Cochese
Strana 1 od 70 123451151 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 693

Tema: Cochese

  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Cochese

    Od septembra 2006. vozim lepotana,i vase nego zadovoljan sam.Istina,prvi mi je auto.A mesec dana pre dobijanja R4(ujace ) sam polozio voznju.Vise ne znam kako je voziti se gsp-om.
    I da se pohvalim,od 28000km koliko sam presao,bice mozda 2-3 hiljade km po BG.Milina je njim putovati,obidjoh pola Srbije s njim,i najveca zelja mi je ispunjena,na more!!!E za ovo vreme,naravno,nikad me nije ostavio na putu,jedino zbog cega sam morao stati dok sam vozio bio je far,tj,sijalica.
    Dok nije dosao u moje ruke,par puta je bio na ivici smrti,jer su ga izlupali vise puta sa svih strana.Al nije se dao.prvo taksista je zvekne,hauba 20m od auta odlete.PA je neka tatina cerka ga zalepila za drvo.zadnje desno krilo stiglo je maltene do mesta vozaca.Tako da su mu oba nosaca tocka(one sipke,il kako se to zove,sto od torzija idu bas do samog tocka) varene(hvala nasim tehnickim pregledima).I za ovih vec 8.5 meseci ulozeno je sledece:
    -lezajevi 3 puta..(na jednom tocku jednom(ziveo snr),na drugom 2 puta( talijanski lezajevi)
    -limar je uzeo 60eura da ispravi zadnji levi tocak,jer onaj iza mene je mogao da mi bradu vidi E tad pocinju problemi.tek iz drugog puta je namestio kako valja(pre toga je r4 iscepao dve zdrave gume(mischelin na predjenih 800km),i ubrzo je pukla torzija
    -varenje torzije,ona dva nosaca ispod gepeka i celokupna zastita 110eura.
    -Unutrasnji kraj spone,negde oko 2000din.
    -potrosne stvari,ulje,filteri ulja i vazduha,kapa,ruka,platine(2 puta),kablovi(2 puta),svecice(2 puta)(s tim sto ovo po dva puta sam vise iz hira uradio,imalo se para,pa ngk,ajd silikonske kabllove,ajd valeo platine,a nije moralo)
    -guma mi je pukla 3 puta.sve ukupno oko 1000 din.
    -dve polovne gume(1200 din)
    -elektricaru 300 din da namesti rikverc svetla.

    i to je sve ulozeno u njega za 28000km.a s obzirom da sam ga terao po raznim putevima,neki su bili jezivi(kao onaj indjija-sr.karlovci pa i gori,pa po deliblatskoj pescari,gde svaku 13 rupu promasis).
    Deluje mozda da je puno,s obzirom koliko je para dato za njega,al predjeni kilometri,ipak cini mi se,demantuju.R4 POWER!!!!!!

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Metalik svetlo plavi lepotan

    A koliko si platio taj Valeo na kraju?

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  3. #3
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Cochese

    valeo platine 500 din.

  4. #4

    Odg: Metalik svetlo plavi lepotan

    pa i nije tako strasno,dosta si i presao,jos ce on da fercera.Jel znas mozda koliko kosta lanac za njega?meni je poceo jako da se cuje

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Odg: Metalik svetlo plavi lepotan

    slabo se ja razumem u mehaniku.Lanac?Zar i to R4 ima?

    ne znam,stvarno.al mozes mi to bolje opisati,ima ovde gomilu radnji pa mogu pozvati,raspitati se.A nedeljno sigurno jednom idem u ns,pa se sve lako moze resiti...

  6. #6

    Odg: Metalik svetlo plavi lepotan

    naravno da ima lanac stoji do kabine

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Odg: Metalik svetlo plavi lepotan

    a cemu sluzi?

    glupog li pitanja.

  8. #8

    Odg: Metalik svetlo plavi lepotan

    pa preko lanca bregasta osovina dobija pogon od radilice,a uloga bregaste osovine je da otvara i zatvara usisne i izduvne ventile,ako je lanac labav,onda ventili kasne sa otvaranjem i zatvaranjem i motor nema sanse da lepo radi pogotovu na leru.nadam se da sam dobro objasnio i da si skapirao.

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Odg: Metalik svetlo plavi lepotan

    skapirao
    ne znam ja puno oko auta,imam samo iskustva(i pomalo znanja) samo za ono sto se kvarilo na uautu.\Znaci vrlo malo.

  10. #10
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Odg: Metalik svetlo plavi lepotan

    Ti si se baš igrao sa svojim autićem! Ako si, živ bio, a i on sa tobom.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •