Zatamnjivanje stakala - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 29
  1. #11
    bogdan
    Guest

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Ma Nesmeju ni da ubiju coveka pa ga ubiju . Ma nece da te zezaju za zadnja stakla, evo meni je ovo po redu 4 auto sa zatamljenim staklima i nikada do sada me nisu zezali .

  2. #12
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Citat bogdan kaže:
    E sada ti meni reci za ova crvena sa odsjajem spolja TO MI TREBA!!!!!
    Moj čovek!

    Imaš kod ovih što sam ostavio link. Mali milion kombinacija imaju u ponudi.

    Kontaktirao sam ih, pitao da li četvorka predstavlja problem zbog specifičnih stakala i kažu da nikada nisu radili četvorku! Ali da su upućeni u taj auto i da nikakav problem ne bi bio. Cena je 110 evra (znam da je mnogo kada voziš auto od 500, ali za nekoga ko vozi auto od 20.000 je to sitnica). Sada sam u pregovorima sa njima i možda spustim cenu. Ako ima još zainteresovanih, kontam da ćemo sigurno dobiti popust na količinu.

  3. #13
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Ocu ja sva da toniram u braon kao Peugeot...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  4. #14
    bogdan
    Guest

    Re: Zatamnjivanje stakala

    ma nedam ni 30e . Na svojim kolima sve sam radim i to sam se zakleo otkada su me majstori zajebali jedno 30 puta za redom . Zato samo folija crvena ili kameleon i lepi

  5. #15
    Administrator Avatar od  Renault 4
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    10.03.2024
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    41
    Poruke
    1,021
    Slike
    133

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Ovi daju garanciju od 5 godina.

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Ma kakva garancija, daj vidi koliko su kojekakve folije recim otu tvoju, onu totalno reflex, crnu i ovu moju braon, da vidimo koliko para pa svi kod bogdana

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #17
    bogdan
    Guest

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Pa svako neka spakuje po nesto i napravimo rostiljadu dok izlepim ja folije, naravno ima garancija da se nece odlepiti sama . Najveci fazon kod lepljenja folije je da staklo bude extra cisto kao i kederi okostakla. i to vam je 70 % uspeha, garantujem vam

  8. #18
    Renault 4 Alpine
    Član od
    15.04.2007.
    Aktivnost
    28.09.2016
    Lokacija
    Zvezdara, Beograd
    Godine
    47
    Poruke
    2,389

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Evo "malog" uputstva kako zatamniti stakla u sopstvenoj režiji.
    Čovek je to napisao na drugom forumu. Uživajte.

    Za ovaj eksperiment kao zamorca sam koristio sopstveni auto. Obzirom da je u pitanju domaći auto, svaka eventualna šteta koju bih napravio, mogla bi biti lako i jeftino sanirana. Štete nije bilo.

    Zatamljen Yugo

    Za zatamnjenje je korišćena folija meni nepoznatog proizvođača “Stanley film”, sa oznakama Solar Window Film DELUXE, sumnjivog kvaliteta, ali zato sasvim solidne cene koja se kreće od 180-350 dinara za paket folije od 50*300cm. Taj paket je dovoljan za zatamnjenje zadnja dva bočna i zadnjeg vetrobranskog stakla. Postoji u više boja i nijansi. Ja sam koristio smeđe u 3-4 nijanse, plave, ogledalo, crvene, a sasvim je izvesno da postoji jos vrsta. Ova folija je sasvim zahvalna za postavljanje, a sto tamniju uzmete, to je folija deblja, teže se haba, a i teže ju je oštetiti. Ovo pričam iz ličnog iskustva, zato što sam postavljao najpre ultra crne, koje sam odlepio jer su bile suviše tamne, pa je vožnja noću bila otežana u ozbiljnoj meri, pa sam kasnije postavio svetlije, pa još svetlije... Tako, eksperimentiše se malo...

    Da krenemo od zadnjih bočnih stakala. Najpre ih treba skinuti sa auta. Mnogi ljudi se plaše skidanja stakala. Ali, na Yugu je skidanje stakala prilično jednostavno, pa to i nije problem… Nadam se da nikome nije potrebno objašnjavati kako da skine stakla na Yugu. Kada su skinuta, stakla treba oprati, i osušisti. Na staklima ne sme da bude dlaka, prašine i sl. Kada su suva, stakla treba položiti na vodoravnu povrsinu, najbolje na neki sto, na kome je raširena neka prostirka (ćebe neko…). Dok se staklo suši, treba pristupiti secenju folije. Što sličnije površini stakla izrežete foliju, to će vam posle biti lakše. Ja, istina, nisam bio baš strpljiv za to, isekao sam samo komad folije 50*80cm (jugovo staklo je valjda 40*75cm po dužoj osnovici trapeza). Kada je isečeno, valja ga staviti ispod nečega da se “ispravi”, da bi lakse prionulo na staklo pri lepljenju… Dok se ono “ispravlja”, uzmite onu bocu sa prskalicom od tečnosti za stakla, onu plastcnu, i u nju sitajte nešto vode i dodajte 5-6 kapi šampona. To promešajte (ne mućkajte). (Mala napomena: ako se neko plaši za odnos šampona i vode: Može komotno da se koristi i MER za pranje prozora). Onda pristupamo lepljenju/postavljanju folije. Za ovo je, kao i za kompletan proces, potrebno dvoje, koje se ne svađaju, dobro se slažu i uzajamno poštuju. Preporucujem taštu. He he. Na žalost, ja sam radio sa ćaletom, pa mi je jednom došlo do opšteg gužvanja folije i zalepljivanja jednog kraja za drugi (što ne smete ni slučajno dozvoliti!!!), te pominjanje članova uže i dalje familije, pa je jedna tura bila propala. Znači, treba vam neko smiren, ako već sami niste (ja nisam bio, a ni ćale...). E, da, pre daljeg postupka, potrebno je pozabaviti se onim mehanizmom za otvaranje zadnjeg prozora. Ja nisam uspeo da ga skinem sa stakla, da vas ne lažem. Uspeo sam samo da ga razdvojim da oslobodi prostor oko one centralne “šipke” koja prolazi kroz rupu na prozoru, ali tako da može da se kasnije ponovo sklopiti… Znam da je konfuzno, ali šta je - tu je… Znači, treba je ostaviti da “landara”. Mada, još jednostavnije ako imate preciznu ruku, je, kasnije sam uvideo, da opsečete rupu kružnog oblika koja bi tačno došla oko onog okruglog plastičnog čuda na staklu. Što preciznije odrežete, lepše će izgledati.

    Naprskajte staklo gore pomenutom tečnošću, slobodno stavite malo više, jer će posle biti lakše. U svakom slučaju, ne pretrerujte. Mislim da je 5-6 prskanja sa udaljenosti od oko 30-ak cm sasvim dovoljno. Odlepite zašatitni providni sloj sa folije, tako što ćete postepeno odlepljivati, a na ogonljeni deo folije prskati tečnost, kako bi izbegli lepljenje folije za foliju. Držite je za dve ivice, i onda je zavalite onako bahato na SKORO celu površinu stakla. Kazem “skoro”, zato što je potrebno da izostavite lepljenje dela stakla oko menazma za zatvaranje koji smo prethodno rasturili… Neka osoba A drži foliju uspravno iznad mehanizma, dok osoba B seče foliju skalpelom (ja sam koristio hirurški, koji preporucujem, a nije loš ni onaj mali pokušaj skalpela koji dobijate u kutiji sa folijom) tačno do mesta koje bi doslo u centar rupe u staklu, da se folija lepi preko, ako razumete sta vam govorim… Na kraju tog rascepa, obrazujte krug u foliji nešto širi od same rupe u staklu, i “prevucite” foliju, preko konzolne šipke mehanizma i zalepite foliju na staklo, a ako je nestalo tečnosti, naprskajte još malo, jer je u ovoj oblasti potrebno podosta vode... U drugom slučaju, ako ste već isekli unapred rupu za oko plastičnog «čepa» , onda samo pažljivo postavite to gde inače dođe. Ovom prilikom vam se svima izvinjavam zbog moje konfuzije u ovom tekstu. Ko je ovo radio, znaće na sta mislim sa ovom poslednjim, ali njemu to i ne treba…

    Sada pristupamo istiskivanju vazduha i vode ispod folije. To je dobro raditi onom špahlicom koja se dobija uz foliju zajedno sa skalpelom, ali ako imate onu malu strugaču za led što ima da se kupi u AP sportu ili Auto Sportu, mala žuta sa gumenim čudom na kraju, e to je keva za to. Ne grebe foliju ni malo, a lepo istiskuje vazduh i vodu. Istiskajte postepeno, najbolje od centra ka krajevima, ali pravilno… Paralelno sa tim, foliju treba grejati fenom. Što više to bolje. Pojavljivaće se na trenutke štrafte vazduha, njih energicno izbacujte ka ivicama špahlom, i grejte fenom baš tu oblast. Verujte, mi neće ih biti više. Nakon solidne količine istisnute vode, počnite sa obradom ivica skalpelom. Ne bi trebalo da vam folija ispada napolje van stakla, jer je onda veća mogucnost da u nju uđe voda od kiše, a nakon toga i vazduh i ošteti se. Mnogo je bolje da ako možete obradite ivice da folija bude par mm kraća od stakla, 3-5mm. Ili makar do same ivice preko, u svakom slučaju, potrudite se da ne bude preko. Nakon sečenja ivica, staklo ostavite da se “osuši”, najbolje ako moze ispred nekod grejnog tela. Kvarcne grejalice, ili kalorifera, recimo. Inače, kad dobro spekne, onda, oko one dve rupe u koje idu šrafovi na jednoj vertikalnoj ivici, skalpelom izrežite kvadrate oko tih rupa, recimo 3*3cm. To radimo da se kasnije prilikom postavljanja ne bi folija “uvrnula” prilikom zavrtanja tih šrafova. Koliko dugo se suši, nemam pojma, ali svakako duže od 15 min sa “termičkom obradom”. Stakla vratite kao što ste ih i skinuli, samo pazite šta radite sa zadnjim krajem.

    Zadnje staklo. Pošto je za nas obične smrtnike mnogo lakše da foliju postavimo bez skidanja istog, ja sam tako i radio. Uzmite nekoliko papira A4 ili A3 formata i zalepite ih međusobno da dobijete jednu veliku papirnu površinu. Nju prislonite na zadnje staklo, i onda, sa spoljne strane, opcrtajte ivice stakla po kederu, ali precizno. Izrežite papir po tim ivicama, a onda tako dobijenu površinu prebacite na foliju, i isecite je po njima, ali ostavite par milimetara više, da bi se moglo “podvući” pod keder. Kada ste napravili šablon i po njemu isekli foliju, otvorite treća vrata do kraja, očistite staklo sa unutrašnje strane. Istom tečnošću kojom smo radili bočna, naprskajte i zadnje staklo iznutra. Malo brze odlepite foliju, opet sa ortakom, i zavalite je na staklo zajedno. Naravno, opet prskajte po lepljivom delu folije dok je odlepljujete, jer je ovo ogroman komad, pa će se lako zalepiti ne budete li to radili. Ne morate baš prebrzo i nervozno, ali nemojte baš ni previše lagano… Pazite da je ne izgužvate… Jeste nezgodno za postavljanje, al sta se može, nisam je ja pravio…. Onda što brže možete, istiskujte vazduh iz nje i, ako vec niste, pozicionirajte je da stoji prefektno. Onda fen, u kola, na zadnje i duvajte u staklo i istiskujte vazduh koji će periodično ulaziti, ali vi nećete videti gde, pa neka vam ovaj ortak što je ostao napolju pokaže gde se pojavljuje vazduh, pa toj oblasti posvetite posebnu pažnju. I tako 15-20 minuta obicnim fenom. Ja sam koristio običan Philips od 1100W. Ako imate, odlično je koristiti pravi farbarski fen za grejanje. Samo pazite da ne spržite foliju. Mozete i posle uključite grejace zadljeg stakla (koji su i dalje funkcionalni) da se to jos više ugreje. E sad... Ako nemate Yuga, već bilo koji pravi auto, vrlo je verovatno da je zadnje staklo pomalo sfernog oblika. Ako je tako, nećete moći da zalepite foliju iz jednog dela tako jednsotavno. Zato vam preporučujem da parče folije, koje pokriva vaše zadnje staklo, presečete precizno po sredini (mada ne mora toliko precizno, jer možete jednostavnije okrenuti gornju i donju stranu da se dodiruju na mestu spoja). Onda, kada budete lepili, jedan deo zalepite recimo dole, tako da gornja ivica ide negde do pola stakla do linije grejača. Gornji deo lepite tako da njegova donja strana pada u milimetar na taj isti grejač i donji deo folije, da se granica praktično i ne poznaje. Ovako sam ja radio na Fiat Tipu moje lepše polovine, i to sam radio donji deo od tamnije a gornji od svetlije folije, a spolja se nije primecivalo.

    Prednja stakla, i stakla koja se ne skidaju za druga vozila. Za Yuga, a i za druga vozila, praktično je najlakše za stakla na vratima napraviti klasičan šablon od papira ili kartona kao za zadnje staklo. Ništa drugo, samo sablon i po njemu rezati foliju, sa uvek recimo 1cm rezerve u višku, a njega je najlakše odrezadi pri postavljanju. Dobri skalpeli ima da se kupe kod kineza, oko 100 dinara komplet sa tri skalpela i 10-ak nožića. Savršeno su oštri, dosta su mi pomogli u poslu jer ima različitih oblika. Dobro je skinuti keder koji ide sa donje strane stakla, da bi se folija podvukla ispod njega, jer je moguće da će vam on, ako to ne uradite, pocepati foliju pri otvaranju prozora.

    Za leptire je ista mudrost, samo malo precizniji budite. Nikakav problem, u svakom slučaju. Vodite računa kako sečete foliju i sa koje strane, ne dozvolite da vam se desi da greškom isečete naopako, kao sto sam ja 4 puta sekao isti leptir...
    Moram da pomenem da se folije lepe iznutra, a ne spolja kao sto sam neke likove cuo da pricaju.

    zatljen1

    Vrlo je verovatno da sam nesto zaboravio. Ako primetim sta, dodacu. Ako je neko uocio da sam nesto radio glupo, nelogicno ili pogresno, ili jednostavno ima laksu ili jeftiniju soluciju, neka kaze, a da to nije «odvezi auto kod profesionalca da ti to zatamni»! Profesionalci to rade znatno drugacije. Ali sta cete - mi nismo profesionalci…

    Kapetan na belu lađu a takođe Gospodar vremena i vd. direktor svemira

  9. #19
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Жива истина за онај део о особи б са којом се не свађате, добро се слажете и узајамно поштујете Ја сам то покушао на 4ци са Јеленом 5 али је дошло до општег гужвања фолије ,која је завршила у контејнеру,а пало је и спомињање фамилије.Обострано пошто смо мало пуно нервозни

  10. #20
    Renault 4 Alpine
    Član od
    22.04.2007.
    Aktivnost
    04.06.2013
    Godine
    49
    Poruke
    2,531

    Re: Zatamnjivanje stakala

    Citat bogdan kaže:
    Pa svako neka spakuje po nesto i napravimo rostiljadu dok izlepim ja folije, naravno ima garancija da se nece odlepiti sama . Najveci fazon kod lepljenja folije je da staklo bude extra cisto kao i kederi okostakla. i to vam je 70 % uspeha, garantujem vam

    А јел има места код тебе у дворишту за 20так Ренџера

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •