Blue Moonlight by Sonne
Strana 1 od 23 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 223
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Blue Moonlight by Sonne

    evo druzimo se vec dugo a ja nikako da predstavim svoj auto i da otvorim njegovu "garazu" u koju ce i ostali clanovi moci da zavire najpre cu iskopirati svoje predstavljanje jer sam tu vec opisao pocetak istorije mog i njegovog druzenja...:

    "
    Pozdrav drugari! Ovo je kratka pricica o mojoj cetvorci.
    U posedu sam plavog renoa 4GTL 89 god. (decembar) i dobio sam ga od svog direktora na poklon zbog izuzetnog zalaganja i odnosa prema firmi. Hteo je da mi kupi jugica ali je u oglasima video sliku doticnog renoa sa natpisom: dobar motor, ofarban, nove gume... Usledila je konsultacija sa drugarom koji radi u istoj firmi a koji je izvesno vreme vozio GTL-a (i sa kojim se znam od treceg razreda osnovne skole), otisli su da ga pogledaju i bez mog znanja mi tako kupili auto. Sutradan smo otisli kod lika, pa u agenciju da se auto prevede na mene i registruje... i tako ja dobih cistu cetvorku ni kriv ni duzan! Mozete samo da zamislite kako sam bio iznenadjen a049
    Eee ali bilo je tu i problema. Odmah po dobijanju ga odvezem kod majstora jer je nesto prdelo ispod haube... ok zamena ulja, filtera za ulje, za vazduh, zamena dihtunga usisne i izduvne grane, remont alnasera i menjanje lezajeva prednjeg tocka i desnog i levog. Auto je isao kao zmaj, majstor nije mogao da se nacudi kako motor dobro radi i kako lepo pali. Onda je dosla muzika za isti (bez koje ne bih mogao) nista specijalno pioneer 2000MPB i zvucnici iz iste kuce. Vozio sam se lepo jedno 2000 km dok izmedju dve pesme nisam cuo da nesto lupa ispod haube! hmmm zvuk nije obecavao nista lepo. Probam da se vratim kuci ali posle jedno 5 km sam morao da ga ostavim pored puta. Posto je bio mrak sutra ga odvukoh kod majstora i posle ubedjivanja sa majstorom da li da kupim drugi polovan motor (za 150 evrica) ili da radim generalnu odlucih se da mi macka u dzaku nije potrebna i ubedih majstora da idemo na skuplju varijantu. Motor rasklopljen i ustanovljeno da je radilica riknula i jedna klipnjaca. Ok! kupim novu radilicu, klipnjacu, set hilzni klipova i karika (perfect circle) komplet dihtunga (victor reinz), letece i lezece lezajeve (federal mogul), gumice ventila, svecice ngk... uradjena generalna sa ravnjanjem glave iskesirano za ruke 250 evrica fijufiju uzgred zamenih manzetne i silen blokove napred.
    OK auto lepo radi lepo ide (ne smem da ga przim dok ne predjem prvih 1000 km) i taman kada sam trebao da ga odvezem na servis pukne mi torzija na zadnjem desnom tocku. dobro pukla je zato sto sam ga vozio iako zadnji trap nije u sjajnom stanju naime istrulile su mu sajtne pozadi gde se drze one shape dogovor sa limarom je bio da kupim amortizere i ostale delice i da sledece nedelje dodjem da mi to sredi ali nije izdrzao do tada. to je otprilike to sada cekam ponedelljak pa da ga vozim kod majstora da mi sve to sredi.
    Druzimo se na forumu i vidimo na sledecem okupljanju a055 ovo omasih d018 jer nisam ni znao da postojite a045 !!!

    Pozdrav"
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    Baci neke slike i datume!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    pomenuto druzenje sam propustio a ceo dan sam bio na poslu (u Beogradskoj Areni) a skup je bio na parkingu iste, tako da se moze smatrati da sam i bio tu samo je moj auto bio parkiran na sluzbenom ulazu Sever a vi ste bili na jugu .
    Bilo kako bilo sredio sam zadnju torziju i uradio limariju zadnjeg kraja... radilo se tu josh svasta ali da ne duzim sada mnogo stavicu posle i spisak delova i usluga koji sam uradio za prvu godinu dana koliko sam vodio racuna i racunao koliko me auto kosta, a onda sam digao ruke od tog spiska (videcete i zasto )
    Sve se odvijalo manje vishe fino do 13.01.2009 kada sam krenuo u Novi Sad na docek nove godine a mnogi ce se setiti one ledene kishe koja je taj dan zahvatila veci deo srbije.
    Uglavnom epilog je sledeci 110 km/h (zurio sam da stignem ), 3x bankina, za malo sleper, gomila okretanja, varnica i vatre ali se sve dobro zavrsilo:




    naravno ovo je malo sredjena varijanta sve je izgledalo malo gore ali sam morao da se vozim nekako dok mi se limar ne vrati iz Dubaija
    slike te popravke su zarobljene na Maxtoru od 500 giga koji je otisao u vecna lovista tako dok ga ne reanimiram i vratim medju zive nista od njih
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    Citat doctor kaže:
    Baci neke slike i datume!
    na zalost slike su ostale u vec pomenutom hard disku a ja kao pravi informaticar nisam uradio backup bice slika u medjuvremenu a o datumima ne bih druzicemo se ja i on josh sa vama tako da ce biti datuma... ima tu josh dosta da se radi...
    Evo spiska za prvu godinu naseg druzenja (moguce da sam nesto zaboravio ne zamerite mi...
    auto I registracija 1000
    limarija prednji kraj, krila, trouglovi, vrata… 430
    majstor generalna 250
    delovi za generalnu 150
    muzika 110
    limarija pozadi 100
    lezajevi 3* 60
    torzija zadnja 60
    ulje 3*shell 60
    gume 52
    akumulator 50
    amortizeri 50
    obrada radilice 45
    prednja krila 38
    zadnje sape 38
    radilica 35
    letva volana 30
    stopaljke 30
    karburator paljenje 25
    poluosovina 25
    zadnje krilo 25
    zamena man I sil b. 22
    farovi prednji 20
    glavcina 20
    materijal za farbanje 20
    prednja torzija 20
    stelovanje ventila 20
    remont alnasera 18
    trouglovi 18
    lim 16
    stakla 15
    centriranje trapa 12
    svecice 12
    felna 10
    filteri za ulje 2 10
    filteri za vazduh 10
    kocnice zadnje 10
    prekidac za grejanje, plastika 10
    retrovizor 10
    silen blokovi 10
    zastita 10
    kablovi za svec 8
    manzetne 8
    platine 8
    razvodna kapa I ruka 8
    ulje za kocnice 6
    dihtung 5
    drzac za auspuh 5
    klipnjaca 5
    konozla radia 5
    sijalice razne 5
    termostat 5
    crevo 4
    kondenzator 3
    sajla za gas 3
    letva volana 21
    lajsne 3
    kugla 5
    stakla za migavce 6
    pojacalo 50
    ukupno 3119 i vise nije imalo nikakvog smisla pisati i brojati
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    Evo posto je poceo da pada sneg i vise nema odlaganja danas sam konacno resio da zamenim silen blokove napred i sastavim spisak sta je josh za menjanje oko trapa... naisao sam na sledeci prizor:

    naravno trebalo je da ga ostavim u garazi al jbg gotovo sad palo je ciscenje snega i uvezen je na otapanje i radovi su poceli:

    kako to obicno biva odmah je usledio hladan tush al sam naucio lekciju i evo vam besplatnog saveta: nikada ali nikada nemojte prihvatiti "besplatno" pice o trosku vulkanizerske radnje dok vam oni menjaju gumu!!!

    sivonja je toliko zategao sraf da meni nije ostalo nista drugo nego da otkinem brezon dok sam pokusavao da ga otpustim
    Izbijeni silen blokovi iz viljuske i stavljeni drugi, srafovi ocisceni i nauljeni i obustavljeni radovi do sutra dok ne pronadjem brezon koji cini mi se imam negde
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    Super ti je rendzer plava mu boja po mom ukusu mnoooogo dobro stoji.

    Izvinjavam se na off ali sto se tice onog hard diska... Spojis ga sa flat kablom. Stavis ga u kesu, i nek kesa obavije malo i flat kabla...da ne ulazi vlaga u disk. Disk stavis u zamrzivac... drzis tamo neko vrijeme. spojis na komp. Trebao bi raditi neko vrijeme.

    Sretno
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  7. #7
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    Sonne ti si najblizi opciji da opalis 2 bele strafte po levoj strani auta i da imas Gordini sto bih ja definitivno uradio da mi je te boje auto....
    p.s. krivo mi sto nemam sliku da vidis kako je moj izgledao posle bliskog susreta sa busom...tvoj je zlatan....
    a kad vidim cifre koje su ulozene...auu....mogu samo reci

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    @Italijan e to za Gordini ti je dobra ideja mozda s pocetkom leta ipak je gordini institucija i ne bi bilo fer da mu sada stavim linijice, mora tu jos dosta toga da se sredi ako bog da dodje i jaci motor (preko 100hp) pa se onda mogu poigrati sa Gordini institucijom.

    Btw posto mi je skoro bio alternator na remontu i opet ne puni dobro danas skinem regler i vidim da su se bakarni prstenovi od proslih cetkica poprilicno usekli i da nove cetkice koje su sire ne nalezu celom povrsinom na njih, drugi prstenovi 500din. zamena jos 1500, kod drugog majstora drugi rotor 1000 din. sa sve zamenom proba na stolu garancija. ok ide kod ovog drugog jer mi je remonta vise pun djavo [i alnaser sam remontovao dva puta ]
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    Svaka cast, e tako treba da se radi, nego ti te trapove jedes za dorucak nije mi jasno, na belom su od 1988 do 2008 iz 130000km menjani samo krajevi spona e onda 2008 zamenjeni kugle i sileni koji su vec propali
    A cekamo gordini verziju od tebe

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  10. #10
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Blue Moonlight by Sonne

    @snake ne znam za trapove ni meni nije bash najjasnije jer se to samo meni desava, mada mi felne nisu bash "u vinklu" a ja to po ibarskoj bash ganjam tako da sumnjam da su mi one razbile sve.

    btw. sada sam dosao od majstora za alternator, promenio sam lezajeve na levom tocku, kugle a sada se vracam u garazu da zamenim manzetnu do tocka a mozda i ceo zglob ako je riknuo jer se vidim vrteo sa pocepanom manzetnom videcu koliko ima luta.
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

Slične teme

  1. BLUE THUNDER RENAULT 4 TL 1985
    Autor cybertel u forumu Garaža
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 01.05.2011, 12:05
  2. Blue R4
    Autor stefan r4 u forumu Garaža
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 12.04.2011, 15:22
  3. Blue motion traži delove za brata i sebe
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Kupujem
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 30.04.2010, 16:48

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •