Farbanje automobila
Strana 1 od 13 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 121
  1. #1
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Farbanje automobila

    E ovako: jedan od neizbežnih poslova oko sređivanja četvorke je farbanje. Zanima me cena i na šta treba da obratim pažnju pri izboru majstora, jer visoka cena ne garantuje uvek visok kvalitet. Naravno, neću ni da se ciganim pa da nađem nekog matorog alkosa koji će mi mrtav pijan ofarbati auto u dvorištu.

    Znači, kolika je realna cena farbanja u istu boju, a kolika u drugu?

    Jedino što znam da mora da bude komora i da mi auto rastave, a ne da mi lepe trake preko kritičnih delova. E sad, ako to rastavljanje previše košta, onda bih se i pomirio sa tim da ga lepe, ali da stvarno valjano urade posao.

    Da rezimiram - kolika je cena limarskih radova, farbanja, materijala i svih pratećih aktivnosti? Da li je 400 evra dovoljno da četvorka nakon toga izgleda kao da je sišla sa proizvodne trake? I koliko metalik boja diže cenu?

  2. #2

    Re: Farbanje automobila

    Za ono sto ti govoris ovde cena od 700 plus je realna cena...niko nece e zeza da rastavlja auto i da ga skida sa sasije(ka sto bi trebalo)a da dobro ne neplati....takodje malo ljudi imaju komoru, ali moze da se i inajmi, zatim boja te izadje dosta, i ako oces da izadje dobro moras vise slojeva. Na kraju, tj na pocetku dobra priprema za farbu je pola posla....

    Meni su farbana zadnja vrata u reno servisu i vidis da su oljustena cela, takodje i prednji deo koji je zadobio koji je skroz rapav sto ukazuje da je prostorija gde je farban sadrzala vlagu itd...

    tako da...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Farbanje automobila

    Ako hoces profi pozovi Atka iz Nove Pazove valjda, taj moze sve, i pitak koliko je kod njega, sigurno si cuo za Atka...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  4. #4
    bogdan
    Guest

    Re: Farbanje automobila

    Ma ja mislim da je to preskupo ulaganje za renoa, profesionalno farbanje kao sto je atko ili merlin ili bilo koji drugi pravi servis ce da ti uzme izmedju 700 i 1200e sve zavisi od farbe. Tako da ja mislim da je to ipak preveliko ulaganje a ako neko ima para za tako nesto sto da ne , lepo je imati auto koji izgleda kao da je sisao saproizvodne trake

  5. #5

    Re: Farbanje automobila

    Citat Whitesnake kaže:
    Ako hoces profi pozovi Atka iz Nove Pazove valjda, taj moze sve, i pitak koliko je kod njega, sigurno si cuo za Atka...
    Brateeeee, Atko!....znaci on dere ko ne znam sta...ko sto kaze bogdan oko 1000evrica...jos da ga molis da radi jer radi mn skulje modele i ne verujem da bi se zezao s tim...

    Recept za ovo jeste da imas nekog ko bi ti odradio za dz, boju najskuplju da kupis i da iznajmis komoru profi.
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Farbanje automobila

    Pa on je profi znam za njega...E treba ga pozvati pa videti koliko trazi...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7
    bogdan
    Guest

    Re: Farbanje automobila

    Ma nema potrebe za komorom, normalno bolje je kada imas komoru ali uzmes jednu dobru cistu garazu i zidove oblozis najlonom zbog prasinejos pored toga se ubace dva dobra ventilatora da izvlace napolje onu prasinu od farbe i eto ti komore . Tu ti je posle toga najbitnije da imas dobru ruku i nemas problema , sve te to moze kostati sa obicnom bojom oko 2500din ( 1L boje kosta oko 900din. one nase boje i stvarno je odlicna) ili uzmes metalik ona je oko 40e -1L i tu sve zavisi kakva je i boja takva je i cena, ZA celog renoa ti treba oko 2,5L boje da ga predjes u tri sloja i da to bude extra, ja sam svog starog TL farbao i toliko boje mi je preporucio majstor koji je jedan od najboljih ovde u kraju

  8. #8

    Re: Farbanje automobila

    Citat Whitesnake kaže:
    Pa on je profi znam za njega...E treba ga pozvati pa videti koliko trazi...
    pa jeste profi, mn kazu i da je najbolji ali on sa R4 nece se zeza....
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  9. #9
    bogdan
    Guest

    Re: Farbanje automobila

    Ma ima da farba i ficu skroz trulog samo mu plati , da farba i jos da peva , sve za pare

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Farbanje automobila

    Ako je profi njemu je svejedno odakle ti ideja da nece r4, zasto ne bi????????

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

Slične teme

  1. Elektrostatičko farbanje, pulverizacija?
    Autor Neb_Mes_Ur_Mau u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.11.2011, 20:05
  2. Muzej automobila Beograd
    Autor frma u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.04.2010, 00:03
  3. Farbanje bloka, kartera i dekla ventila
    Autor John Doe u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.03.2010, 22:00
  4. farbanje
    Autor Stijak u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 13.04.2009, 09:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •