Reno 12 Audio Projekat 2011 - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 56
  1. #21
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  2. #22
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    Citat milosbeli kaže:
    moje misljenje. za pare za koje se daje za zvucnike alpine ili pioneer, alpine i pioneer su kante. magnat ima 10X bolji zvuk od svih tih zvucnika srednje klase zajedno, a nije nista skuplji. iz te srednje klase dobri su jos i MAC Audio i Sony ali samo Xploid serija. ako vec pricate o nekom kvalitetu i visokoj klasi zvucnika onda je tu po meni na prvom mestu Focal a iza njega Boston Acoustics. e sad, jedna stvar, to ne mogu da tvrdim jer nisam cuo, ali za najbolji fabricki audio sistem u evropi je proglasen Bowers & Wilkins (B&W) u jaguaru xf. to je iz nekog mog iskustva. isto tako znam da ne zvuci isto jedan zvucnik u razlicitim autima. postoji tu mnogo peripetija. treba uskladiti sam pojacavacki uredjaj sa zvucnikom, a zvucnik treba uskladiti sa autom. za mene, odnosno, za moj r4 odlican zvucnik je i SAL, koji je u najnizoj klasi, ali sam uspeo da iz jednog zvucnika od 200mm, u gepeku i dva zvucnika od 165 napred, izvucem maksimum i to dobrog zvuka. dok sam u crvenom imao 2x200mm u gepeku to je tuklo kao nezdravo, a sve to je gurao samo cd/mp3 player, tako se pogodilo. toliko sam para imao da odradim muziku i kad sam je odradio bio sam zadovoljan, tako da za sada ne menjam, eventualno player. isti ti zvucnici kod drugara u kadettu sa istim playerom, ne zvuce nikako. sto se tice mp3 playera za auto, po meni, samo pioneer i nista drugo. cuo sam i alpine i clarion i jvc i kenwood, svi imaju generalno dobar zvuk ali pioneer mi radi najstabilnije, najmanje prekida i za najmanji broj kvarova sam cuo. kod mene u autu je panasonic, nisam bas zadovoljan, jer mi se cuje brum od svecica na zvucnicima,nije do blokade, nego je bas do playera, probao sam drugi. kad izadjem na bas bas neravan put, oce malo nekad da secne. generalno ne vozim po njivi da bi mi to seckanje smetalo, tako da mi je najveci problem brum. sto se tice pojacala, e tu je konkurencija bas zestoka. u sustini skoro svako pojacalo je za mene dobro, samo zavisi od toga sa kojim si ga zvucnikom uklopio. nece svako pojacalo sa svakim zvucnikom. toliko od mene.


  3. #23
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    @milosbeli
    Retko realan mladic!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  4. #24

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    100 ljudi - 100 cudi

    a o ukusima o zvucnicima da ne pricam, svako ima drugaciji ukus za bas, srednje, visoke itd...

    takodje, kad nesto volis, tezis da to bude perfektno, ja sam promenio par zvucnika dok nisam nasao sta mi odgovara...

    sto se tice marki, ne mozes da poredis marke vec serije, svaka marka ima par serija, od losijih i pristupacnih, preko nekih normalnih do nekih za audiofile i burzuje...

    recimo imao sam alpine type e u coupeu i zadovoljniji sam bio fabrickim zvucnicima, te sam prodao alpine i vratio fabricke...

    takodje sam promenio jvc woof, evertone woof i stao kod jbl woofera jer sam njime skroz zadovoljan...

    pomenuo si mac audio, on ima super seriju koja je podnosljiva za dzep u odnosu koliko pruza, za 7000 moze da se kupe mac super audio elipse koje su u rangu ovih infinity koje sam ja ugradio...a ako pogledas da su pioneer elipse oko 5500-6000 koje nisu nista posebno onda se svakako isplati ici na mac...

    sto se tice magnata, verujem da su mu skuplje serije tipa dark na konkurentnom nivou...

    ali onda je tu hertz za malko vise para i onda covek ne zna sta da radi...ja navodim marke koje su dostupne u srbiji i koje sam cuo...

    da si reko da je Kicker precenjen pa i da razumem, ono meni toliko izgleda nekako plasticno da nije normalno...Rockford Fosgate je za respekt al on mi je vise nekako za americke burzuje jer ima napucane cene, barem kod nas, tamo je duplo jeftiniji nego u Srbiji...e DD mi je nekako bas za audio frikove...ima tu jos milion marki al dzaba mi komentarisemo kakav je focal, gde ja da nadjem focal u srbiji, mozda ima jedna jedina prodavnica njihove zvucnike...Ali zato je Alpine keva, po meni mozda u top3 sto se tice marki

    a i nije svakome toliko bitna muzika i dobro ozvucenje, ali eto ja recimo ne mogu bez muzike, slusam je i skidam non stop i onda volim da imam dobro ozvucenje u kolima jer sam 5 god vozio kola bez muzike i zato sad idem zestoko, a i posto vec nemam u kuci neko besno ozvucenje da ne bi uznemiravao komsiluk pa makar u kolima da uzivam

  5. #25
    Renault 4 Alpine
    Član od
    02.12.2007.
    Aktivnost
    19.05.2015
    Lokacija
    Mladenovac
    Godine
    46
    Poruke
    794

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    Citat milosbeli kaže:
    moje misljenje. za pare za koje se daje za zvucnike alpine ili pioneer, alpine i pioneer su kante. magnat ima 10X bolji zvuk od svih tih zvucnika srednje klase zajedno, a nije nista skuplji. iz te srednje klase dobri su jos i MAC Audio i Sony ali samo Xploid serija. ako vec pricate o nekom kvalitetu i visokoj klasi zvucnika onda je tu po meni na prvom mestu Focal a iza njega Boston Acoustics. e sad, jedna stvar, to ne mogu da tvrdim jer nisam cuo, ali za najbolji fabricki audio sistem u evropi je proglasen Bowers & Wilkins (B&W) u jaguaru xf. to je iz nekog mog iskustva. isto tako znam da ne zvuci isto jedan zvucnik u razlicitim autima. postoji tu mnogo peripetija. treba uskladiti sam pojacavacki uredjaj sa zvucnikom, a zvucnik treba uskladiti sa autom. za mene, odnosno, za moj r4 odlican zvucnik je i SAL, koji je u najnizoj klasi, ali sam uspeo da iz jednog zvucnika od 200mm, u gepeku i dva zvucnika od 165 napred, izvucem maksimum i to dobrog zvuka. dok sam u crvenom imao 2x200mm u gepeku to je tuklo kao nezdravo, a sve to je gurao samo cd/mp3 player, tako se pogodilo. toliko sam para imao da odradim muziku i kad sam je odradio bio sam zadovoljan, tako da za sada ne menjam, eventualno player. isti ti zvucnici kod drugara u kadettu sa istim playerom, ne zvuce nikako. sto se tice mp3 playera za auto, po meni, samo pioneer i nista drugo. cuo sam i alpine i clarion i jvc i kenwood, svi imaju generalno dobar zvuk ali pioneer mi radi najstabilnije, najmanje prekida i za najmanji broj kvarova sam cuo. kod mene u autu je panasonic, nisam bas zadovoljan, jer mi se cuje brum od svecica na zvucnicima,nije do blokade, nego je bas do playera, probao sam drugi. kad izadjem na bas bas neravan put, oce malo nekad da secne. generalno ne vozim po njivi da bi mi to seckanje smetalo, tako da mi je najveci problem brum. sto se tice pojacala, e tu je konkurencija bas zestoka. u sustini skoro svako pojacalo je za mene dobro, samo zavisi od toga sa kojim si ga zvucnikom uklopio. nece svako pojacalo sa svakim zvucnikom. toliko od mene.

    Hohoho...kakva tema! pa o zvuku se moze raspravljati do u nedogled...
    Sto se odabira zvucnika tice, ne postoji univerzalno reshenje...sve zavisi za koju vrstu muzike se slaze konfiguracija... Mozda ste zaboravili da nabrojite neke brand-ove, pa ajd malo ja sad da nabrojim:
    Bosse, Jbl, Bang&olufsen, tannoy, infinity, ross,....treba li jos nabrajati
    Shto se muzickih auto uredjaja tiche, moj ukus je definitivno ALPINE...e sad, tu ima josh toga da se nabroji i to:
    blaupunkt BERLINE, NEC (nipon electronic company), BECKER, JVC.... inache da napomenem da se NEC iskljucivo ugradjuje u ROLLS-ROYCE....(clarion je pomenut ali i neizostavan)

    filtrirano napajanje za audio uredjaj, kablovi za zvuchnike(pravljeni od posebnih licnastih legura, gde metar istog koshta i po 50eur-a),zlatni kontakti...bla, bbla...
    Clear factor...distorzija i izoblicenje zvuka...

    sve je ovo perverzija koja zna mnogo da koshta...

    shto se mp3 snimka tiche, sve zavisi koji je stepen kompresije u pitanju, a znamo da je 320b/s najkvalitetniji, mozda svega 5% loshiji od cd kvaliteta...jedno je sigurno, DAT format je majka....ali da ne cepidlachimo, svako pravi ozvuchenje po svom ukusu...
    R4- LEGENDE DES RUE PARISIENE

  6. #26

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    svi vi lepo zborite ali ne zaboravite da je ovo ozvucenje za svaki dan, ne za takmicenje, da je ovo Srbija gde se kvalitetnije marke tesko nalaze i da su skuplje par puta nego u inostranstvu, i da se muzika ugradjuje u reno 12 a ne u rols rojs

    e kad se sve to sabere, onda alpine hu, infinity elipse, sony dvokomponentni, jl woofer i alpine pojacalo nisu bas naivne komponente za oldtajmer i svakodnevno slusanje koje ugradjuje student i amater u car audio svetu

    jeste da volim dobru muziku i kvalitetno ozvucenje ali i to ima neku svoju granicu, ne zelim da se cuje ko neki tranzistor i da krci kad se pojaca ali mi ne treba ni koncertno saraund ozvucenje

    tako da hvala svima na komentarima, lepim recima i onima koji podrzavaju sve ovo, a ja cu zakaciti jos slicica dok polako privodim projekat kraju

  7. #27
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    Uffff... vec sam na jednom forumu spomenuo to natjecanje... Natjecanje je pussy wind odnosno bura iz vagine...
    To sto onaj macak sa autom sa tetovazom i obrvama napravi neki faaaaantasticni zvuk koji zvuci kao cvvvvuuUUUUFFfff... i to glasnoce 134 dB je po meni najjaci idiotizam.
    I onda takav auto sa milion watta sa kondenzatorima kao iz elektrane ide ulicom i radi ftoooom-PTUUUU-PTUUUUBBBB-BB-B-BBBBB-ptooooommm-p-PT-BOOOO-B-B-B... I cujes ga u Sremčici dok ide Vozdovcem... I sta je tu dobra muzika kad slusa osakaceni 011001110011 zvuk sa winampa...
    Na kraju krajeva - u taj naj naj najjavi auto od naj naj autiju stavi nesto tipa SMAK-a i Sumadijski blues ispada da Slobo Komunalac pjeva sa carapom u ustima dok Tocak svira na gitari koju su mu dva diverzanta sredila tako da je prvi presjekao tri zice, a drugi mu rastimao gitaru... I to onda zvuci:
    Imaffff...ff..f dobbbva koo....vaaa... stvanffffeeee.... A oonn..khh-kkhhhh-hhčneeee bluuueeesss... plink-plonk-plink...
    Bezveze...Kad ja kazem:''Nemojte deco to slusati...'' Ispadam stari njurgavi starac... Ali evo, danasnja djeca pojma nemaju za stereo.. Pojma nemaju kako dobro zvuci Simon&Garfunkel (recimo pjesma Boxer) kad se na jednom zvucniku U FUUUL SPEKTRU cuje akusticna gitara sa svim onim zvukovima akusticne gitare dok se na drugom cuje bas usna harmonika i fagot... Pa violina i udaraljke... Znaaam, da ovo zvuci gejavo i potpuno fetish fenssy-schmensi ali TO je muzika... Ne ove tupsi-tupsi-tupsi-glupsi-tupsi-glupsi...
    Takoder... ONO sto je prava muzika i jos k tome toootalni oldschool je recimo bend Kitty Daisy and Lewis... Klinci od kojih 18-19 godina... Dvije sestre i brat... U bendu jos mama na kontrabasu i tata na đitri... Obitelj i po'. Poanta je da snimaju sve analogno... Imaju doma kompletni studio RCA sa onim veeelikim mikrofonima i sve... Snimaju na magnetoskop i rezu vinile... Dobro imaju i CD-e... Ali poanta je slijedeca...
    Ta se muzika ne moze slusati u ovim drag dB autima... Ali - svakome svoje veselje... Da je tema za diskusiju - bome je tema za diskusiju... I za svađu rođena...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #28

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    ih, otvorim 2 teme i u obe neka dreka

    u ovome sto ja slusam nema violina i gitara samo tuc tuc i gajde xaxaxa xD tako da sam ja zadovoljan

  9. #29
    Renault 4 GTL
    Član od
    13.10.2009.
    Aktivnost
    10.01.2014
    Lokacija
    Virovitica/Osijek
    Godine
    37
    Poruke
    328

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    hm, ja tuc tuc više preferiram u nekim drugim formama, a u muzici ipak instrumente. al ajde svako ima neko svoje zadovoljstvo.
    Kič je niskovrijedno stvaralaštvo s umjetničkim pretenzijama i ciljem dostupnosti što širem krugu ljudi. Najčešće podilazi nerazvijenom ukusu i izvjesnim potrebama ljudi, koje su na granici vrijednosne i moralne neprihvatljivosti, ali s jakim emocionalnim nabojem.

    '88 R4 GTL
    '80 GS Super 1.3

  10. #30
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    Ne znam šta ste se uskokodali....meni je glavno da se ne čuje zvuk plastike i ležajeva , samo da nešto vrišti u kolima.....ionako sam polugluv

Slične teme

  1. ItalijaNov novi projekat !!! :)
    Autor Italijan u forumu Garaža
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.04.2019, 23:20
  2. Prodajem zapocet projekat
    Autor Ivvan u forumu Prodajem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.09.2014, 19:16
  3. moj nov projekat!
    Autor milosbeli u forumu Garaža
    Odgovora: 367
    Poslednja poruka: 01.04.2012, 23:01
  4. Hungaroring - 2011.jul 2-3
    Autor Attila u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 03.07.2011, 23:34
  5. Formula1 Season 2011
    Autor Sonne u forumu Café
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 06.05.2011, 01:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •