Doctorov Gordini plavi GTL 91 - Strana 43
Strana 43 od 52 PrvaPrva ... 33394041424344454647 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 421 do 430 od ukupno 515
  1. #421
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    19.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    ima nesto alpinisticko u ovoj boji .. Doctore, jedva cekam da ga vidim uzivo.

  2. #422
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Današnji update:

    Blaženi Doca...






    Hmmm, bele rade umesto racing lines-a....









    Let it be chrom...




    Funny guys, don't you think so...




    Postavljena i unutrašnja krila:






    U polju do se radi još jedan auto pa ne zamerite na česticama prašine:




    Ovde, Doco, mora da se stavi jedna gecufna da bi to bilo to!





    Nanešena je i dodatna zaštita krila na spoj sa kabinom, a sutra će da se zaštiti kompletna unutrašnjost sa strane točkova:









    Danas su postavljena stakla, zadihtovani svi kederi stakala, montirana vrata, brave, zadnja hauba, prednja krila, instrument tabla, prekidači i ablender, sat, zalepljeni novi kederi, zaštičeni spojevi prednjih unutrašnjih krila sa kabinom i još neke sitnice.
    Nakon leplenja kedera smo svi bili malo high, pa su neke sličice ispale malo mutno, ali je bitno da smo uradili dobar deo posla i da nam je bilo lepo na obroncima Kraljevačke planinske lepotice znane kao Goč. Doduše, kad smo krenuli kući dobili smo neodoljiv poriv da se pozabavimo sa belim dok nismo skontali da to nije to već da je pao sneg. Pih!

    Čirz do sledećeg apdejta.

    Stay tuned.
    Priložene slike Priložene slike

  3. #423
    Aaa ovo se cijeni! Svaka cast momci, to je to!

    De mi recite cime ste vi lijepili kedere? Takodje pri montiranju gepeka jeste imali problema sa onom prugom sto drzi vrata? Mene je*e nevjerovatno nikako da je namjestim. Namjestim je ali nije to to, pruza onaj otpor i onda nakon nekog vremena samo "pukne" ona opruga prepadne me svog i opet sve po starom... nikako je namjestiti...

    Svaka cast jos jednom! Sto vise slika, sto vise!

  4. #424
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Sa bilo čim tipa sintelan, tigar ili slično što se inače koristi za lepljenje gume, obuće itd.

    Ne, taj problem još nismo iskusili. Mehanizam prvo montiraš na kabinu s tim da poluga bude labava, visi na dole bez ikakvog otpora. Onda se opruga zateže tako da polugu zavrtiš jedan krug u pravcu kabine i onda se šrafi drugi kraj na zadnja vrata, i to je onda to.

  5. #425
    Citat Neb_Mes_Ur_Mau kaže: Pogledaj poruku
    Sa bilo čim tipa sintelan, tigar ili slično što se inače koristi za lepljenje gume, obuće itd.

    Ne, taj problem još nismo iskusili. Mehanizam prvo montiraš na kabinu s tim da poluga bude labava, visi na dole bez ikakvog otpora. Onda se opruga zateže tako da polugu zavrtiš jedan krug u pravcu kabine i onda se šrafi drugi kraj na zadnja vrata, i to je onda to.

    Morat cu pokusati tako onda. A kedere sam lijepio ljepilom isto al' reko da vidim da vi nemate neki poseban metod haha

    Sorry na off topicu Doco

  6. #426
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    PRvo naneseš lepak na vrata, onda postaviš keder pazeći da svuda leo nalegne i da se dohvati lepka. Onda keder skineš i obesiš negde (zadnja vrata dok su otvorena, vrata od garaže, drvo) i tako ga ostaviš najmanje 10 minuta. Kad prođe 10-12 minuta keder zalepiš na vrata i zalupiš ih do kraja. Vrata ostavi zatvorena preko noći, ili najmanje 12 sati. Posle protoka tog vremena možeš da nastaviš sa radovima na autu. Mi ih uvek lepimo uvečer, tako smo sigurni da vrata niko neće otvoriti ni slučajno.

  7. #427
    Ja sam cekao jedno 2-3 minute i odma stavljao keder

    A sta je sto se tice onih "zakacki" na vratima? Na onim kederima nemaju rupe za ono pa sam ja barem dole na dnu vrata gdje su dvije zakacke nozem pravio rupice i onda ih kacio. Jeli samo zalijepite ili i zakacite takodje?

    Takodje trebaju li se kederi malo nategnuti kada se stavljaju ili ih samo onako opustene dakle normalne stavis?

  8. #428
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Joj, pa što ljudi pišu uputstva za upotrebu na proizvodima, jooooj ljudi moji.....

    Elem, pametno si uradio što si izbušio rupice i nakačio keder. Inače, u principu služe da ti pridrže početak i kraj kedera kao i na onoj krivini kod brave da bi dobio potreban luk i da keder prati formu vrata. Največa im je uloga da pomognu montažeru kedera kako bi taj posao mogao da uradi samostalno, bez ičije pomoći.

    To zavisi od temperature. Kad je vruče (oko 35°C) onda su kederi duži, kad je hladno onda se "skrate" pa treba birati sredinu koja je optimalna za sam keder i, naravno, lim, a to je oko 25°C i tad se lepe u punoj dužini, bez istezanja ili skupljanja.

    Čirz end stej tjuned.

  9. #429
    SUPER ALTERNATOR Avatar od  IDIBREACAJE
    Član od
    07.05.2008.
    Aktivnost
    27.03.2014
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    51
    Poruke
    1,209
    Ova tema bi trebalo da se nazove DOKTOROV ŠERPA PLAVI ..........
    Mi puo dare carta igienica !!!!

    Kv Crew Rules everywhere!!!!!

    Jedini koji ima tajnog savetnika i NEDA MU PLATU

  10. #430
    Svaka cast reno za cistu desetku.pozdrav

Slične teme

  1. Gordini se vraca
    Autor sawoodean u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 25.03.2010, 23:54
  2. Novi, plavi mnogo leepii!!!Jeeee
    Autor stefan r4 u forumu Garaža
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 05.09.2009, 13:00
  3. gordini 1108
    Autor slavce05 u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.07.2009, 19:01
  4. Plavi
    Autor serz u forumu Garaža
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 20.07.2008, 09:43
  5. crveni i plavi rendzer iz ns
    Autor GTL_NS u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.02.2008, 21:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •