MOJ PRVI AUTOMOBIL
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 34
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    25.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    MOJ PRVI AUTOMOBIL

    Danas mama sredjivala stare fotografije i naisla na ovu staru 21 godinu.
    Odusevio sam se jer je to prvi automobil koji sam dobio od oca i jedini ciju fotografiju nisam imao.
    Rec je o automobilu audi 80 1974 god otac je isao u Sloveniju na pijacu da ga kupi.
    Nazalost zavrsio je isecen u komade. Dok sam bio u vojsci tata ga je udario s jedne strane a ubrzo zatim mu je prolupao i motor.
    Kada sam dosao kuci ostalo mi je samo da ga rasprodam u delove a ostalo sam isekao i bacio.


  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    Moj prvi auto je bio R4 TL iz 1979.
    Kao i svakom prethodnom autu i ovom je dosla glavi moja keva,auto je zakucao i tacka.
    Na kraju trece srednje resim da ga sredim i spremim za voznju kad polozim iste te godine.
    Ukratko komsija koji vozi TL iz 77 je sredio motor i trap,ja gitovo i smirglo,a drugi komso autolimar ga je ofarbao!
    Jos sam ga unutra celog tapacirao i sredio(ceo pod tepihom,sedista,presvlake,rucica menjaca,muzika itd.)
    20.11.2002. nakon polozenog vozackog ispita,palim ljutu makinu i krece putesestvije sa cetvorkom.
    Drugi automobili su dolazili i odlazili,a samo cetvorka je uvek bila tu!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  3. #3
    Renault 4 TL
    Član od
    14.06.2009.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    40
    Poruke
    159

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    A ko ti je pomogo oko pripreme za farbanje i tapaciranje sunce li ti tvoje
    Komsija A

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    [quote=Ragnotti]
    A ko ti je pomogo oko pripreme za farbanje i tapaciranje sunce li ti tvoje
    Komsija A
    [/quote
    Efektivnog rada jedan dan u letnjoj prasini i vrelini,vise si bio strucni konsultant,a manje fizikalac!
    P.S.Nista bez komsiluka!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  5. #5
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    Citat doctor kaže:
    Moj prvi auto je bio R4 TL iz 1979.
    Kao i svakom prethodnom autu i ovom je dosla glavi moja keva,auto je zakucao i tacka.
    Na kraju trece srednje resim da ga sredim i spremim za voznju kad polozim iste te godine.
    Ukratko komsija koji vozi TL iz 77 je sredio motor i trap,ja gitovo i smirglo,a drugi komso autolimar ga je ofarbao!
    Jos sam ga unutra celog tapacirao i sredio(ceo pod tepihom,sedista,presvlake,rucica menjaca,muzika itd.)
    20.11.2002. nakon polozenog vozackog ispita,palim ljutu makinu i krece putesestvije sa cetvorkom.
    Drugi automobili su dolazili i odlazili,a samo cetvorka je uvek bila tu!
    I koliko te kostalo ako se sjecas, posto i ja planiram istu stvar

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    Sve zajedno plus prevod i registracija 820 nemackih maraka.
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  7. #7
    Renault 4 TL
    Član od
    14.06.2009.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    40
    Poruke
    159

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    to doctor :Pa jbg. za sta sam ucio skolu
    Moj prvi,licno moj auto je bio Renault Clio RT 1995.,ali za moj porodicni prvi auto smatram Citroen Dijanu,koju smo kupili novu u tadasnjem salonu u Kraljevu.
    Na desetine puta smo sa tim autom isli u Grcku na more,jos se secam cekanja na granicnim prelazima,peha sa haubom koja nam se otvorila na autoputu i platnenog krova koji je prokisnjavao.
    Prodali smo je neposredno pre kupovine R4 GTL,nekom coveku,kome je stajala godinama ispred zgrade.
    Dugo godina sam je gledao kako propada na parkingu,dok joj klinci skacu po haubi i lome stakla
    Fenomenalan auto.



  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    Nazalost... Nemam slika...
    Moj prvi, prvi auto, a da je bio moj MOOJ, bila je Ascona B 1,6 oker zute boje. Taj sam auto kupio, a da starci ni jos dan danas ne znaju dok sam isao u drugi srednje sa dvije stipendije ondasnje Tvornice Papira Rijeka. Auto je bio bomboncic. Vozio se taaaako lagano, bio udoban i tih, a startan k'o zmija. Parkiran je bio u drugoj ulici da me starci ne skuze da vozim auto. Pogotovo sto mi je nekoliko godina prije brat poginuo u saobracajci.
    Taj sam auto mijenjao, uz nadoplatu jos jedne stipendije, za predivni njeznozeleni Fiat Mirafiori 131 1,6 TC koji je imao centralnu, stakla i siber na struju, Abarth ovjes i unutrasnjost, alu felge, niskoprofilne gume i naknadno stavljene duple karburatore. Uz auto kao rezultat pregovara sam dobio i neki 125ccm crosser (za koji se kasnije ispostavilo da su mu samo ventili u gumama ispravni... ). Ako je Ascona bila zvijer - ovo je bilo nesto sto se ne da opisati rijecima. Trosio je triput vise od Ascone ali je ekipa rado placala rezervar goriva da vide kazaljku blizu brojke 200km/h Jel' sada vidite zasto me politika, rat i 90-e ne zanimaju nimalo?? samo da je bilo benzina i ja sretan. Samo more i cure !!! Zivila srednja skola!!!!
    Nakon jednog kvara, kad smo vidjeli da bi mogao uskoro skviknuti - prodao sam ga nekom tipu sa Hreljina (za njih su Huni, Tatari i Vandali engleska gospoda... ) koji ga je istog vikenda stukao u zid iznad Bakra. Nije bio vise moj, ali sam plakao kao malo dijete.
    Nakon toga, sam i polozio (cijelo sam se vrijeme vozio na neki šuć-muć talijanski papir ''o dozvoli boravka'' i na medunarodnu dozvolu koju sam dignuo kad sam polozio za Tomosa...) i za divno cudo, nisam imao neki ''stalni auto''.
    Onda sam kupio svoju toliko opjevanu Cromu koju su mi ukrali i onda sam kupio ''bilo sto da me vozi na posao'' a to je bila Cetvorka koju prije skoro da nisam ni pogledao i bila mije skoro pa predmet izrugivanja...
    Nakon 15-ak dana - ljubav je rodena i ova Plava ptica sa avatara mi je doslovce obiljezila jednu epohu zivota. Iako sam/smo tada vozi ilegalne utrke, ganjao razne pile i makine od 300-tinjak konja ---> JEDINO ME JE KATRA VESELILA!!! Nije sad to zbog ovoga foruma, nego je to uistinu tako.
    Bilo je jos tu mnogo autiju koje sam imao i vozio, ali ne zavrijeduju slova... Jedino Ascona, Miro, Croma, i Cetvorka (ne racunajuci ove za trke Ritma TC, Alfu 75 i Peticu GT Turbo) su auti kojih cu se sjecati do kraja zivota. Amen!
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    Moj prvi automobil: Fiat Uno 1.3 dizel motor sa 45 konjica ispod haube. Sasija je bila mejd in itali a motor mejd in brazil. Auto koje necu nikada prezaliti . Metalik tamno plava boja, 5 vrata, doobar gepek(kad sam posle toga prvi put vidjeo gepek u juga krepo sam od smijeha ) i auto koje je prezivjelo sve i svasta . Prvo sam tek nakon sto sam polozio samo sipo naftu i vozio. Slajfo drndo, prokuvavo ga jedno sto puta i nista, fiatic je i dalje iso, i onda me je nesto opalilo u glavu pa sam posto normalan i uzoran vozac koji ne siluje svoje auto, ali i dalje sam samo sipo i vozio. Ponekad nako reda radi bi ga odveo drugu mehanicaru da dotegne koji saraf. Grijaci mu nikad nisu svi radili, pa sam kad bi pao snijeg i ufatio minus pet stepeni znao verglati i po petnestak puta dok bi sastavio. Ali uvijek bi sastavio uz najvece turiranje slajfanje i nabijanje obrtaja trosio je 5 litara nafta, i to motor koji je imo 350 000 kilometara. Eno mi ga kuci stoji nisam ga nikad prodo u staro gvozdje, siguran sam da bi i sad kresno posle par verglanja. Limarija je bila toliko trula da je to za ne opisati. Preko lokvi sam se uvijek moro polako provlaciti jer inace bi mi dosla voda pod noge Interior malo cudan, al mnogo sam volio taj interior. Svjetla su se palila i gasila krajnjim zglobom malog prsta svirena se palila pritiskom rucice za zmigavce ka unutra, a grijao je ko lud. I onda je isjecen za staro gvozdje
    Dao bih gajbu piva da ga mogu ponovo provozati...ali nema ih vise po ulicama, taj motor je zaista bio rijetka zvijerka, ovi svi sto su po ulicama su benzinske varijante sa fire motorom, koji je doduse dobar al locu goriva ko tenk.
    Da mi ga jos jednom cut kako klepece i drnda i uz brdo pun ide petom

    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  10. #10
    Renault 4 GTL
    Član od
    01.04.2008.
    Aktivnost
    04.12.2013
    Lokacija
    Bijeljina
    Godine
    30
    Poruke
    416

    Re: MOJ PRVI AUTOMOBIL

    Frik
    Gledao sam nekad davno mislim 2006 na Novoj TV neku emisiju o autima, i bio prilog oa ilegalnim trkama, i bio jedan sa narandzastom peticom turbo, da to nisi bio ti?

    A moj prvi auto je kao sto dolikuje 1989 R4 GTL

Slične teme

  1. Moj prvi
    Autor oskar su u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.03.2014, 20:58
  2. Evropski automobil godine
    Autor Sloba R18TLS u forumu Chit Chat
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 19:35
  3. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.06.2010, 22:05
  4. Moji prvi pokusaji trgovine
    Autor Argonaut1 u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.07.2009, 10:52
  5. prvi post
    Autor darkonije u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 07.05.2008, 22:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •