Pocinčavanje karoserije - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 66
  1. #31
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Pocinčavanje karoserije

    I majstor da crkne.
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  2. #32
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Danas obavljeni neki telefonski razgovori!

    U Adria Cink-u su mi rekli da oni to nerade.
    Odnosno mogu odraditi ali ne garantiraju za stanje šasije nakon cinčanja.
    Dogovor je da ću mu poslati slike pa da ćemo se još čuti.
    Cijenu nismo spominjali

    Drugi Cinčaona Helena
    Čovjek kaže da nema nikakvih problema.
    Kao sve su to kutijasti nosači (osim podnice) i to nebi smjelo nikuda (nisam 100% uvjeren)
    "Ako nešto i ode to se lako da ispraviti" tvrdi on
    cijena 4 kn/kg
    Ali isto sam mu poslao slike i detalje šasije (dimenzije, debljina lima, okvirna težina) pa ćemo se još čuti.
    I rekao je da treba skinuti svu boju, smolu, zaštitu jer to kemije nemogu pojesti. Tu se javlja problem kako očistiti unutarnju stranu pragova i drugog...

    Dalekovod
    Ne rade takve stvari. Isti problem
    Nemogu garantirati stanje šasije nakon izlaska iz vrućeg cinka (tem je 450°C)
    Radili su neke tanke limove, ali čovjeku nije bilo bitno da je lim 100% ravan.
    I išlo je u kadu uz njegov potpis da je svjestan kako nemogu garantirati stanje nakon.

    Jako me zanima kako su odradili ovo cinčanje koje je frma pokazao slikom. I gdje je odrađeno.

    Možda se može stupiti u kontakt s njima pa viditi koji postupak je korišten.

    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  3. #33
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Pocinčavanje karoserije

    kažem cinčanje je manji problem, veći je problem kako očistiti šasiju prije toga...
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  4. #34
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Jedino na hladno,a za toplo rekao sam vec.
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  5. #35
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pocinčavanje karoserije

    A ja bas danas sjedim... Slusam mjuzu... Vrtim volan... Mjenjam brzine... I razmisljam... Ufff kako bi sad onaj burger kod Arčija... Nee, joj... Sorry... Nije to ta misao...
    Znaci... Kuplung pa prva... Međugas pa druga... I kontam o toj gvožđuriji Petakovoj... I kontam - pa majku mu njegovu - nije to limic - ipak je to sasija... Sama po sebi ukrucena, povarena, drzi auto na okupu... Plus okvir... Pa gledam u Krautovom strojarskom priručniku diletacije čelika za razliku temperature od kojih 300-tinjak stupnjeva...
    I moram priznati... Onaj Baltazar je totalna laž!!! Cak sam i u krug hodao dok sam razmisljao , brzo otvarao i zatvarao kisobran... I nista
    Jedino sto sam skontao je slijedece... Na razini najjaceg foruma za automobile u ovom dijelu Svemira i koji je odavno evoluirao iz ''foruma'' u ''mada faka obitelj''. I onda mije sinula ideja!!!
    Najbolje bi bilo kad bi se nasla neka sasija, stavila na okvir i dala na pocincavanje. Svako k'o moze ubode koju kintu, jos kad bi se sasija i sredila pa da se ne baca cinčanje bezveze... I onda vidimo da li valja - da li ne valja.
    Ako ne valja - znat cemo da ne valja. Amen meša! I nema vise diskusije. A ako valja... Kud ces vece srece i zadovoljstva!!!! Ako valja - ta sasija ostane Frmi jer je on (cast i drugima) ipak Numero uno za dijelove i nesebicnu pomoc drugima. Onaj Johan DoReMi sa crnom Alpinom je preko grane - nazalost. Jos malo... Uskoro cemo svi placati Jurokintom.
    Jedino je bed slijedece: gdje nabaviti drugu sasiju...? Kako ju dopremiti do cinčajone i ono sto Petaka mozda muci - mozda se taj proces (uslijed poveceg logisticko-financijskog projekta) ipal oduzi pa nece pocinčana lejdi biti gotova prije Zagor Te-ne-ja.
    Ozbiljno... Ako bi se ovo moglo izvesti bili bi prraaavi carevi. A ako uspije - svi na cinčanje (neki se kvarcaju - mi se cinčamo ) i traju nam bi-biji u nedogled...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #36
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Pocinčavanje karoserije

    I mene su danas zvali iz dve cinkare (mislim da je prva Inđija, a druga je iz Bg-a) i ista priča, možemo probati pa videti, ili da se kutije otvore, da se skine sva zaštita, da se povare i da se onda voze na t. cinkanje. Svi su me upozorili na vrlo verovatno krivljenje šasije zbog visoke temperature, i iz svih mogućih konsultacija u zadnjih par dana sam se odlučio na "Painter-ov" način. Ovo sa cinkovanjem je neizgledno naročito imajući u vidu novčanu komponentu, a ne smemo ni da zanemarimo i sav rad oko svega toga. Ako neko uspije u naumu, molio bih ga da prenese i način i sva iskustva, i sretno...

  7. #37
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Citat Neb_Mes_Ur_Mau kaže:
    Ovo sa cinkovanjem je neizgledno naročito imajući u vidu novčanu komponentu,
    Vi'š, vi'š I men' se nekako bolje cin'la ta ideja dok sam ju im'o samo u svojoj glavi...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #38
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Vazan dio krutosti R4 (ako to mozemo tako nazvati ) je i karoserija iako to na prvu ne izgleda tako. Dakle sasija sama je puno meksa od sasije sa karoserijom
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D

  9. #39
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Kolega... Obratite paznju... A okvir... Samo kako ljudima u cinčajoni reci:
    ''Majstore.. Ako moze samo sasija do vara za okvirom, a okvir ako moze da ne? Ha?''

    Ne ozbiljno... Znam da temperetura cini cuda sto se tice istezljivosti materijala i naprezanja konstrukcije, ali kad bi se nekako sa onim okvirom ukrutila...
    Znam da postoji puno drugih metoda cuvanja-za-vjecnost kao sto je epoksiprajmer i dobra boja plus zastita izvana, te vosak za supljine iznutra...
    Ali majku mu njegovu - ako bi se za cca 500-tinjak kuna (č-čnnng... sad ce to odmah kasa da pretvori u Ojre... Otprilike 67,476383 Ojra... Onako, od oka, ugrubo... tisucina centa gore dolje... Pik lijevo, pik desno) dobilo prolongiranje rđanja za desetak- petnaestak godina... Ma i krace... Nije neka kinta - a vidi ju sto lijepo izgleda.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  10. #40
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Red je da i ja iznesem razmišljanja na ovu polemiku koju sam zakuhao

    Kao prvo želio bih Vam se svima zahvaliti na vrlo konstruktivnoj raspravi koja je iznjela glavne nedostatke vrućeg cinčanja.

    prvi problem koji se javlja je nemogućnost dobrog 100%-tnog čišćenja šasije od boje i tvorničke zaštite.
    Drugo: nitko se ne usudi uroniti ovako tanak lim (ne deblji od 1mm) u vrući cink jer bi vrlo lako mogli dobiti neki "fusili" (tjestenina zavinuta kao navoj na šarafu o.a. )

    Moje razmišljanje ide u smijeru frikovih razmišljanja.
    Kako mi stiže žrtveno janje sa žirja (jedna čvrka koju sam dobio na poklon) moga bi nju raskupusati i njenu šasiju testirati.
    Problem je što to neće biti baš tako skoro, a ja bih ipak htio u Vrancusku.

    stoga je sve izglednije da ću ovu šasiju zaštititi na standardni način.

    Tema neka i dalje bude otvorena jer ova priča nije gotova. Barem što se mene tiče.


    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

Slične teme

  1. Podešavanje praznog hoda (ler gas)
    Autor serz u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.03.2016, 08:58
  2. POMOĆ!!!Wurth smesa za dihtovanje karoserije!
    Autor doctor u forumu Kupujem
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.12.2012, 21:45
  3. Brtvilo za spajanje šasije i karoserije.
    Autor petak u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.04.2011, 02:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •