R2D2
Strana 1 od 23 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 227

Tema: R2D2

  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    R2D2

    Pozdrav,
    Pošto su mi preporučili da iz "predstavljanja" pređem na "Uradi sam", tu ću da stavim par slika i kronologiju mog R4, zvanog R2D2.
    Inače i ja sam već bio mislio da je na topicu "predstavljanje" bilo ali moram priznati bio sam malo i lenj a i da se malo i izvinim , jer mi treba mi par sati (ili dana na miru bez svakodnevnog rada) da sastavim normalno slike i malo da potražim u svojoj memoriji u kojem redosledu se sve ovo dešavalo.
    Kraj ove priče biće u utorak (29.decembar), kada ga budem doneo kući.
    Nastavak sledi...

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: R2D2

    Nema problema ovo je sada virtuelna garaza R2D2-a i ocekujemo da nam sirom otvorish vrata iste da mozemo zajedno da uzivamo, komentarisemo i razmenjujemo misljenja. Samo napred
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  3. #3
    Renault 4 TL
    Član od
    14.12.2009.
    Lokacija
    Hungary/Szeged
    Godine
    59
    Poruke
    228

    Re: R2D2

    Budite strpljivi! Slike slede!
    The best feelings are those that
    have no words to describe them...

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: R2D2

    Evo, počinje R2D2 „Uradi Sam”…
    Za početak evo malo hronologije, kako sam uopšte došao do ideje da kupim svoj R4.
    Davne 1977 godine moji su roditelji kupili svoj R4 (sliku možete da pogledate na „Predstavljanju: Pozdrav iz mađarske http://forum.renault4serbia.com/inde...ic,2006.0.html).
    Skoro celu ex-Jugoslaviju smo prešli. Bili smo dvaputa u hrvatrskoj (sa šatorom na krovu), moj brat i ja smo bili nazad sa kutijom za hlađenje, kola su bili prepuna. Tada (to kažem zbog mlađih) nije bilo auto-puteva. Od subotice do jadrana se vozilo čitav dan. Ujutro smo se budili oko 2-3 i uveče smo stigli oko 7-8. Preko srbije, bosne do hrvatske.
    Čak smo bili i u prizrenu sa R4. Znam da nismo puno menjali ni akumlator (prvi je izdržao čak 6-7 godina – Trepča akumlator) ni brisače (posle originalnog kupili smo Sev-Marschall – danas ih nema, čak mislim da ta firma i više ne postoji, imali su oznaku kao glava mačke), koji su isto bili nekih 7-8 godina (R4 šoferšajbna je prava, tako da ako imaš dobre brisače, oni se neće pohabati).
    Oko 9 godine su počeli prvi veći kvarovi. Ja sam već bio na višoj školi kad su ga prodali.
    I sad…..otprilike posle 20 i nešto kusur godina sa mojim priljateljima sam se mislio da bi trebalo ići na Budapest-Bamako (www.budapestbamako.org). I to sa R4.
    Nažalost od puta nije ništa bilo zbog pomanjkanja novca, ali vrag se uvio u moj mozak.
    Puno sam gledao polovna R4, čak skoro sam i kupio jedan F4 (nije greška, ne R4 nego F4), jako je bio jeftin, bio je oko 200 EUR, ali je bio stvarno u jadnom stanju. Stojao je otprilike 4-5 godina. Zajedno sa Dr.Solexom smo ga pogledali, ali smo na kraju – sa najvećim žaljenjem – odustali, pošto keš za popravku bi bio golem….a to nismo imali.
    Bilo je nekih sa sajta „polovnih vozila”, ali svaki je imao neku manu…..ili nisu imali papire, ili su bili krševi.
    A pošto svako još mora da mu se ispuni san pre 40 godine, već sam bio na ivici toga.
    Jedan moj drug, mi je savetovao da kupim „taj sivi R4 iz kapošvara”, ali to je relativno daleko (200 km), i nije mi se htelo da putujem tako puno, ali…
    Nedelju dana pre kupnje sam otišao, isprobao ga i napravio mnogo fotografija. Nije bio baš u lošem stanju, ali se već isprva vidilo da se mora raditi na njemu (naprimer bušan krov).
    Puno podrške sam dobio od Dr.Solexa, pošto mi je obećao da će mi ga on doneti u normalno stanje.
    Te šestokrake alu-felgne, koje su na slikama sam sa R4 zajedno dobio sa kolima.

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: R2D2

    Još slika...

  6. #6
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: R2D2

    Bogami bilo je ovde posla, ali se isplatilo
    Da mi je naci ovakve felge

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Re: R2D2

    KAkav li je tek odozdo bio?

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: R2D2

    Klasicne bolesti za r4 imao si koroziju na fabrickim mestima za to

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: R2D2

    1.avgust
    Posle nedelju dana, kupnja vozila. Na prvoj benzinskoj stanici nabasao sam na prvog vlasnika (vidi na „Predstavljanju: Pozdrav iz mađarske http://forum.renault4serbia.com/inde...ic,2006.0.html).
    Cena R2D2: cca. 660 EUR.
    Kapošvar-Budaimpešta 200 km, ful gasom, papučica do kraja. Po satu maximalna brzina 140 km/h, po GPS-u 124 km/h. Potrošnja goriva: 5,4 l/100km. Potrošnja ulja 1-1,5 l/100km.
    Nije žderao ulje, nego ga je „izduvao” na dihtunzima.
    Ceo dan su se u njemu igrala deca.
    Sledeći dan: vozanje i odlazak na proveru originalnosti (to je jedna glupost ovde u mađarskoj, samo da bi vadili pare od vlasnika. Ako kupiš auto, prvo mora na ovu proveru – gde pogledaju nije li slučajno napravljen od više auta, pogledaju debljinu farbe i slično, ali ako je slučajno ukraden, još možeš da dobijes taj papír – čista prevara, samo da ti vade novce) – 60 EUR.

    Prepis vozila – e ovdje sam se skoro zjb. Pri kupnji sam dobio papire R4, ali nisam dobio tzv. „Fahrzuegbrief”, pošto mi je prethodni vlasnik negde proturio.
    A bez toga „Fahrzuegbrief”-a nem možes prepisati na svoje ime auto.
    Zovem lika – kažem mu da mi potraži taj papir. Kaže da je preturio po kući, ne može da ga nađe.
    Može da se napravi nov papír, ali to je otprilike jednomesečna procedura. I još kao dodatak, onu proveru originalnosti (60EUR), još jednom moraš da napraviš, pošto vredi samo 3 nedelje.
    Malo mi je trebalo da ne dobijem šlog. A R2D2 ne može u segedin kod Dr.Solexa dok se papiri ne srede.
    Dva dana na ivici neizvesnosti i plakanja.
    Trećeg dana me nazove lik, da je našao „fahrzeugbrief”, pošto se puno preseljavao, ostala mu kod keve. Šalje mi poštom.
    Dva dana posle, papiri kod mene, uplatio sve takse, napravio osiguranje, R2D2 najzad na mom imenu.

    14.avgust
    Odlazak u segedin.
    Nagytarča-Segedin: 190 km. Na auto putu max. 90-100km/h. Potrošnja goriva: oko 4-4,5l/100km. Potrošnja ulja: ispod 0,5l/100km.
    Na auto putu svi mi mahaju, svi me pozdravljaju.
    Nema baš ovakih auta puno ovde na putevima.
    „Za mesec-dva biće gotov” – kaže Dr.Solex. Ja u to sumnjam.
    U segedinu jako sporo idu radovi. R2D2 je u ćošku radionice. Ako ima vremena rade na njemu, ali dođe vozilo kojemu je hitno, onda R2D2 odlazi u ćošak.
    Za krajnji rok planiram decembar, Dr.Solex mi kaže da ne budem pesimist, ali ja mu kažem da sam realist.
    U međuvremenu nalazim www.renault4serbia.com sajt, gde nalazim dobre ideje i još bolje linkove.
    Kod „Windclassic”-a naručujem otvarače za prozor, pošto su meni skoro svi falili. Umesto otvarača su bili vinski čepovi – prepolovljeni.
    Dr.Solex mi šalje prve slike, naručuje novu garnituru brava (nažalost, što se kraju ispostavilo, ne bi bilo loše da je naručio onaj malo skuplji, koji ima i bravu za anlasovanje).

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: R2D2

    Svaka cast! Jako mi se svidjaju ove brave :)
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •