Pozdrav svima,

Za početak ne bih da se suzdržavam u ispoljavanju oduševljenja što ovakav sajt postoji, evo: mnogo sam srećan hvala svima, od Renault-a do majstora koji je napravio ovaj sajt i ostalima koji doprinose

O meni ukratko:

Prvi put vozio Četvorku (ćaletovu iz '78. sa kojom sam vršnjak) sa pet godina posle kao tinejdžer vozikao istu po selu i njivama, ređe po asfaltu. Ta Četvorka više ne postoji, niti sam ikad više vozio ijednu, a ja je pamtim kao funkcionalan, originalan i relativno udoban auto: da nisam odrastao u njoj, recimo da bi konstantno škripanje police gepeka i ne znam kojih još drugih stvari pamtio kao neudobno, dok su mi sedišta bila bolja nego u drugim automobilima tadašnjice (ovu reč sam izmislio pre neki dan) a i mnogih savremenih.

Svoj automobil još uvek nemam, ovih dana nešto intenzivnije vrebam da kupim jedan, ali sad je već postalo izvesno da će to biti Reno 4 a presudni razlog tome verovali ili ne nije ni cena niti neka iracionalna ljubav prema Renou 4 (koja postoji) nego... komforan prostor za vozača, i još neki razlozi.

Naime, kako sam visok 2m prilično me pogađa skučenost kabine većine automobila, naročito modernih, u kojima je prostor za ljude potpuno podređen nekakvoj aerodinamici i nabudženom izgledu ili ne znam ni ja čemu. Čovek kao da sedi u kapsuli i nema mrdanja ni santimetar. Voleo bih da neko prokomentariše ovaj fenomen. Na ovogodišnjem sajmu automobila sam veoma studiozno isprobao preko 30 vozila, i manjih i velikih uključujući i SUV-ije (nije da imam para za njih - eventualno bih jedva mogao da otplaćujem neki autić sa četvorocifrenom cenom) i apsolutno svi imaju iste mane u tom smislu: ili mi kolena udaraju u debelu instrument tablu, ili glava u jajasti krov sa leve strane ili stopala kače nisko postavljenu plastiku iznad papučica, ili sve to istovremeno. Da ne pričam kako me volan (tobože podesiv) sprečava da normalno ulazim u svaki auto, nego izvodim neke jogi poze... Zanimljivo je da su se najgore pokazali Renault-ovi automobili, ali i svi drugi su tu negde. I onda pre neki dan isprobam jednu Četvorku (posle toliko godina) i zaprepašćeno shvatim da ona takvih mana apsolutno nema. Naprotiv, bolja je nego što sam mislio jer mi veoma odgovara visina tog auta (visina krova kabine, visina i uspravljenost sedišta i odignutost vozila od tla), sviđa mi se osećaj preglednosti i budnosti koji daje. Ovim Četvorka tuče ostale automobile starijih generacija, kojih je većina inače pomalo komfornija od modernih, bar za ljude moje visine.

Još jedan meni bitan razlog da se opredelim za R4 je što bih pokušao da napravim jedan...hmm.. tjuning, a Četvorka ima jednostavan "školski" motor sa karburatorom, bez elektronike, i sa puno slobodnog prostora ispod haube. Stvar je zanimljiva, i ako mi pođe za rukom sigurno ću vas obavestiti.

Toliko što se upoznavanja i oduševljavanja tiče, odoh sad da napišem oglas