Četvorka i komfor
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1
    gorchilo
    Guest

    Četvorka i komfor

    Pozdrav svima,

    Za početak ne bih da se suzdržavam u ispoljavanju oduševljenja što ovakav sajt postoji, evo: mnogo sam srećan hvala svima, od Renault-a do majstora koji je napravio ovaj sajt i ostalima koji doprinose

    O meni ukratko:

    Prvi put vozio Četvorku (ćaletovu iz '78. sa kojom sam vršnjak) sa pet godina posle kao tinejdžer vozikao istu po selu i njivama, ređe po asfaltu. Ta Četvorka više ne postoji, niti sam ikad više vozio ijednu, a ja je pamtim kao funkcionalan, originalan i relativno udoban auto: da nisam odrastao u njoj, recimo da bi konstantno škripanje police gepeka i ne znam kojih još drugih stvari pamtio kao neudobno, dok su mi sedišta bila bolja nego u drugim automobilima tadašnjice (ovu reč sam izmislio pre neki dan) a i mnogih savremenih.

    Svoj automobil još uvek nemam, ovih dana nešto intenzivnije vrebam da kupim jedan, ali sad je već postalo izvesno da će to biti Reno 4 a presudni razlog tome verovali ili ne nije ni cena niti neka iracionalna ljubav prema Renou 4 (koja postoji) nego... komforan prostor za vozača, i još neki razlozi.

    Naime, kako sam visok 2m prilično me pogađa skučenost kabine većine automobila, naročito modernih, u kojima je prostor za ljude potpuno podređen nekakvoj aerodinamici i nabudženom izgledu ili ne znam ni ja čemu. Čovek kao da sedi u kapsuli i nema mrdanja ni santimetar. Voleo bih da neko prokomentariše ovaj fenomen. Na ovogodišnjem sajmu automobila sam veoma studiozno isprobao preko 30 vozila, i manjih i velikih uključujući i SUV-ije (nije da imam para za njih - eventualno bih jedva mogao da otplaćujem neki autić sa četvorocifrenom cenom) i apsolutno svi imaju iste mane u tom smislu: ili mi kolena udaraju u debelu instrument tablu, ili glava u jajasti krov sa leve strane ili stopala kače nisko postavljenu plastiku iznad papučica, ili sve to istovremeno. Da ne pričam kako me volan (tobože podesiv) sprečava da normalno ulazim u svaki auto, nego izvodim neke jogi poze... Zanimljivo je da su se najgore pokazali Renault-ovi automobili, ali i svi drugi su tu negde. I onda pre neki dan isprobam jednu Četvorku (posle toliko godina) i zaprepašćeno shvatim da ona takvih mana apsolutno nema. Naprotiv, bolja je nego što sam mislio jer mi veoma odgovara visina tog auta (visina krova kabine, visina i uspravljenost sedišta i odignutost vozila od tla), sviđa mi se osećaj preglednosti i budnosti koji daje. Ovim Četvorka tuče ostale automobile starijih generacija, kojih je većina inače pomalo komfornija od modernih, bar za ljude moje visine.

    Još jedan meni bitan razlog da se opredelim za R4 je što bih pokušao da napravim jedan...hmm.. tjuning, a Četvorka ima jednostavan "školski" motor sa karburatorom, bez elektronike, i sa puno slobodnog prostora ispod haube. Stvar je zanimljiva, i ako mi pođe za rukom sigurno ću vas obavestiti.

    Toliko što se upoznavanja i oduševljavanja tiče, odoh sad da napišem oglas
      Vrh

  2. #2
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384

    Odg: Četvorka i komfor

    Prvo dobro dosao ti nama,nasao si jednu ludu ekipu koja voli jednu legendu od kola
    Kao sto si i video neko nas je obrisao, bilo je dosta price o malom divu provalices vremenom naravno ucestvujes sa nama
    Sto se tice tuninga bice i toga i bilo je price o tome ponovicemo sve to!
    ......we are the first to program your future......
      Vrh

  3. #3

    Odg: Četvorka i komfor



    Gorchilo, care, prvi si posle napada hakera. Ali, doshao si na pravo mesto. Mali div je neunishtiv (pazi, rimuje se, je'ote pesnichke vedrine, k'o Vasko Popa). Zhiveche i ovaj sajt. Ubiche ga (hakera) Bili (Vukashin) kao zeca... hehe...
      Vrh

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Odg: Četvorka i komfor

    Dobrodosao Gorchilo! Jes da smo ponovo na pocetku i ne plasimo se zato sto znamo kako je u sredini
    Ajde sad nek neko stavi ali ovo je duboko misaona recenica. :smajli sto se mnogo kezi:
    Mr.4
      Vrh

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Četvorka i komfor

    Dobro dosao! SAd cemo mi da se raspisemo i da obnovimo forum, jeos je Admin ubacio bolje smajlije tako da ce sad diskusija da tece.
    Nego sto se tice komfora kao sto rekoh dok nismo bili obrisani citat mog oca:"Dao bih i 10000e za novu cetvorku, jer samo u taj auto mogu da udjem a da ne skidam sesir!"

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ
      Vrh

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Lokacija
    Beograd-Belgrade
    Poruke
    1,901

    Odg: Četvorka i komfor

    Smajlici su super! Ovi sa sajkacama su blesavi, ako ih ima jos stavite
    Mr.4
      Vrh

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Odg: Četvorka i komfor

    dobrodosao u obnovljeni klub.Sad cemo bolji biti
      Vrh

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Odg: Četvorka i komfor

    Domro nam dosao!
      Vrh

  9. #9

    Odg: Četvorka i komfor

    Dobrodosao...:)
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!
      Vrh

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  John Doe
    Član od
    14.04.2007.
    Aktivnost
    20.12.2016
    Lokacija
    Krasevo BIH
    Godine
    39
    Poruke
    3,033

    Odg: Četvorka i komfor

    Dobro dosao!
    Udobnost je stvarno nesto sto je apsolutno na strani cetvorke a da polica gepeka i zadnja vrata znaju lupati slazem se Sto se tice visine, ja imam 190cm i stvarno u novijim autima zna biti gusto, recimo vozio se nazad u Mercedesu 190D, vrat me zabolio od saginjanja
    Sve je 5 samo je Renault 4!
    R4 at speed :)
    R4 scandinavian flick :)
    May the 4's be with you :D
      Vrh

Slične teme

  1. Ukradena Četvorka - pomoć
    Autor serz u forumu Generalna diskusija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 16.07.2009, 14:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •