Zvučna izolacija?
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 41
  1. #1
    gorchilo
    Guest

    Zvučna izolacija?

    Jel neko od vas pokušavao da smanji nivo buke u našem omiljenom komfornom vozilu?
    Recimo neki pokušaj zvučne izolacije motora, šta mislite?
    Taj motor i nije posebno bučan ali je izolacija vrlo nepostojeća.

    A jel zna neko da nabroji šta sve škripi u kabini?
    Kao da tu ima dosta zvukova pa ne uspevam da prebrojim
    Polica gepeka definitivno, zadnja vrata verovatno...
    Meni se čini da škripi i instrument tabla i sedišta i vrata i... (ne znam ima li još nešto)

    Možda je jednostavnije pitati šta NE pravi buku?
    Ali kako rešiti problem?

    Znam, to pomalo više ne bi bio Reno4, ali ajd da vidimo možemo li na trenutak da se držimo teme...

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Zvučna izolacija?

    Za skripanje:
    Ja sam onu nogicu sa desne strane police sto se zabada u onu crnu plastiku obavio onim platnenim zavojem, pa sam to eliminisao, za vrata znam da oce da zveckaju kad popuste oni imbus srafovi od brave, a motor verujem da nije tesko izolovati jer je sve vrlo pristupacno ali cime na znam... E da i skripaje table, tj meni volan bio sam resio prskanjem onog spreja sto hrani plastiku,al evo opet se cuje tako da se tom problemu prikljucujem...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  3. #3

    Odg: Zvučna izolacija?

    Brate sve skripi...ali sve...toliko sam se iznervirao od police da sam jednom pri ulasku na slaviju potpuno okrenuo glavu i udarao sediste zadnje koliko sam se iznervirao:)...
    Znaci pre bi da me udari i trmvaj i trola nego da cujem ono cimanje police...strasno:)...cak i Marko jednom kada je smo se vozili je primetio moje nerviranje pri pojavi novog zvuka:):):)...

    Sto se tice izolacije...najbolje je kupiti TL i nista ne raditi...znaci,ta masina prede...:)

    Inace, materijal za izolaciju se moze naci, ako planirate da izolujete vrata itd, ali sto se tice haube i motornog prostora....e tu se ja vec ne bi zezao mnogo:)
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Zvučna izolacija?

    Problem je sto se tu gde bi mi da stavimo izolaciju greje,al ne znam koliko, moda bi stirodur u kobinaciji sa silikonom(silokon ovaj obicni je otporan do 250C, aslilikon je tu da drzi i da eliminise skriputanje)...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #5
    Igor
    Guest

    Odg: Zvučna izolacija?

    Buka proizlazi najviše zbog toga što zvuci visoke frekvencije prenose se kroz lim.
    Da bi se eliminisalo nivo buke može se u vratima (pošto su šuplji) staviti neki izolacioni materijal, a što se tiče izolacije motora najjednostavnije ako se ispod haube stavi izolacija koja "upija" visoke frekvencije(kao kod na primer golfa 3 dizel-a), i da se pregradni zid između kabine i motora oblepi izolacionom materijalom

  6. #6

    Odg: Zvučna izolacija?

    I kod mene na Thaliji ima neki materijal pri unutrasnjosti haube. Ovo za vrata se lako moze odraditi ,mada ja mislim da i veliku ulogu imaju i gume sa strane...npr donji deo gume na gepeku mi je skroz ruiniran...
    (za nove clanove)Dobrodosli i procitajte PRAVILA FORUMA!

  7. #7
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384

    Odg: Zvučna izolacija?

    E sta se koristi za firewall i da li se maze iznutra ili spolja?
    ......we are the first to program your future......

  8. #8
    dubo 78
    Guest

    Odg: Zvučna izolacija?

    Mislim da uglavnom nije dobro nanositi bilo kakve "smjese" radi smanjivanja buke.
    Neki moji prijatelji su pokušavali da rješe taj problem na više načina (kobit,plastobit,razne vrste katrana)ali uglavnom sve dava loše rezultate i riješava stvar par godina,a kada treba skidati tu "masu" Ja sam mazao pod naprijed sa plastobitom i nisam bio zadovoljan.Na kraju sam ogulio plastobit i pod ofarbao kvalitetnom temeljnom bojom.Najbolja je za dalekovode ako možete naći Uostalom najviše mi se svidja orginalni 4-kin image

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    29.09.2014
    Lokacija
    Novi Beograd
    Godine
    41
    Poruke
    3,438

    Odg: Zvučna izolacija?

    ugradi plin i resio si buku.I proveri lezajeve.Meni ti lezajevi usi probise dok ih nisam zamenio.nisam cuo svoje misli. nista vise ti ne treba.valjda

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Odg: Zvučna izolacija?

    Ja sam za to da se nabave dobri nosaci auspuha (GDE ???) jer ovi od 100din mala privreda pucaju brzo i tvrdi su, tako da nejveci deo buke u kabini (koja potice od motora) pravi auspuh tj kraj onog S dela cim se spusti ispod sasije na mestu gde je nosac, cim se on lepo sredi motor prede i mislim da nije glasan ako se ne tera preko 3500, znam da je ovo tema o zvucnoj izolaciji, ali ako bi eliminisali zvukove koji ne dolaze od samog motora vec od ostatka auta, mislim da bi izolacija mogla da se svede na minimum, na neku plutu ili jako tanak stirodur (on jako slabo gori pa je pogodan), e sad izolacijom se leti dobija na klimi :) a zimi gubi na toploti koja fino greje noge i bez ukljucenog ventilatora... Ako se srede lezajevi tockova, POLICA pozadi, peta vrata tj brava i kederi (mora da ima onu gumu u obliku pistolja na coskovima, meni su bile izgubljene, jednu nadjoh i buka i sripuckanje se smanjilo), meni zvecka i prednja desna brava u vratima?, kotrljaju mi se kojekakve stvari po gepeku, i svira pak treger cim predjes 70-80 a inace mislim da bi to bio jako tih auto...

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

Slične teme

  1. Termo izolacija
    Autor bogdan u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 26.09.2008, 22:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •