Rešo Boje Bež
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 68
  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Rešo Boje Bež

    Daklem, ove zime sam preselio u mesto udaljeno 180 km i to uz pomoć svog Rešoa Boje Bež pa mu kao omaž otvaram ovu temu.

    Nabavljen u septembru 2008. za poštenih 750 evrića naizgled u dosta dobrom stanju – sipaj i vozi. Farba još sjajna, limarija veoma dobra osim što na krovu i haubi ima udubljenja od grada (leda, tuče), ali bez oštećenja farbe i jedna brazda na desnoj strani, takođe samo lagano udubljenje bez oštećenja farbe. Unutrašnjost pristojna, mada su sedišta prekrivena presvlakama i nisu u baš predobrom stanju, ali mogu da posluže. Ukratko karoserijski i šasijski zdrav, lep stock bež Renault 4 GTL 1991. godište. Pod gasom (kad se doda gas, ne kad sam ja pod gasom) relativno pristojan (potreban mali, mali sauh), na kočnici dosta dobar, upravljanje pristojno.
    Promenio prednje gume – Tigar sigura 145/80/13 (sad mi žao što nisu 135-ice, ali nisam ih tada našao). Snimio trap (dobar). Nasuo čorbu i piči. Potrošnja goriva (videće se kasnije zašto naglašavam goriva) relativno visoka, ali podnošljiva za Beogradski saobraćaj – oko 9-10 litara u zavisnosti od gužve, a na otvorenom manje od 5,5 l/100 km.



    Megjutoa: potrošnja ulja i svećica za ne verovati. U prvo vreme nisam ni obraćao mnogo pažnju. Kad mi je crkla prva svećica mislio sam: OK, stara, zamenio i piči, ali problem se javljao i dalje. Promenjen ceo komplet svećica jednom, pa još jednom i onda sam počeo da menjam po jednu kad vrisne, a bogami dešavalo se na 100-200 km. Ne šalim se. U međuvremenu sam (konačno!) primetio da mi i ulje nestaje magično brzo i da oni koji voze iza mene drže neobično veliko odstojanje. Na početku sam mislio da negde pušta ulje, pa podmeći kartone, meri, analiziraj, kukaj po forumu... Kad sam se malo udubio u tu pojavu shvatio sam da iza sebe vučem oblak plavog dima. Onda sledi samozavaravanje: možda su vođice ventila, probaj aditive... džaba. Dijagnoza: Produvao kao zmaj. Da, znam, trebalo je da to proverim kad sam ga kupovao, ali nisam jer sam ga uzimao od poznatog mi čoveka za kog nisam verovao da bi me zeznuo toliko da mi ne kaže: "dobar je, ali na 100 km troši 9 litara goriva, 2 decilitra ulja i jednu svećicu!", ali to nije poenta priče. Na ovom mestu se još jednom izvinjavam zbog oblaka plavog dima svima koji su na aprilskom okupljanju 2009. vozili iza mene: praštajte. I sad, šta dalje? Da ga prodajem, ne bih dobio ni 400 evra za auto sa tako propalim motorom, a da ja nekog varam i muljam niti umem niti hoću. "Novi" motor, mačak u džaku i pored toga još bar 200 evrića troška, promena papira (znam, suzdržite se). Da ga utepam – ne mogu, drag mi ..bo on mater svoo-ju. Ništa, teraj, dosipaj ulje i menja svećice dok se ne nađe više para za transplantaciju motora. I onda od prijatelja iz Sombora dobijem preporuku za izvesnog majstora Miću koji nekom magijom sređuje produvale motore, a radi uglavnom Četvorke. Cifra ispod 200 evra. Hm... Pošto sam inače vezan za Sombor rešim u avgustu 2009. da krenem, pa opa ili tropa. Ni pre ni posle operacije ga nisam pitao šta će odnosno šta je uradio: Ako je uspeo, alal vera, ako nije - ..biga.
    I, da vam kažem: uspelo je. Nakon 2500 km sam po preporuci pomenutog majstora promenio ulje i neposredno pre toga je nivo na "dipstiku" tj meraču bio malo iznad gornjeg zareza kao što je bilo i po završetku popravke. Od tad se smanjila i potrošnja (goriva, jašta) na nekih 7,5 do 8 (beo)gradske vožnje, otvoreno nešto oko 5,2 l/100km. Od tada prešao 5000 km uglavnom zahvaljujući preseljenju u SO koje je moj Rešo junački izneo na svojoj šasiji: od kornjača do veš mašine.
    I tako, to je sad jedan lepo utegnut R4, fino ide, (ne znam koliko brzo, nisam ter'o preko 115km/h, ne zato što ne bi mogao, nego nije me zanimalo) valjalo bi da se poradi na zadnjem levom krilu, da se podese svetla i tako, svakodnevna podešavanja.
    Toliko za sada, a bilo je tu još epopeja no o tom drugom prilikom.



    Tajni savetnik KV kru

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Rešo Boje Bež

    Samo napred Serzinjo

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  3. #3

    Re: Rešo Boje Bež



    Meni je "beli", radni, trošio ulje i jeo svećice i pored "iberlaufa". Ali ja dolivao a svećice nagorim let-lampom kada se naulji, očistim mesinganom četkom, vratim i piči. Mada, nije mi prelazio 8 po gradu ni pred samu prodaju i to večito natovaren alatom. A otišo je prošle godine u Aprilu za 400 E.

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Rešo Boje Bež

    protestujem sto nas voljeni auto nazivash renšoom nisam to od tebe ocekivao
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Rešo Boje Bež

    Beige rendjeri su V R H . . .

  6. #6
    Renault 4 TL
    Član od
    15.10.2007.
    Aktivnost
    27.08.2018
    Lokacija
    Bgd
    Godine
    39
    Poruke
    210
    Slike
    1

    Re: Rešo Boje Bež

    Citat Sonne kaže:
    protestujem sto nas voljeni auto nazivash renšoom nisam to od tebe ocekivao
    to je iz ljubavi
    :)

  7. #7

    Re: Rešo Boje Bež

    Lepo napisano, Serze . Nego - koliko kilometara je imao tvoj Rešo Boje Bež kad si ga kupovao? Da nisu bili prstenovi (obruči) na klipovima krivi za potrošnju ulja, pa majstor to zna i zameni i eto, sad radi kako treba.
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Rešo Boje Bež

    Dobar
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  9. #9
    Munem Avatar od  Italijan
    Član od
    30.11.2007.
    Aktivnost
    09.12.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    2,045
    Slike
    1

    Odg: Rešo Boje Bež

    Dobar vazda...limarija deluje da je vrh...a i vidjao sam ga ja uzivo...sad za motor nisam znao da je tako los bio...ali sta je tu je...bitno da je sad sve ok...i da fercera :)
    sve najbolje serz...i da se vidimo u aprilu :P

    Citat: frik-ri:15-20 km/h vise na top speedu znaci da ce Talijan piciti 180km/h i vikati: ''Nece se ovaj Porsche da se skloni da prodem pa to ti je!!!''

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Rešo Boje Bež

    Citat katraš kaže:
    Lepo napisano, Serze . Nego - koliko kilometara je imao tvoj Rešo Boje Bež kad si ga kupovao? Da nisu bili prstenovi (obruči) na klipovima krivi za potrošnju ulja, pa majstor to zna i zameni i eto, sad radi kako treba.
    Za kilometražu nism siguran pošto je na satu bilo oko 021000. Prodavac mi reče da je menjao ceo sat pa je uzeo sa drugog auta... uglavnom na ovih 21000 dodati još oko 110000 pa mu dođe oko 130 hiljada. Karike, kako ti kažeš prstenovi, su svakako zamenjene jer to i jeste osnovni razlog prodiranja ulja u prostor za sagorevanje smeše. Pored toga menjane su još neke stvari, dihung glave, jedan klip, klipnjače itd.
    Tajni savetnik KV kru

Slične teme

  1. boje i kodovi sa neta
    Autor renault1979 u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.07.2012, 22:07
  2. R4 bež boje
    Autor andris u forumu Garaža
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 20.06.2010, 22:15
  3. Predlozi za boje felni...
    Autor a.blagojevic u forumu Vešanje, upravljački i kočioni sistemi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 17.07.2009, 23:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •