Dvostruki maler
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    25.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Dvostruki maler

    Za kratko vreme desila mi se dva malera,
    nisam se mnogo ni najedio jel sve imam osecaj da je moglo proci mnogo gore.

    MALER PRVI
    Cetvrtak kisno popodne klizav kolovoz.U suprotnoj traci zaustavljen autobus iza pesacki i kolona vozila.Soferka iznutra blago zamagljena uz levi stub, spolja taj ugao i ne hvataju brisaci.Ne znam ni kako iza autobusa na pesackom na par metara od mene odjednom se pojavi dete.
    Naglo zakocim smotam volan ulevo auto se prepreci na putu i pocne polagano da klizi. Dete pobeze ko zna gde. Ja polako prednjim branikom i spicem krila klizajuci opalim u vrata golfa4.
    Izadje covek kazem mu ja sta cemo da popunjavamo evropski ugovor ili da zovemo policiju.
    Pozove on policiju. Pita nas policajac posto je mala steta hocemo li da pravimo sporazum, mi pristanemo.Damo izjave ja napisem da pristajem da moje osiguranje isplati stetu.
    Dogovorimo se da sutradan odemo u sup da uplatim taksu.
    Zovem sutradan coveka on kaze da ce malo da kasni javice mi se.Zivkam ga celo prepodne ne javlja se. Odem uplatim taksu 490din podignem izvestaj opet zovem coveka da mu predam dokumente da naplati stetu a on ko da je u zemlju propao.

    MALER DRUGI
    Vratim se u nedelju uvece 23h sa Surcina parkiram auto ispred kuce. Ujutro u 7h krenem na posao.Okrenem kljuc a ono ni znaka zivota.
    Znate li sta sam prvo pomislio ???????????????????
    Pogresili ste.
    Pomislio sam ukrali mi akomulator. Htedoh da pritisnem dugme za otvaranje haube kad ono vec pritisnuto. Podignem haubu a akomulatora nigde.
    Pozovem policiju reda radi posto znam da obicno kazu dodjite kod dezurnog i prijavite.
    Ljubazni policajac mi preko telefona kaze uhvatili smo ga sinoc dodjite po akomulator.
    Krenem ja pun nepoverenja posto znam da to ne ide tako glatko.
    Kazem dosao sam po akomulator a oni meni sacekajte.
    Pita covek jel R4 -kazem jeste
    jel crveni -kazem nije
    ta registracija-nije
    jel na tesli-nije na strelistu je
    a onda to nije vas akomulator uhvatili smo nekog koji je obio drugu cetvorku.

    Razocaran idem kuci i mislim sada cu da napisem prigodno pismo lokalnom listu i da opletem one sto odrzavaju javnu rasvetu.
    Vise od godinu dana urgiram preko mesne zajednice i direktno da se zamene pregorele sijalice na banderama u mojoj ulici koja je pesacki najprometnija u naselju a gotovo cela u mraku.
    Stizem kuci i kazem tati da je radila sijalica na banderi niko ne bi ni prisao autu sada cu da zovem da prijavim.
    Tata kaze jutros su zamenili sijalice u celoj ulici.
    Malopre gledam kroz prozor napolje svetlo kao po danu.
    Rendja se vidi kao na dlanu ali sada nema akomulator.

    Razmisljam dobro sam prosao
    u prvom slucaju mogao sam da udarim i dete pa eto jada
    u drugom slucaju mogli su da mi polome staklo ili bravu (sreca bio otkljucan)
    iscupaju radio i ukradu alat.
    Eto sada i ulicna rasveta radi otom potom kada kupim akomulator,
    bice bezbedniji na svetlu.

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Dvostruki maler

    Kad covjeka krene Ako smijem primjetiti ipak ovo nije tako lose zavrsilo
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: Dvostruki maler

    Svi su zivi zdravi,to je najvaznije!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  4. #4

    Re: Dvostruki maler

    Argonautičaru, glavno je da je dete živo i da mu ništa nije bilo, nek' pobeže gde oće

    A za akumulator: pa možda je neko trebao hitno al' nije imao para da kupi pa iskoristio priliku u tami...šta ćeš, desi se i u boljim Familijama. A da si naravno, ko to ne bi' bio? I da malo parafraziram našeg Đonija: kad ima đavo mlade, ondak ih ima stotinjak. Kako kaže on: dobro si ti proš'o!
    A akumulator češ val'da da nađeš neki. Il' iskoristi i ti neki mrak na drugom mestu
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Dvostruki maler

    A sta bi da si ko ja skrko auto na nulu posle sredjivanja najamanje sitnice koja se na njemu imala srediti ili da si ne daj boze pu pu pu umjesto u gofa cukno djete srecom pa su te refleksi posluzili a ko sisa golfove, oni su tu da se lupaju

    Uglavnom imaj na umu da je uvijek moglo poci gore neg sto se desilo.

    Nego zasto se nisi odmah pokusao dogovoriti sa tim likom da mu platis settu ovako preko osiguranja te izadje vise ako se ne varam



    A sad glavni dio poruke : GDJE ZIVIS u kom gradu ? Ako ima direktna linija moj grad-tvoj grad onda cemo lako sredimo stvar, a ako ne bice malo komplikovanije...ali poenta price je:

    upravo si dobio akumulator na poklon

    Dakle imam black horse 45ah. jako malo koristen. A posto sam ja bio peh pa slupao auto i nemam gdje koristiti taj akumulator, bolje je da se on negdje eksploatise, a ako pronadje mjesto u R4 onda cu biti ful hepi

    Javi mi se ako prihvatas poklon, ne trazim nista za taj akumulator...mozda nekad da mi pivo platis kad se upoznamo, i naravno ako ga budem slao busom moraces da das soferu 2 ili 3 evra.

    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    18.04.2009.
    Aktivnost
    13.05.2012
    Lokacija
    Sombor
    Godine
    33
    Poruke
    1,201

    Re: Dvostruki maler

    Covece, maler na kub Msm sta reci
    Druge automobile cenim i poštujem, a jedino RENAULT volim!!!
    Les autres voitures apprécier et à respecter, et la seule RENAULT préférence!!!

    Concentration, réflexion, action!

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    25.07.2009.
    Aktivnost
    03.08.2016
    Lokacija
    Pancevo
    Poruke
    526

    Re: Dvostruki maler

    Pre svega da se zahvalim Djoletu na velikodusnom poklonu
    To je stvarno lep gest.
    Nemoj da se ljutis ali moracu da odbijem velikodusan poklon.
    Evo razloga.

    Danas su me zvali iz MUPa da podignem akomulator. Lik koji je obio onu cetvorku obio je i gomilu drugih.
    Posle prijateljskog razgovara u policijskoj stanici sve je lepo objasnio. U pitanju je narkoman koji je ukradene akomulatore prodavao za 200 dinara.(cena novog od 45A je od 4500-4800 din) .
    Obijao je samo R4 zato sto cimanjem prednja stakla iskoce iz lezista i auto se lako otvori(sve je lepo objasnio).
    Uglavnom od par komada izabrao sam akomulator koji bi trebao da je moj
    pasu cepovi za kleme koji su mi ostali.Mada ko bi ga znao nisam siguran ni sam.
    Hvala svima na utesnim recima :)
    lakse coveku kada se nekome izjada :)

  8. #8
    Renault 4 GTL Avatar od  iluzija
    Član od
    26.12.2008.
    Aktivnost
    07.02.2021
    Lokacija
    Slovenija
    Poruke
    371
    Slike
    3

    Re: Dvostruki maler

    Znači sve dobro prošlo,pa i treba tako.

  9. #9

    Re: Dvostruki maler

    A zašto je Familija nego zbog toga da se možeš uvek na ramenu ?
    Sretno prošlo, sve okej, to je to
    A da si treb'o nešto od stvari k'o akumulator - siguran sam stopetdesetposto, da bi nek'o i peške doneo do tebe
    hobi je nešto besplatno što te puno košta

    www.slepsluzba.com

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •