Reno 12 Audio Projekat 2011
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 56
  1. #1

    Reno 12 Audio Projekat 2011

    Predstvaviću vam svoj mali audio projekat za Renault 12 koji je još u toku, komponente sam poceo da skupljam jos pre 2 god, al dotle sam uzeo i prodao 3 plejera koja su trebala upasti u reno, krenuli smo od panasonica sa obarajucom plocicom preko 2 pioneera sa obarajucom plocicom i najzad stigosmo do Alpine

    btw svaki ustekan dinar sam potrosio na muziku za renoa, nemam prihode posto sam student ali sam strpljivo i mudro pazario komponente kad sam naletao na povoljne oglase

    za sad je odradjena blenda, tapacirana, izbusene rupe za elipse na zadnjoj limenoj polici itd...

    ostalo da se lepo sprovedu kablovi za elipse, naprave kutijice za prednje 13ice dvokomponentne i da se tweeteri lepo nameste... a malo kasnije da se sprovedu kablovi za pojacalo, da se poveze pojacalo, napravi kutija za 10ku i ubaci 10ka u gepek

    evo malo slicica

    HU - Alpine IDA X001



    Izrada i tapaciranje custom blende...



















    onda mi je elektricar sproveo + i - a ja spojio plejer

    Renault 12 with Alpine IDA-X001 and Infinity 9603i

    i onda sledi ugradnja elipsi na zadnju policu Infinity 9603i





    snimak od spolja dok jos nisu zasrafljene i lepo namestene...

    Renault 12 and Infinity 9603i

    sad te elipse treba lepo da se usrafe i sprovedu kablovi ispod tapacirunga u gepek itd, update uskoro

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    odlicno alpina je zakon ako se secas prethodni put sam ti bash skrenuo paznju na izbor komponenti drago mi je sto si se odlucio za pravu stvar samo tako nastavi! sledeca stanica HQ pojacalo i woofer
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  3. #3

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    wooferce ide JL w1v2 10kica



    i napravicu kutiju u gepeku uz sediste da bude kao zid, kao da je fabrika namestila...

    a pojacalo bi trebalo da bude alpine, imam clarion koji gura jbl woof u coupeu ali ne bih taj setup da diram nego da napravim poseban za reno, ali videcemo, ima vremena, i ove elipse tresu tablicu i to sa luftom jer nisu zasrafljene i konacno namestene na policu

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    ALpine je Alpine, svaka cast, no takodje sam za varijantu dobrog Alpine pojacala, Alpine changera sa 1bit D/A, pa onda dalje, kolo koje se koristi za izlaz sada 4x50w na svakom HU je isto (tajna zanata je oznaka kola, a kosta kao trecina vecine aparata, ostalo je smd jeftinoca) i sasvim je solidno za okruzenje zvano auto, ali ono sto ti ne kazu je da je THD manji od 0.1% samo do 28w, preko toga guraj do 50w ali to nije to. To je mana mosfeta!
    Zato lepo uzmi pojacalo koje obicno ima 8 i vise tranzistora, neka bude i ono 4x50 eventualno 4x60 jer ti jace stvarno nicemu ne sluzi, ali obrati paznju na THD (total harmonic distorsion) neka na celom opsegu bude manja od 0.1%.
    Primera radi ja ne ulazem toliko u muziku za auto jer moje kucno pojacalo koje je srednje klase tj Pioneer receiver ima THD manji od 0.01% na opsegu do 110w rmsa tako da mi je to rasipanje za zvuk u konzervi. No svakako podrzavam nesto iznad proseka, posebno u starijem autu.

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    Uhhh Snejče... A što se ti ne bi drogir'ooo kao ostala, normalna, deca... Sorry ali morao sam...
    Meni to sve nekako ''klizi'' prema Tamnoj strani... Prvo kupusarenje oldija... Dobro, ajde - nece biti kupusarenja... Tu si se izvukao. Pa onda ona prepadanja sa fotošopom... Ufff... Srecom nista ni od toga...
    Ali ova ''moderna'' muzika... Ufff... pa od toga samo bubnjici stradaju... A oni ''lijekovi'' u diskotekama, one sarene tabletice, oni bombončići i ne pomazu bas za sluh...
    Daj malo budi faca... Imas cool auto... Pa slusaj recimo Šumadijski blues... Svi klinci danas rokaju tam c-tuk c-tuk c-tuk zvuk... daj malo đđđ đ đđđ đđđđ.. đđđ .. đđđ-đđ-đđđ
    Zezam se naravno... Alpinica je zakon - cisti dokaz da ne ide samo guma na nju... Jos samo posakrivaj kablove i ... Uzivaj...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #6

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    to je zabluda da svi rokaju samo tuc tuc...narodnjaci pi*e gde god se okrenes...cim neko pusti house ili hip hop, gledaju ga ko da je sa druge planete xD bar u mojoj okolini... a posto ja slusam house i hip hop, ali ne ovu komercijalu sto danasnja omladina zna 2,3 pesme od fiftija i eminema i misle da su reperi ili puste getu ili tiesta i onda su dj-evi, vec manje poznate izvodjace, koji imaju extra ziku, za neke cak ni ja nisam cuo ali su objasnili svojom zikom...znacim slusam sta mi prija i sta volim i to glasno, ne za publiku i maloletnice ispred skolice vec da bi uzivao...tako radim sve u zivotu i tako sredjujem ovog renoa...to sto sam ranije postavio neke slicice radova u toku pa ste se poplasili, i nacrnili me, to je druga prica, da sam postavljao samo gotov proizvod ne bi bilo takvih komentara...da sam zakacio slike secenja rupa za elipse, spalili bi me u centru grada 100% ali eto imam obicaj da postavljam slike i snimke radova u toku da bi nekom koristili ko se odluci na slican poduhvat.

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    ma opusti se niko te nece spaliti

    @snejk ja sam na svojij alpini imao 4x65w,... al ona zbog toga i danas polovna kosta koliko i neke nove. alpina je klasa za sebe al i tamo vazi koliko para toliko i muzike.
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  8. #8

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    dobro, malo sale nije na odmet

    sto se tice alpine, u kupeu imam obican kenwood 237 valjda kojim sam zadovoljan, ali kad sam ubacio alpine da ga probam, pa woofer je propevao kao da sam mu stavio 3x jace pojacalo, a onda sam probao bez woofera, fabricki zadnji 17cm su tresli vrata bassom prosto nisam mogao da verujem... tako da od sada se drzim alpine plejera

  9. #9
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    Oni jednostavno jesu klasa za sebe, pogledaj cene alpine 7909 pa ce ti biti jasno sto meni u sobi svira 7915 no mp3 bih zabranio na alpini jer onda je ona bacanje para, samo audio cd i to originali ili iz flac-a

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  10. #10

    Re: Reno 12 Audio Projekat 2011

    bila je jedna alpina pre nego sto sam uzeo prvi panasonic, kostala je 7000 na snizenju u ns na spensu, i ja da je kupim kad mi lik rece da je audio...i ja onda odustadoh,nesto mi se nisu rezali audio diskovi, nisam bas toliki audiofil, sad mi se ni mp3 ne rezu vise jer stalno skidam muziku i stalno nesto novo rezem i slusam...srecom sad je tu usb pa ne moram vise da se maltretiram

Slične teme

  1. ItalijaNov novi projekat !!! :)
    Autor Italijan u forumu Garaža
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.04.2019, 23:20
  2. Prodajem zapocet projekat
    Autor Ivvan u forumu Prodajem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.09.2014, 19:16
  3. moj nov projekat!
    Autor milosbeli u forumu Garaža
    Odgovora: 367
    Poslednja poruka: 01.04.2012, 23:01
  4. Hungaroring - 2011.jul 2-3
    Autor Attila u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 03.07.2011, 23:34
  5. Formula1 Season 2011
    Autor Sonne u forumu Café
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 06.05.2011, 01:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •