem renault kao renault vec pojedinacno auto, koje moze biti dobro, ali i katastrofalno skrseno.
    Dakle vec u samom startu moram uzeti auto koje je koliko toliko pouzdano i ispravno. Moje vagen se pokazao zasad odlican u izvrsavanju zadatka. Preso je preko 6 iljada i nijednom me nije iznevjerio. Da ulozio sam dosta u njega, kako kad kane koja marka, ali to se mora u svako starije auto, tu nema izuzetka. U auto se mora ulagati tako da ako sutra kupim r4 ili bentlija ili bilo sta, problemi i dalje ostaju, nema tog auta koje se ne kvari i u koje ne treba ulagat. Vagen je ok auto, ne trosi mnogo, dijelova na sve strane, ali ja i dalje trazim r4. Jel ti treba bolji dokaz?
    Dalje problem je i u parama. Moj mjesecni budzet je veoma mali. To sto kazes za pivo nije istina. Eto da sam tri mjeseca odvajo umjesto pio po jedno pivo(ne pijem svaki dan) ustedio bih 100 maraka. Sta mogu sa sto maraka? Nista. A zivjeti se mora. A zivjeti bez hljaba i pive se ne moze. Tacka.

    Problem je dakle sto ne mogu otici samo i uzeti prvi cetvorku na koju naletim. To mora biti kolko tolko dobra cetvorka. Naravno spreman sam ja ulagati, ali ta ulaganja su spora, nemogu odmah istrest ko zna kolko novca, jer ga nemam. Najbolja cetvorka koju sam gledo po oglasima, bila je ovakva. Nesto preko sto iljada kilometara motor prevalio, prvi vlasnik, upali je covjek, motor radi ko pcelica, ma u perfektnooom stanju. Limarija tu i tamo protrula, naprijed blatobrani i tako to. Ali kad sam se zavuko dole umal me srcka nije strefila. torzije trule mozes rukama cupat komade metala sa njih. I sta sam ja tu mogo radit? Nista. Dok bi kupio tu cetvorku, dok bi uradio servis na motoru, nove gume, registracija, sve bi se to moglo podnijeti, ali sta sa trulim torzijama? nista.Popravka sasije je dosta skupa. problem je sto to sigurno ovdje u bih niko nezna uradit kako treba, znaci moras ici u srbiju. Dok saberes sve... skuplja pita neg tepsija.

    Eto nadam se da si ukapiro zasto jos uvjek ne vozim cetvorku. Jednostavno sto nisam jos naletio na kolko tolko dobru. Ko zna, mozda ni tad ne, ali za par godina bih trebao imat stalan poso, e onda ce lako bit sve i uradit generalku na motoru, i restaurirat potpuno sasiju i limariju, i sve ostalo... ali sad mi treba auto koji ce istrajati tih par godina, a cim nadjem zadovoljavajucu cetvorku, bice moja, belivmi.


    P.S. Da moje "okruzje" je visegrad ali vecino vremena provodim u banja luci. U visegradu znam samo za jednu cetvorku(plavi tl,i ne prodaje se)(jos sam ih par vidjeo al nevjerujem da su iz vgd). U vgd imam garazu, masu alata, ali djelove ze r4 u visegradu nema sanse da nadjes. Znam sve radnje, vecinom se drzi vw djelovi. Vecinu vremena provodim u banja luci i tu cetvorki ima u pofinom broju. Ali gledajuci oglase sve vrijeme nisam uspjeo naci na neku koja je ok i koja nije vec prodata. Djelova pretpostavljam da ima ovdje kupit(bar mi je jednom tako John Doe reko) ali to bi sve moro kupovat, trpat u gepek, pa u visegrad nosit ugradjivat, no to ne bi bio problem

    P.S.S. U subotu cu ako mognem otici vidjeti tu cetvorkicu sa bataljenim motorom, pa cemo vidjeti sta i kako...
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •