Spremam se na dalek put sa četvorkom!!! - Strana 4
Strana 4 od 12 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 112
  1. #31
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!

    Da sam na tvom mestu stavio bih neke folije za zatamnjivanje stakala, cisto da malo smanjim uticaj toplote u kabini, a i dobro dodju kada se asfalt upari pa "sljasti" i presijavase, a to itekako zna da iritira oci...
    Po meni najbolje resenje za stvari, a da ne moras previse da eksperimentujes i modifikujes Rendzera je krovni nosac sa koferom
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!
      Vrh

  2. #32
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!

    Svaka cast na entuzijazmu....zelim ti srecan put i da sve bude u redu tokom puta :D

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''
      Vrh

  3. #33

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!


    Naša ćera je u Qataru. To ti je "blizu" i "usput". Radi tamo u Qatar-airways kao stjuardesa. Ako "svrnete" do Qatara i ako ona bude u situaciji, možete da je posetite. Kontaktiraj mene a ja ću nju da pitam da se napravi neki plan da vam neko i u Qataru (DOHA) na Srpskom kaže Hallo & Bay. Dosta ljudi iz kluba je zna sa okupljanja... A da, u Qataru je benzin 15 dindži.
    Inače, samo da te obavestim, a to sigurno znaš, jer si se raspitao. U pustinji, leti, temperatura prelazi 50 stepeni. Ne pokušavam da te plašim, nego samo poštuj ovo što su ti ljudi gore napomenuli i SVE podredi tome. Mislim na hlađenje motora i probleme sa visokim temperaturama...Pazi, ako ti slučajno prokuva mašina a ti na otvorenom, ista treba da se ladi na + 45...6...7 u hladu a ti na suncu. Cela S. Arabija ima tri drveta u šest redova i to ti je sva 'ladovina...Isto je i u Siriji i u Jordanu a i Dubaji nije bolji. Znači, ponesi i jedan veeeelikiiii suncobran ili ono četvrtasto, na motkama, što ima u METRO-u da se kupi za pravljenje hlada a može ceo Rendža da se smesti a ne zauzima prostora kad se spakuje ni ko malecki šatorčić!
    A u kabini, bez klime, kako vam Bog ili Alah, sasvim sve jedno koji od ta dva lika, odredi. Naša ćera priča da tamo nema zatvorenog prostora koji nije kondicioniran...Inače je za nas Evropljane neizdrživo!

    Sve u svemu, da sam mlad kao vas dvojica, da imam kintu i vremena, ne bih ni trenutka razmišljao da budem kamila broj 2 u karavanu, pa kako nam je Horoskop napisan tako bi i bilo... Ovako, sve najbolje... Pratimo te i u pripremi a i posle!
      Vrh

  4. #34
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!

    Lepo rece bibazoki za drugu kamilu a bogami da sam ja u boljoj finansijskoj situaciji i ja bih krenuo kao treci "kamilko" no pravi se kuca, vikendica sredjuju dva i po odldtimera (+je josh jedan na putu) pa mnogo je...
    Btw. i ja vec duze vreme razmisljam o slicnom putu pa sam podrobno razmisljao o spisku opreme i rezervnih delova samo bi moj put bio malo duzi
    Najpre cestitam na odlucnosti i avanturistickom duhu .
    sto se delova tice ja bih poneo dosta toga no mislim da tebi to nije potrebno, sta ti sve drugi napricase ovde samo sto pojedini nisu rekli kupi Subaru impezu WRC STI i zalepi joj cetvorkin znak
    mnogo tu stvri moze krenuti po zlu ali boze moj nadamo se da nisi bash toliko baksuzan naravno kao sto ti svi rekose najveci neprijatelj ti je temperatura i kao takva preti svemu sto se greje ja bih zamenio sve moguce i nemoguce gumene delove na autu:
    1. manzetne
    2. sva creva za vodu
    3. gumene delove dovoda goriva
    4. sve lezajeve (prepustiti nekome stvarno "strucnom" i visiti mu nad glavom, na prednje lezajeve sa unutrasnje strane obavezno staviti diht masu jer ces ovde imati problema ne sa peskom vec sa pescanom prasinom koja je mnogo gora)
    5. dobro obratiti paznju na stanje felni staviti nove pneumatike sa novim unutrasnjim gumama (ja bih poneo dve rezervne gume takodje nove bez ikakvih setova za reparaciju al ajd sad stvar ukusa)
    stavio bih i nove gasne amortizere jer morash ocekivati lose puteve
    ostalo sto ces da menjash je sve diskutabilno, moze a i ne mora ti dobro poznajesh svoj auto i ono sto je do sada radilo ne bi trebalo da te izneveri ni tamo:
    ac pumpa je vise nego pozeljna,
    bar 3 filtera za vazduh,
    obavezno jedan top alternator u gepeku (to je deo koji napre strada od peska posto je potpuno nezasticen od prodora istog unutra, regler ti tu nista nece pomoci)
    kao sto neko rece druga pumpa za vodu za ne daj boze.
    od ostalih redovnih stvari zna se novo ulje u motor i menjac, antifriz u sistem.
    na put poneti sitnice za reparaciju (bizon lepak, traku za reparaciju creva pod pritiskom i ostalih slicnih gluposti za ne daj boze lagane su a mogu ti spasiti putovanje)
    dva kanistera (metalna!) u gepek i rezervoar su ti vise nego dovoljni ne treba ti prosirivanje rezervoara niti ugradnja drugog (kanister+levak nema boljeg resenja veruj mi)
    sad ja bih josh ugradio 12v frizider da sam na tvom mestu i lagano
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,
      Vrh

  5. #35
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!

    i obavezno bih svratio u kairo u povratku
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,
      Vrh

  6. #36
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!


    Citat Sonne kaže:
    samo sto pojedini nisu rekli kupi Subaru impezu WRC STI i zalepi joj cetvorkin znak




      Vrh

  7. #37

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!

    Svu sreću na putu ! Momci sa foruma dali su ti dosta informacija o delovima i prepravkama, ali je samo Bibazoki napisao nešto o klimi u pustinji. Pošto sam bio u pustinji u Sahari dve sedmice na safariju, dobro, bili smo đipovima, ali svejedno, evo još neke male stvari, na koje moraš OBAVEZNO pripaziti na tvom putu.
    Kao prvo, u pustinji se dnevne temperature menjaju od +50 do -5, tako, da obavezno sa sobom i toplu odeču i vreču za spavanje. Obavezno jedne visoke planinske cipele. Ne spavaj u šatoru, koji nema plastificirano dno ušiveno u sam šator, najbolji ti je šator tipa iglu koji koriste planinari, lagan je i brzo se bez problema sklaplja. Za spavanje u šatoru obavezno uzmi penu za zamjenu ležaja, onu koje koriste isto tako planinari, zbog udobnosti. Ako se probudiš sav tvrd, to nije dobro.
    Nadam se, da nisi zaboravio na NAJBITNIJU stvar u pustinji, a to je VODA! Sa sobom imaj najmanje 70 litara vode u plastičnim bocama (toliko smo potrošili dvojica u 14 dana, 5 litara dnevno), znači kupljene vode, za motor imaj posebno vodu. Na putu pij samo flaširanu vodu, obavezno! Onda ti trebaju i tablete za pročiščavanje vode - za svaki slučaj. Pa tablete protiv probavnih smetnji. To obavezno.
    Uz put jedi samo voće sa korom, ne pij njihove sokove koje stišču uz puteve, od hrane konzervisanu, ali o hrani ti je dao dobar savet Neb_Mes_Ur_Mar.
    Sad, da li češ voziti samo cestom ili ne, tvoja je odluka, a ako budeš skretao sa puta zbog male avanturice uz put, obaveznu sklopljivu lopatu (ašovčić) i dve rebraste alu podloge za pod točak. I ako skreneš sa puta, dobro pripazi da ne ideš u slepom pravcu, drži se blizine puta, inače možeš čekati danima da te netko dođe izvući, ako sam ne možeš. Nema veze mobilni i GPS, u onim krajevima vreme drugačije teče nego kod nas, znači, sve je na onom: bit će, sad će i to.
    Obavezno sa sobom barem litru po osobi dobre rakije. Ne zbog opijanja, nego zbog jutranjeg pranja zubi. Voda ti je na tvom putu upotrebljiva jedino za WC, zato ujutro isplakneš usta rakijom. Jer voda ti treba za piće i pazi - voda je skuplja od goriva i hrane.
    Eto toliko, ako se dosetim još čega, javit ću, ali mislim, da sam rekao sve što sam mislio.
    Nego - kada krečeš i da li se može ko priključiti tvojoj ruti? Puno sreće!!!!!
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com
      Vrh

  8. #38

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!

    Hvala vam svima na savetima!
    Put planiramo u Aprilu tako da neće biti baš one paklene vrućine tamo...naravno akcenat dajemo na hladjenje motora i to ćemo maximalno uraditi... A u kabini kako bude,ima onaj mali ventilatorčić što se nakači na tablu
    U suštini samo U Saudijskoj Arabiji će biti malo teže jer je baš pustinja,sa malo civilizacije na putevima(2000 km) ali ne bi to bila avantura da je sve jednostavno...
    Tako da što se tiče namirnica,vode,goriva...pored toga što nosimo svega će biti i usput do Arabije a onda na ulasku kompletno snabdevanje i samo gas tih 2000km...

    U pravu ste glavni neprijatelji su temperatura i pesak,tako da ćemo preduzeti sve mere da delove osetljive na te uslove promenimo pre puta a i ponesemo rezervne...
    Što se tiče guma stavljam 4 nove mišelinke i nosim dve rezervne potpuno nove,a od pribora za krpljenje mislim da je najbolja ona pena pod pritiskom što se napuni guma...
    Za odmor i spavanje ćemo iskoristiti usputne hostele,cene su stvarno džabe,šteta je spavati u šatoru a odmor nam je jako bitan...
    Ceo put kao i pripreme ćemo snimati...a onda po povratku napraviti jedan mali film "Sa rendžerom na bliski istok"

    Cilj je pre svega avantura i uz to pokazati da je "četvorka" zaista pobednik vremena...svesni smo da sve ovo ni približno ne bi bilo zanimljivo sa nekim drugim autom...
    Ponosno voziti crveni Renault 4 pod svetlima luksuznog Dubaia,medju svim onim ferarijima,lexusima,poršeima....parkirati ga ispred najveće zgrade na svetu....za taj osećaj se vredi potruditi!!!
      Vrh

  9. #39
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!

    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO
      Vrh

  10. #40
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Spremam se na dalek put sa četvorkom!!!

    A tek sto rendjera, pa zastave kluba, pa kad stignemo jedno protestno pismu Renaultu France zbog nesponzoriranja, pa zbog prestanka proizvodnje .....


    Bitno, razmislite da u sva vrata, pod haube i pod krov stavite onu srebrnu gradjevinsku foliju (sa jedne strane ima mehurice ali ne pucaju tako lepo) ona je oko 100 dindzi kvm, ili armacel koji sa jedne strane ima alu foliju.

    @ Doktor: eto prilike, svi smo ionako u aprilu u Bg-u na skupu, mozemo da ispratimo mocnog svi zajedno, pa svako prema mogucnostima do granice.

    @ admini: Zastava kluba da se pripremi pa kad stignu u Dubaji da je pobodu u pesak kao alpinisti kad se popnu na Kilimandzaro.
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •