mali div-varenje torzije
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    mali div-varenje torzije

    malo mi je istrulila torzija ali sam uspeo da je sredim pa neka svi vide da li je to sad ok

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Odg: mali div-varenje torzije

    meni je to isto vario neki lik,pa ga je drugi limar posle psovao.Trebao je prvo odozdo,pa tek gore da ucvrsti.tako je moje iskustvo.To si ti sam radio?deluje ok skroz.

  3. #3

    Odg: mali div-varenje torzije

    da ,to smo radili cale i ja,prvo sam ga izvario odole pa onda odgore kao sto se vidi,to sam uradio sa limom od 1 mm,tako da je sad verujem jaci i od fabrickog.Pravim kucu i sav materijal vucem snjim.Sljunak pesak,cement i sve ostalo,do sad je izdrzala

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Odg: mali div-varenje torzije

    i jos ce vala,jos!!!!ima ti sa njim 5 kuca da sazidas!!!!

  5. #5
    Baby Renault 4
    Član od
    22.06.2017.
    Aktivnost
    22.08.2019
    Godine
    41
    Poruke
    29
    Pozdrav ljudi, imam pitanje jel zadnje torzije odnosno oni krajevi krakova inace treba da budu zavareni za zadnji kraj sasije?

  6. #6
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Citat Posmatrač kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav ljudi, imam pitanje jel zadnje torzije odnosno oni krajevi krakova inace treba da budu zavareni za zadnji kraj sasije?
    Kako si prijatelju, ako mislis na kompletan zadnji ovjes, on je fabricki spojen sa sarafima na sasiju. Ako mislis na samu sipku torzije na ovjesu, inace bude zavarena vremenom, kako kazu zapekne ...

  7. #7
    Baby Renault 4
    Član od
    22.06.2017.
    Aktivnost
    22.08.2019
    Godine
    41
    Poruke
    29
    Kako si Drug, mislim na one šape na kraju šasije. Znači to ide na šarafe za statak šasije. Ako je zavareno utice li to na udobnost zadnjeg kraja. Nekako mi je potvrd nazad.Ne oskakuje ovaj novi sto sam uzeo a uzeo sam ga vec uradjenog.Ima plastobit dole pa razmisljam da nije sta zavaeno.Baš me protrese

  8. #8
    Renault 4 TL Avatar od  Rendjo
    Član od
    08.10.2015.
    Aktivnost
    04.02.2022
    Lokacija
    Sarajevo
    Godine
    39
    Poruke
    139
    Citat Posmatrač kaže: Pogledaj poruku
    Kako si Drug, mislim na one šape na kraju šasije. Znači to ide na šarafe za statak šasije. Ako je zavareno utice li to na udobnost zadnjeg kraja. Nekako mi je potvrd nazad.Ne oskakuje ovaj novi sto sam uzeo a uzeo sam ga vec uradjenog.Ima plastobit dole pa razmisljam da nije sta zavaeno.Baš me protrese
    Dobro je, standard ... Na sapama, koje si spominjao, se nalaze elipsasti prorezi, zahvaljujuci tome se donekle moze stelovati zadnji ovjes, vezano za spuru. No, to stelovanje, u slucaju da nije potpuno idealno nastelovano, mislim da ne bi trebalo uticati na samu tvrdocu ovjesa. Prije bi trebalo biti da se gume nepravilno trose ili eventualno da zabaci zadnji kraj u krivini na cesti s rupama. Ne vjerujem i nadam se da nije niko vadio same torzije, sto bi moglo uticati na tvrdocu ovjesa, u slucaju da nisu pravilno vracene. Popni se na gepek, zacimaj ga i vidi osjecajno koliko ima hoda, mozes i izmjeriti visinu zadnjih obrva, u slucaju da je nizi, onda bi bilo moguce da se neko igrao s torzijama. Vidi li se odokativno da je nizi ozada?

  9. #9
    Baby Renault 4
    Član od
    22.06.2017.
    Aktivnost
    22.08.2019
    Godine
    41
    Poruke
    29
    Bas cu ujutru probati da ga protresem to sa cimanjem. Nije čam je naprijed malo nizi sto bi trebalo biti normalno. Novi su amortizeri , bas cu sutra da ga navucem na dizalicu da sve šregledam. Hvala ti. Inače u krivinama je top, ja sma ga baš preko Majevice probao kad sam ga prevlačio iz Bijejine prema Tuzli ko na pinamaniednom nisa osjetio da zabacuje a dobro sam ga pritiskao

Slične teme

  1. Inverter vs Trafo (hobi varenje)
    Autor Djordje u forumu Café
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.10.2011, 20:36
  2. Kud svi tu i mali Mujo :)
    Autor CekicarDK u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 02.03.2011, 22:37
  3. Mali div
    Autor slow Bo u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 17:34
  4. moj mali div
    Autor stoles u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 05.06.2007, 10:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •