Pocinčavanje karoserije - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 66
  1. #41
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Citat petak kaže:


    Moje razmišljanje ide u smijeru frikovih razmišljanja.


    Tsssssjaaa...

    Matijaaaaaa!!! Budiiii vođaaaaaa naaaaaššššš... Aluzija na Matiju Gupca... Samo kad se sfrkne ili, kako je nas brodokonstruktor to fino i stručno objasnio, ''isfusili''

    Uploaded with ImageShack.us

    dobit' ću 'mjesto uzarene krune, užarenu cinčanu šasiju. Ili ce me ubaciti na vruce cinčanje pa cu biti k'o Obelix sto je upao u kazan sa carobnim napitkom- vječno nerđav... I sjaaaaajaaaan... Moja svrakasta zelja bi se ispunila.
    Ne, ozbiljno... Ne znam u kojoj si to cinčajoni gledao, ali... Kad bi se moglo obaviti pokusno cinčanje - bilo bi mrak. Kazem ako uspije - svi smo na dobitku... Ako se ''isfusili'' - Frma dobije najunikatniji stol za dvoriste i okupljanja u povijesti. I onda bi se ona tamo neka ekipa sa drugih foruma cudila kako je Frma toootalni katra fan.
    A zamisli koliko bi se meze moglo naredati na sasiju... A na krakove navijeniti kobaje... Objesiti pokoju brenku (demižon, balon, pletenka, kako-vec-to-vi-zovete...) vina...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  2. #42
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Ostaje varijanta hladnog pocinkovanja .
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  3. #43
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Citat stangla kaže:
    Ostaje varijanta hladnog pocinkovanja .
    Uaaaaa peta kolona i ubaceni elementi!!! Uaaaa!!!
    Sala naravno, ali znas... Mi smo k'o djeca... Mi bi voljeli BAS toplo cincanje...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #44
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Pocinčavanje karoserije

    A toplu cokoladu?
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

  5. #45

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Whitesnake je video sasiju bez patosa. Evo sta ja mislim. Da se skine patos sa 4ke. Da se urade komplet nove grede pozadi, jer to stradava. Onda se naprave nove kutije. I kad sve to bude uradjeno, odnese se na peskiranje, i sa peskiranja na varenje poda, i odmah direktno na cinkovanje. Ili da pripreme svi potrebni elementi za krpljenje sasije. Onda se skine patos, ispeskira cela sasija (meni su i unutrasnjost ocistili) pa se pokrpi za jedan dan i navari patos, i onda na cinkovanje. NARAVNO da ce sasija za jedan da da zardja. Ali to je povrsinski i to ce kiselina pojesti. Na vise mesta su rekli da nije problem ako ima rdje. Problem su boja i silikoni i stare zastite. Eto......
    Ja sam sasiju vec jednom peskirao, ako je jos jedno ispeskiram.... ode mast u propast. Jedino da nabavim kadu 4000x2000x500mm i da nalijem u nju nitro razredjivaca do vrha i da uronim sasiju da otpadne sva temenja i epox farma kojom je sada zasticena. :-) to je oko 4.000 litara razredjivaca. po 1euro...... :-) Cena prava sitnica.

  6. #46
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Pocinčavanje karoserije

    e, a kak cinčaju one limove za oluke oliti rine? mislim to su relativno tanki limovi, pa koliko sam ja vidio ostanu i dalje ravni
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  7. #47
    Renault 4 Alpine Avatar od  petak
    Član od
    24.08.2009.
    Aktivnost
    04.07.2017
    Lokacija
    Vodice (HR)
    Godine
    45
    Poruke
    654

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Citat Kapetan Zec kaže:
    e, a kak cinčaju one limove za oluke oliti rine? mislim to su relativno tanki limovi, pa koliko sam ja vidio ostanu i dalje ravni
    To sam se i ja pitao ali odgovora nisam dobio.

    Vjerojatno se to radi na način da se lim toplo cinča. A ako on malo uteče onda se to ispravi.
    A kasnije se taj lim savije u oluk

    NEMAWA. Da, to je jedini način da se pragovi iznutra očiste od boje/zaštite/smeća. Mora se skinuti podnica.

    R4 GTL 1.1 25kW 1128 688D7/12 HA0-146
    R5 GTE 1.7i 69kW C409 F3N-702 JB3-033
    Laguna 1.6 16V 79kW KG0A K4M-710 JH3-005

  8. #48
    Renault 4 GTL Avatar od  Deki
    Član od
    19.11.2009.
    Aktivnost
    31.05.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    50
    Poruke
    373

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Auuu bas teska tema,vas ljudi mora da mnogo boli glava od ovolikog razmisljanja. A zasto nekonsultujemo strucnjake iz NASE !!?? Ili jos bolje psihijatra ??? . Mislim da se malo otislo u preterivanje,dajte se malo opustiti ...

  9. #49
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Pocinčavanje karoserije

    Citat Kapetan Zec kaže:
    e, a kak cinčaju one limove za oluke oliti rine? mislim to su relativno tanki limovi, pa koliko sam ja vidio ostanu i dalje ravni
    Taj lim se cinkuje pre savijanja i formiranja oluka, valjci lima se provlace kroz toplo cinkovanje

    Haldno cinkovanje nije uopste losa stvar i bolje je od vecine boja, ali je problem cime ga premazati, ja jos nsiam nasao boju koja se dobro drzi na njemu. Inace cetvorkine felne fabricke sam cinkovao pre 4god i onda ofarbao nekim jadnim Zorka prajmerom i obicnim sprejom, koristio sam ih stalno, udarao ispravljao, sada ih koristim zimi, na nekim mestima je boja oguljena, ali rdje nema ni trunke, sija se cink ispod. Takodje pak treger na mom autu je pocinkovan optrilike 1996-7, stavljena je samo pasivizacija preko cinka (hemijskim putem se nanese sloj praha koji stiti od atmosferskih uslova), po njemu se vuklo, drljalo, savijan je itd, i svako moze videti da bez iakkve zastite i dan danas (sve vreme na ulici) nema trunke rdje.
    Moje neko razmisljanje koje zahteva malo vise vremena a manje novca je sledece:
    Odvojiti pod od kutija sa strane i pocinkovati ga hladno,
    napraviti/kupiti zadnje kutije i delove gredica i pocinkovati
    koristiti pocinkovan lim za sredjivanje sasije ispod prednjih trouglova
    Varove izravnati osmirglati neposredno nakon rada i koristiti cink u spreju preko njih
    skup je ali ne ide mnogo, najbolji se pokazao Wurth i koriste ga u industriji za korektivno cinkovanje.
    Jedini problem ostaje neka farba koja bi lepo prionula na cink. Smatram da bi to trajalo daleko duze od standardnog nacina rada koji traje svakome bar 5god.
    Postoji hemija koja skida farbu i unutar tunela, ali mora biti napravljena samo za tu farbu i bas tu vrstu farbe, a nijedna fabrika nece da drzi 1000 razlicitih rastvora u kadama ogromnih dimenzija.

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  10. #50
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Pocinčavanje karoserije

    mobihelov primer, onaj zeleni, je navodno odličan za cinčane površine
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

Slične teme

  1. Podešavanje praznog hoda (ler gas)
    Autor serz u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.03.2016, 09:58
  2. POMOĆ!!!Wurth smesa za dihtovanje karoserije!
    Autor doctor u forumu Kupujem
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.12.2012, 22:45
  3. Brtvilo za spajanje šasije i karoserije.
    Autor petak u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.04.2011, 03:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •