Zvučna izolacija? - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 41
  1. #21
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Zvučna izolacija?

    Aj da malo podignem temu iz mrtvih.

    U mogucnosti sam da nabavim materijal koji se zove armaflex i koristi se u gradjevini za izolaciju cevi i jos razne neke druge stvari , a sad nadjoh i da ga koriste planinari i kamperi kao podloga ispod vrece za spavanje.

    Uglavnom materijal izgleda kao gumeni sundjer sad naletoh na sliku





    Debljine je odprilike 1-1.5cm i mislio sam da ga lepo isecem i ubacim u sva vrata i u peta vrata takodje s tim da bih napravio i za njih kao neke tapacire ,a ako mi ostane na pretek oblozio bi i sa njime zadnju policu sa zvucnicima.

    E sad pitanje je kolika je zvucna izolacija ovog materijala posto predpostavljam da je toplotna odlicna cim sa njim oblazu cevi?

    Jel zna neko nesto vise?

    poz

  2. #22
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Zvučna izolacija?

    Sudeci po strukturi prepunoj mjehurica mislim da bi taj materijal trebao imati jako dobre akusticke osobine iako mu to nije prvotna namjena. Ako je mekan, kao sto mi se cini da bi trebao biti na slici mislim da bi rezultat bio jaaako dobar. Samo...
    Kao prvo: mene je uvijek brinula ta vrazja voda o kojoj je svojedobno i Neb-mes-Ur-Mao ( i ne samo on, da se razumijemo) govorio... Nekako me je strah ista trpati u vrata sto bi moglo na sebe vuci i zadrzavati vlagu, a kamoli vodu. I opet gledam tu supljikavu strukturu i sve kontam kako bi se tesko osusila vrata da se nedaj boze napiju vode.
    Kao drugo. Ako ces oblagati krov - za to nemas beda sa vlagom jer na krovu nikada nema vode, zar ne?!?!... Samo se sad pitam da mozda nije predebela ta spuzva pa da ti ne bude smetala kad budes vracao tapecirung gore?!?!

    Nemoj sad misliti da sam ti popljuvao ideju ili entuzijazam... Definitivno sam za neki vid akusticne izolacije... Na kraju krajeva i ja sam ju imao na krovu - pisao sam o tome vec u nekoliko navrata. Rezultat je bio vise nego fantastican. Ako nista drugo vise nije rezonirala onako ''kao limenka'' (mislim da ovo mogu reci bez da itko misli kako se rugam Pobjedniku vremena... Mi koji smo ga vozili i koji ga volimo vise od svega mozemo mu malo ''tepati'' ).
    Ja sam upravo radi te moje paranoje od vode napravio samo krov jer nisam mogao nikako nista pametno skontati sta da stavim u vrata i bokove da ne navlaci vlagu, a da bude ucinkovito, ne preskupo i ne prekomplicirano rjesenje...
    I da... Ta podloga za planinarenje se inace ''strucno'' zove KARIMAT. Bar kod nas u Hrvatskoj.
    Za sad toliko pa da vidimo sto ce reci cijenjene kolege. MilosBeli Quatrooki bi mogao ''ispaliti'' neko rijesenje... On je majstor za kemijanje...
    Nadam se da se drugi majstori na ovome forumu nece naci uvrijedeni. MilosBeli mi je prvi pao na pamet...
    Ajmo mozgici... Da cujemo ideje... Ipak je tema vracena ''iz mrtvih''...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #23
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Zvučna izolacija?

    Pazi sad sam pricao sa seniorom koji igrom slucaja na novom poslu ima dosta tog materijala i kaze da upija vodu isto kao sundjer.E sad po nekim mojim iskustvima posto redovno nogom iscupam kabl od zvucnika u vratima pa skidam tapacirung jos ni jedanput nisam naleteo na vlagu u vratima.

    A u situacijama kad se napije vode nije mi problem da skinem tapacirung ionako to radim sad kao u pit stopu za 7,986 sec pa bi ga u takvoj situaciji izvadio i prosusio (mislim na sundjer) ,sta vise proveravo bi na svakih par nedelja dal se nesto desava,ipak ne mogu vrata tako brzo da istrule (a mozda i mogu ).Znam da je u nekoj od ranijih tema bilo reci da se taj kao sundjer ili bilo koji materijal koji se stavlja u vrata npr vakumira al jbg sad nisam bas za tolko planinarenje. tj nisam pri $ ipak je ova akcija za dz.

    Sto se tice krova skoro sam skidao prednji deo sa suncobranima da bi probusio krov za antenu i vidis uopste nisam premerio koliko tu ima prostora mozda bi i moglo da se ubudji nesto.

    Uf zamisli pljusti kisa , a nema onog bubnoopnorazarajuceg zvuka il ga ima bas malchice.

    Aj pa da vidimo jel ce chetvorooki da se javi ili pak jos neki drugi mozgic pa da jos egzorcistujemo temu

  4. #24

    Re: Zvučna izolacija?

    Pur-pena je zakon i za toplotnu i za zvučnu izolaciju. Ali kako napuniti vrata time. Smešno.
    Na Pandolini, koju sam netom kupio, zvučna izolacija je , za tako jeftin i "sirotinjski" autić, savršena. U motorskom prostoru je onaj klasični tanki itison a to je i na patosu. Nebo je od nekakve čupave plastike koja se dosta lako pere i ne upija vodu. A i vrata savršeno dihtuju što kod rendži nije baš čest slučaj.
    Ovo nisam pisao da bude 1:0 za Pandu nego samo kao zapažanje. Ja ne pljujem u stari bunar dok kopam nov... Rendža je i dalje prvi...do daljeg...

  5. #25
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Zvučna izolacija?

    Ma opusteno BIBAZOKI

    A sto se tice zvucne izolacije ja tu ne bi nista diro il bi uzeo (sad ce neko mozda i da me napljuje) od gnojfa 2 dizela onaj kao tepih ili sta li je vec sto ide ko kod tebe na pandi na unutrasnju stranu haube.Dobro ne bi bas mozda uzeo od gnojfa eto nasao bi npr od nekog francuza

    Sve u svemu voleo bi da se cuje kao dodge charger

  6. #26

    Re: Zvučna izolacija?



    Гнојф алиас Голф Ај сепоуз. Може ако је фрај. Ал мислим да такви материјали има да се купе у синтелону или сл. за сића кинту. Рецимо 500 срд квадрат а са квадратом покријеш два Рнџера и не мораш да их тресеш и рибаш од прашинчине...

  7. #27
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Zvučna izolacija?

    E video sam ja neki 3M samoleljivi izolator kad sam kupovao nesto za krecenje al mislim da nije bash jeftin. moram da svratim i da se detaljno raspitam sta kako i zasto? Sam materijal je cini mi se nesto izmedju gume i bitumena na izgled i dodir ali je nesto naprednije tehnologije i mislim da nije deblje od 3mm. Ja bi sa njim izlepio ceo "pozarni lim" (naravno skidajuci tablu) pa da vidim koliko to vredi? Naravno svraticu u doticnu radnju jos ujutru kad krenem na posao ako ne budem bash mnogo kasnio pa da vidim kolika je konkretno izolacija u decibelima, i naravno kakve su karakteristike i cena. Mada cini mi se da su sve prednosti na njegovoj strani: samolepljiv, tanak, vodonepropustljiv, lako se oblikuje (sece, krivi)... a i pravi se upravo za zvucnu izolaciju.
    Pozdrav pa sledi update sa novim (detaljnim) informacijama
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  8. #28
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Zvučna izolacija?

    Uh proverio sam. Ovo sluzi za zvucnu izolaciju upravo automobila samolepljivo je i savitljivo debljina oko 2mm ne znam nista o kolicini decibela koju apsorbuje... Cena je 860 din za oko 0.5 m2
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  9. #29
    Renault 4 Alpine
    Član od
    09.01.2008.
    Aktivnost
    08.04.2017
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    39
    Poruke
    831

    Re: Zvučna izolacija?

    evo i mene! sto se tice zvucne izolacije, kod mene je ubacen najobicniji sundjer, posto sam reparirao namestaj u kuci i ostalo mi je starog sundjera, sav taj sundjer sam ubacio u sva vrata, pa i peta. mogu vam reci da je razlika drasticna. kao prvo nema onog metaliziranog zvuka kada se zatvaraju vrata, a drugo u autu je mnogo tise. sto se tice vlage, tu nema sta da se brinete, zato sto r4 nema klasicne prozore pa da voda moze da udje u vrata. jedina mesta kroz koja voda moze da udje su rupe kroz koje prolaze srafovi koji drze prozore, ali ti srafovi su sa unutrasnje strane pa je i ta mogucnost eliminisana. ako su vam vrata zdrava, bez ne fabrickih rupa, voda vam sigurno nece prodreti unutar vrata. kojim god materijalom da ispunite vrata, bice mnogo bolje nego da tog materijala nema. ako se sagleda moc akusticne asorbcije materijala, najbolji materijal za to je sigurno sundjer koji se ubacuje u zvucne kutije. posto je taj sundjer tezak za nabavku, a samim tim i skup (290 din je tabla 30x60cm, odnosno 0.33 E) sledeci materijal je obican sundjer. posto postoje prodavnice koje prodaju sundjer, mislim da bi najbolje bilo uzeti sundjer najvece gustine. postoje sundjeri 10,15,20 i 25 grama, tako da bi za ovu svrhu najbolji bio 25-o ili 20-o gramski sundjer. moze i pur-pena, samo sto sa njom treba voditi racuna kako se prska, da ne bi zahvatila mehanizam bravljenja vrata. sto se tice sundjera, barem u beogradu onog koga interesuje, moze da ga nabavi u prodavnici metraze u gavrila principa, odmah na pocetku sa leve strane, cim se skrene iz balkanske. ovaj akusticni sundjer moze da se nadje u SAL-ovoj prodavnici u dimitrija tucovica 29. mislim da je najbolje da se ubaci obican sundjer, jer je po meni najbolji odnos kvalitet-cena, odnosno ucinak-cena.

  10. #30
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    18.05.2016
    Godine
    41
    Poruke
    1,292

    Re: Zvučna izolacija?

    Ok hvala svima na savetima za pocetak cu da ubacim ovaj armaflex posto ga dobijam za dz ,a za posle cemo da vidimo.

Slične teme

  1. Termo izolacija
    Autor bogdan u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 26.09.2008, 22:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •