6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011. - Strana 16
Strana 16 od 16 PrvaPrva ... 61213141516
Prikaz rezultata 151 do 159 od ukupno 159
  1. #151
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

    Upozorenje... Savjet... Kako zelite... Ako imate monitor (ekran, bre... ) od 21... 22.. 25 inča - okrenite ga okomito... Da stane cijeli post...


    Ojlaaaaa....
    Sta reci za Slavonski Brod osim da je bilo slavonskibrodasticno!!!! Iz nekih, samo meni, i iz nekih samo nekima znanih sitnica - ja samo mogu reci da je okupljanje u SB bilo fantasticno... Oni koji nisu bili, neki znaju, neki ne... Ali, ovaj susret je meni iznimno drag jer je na ovome skupu bila i moja cura, mnogima znana kao Riba Luda sa FejsTjuba... i bilo je faaaaaaan-tastično...
    Jos se jednom ispricavam, ovako javno, organizatorima, prvenstveno Frmi i Prec'edniku 16TL-u ako sam im naknadno biberio nasim kasnjenjem ionako vec zacinjenu corbu koja se zove organizacija ovako velikog skupa... Jos se jednom izvinjavam sto nismo stigli na onu festicu na samome trgu - je...PIIIP!!!...ga, nismo mogli...
    Sta reci...? Nista... Meni je bilo odlicno, ako nista drugo, a onda da mi se curi svidjela ona ruzna kutijetina koju sam joj tu i tamo pokazivao na kompu, a odaziva se na ime F4 odnosno F6... Od statusa:''To nema teorije da kupis - ako kupis letis van iz kuce i spavas u tome cudu... Zato pazi da kupis nesto sto ne prokisnjava, za tvoje dobro!!!'' je dosla do statusa:''Pa i nije tako ruzan... Na kraju krajeva ruzan je i lijep kaoi svaka Katra (a Katre obozava(mo) op.a.) i tooootalno je praktican... Gle koliko mjesta ima... '' da bi se na kraju toootalno prosvijetlila i rekla u cudu:''Jooooooojjjj... Pa vidi, moze biti i ostakljen... Izgleda kao akvarij... ''
    Tako da... Sto se mene tice - skup je prosao odlicno. jedini je problem sto je bila mila i draga, cedna i pristojna... A onda je navalila sa ekpom lokati pivo i onda ju je jedan simpaticni momak, poznatiji po tome sto je prvi odsjekao krov u nasem klubu... Ma svi ga znate, necu ga sad javno prozivati... samo cu se diiiiiskreeetno nakasljati i onako, kao u filmovima iskasljati njegovo ime... Khh-khhh...Khhh[size=14pt]SAAAAVAAAA[/size]!!!! ... Hkk-khh...
    Taj je mamlaz moju finu curu naucio jednu saaaasvim lijepu rijec, a to je vrlo zanimljiv izraz:''Majmunčino!!!'' Jos da na sve pocne pricati:''Ma... Sranje!!!'' nece biti sretnijeg ljuda (jednina od: ljudi...) od mene... Frende Savo, hvala ti... Od srca ti hvala... I hvala ti sto cemo morati iduce godine ici na Zrce... Zbog tebe i zbog onoga partijanera Ckozea... Jos mi samo taj atak treba na ionako vec rusevno zdanje od moga novcanika... Ooooo, Bozeee... Gdje je nestalo onog vremena kad su okupljanja bila okupljanja - dodes, mrdnes kilo cevapa, dve pive, uzmes dijelove koje si narucio... Opsujes u bradu sto je sve prljavo i nije nista odmasceno i sto ces sad uprljati bunker jer nisi ponio ni krpu, ni karton ni ista za polovne dijelove koje si narucio... I odes kuci... Neeeeee... Mora biti cuge i kope u izobilju... Sanitarni cvor... Razglas... Hlad... Ehhh, sta je standard...
    Sto se tice samoga dolaska, nismo mi kasnili... Sefovi nikada ne kasne,oni ili redovito bivaju zadrzani ili sa razlogom krenu kasno... E tako smo i mi... Sa razlogom smo krenuli tek oko 10h iz Koprivnice... Put, kao put... Sta reci... lagano kotrljanje po Slavoniji nam ravnoj... Tocnije Podravini nam ravnoj... Pa smo onda u Virovitici okrnuli kormilo za 90° starboard prema Daruvaru... I onda nestade ravne nam Slavonije... Sve neka brda... Gore, dolje... A kad gledas Plodove zemlje Slavonija ravna k'o tepsija... Je, da... Mhhh-m... Uglavnom... Dokotrljali se mi do Pozege, cijelo vrijeme u kontaktu sa Frmom... sa Serzom... i dosli u Brod taman ''u najgore moguce vrijeme'' a to je onaj tren kad se sarena karavana simpaticnih ljuljavih vozila i onih malo modernijih sa milion konja i hiljadu kubika sportskih abartovanih krenula prema domu Đuro Pili Drva...
    Dogovor je bio da cemo nazvati dezurnog taxistu, kasnije sam saznao da je to Stjuart Mali netjak da nas odveze do meeting pointa... I tako se mi vozimo prema centru kad ispred nas neka Cetvorka skrece desno... Znaci, nama lijevo ... Iza nje druga... Treca... I mi se priblizavamo toj koloni... Kolona trubi... Kolona samo Cetvorki... POZNATIH CETVORKI!!! Riba vozi... Riba stala i ceka... A ja ko oparena svinja dreknem:''Pa to su oniiiiiii....'' uz jos nekoliko vrlo samo meni razgovjetnih:''Dghh... Khhh... Habba-haba... Frrljjj...'' a Riba me pogleda laaaadna k'o spricer i kaze:''Ti si to tek sad skuzio...? Pa gdje bi inace mogao sresti kolonu cetvorki sa tako razlicitim tablicama...'' Vidis ti sta je zenska percepcija... Hladna glava i trezveno razmisljanje... da mi nije opalila ''čušku budenja'' u stilu ''vejk ap duuuuuud...'' ja bi jos uvijek slinio ''Ghhh.. K-k-k.. Gmmm... Kaaaatraaaa... Ghhhhh... Joooos Katriiiiii...''
    I tako... STOJIMO mi... PROPUSTAMO Katrice... Sto je vrlo bitno za naglasiti, vidjet cete zasto... i ja njoj recitiram ko je tko... Carli... Pasha i Drimerica... Onaj... Onaj... Ma on je iz Novoga sada... Sava... Sava me prepoznao i propustio da udem u kolonu... Odmah iza njega... Iz krova viri Mirko 5 trubi sa onom trubom na sprej... Budala bio onaj tko mu je nabavi... Uglavnom, taj trenutak ulaska u kolonu znate... Kako ne znate?... ??? Ma znaaate... To je onaj trenutak kad ste svi psovali:'' Vidi onoga majmuna kako nam ulazi u kolonu... Sta je corav? Sta ne vidi da je organizirana kolona...? Pratnja Policije i sve.. I on se ubacuje majmun jedan mravojedski da jazavac jedan jazavicasti... Oposumu jedan kockasti - tko ti dade vozacku!!!... '' Eto... Vidite da znate o kojem trenutku govorim...
    Netom sto smo uljetilji u koljon dode uzbrdic i svi stanemo... Na pocetku je bilo interesantno jer smo se pozdravljali iz auta... Pa izlazili van i grlili se... No kad su neki auti poceli ''lizati lamele'' nije vise bilo tako bezazleno. Na vrh brda vrba mrda, ali na vrh ovoga brda ekipa sa veeeelikooom kuhacom na kojoj na objesenom platnu pise STOP dijeli rakiju... Trgnuli po jednu Riba i ja... I uparkirali se... Prvi koji je prisao bio je San_Snova_Sale sa peskiricem oko vrata i ja se zabezeknuhhh... Faaaaaakaaaat je kupio Katru... Jer, kako bi rekao Nick Praskaton:''Kombiniram... Covjek nosi peskiric... Vruce je... Ziher vozi auto... Da vozi autobus ili kamion bio u potkosulji i imao bi veliki peskir... Znaci auto... Bez klime... Mora imati otvoren prozor... Kombiniram... Bije ga promaja do te mjere da mora imati peskiric... Koji auto ima takav oblik da te bije promaja...'' Znaci istina je San_Snova_Sale kupio Katru... E pa bas da ju je zasluzio... I vise nego drugi...
    Moju namjeru iskrenog cestitanja je prekinuo je jedan, ne odvec precizan projektil... Uzmem projektil u ruke i opet, kao Nick praskaton:''Kombiniram... Ovo je slapa... Jeftina slapa... Nedavno je vidoh, ali gdje...? Kombiniram... Pa da... To je slapa od Serza, ista ona s kojom je nedovoljno vjesto, odnosno vise samodopadno izbjegavao morrrrskiii jeeeežinciiii, mamičkoooo, ovoga ljeta u medulinu... Dokaz mojim slutnjama je tu... Bodlje Arbacias Lixulasa Medulinikus iz podrazreda Vino Veritas Petakus maximus... Nedvojbeno - radi se o Serzu...'' A po slavnoj Mao_Ce Sai_Baba izreci ''Gdje ima vatre i dim gori'', tako se moze reci ''gdje je smrdljiva Serzova slapa tu i Serz gori...'' Serz nije bitan za ovu pricu, on je samo putokaz prema Njoj... Nini... Njoj sam bio i ostao duzan ispriku taaaako veliku da kad bi se u kile pretvorila, isprika, ne Nina , Serz, Pasha, Snejk, Stjuart Mali netjak, Italijan i ja... Dobro i Sava isto, sto izgleda kao da je malo gladno etiopijsko dijete progutalo cijelu kornjacu koja se anatomski smjestila tako da se svojim trbuhom priljubila za Savin pa je izlozila svoj oklop svijetu... E pa svi mi zajedno bi bili nista naspram te isprike koliku joj dugujem... Nina... Sorry za smokve... Onaj bard somborski me netom prije polaska sprcnuo sa ''De se vrati na dve minute...''
    I tako... Izgrlili se... Izljubili... Procunjali malo unaokolo... Tek kad se sva raja malo ohanila i kad se sva ta gungula smirila kao na pred suton na bazaru... Tek tada se vidjelo kolikih je dimenzija taj skup... Registracijske plocice iz Hrvatske, Slovenije, Srbije... BiH... Madarske... Opaaaa, baatooo... Ima nas... Ima... Nakon formalnosti i prvih zdravica... Grljenja i jos malo grljenja... Polako se pocelo osvjezavati... Ono, balkanski... Cuga je na stolu, ali ajde da netko prvi napravi dar-mar sa tocenom pivom pa da mi vidimo kak se to radi... Receno, ucinjeno... Zavadi pa vladaj... Skicni pa onda ti uradi... Krenulo je... I ne staje bogumi... ni kad se bacva isprazni... Eto odmah druge...
    Nakon klope, ono antipasti freddi... Kalte feršpajcn, kako bi rekli nasi ugladeni gastarbajteri... Odmah udaramo po nasem ministru za unistavanje poljoprivrede i ruralno raseljavanje Petru čobancu... Mljac... dva tri tanjura poskrivecki, pa onda pristojno kod drugog kuhara na pristojno kusanje... Pa po repete kod prvog pa kod drugog... Pa ljudi dragi... Noc pada... Pije se pivo... Pa necemo na prazan zeludac, nataste dizati sator...
    Znaci, slijedeca misija - dizanje čadora... Neki one omanje Oregon Trice i kučine, a vlastelini i feudalci, kako goospodi i prilici - oregon Četvorka... Zauzeli mjesta... Okolcili, zvali geodete... Dobili dozvole... Platili biljege i udarili temelje... Dizu se satori... Ali bome se dizu i komentari zajedljivi... Dosao onaj John sa Alpinom i kaze:''De da vidim, ba, jos za z'vota... Kakho, ba, filoZOff[size=8pt]ff[/size] sa[size=12pt]aAAA[/size][size=10pt]tora[/size][size=8pt]aa[/size] dize...'' Ja ako se tad nisam ufekalio od smijeha - necu bome nikada... I odmah filozof otpocne sa edukacijom i bome napravi on pravo čardak ni na nebu ni na zemlji... Tako ga je utegnuo da je temelj satora, a govorimo o ceradi (da, da... To je ta socijalna Trica... Oregon Katre imaju pod od mramora... Sa barsunom i brusenom svilom... Kako gospodi i dolikuje... ) bome bio nategnut k'o puska na gotovs... Takvo cudo se ne vida svaki dan... mada, steta sto je Trica... No, kad se jos koji put nakvasi - mozda bude narastao na Cetvorku...
    Sto se tice satora, najjaci je Vlado... Susjed nas... Prvi komsija... Izvadi on torbu sa Satorom, bome povecu i poglomaznu... U vrecu bi pola kvintala zita stalo... I slozi sator,a sator ko sportski gliser... Sprijeda, gdje je glava, nizak, a prema nogama se spusta... Ma kazem... Ko sportski gliser... Ko onaj iz Bajaginog filma ''Ni na nebu ni na zemlji''... Vis ti sta je tehnologija... I moderni materijali... tako malecni sator ugurati u tako veliku vrecu... Riba ga je odmah prozvala Drug Tito... valjda aluzija na partizanske satore i pionirska izvidacka druzenja...
    I tako... Taman se onoćilo... Ne da smo dugo postavljali satore, nego je noc zbilja brzo pala... Ispilo se pivo pored satora, kuca nasih i ajmoooo... Druzenje... Pa opet klopa, ovoga puta saran na rasljama... Sto bi, tocnije, kaaaaj bi rekli samo izabrani i upuceni... Kaaaaaak te šaaraann mozeee pv[size=12pt]vV[/size][size=10pt]ve[/size][size=8pt]ciiii[/size] Montirali smo onaj UFO luster sto ga je srdacno donirao Serz nama nad glavu, ali mana tog lustera je sto ne levitira sto je pak upravo dijametralno suprotno cinjenici kako to cudo trosi baterije... ??? A ne levitira... Tako da sam, pokazujuci trbuh svima nad glavama skinuo svojuuzicu sa svoga satora, a imam, ne znam ako sam spomenuo Oregon Cetvorku,koja ima cak i rezervne spagice i uzice... mada, kao sto i prilici Cetvorki - moze da fercera besprijekorno cak i kada skida s nje dijelove... E tako sam ja sa svoje Oregon Cetvorke skinuo uzicu i nesebicno tom uistinu spektakularnom lusteru podario moc levitacije vezavsi ga za obliznju granu bora koji se bas dobro nasao tu u blizini...
    Vrhunac veceri je, bar za mene bilo kad je Riba moja pocela uciti cirilicu... Onih par natpisa ''Pusenje ubija'' ''Duvanski dim steti vama i vasoj deci, ali vasoj tasti ne'' i slicno su, htjeli mi to ili nehtjeli kad tad morali biti procitani... Tako da smo nakon sat, dva morali posegnuti za radikalnijim rjesenjima kao ono arhaicno pisanje kemijskom olovkom na papiru... tako su ispisane, sada vec povijesne rijeci Rijeka, Koprivnica, Linolada nugat od strane Nine i jos sat-dva drustvene igre ''Cirilica za sve'' je mogla zapoceti... Ljudi dragi... Riba danas cita cirilicu ko velika... kao da je rodena u Sapcu... tako da, mozete joj na Fejsić slati poruke sa onim slovima za koje ljudi misle de je ''C'' a ono je u biti ''S'' ...
    Sta da vam kazem...? Zabava je potrajala do kojih 3 ujutro kad je misteriozno nestao laptop sa muzikom i svi akumulatori koji bi mogli posluziti da Sava pusta muziku iz onoga svohga bezkrovnog auta... Treba naglasiti da se nocu malo dignuo sjeverac pa se zabava podijelila na dva dijela... jedni suostali kod satora, mada je to malo neprecizno definirano kad je satora bilo posvuda - nije bas neka topnicka kota dok se drugi dio ekipe, oni tzv partyaneri tkc-tkc-tkc-tkc dej, dej end najt... tu-du-du-du dududududu... dej dej end najt... tkc-tkc-tkc preselio na terasu odakle je pucao diiiivan pogled na nocnu panoramu Slavonskog broda. Mada tim partyanerima nije bilo do pogleda, nego do zavjetrine kojuje pruzao Dom Đure Koji Pila Drva...
    Usred noci, taman pred fajront, pred tim nestankom laptopa i akolumatoooriii za Sawodeanov Renaulbot zbilo se jos par interesantnih dogadaja... Jedan se madar digao, onako laaadnooo se protegao... Iz kreveta, jos onako snen tresnuo jedno toceno odpo litre i... Vratio se u krevet... zaaaakooonnn... Druga se pak ekipa zabavljala umakanjem jedan drugome, unatoc sto se je nekome vec od cekanja ono u sta se umace i ohladilo (je li Drimerice... ) To je to kad netko tko bi umakao previse prica pa se umjesto djela sve svede na pricu... Ehhh... Taj nocni cobanac... To i OMULS su obiljezili noc... Ckoze legendo - Drago mi je da smo se upoznali...
    Pa smo otisli na spavanje... Neko je navodno hrkao, ali ja sam spavao pa nista nisam cuo... Pa smo se probudili, netko se mrstio na svaki sum lista na vjetru, netko je vec jeo, pio... Kako tko... Pospremanje satora... Razlaz ekipe... malo tuzno kad gledas kako se ekipa osipa ko voda sto ju drzis u ruci i polako istice kroz prste... Ali svi se smiju... Svi se raduju... Pa vidjet cemo se opet...
    Nakon dorucka i malo frizbija... Nakon jos jednog dorucka u vidu švargle I oni malobrojni su se rasuli - svako svojim putem... Riba i ja smo trebali nazad jos malo probrljati po Slavoniji ravnoj, a ne po onim brdima po kojima smo dosli, kad kaze Riba:''Ajmo ubosnu...'' bas tako - dvije rijeci... ''Ajmo'' i ''ubosnu''... I mi lagano prema granici, pod pratnjom domacina sa onim monstruoznim reflektorima i prekidacima iz MiG 29 i pravac Bosna... Uzeli nesto para, ba, bosanskih na pumpi... Pumpadija se bome osalamio tecajem,ali... Jednom je prvi put... Jednom samo Riba prvi puta ide ubosnu, jedna rijec gospodo... jedna... Ubosnu... Pravac Doboj... Tamo smo kupili Azbukvar Pa Tesanj - tamo su pali prvi Ribini bosanski cevapi... Pa onda jos jedan highlight nasli se sa Johnom... Johnu se ispricavam na eventualnom misanderstandingu, mozda sam mu uprsk'o popodne te ti se ovim putem ispricavam ... Prokleti roaming - dve poruke, dva razgovora i odeeee cetiri porcije cevapaaaa... Ufff... Ubosni bolje sutit' i jest... U Tesnju jos malo razgledali onu tvrdavu navrh brda i pravac Johnu...
    Kod Johna Riba odmah nasla zanimaciju - skompala se za Zericom... Najdrazom kozicom na svijetu ... Pa je John pokazao Villy Vonkinu Tvornicu Čokoladnih karika Pa smo mu upoznali roditelje... Ne tim redom, naravno... Majka nas je njegova odmah docekala osmjehom... A osmjeh joj je takav da kad se Italijan kezi iz sve znage pored njegove majke izgleda kao da je pojeo kilu limuna... Majka nas je njegova odmah i sirnicom ponudila i paradajzom domacim... Sol, ne znam jel iztuzle ili uvozna... Pa sam malo poslusao sto mu otac ima za reci, a ima bome puno toga za reci... Kako je njegov otac, Johnov đed(aj) ocito neki guru i ajatolah za mehaniku sam neke svoje motore pravio od aviona sto padaju s neba... plus, onomad nije bilo goriva nego mu je đed(aj) deda destilirao dva i suhom destilacijom dobivao plin i s njim je to svoje cudo od motora pogonio... Fora neki čiča... U slobodno vrijeme je taj čiča i neku elektranu napravio, dolje, 300-tinjak metara dalje, gdje im neka rijeka tece pored kuce... Pa reko, da me tece daba... kako onda bas i nije bilo brzih veza na internet, kako ni interneta uopce - definitivno djelo vrijedno divljenja...
    Pa se od Johna oprostili... Natankali goriva, koje se, ma gle cuda, naslo u bunkeru pa se izgrili i pravac Banja Luka... Bas je bio bajram pa su damije bile predivno osvjetljene... Stigli u Banja Luku oko ne-znam-ni-sam-koliko... Tko jos gleda sat dok si na godisnjem... U Banja luci, gdje normalni svijet jede banjalucke cevape, mi e bas za inat pojeli palacinke... sa eurokremom i plazmom... Ne znam je li vam to poznato, ali poprilicno popularna kombinacija... Takovo eurokrem i plazma keksi... Fora... Inace - to smo dobili od Nine i Serza na poklon... Taman mjera - kutija plazme i kilu Eurokrema... Mnjaaaam...
    Te palacinke bile malo omrsave punjenjem i da Strumfic nas, Bog mu jos milion kilometara podario, nije bio tako daleko parkiran - bome bi abartovao palacinke sa nasim abartkremom...
    Nakon okrepe i setnjice... Granica usred centra grada u Bosanskoj Gradisci i opet Slavonija... Pa Podravina ... Usput se izmijenjali za volanom... Smijali... Citali znakove na cirilici... I dosli doma...
    Gospodo... Kad cemo opet...?
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)
      Vrh

  2. #152
    Renault 4 GTL Avatar od  Deki
    Član od
    19.11.2009.
    Aktivnost
    31.05.2020
    Lokacija
    Beograd
    Godine
    50
    Poruke
    373

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

    Au Frik pa tebi mora da su pootpadale jagodice na prstima,oci mi ispadose i nemogu da doteram post do kraja,ti si definitivno pozitivno blesav nacisto !!!
      Vrh

  3. #153
    Baby Renault 4
    Član od
    30.08.2010.
    Aktivnost
    19.09.2013
    Lokacija
    Zenica
    Godine
    49
    Poruke
    58

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

    FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR RRRRRRRRRRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIČČČČ ČČČČČČČČČČČČČČČČČEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!! !!!!!!!
    Yebate, ja se zabrinuo đe si...
    Sava mi reče da su bile putešestvije poBosni (zajedno se piše, naravno).
    I meni je strašno drago da smo se upoznali i da je sve bilo tako dobro...
    A za OMULS, to koristiti samo u iznimnim prilikama.
    Polažem autorska prava na tu kraticu...
    Hajde druže, vidimo se opet, nadam se uskoro, izgovori tipa "nisam mogao", i sl. ne dolaze u obzir.
    Doći ćemo po tebe inače.
    A ako dođemo, znaš kako je, more se popit', more se pojest', jeftinije ti je doći iz Rijek BILO GDJE nego nas napoji't i na'ranit'.
    Jedva čekam iduće druženje!
      Vrh

  4. #154
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

    Pa evo došlo vreme da i ja pošaljem (već je i bilo vreme) svoje utiske.....
    Jako sam već čekao ovo okupljanje, pošto u Sloveniji nisam bio (R2D2 mi bio rastavljen, a ja bez kinti u džepu).
    Znači zvezde su počele da se okupljaju u dobrom naličju, R2D2 mi je bio spakovan, R2D2 dobio nove gume (sa kromiranim ventilima i kapicama ventila - kapice ventila su nažalost prošlost), radio je kao Doxa i nema nikake "falenke".
    Došao je i taj dan - petak 26.08.2011. Mi smo trebali da krenemo negde oko 11-12 da bi još na vreme stigli u Sombor, pa kod Miće (Serževog majstora) da mu pogledamo stvari, itd.
    Ja bio malo zakasnio, ali u 12-12:30 sam već bio primpremnjen za put. Kola spakovana, bio u prodavnici, sve O.K. Geza i Martika kod mene, R2D2 izparkiran iz garaže - sija se kao ..... u sunce možeš pogledati samo na R2D2 ne, jer ćeš zaslepiti.
    Zovemo čabu (majstora), ne javlja se na mobilni. A pričao sam sa njim oko 11, ondak je i on bio u prodavnici da kupi pivo. Zove ga Martika pa Geza, mobilni zvoni, ali niko se ne javlja. I mi tako svakih 15-20 minuta ga zovemo a ništa. Već oko 15 sati smo se već nešto uzrujali - pa dobro šta da radimo.
    Kod Čabe i pivo i petostepeni menjač, a ne zna gde se ide - i čak se ne javlja. Baš bio na tome da skoknemo po njega (ali to je udaljina autom oko cca. 2 sata - naročito petkom kad je veći promet).
    Zove ga Geza na stabilni telefon, javlja mu se žena da je skoknuo do radionice (to je od njega oko 1,5km) a mobilni ostavio kući - kaže žena da mu je zvonio milijun puta.
    Oko 16 sati još jednom pokušava Martika i uspije da govori sa Čabom. Još da skokne negde, ali za jedno 15 minuta kreće. O.K.
    Dogovorimo se da se nađemo na benziskoj pumpi prema Segedinu u 17 sati.
    Mi krenemo, i vidi čuda - kad mi stignemo za 5 minuta eto njega.
    Znači u kašnjenju smo otprilike 4-5 sati.
    Krećemo prema Horgošu na auto putu sa tempom od cca. 90 km/h. U Mađarskoj sada ima zakon, da teretnjaci (znači kamioni) ne smeju preticati i smeju samo ići u desnoj traci. To daje neke nevolje, pošto neki kamion je u "guzici" Čabe, on tada pređe u traku za zaustavljanje da kamion prođe (također i ja idem u traku za zaustavljanje), pa kad prođe kamion (ili kamioni) mi opet nazad u desnu traku, i pičimo dalje.
    Na Horgošu na granici (a mislio sam da pođemo preko Kelebije gde je manji promet) čekamo nekih sat vremena.
    Najzad pređemo granicu, na granici nisu nas čak ni taknuli (samo je bilo previše vozila) još brzo u Suboticu da ostavimo tasta (koji je bio saputnik u R2D2) pa skok do burazera Čabe (Freelance), sa pravac Sombor.
    Eto vidite, samo sam trenutno u Subotici a već koliko napisao.
    Krećemo za Sombor, i tamo smo negde oko 22 sati. Naravno izgubili se u Somboru (ili se to zove "Sombor by Night Tour"), Čaba zove Serža, ukucamo u GPS ime ulice i tamo smo za nekih 5 minuta. Serž i Nina nas dočekuju (sa kolačićima - dabome ), pa posle večera u centru Sombora (pljeskavice i čevapi, pa meso sa roštilja) uz neko pivo, pa - u Gerontološki centar.
    Tu nam je Serž organizovao smeštaj. Kad parkiramo, na parkirailštu jedno policijsko vozilo. Kad su nas primetili (dva R4 sa mađarskim tablicama) oni upalili kola i zbrisali . Baš sam mislio da kažem Seržu - gde si nas doveo, baš u naručje policije, kad oni zbrisali.
    Legli negde oko 1 sat pole ponoći.
    A ovo ne zna ni Serž - Čabin R4 se nije mogao zaključati, ali nisu ništa taknuli, ujutro obadva R4 na parkingu.
    Mi se malo zeznuli oko lokalnih para (dinara), pošto smo kasno stigli i nismo mogli već da promenimo evre, ali nam je Serž pomogao - ovako naknadno još jednom hvala.
    Ujutro doručak (7:00) pa u pola osam dolazi Serž i Nina, oko osam smo na parkingu Maxi-ja, još nešto da kupi Nina, a i Čaba (Freelance) ulazi u prodavnicu da kupi nešto "unučića" (Uničić=mala bočica alkoholnog sadržaja) za Gezu, pošto je već totalno nervozan.
    U osam smo ostavili iza sebe Sombor, kolona sledeća: Serž, Čaba (majstor) pa R2D2.
    Kod granice (Erdut) nikakvih problema, isto kao i kod Horgoša (čak ni gepek nisu otvarali), samo su nas nešto gledali kod pasoške kontrole.
    Idemo dalje....
    Na putu Čaba (majstor) malo-malo pa zaostaje. Ja za njim, ali Serž mora da usporava. Kod jedne autobuske stanice pukne film Seržu, pa stane. Mi isto stanemo. Izlazi iz kola, dolazi direktno kod mene i kaže: "Slušaj Attila, ja ne razumem mađarski, daj pitaj Čabu zašto zaostaje, jel mu muka ili mu auto nešto zajebava, jel ne mogu ovako da vozim da stalno zaostaje". Ja izlazim iz kola, idemo dvojica kod Čabinih kola a tamo sledeći prizor: Čaba u rukama drži činiju u kojem je paprikaš, u ustima baš zalogaj koji je u tom trenu stavio u usta a desnoj ruci kašika. Taj prizor će ostati u Seržovoj i mojem sećanju dok ne umremo.
    Ja mu kažem, da ako je moguće drži ostojanje, pa svako svojem kolima i krećemo dalje.
    U Đakovu stajemo u centru u nekom shoping centru na kafu. Ulazimo u donje parkiralište, ja se zeznuo, pa moram da napravim još jedan krug da stanem, a na kraju parkirališta klinci sa skejt-bordovima. Jedan vikne: "Pogledaj kakva lepa četvorka", a drugi: "a vidi šta piše nazad - renočetrisrbijadotkom".
    Stanemo, ali ja strepeći ostavljam R2D2. (verovatno da su mi tad zdipili kromirane kapice ventila).
    Kafa izvanredna, idemo nazad i krećemo za SB.
    U SB stižemo oko pola 12. Svi već na trgu, mi dobijamo mesto samo na kraju - ali NA VREME. (Svaka čast Seržu - on je nas vodio - i prvi puta NISMO ZAKASNILI NA OKUPLJANJE !!!)
    Brz pozdrav sa svima - pa pivo. (ne znate šta je izdržati u kolima toliko vremena na vrućini, a u kolima svako pije - naravno sem tebe). Brzo postavljam tablice "R2D2 drinking team", pa posle - opet pivo.
    Dobijamo majice okupjanja, pričamo, dobro se osećamo....stigli smo, malo opuštanje, kad me zgrabi Frma: "Dođi, i ti si u žiriju". Nema puno nesuglasnosti, svi smo na istom mišljenju, mada nije bilo lako....32
    četvorki. Svaka čast svima, koji su sudjelovali i koji su došli.
    Isto malo ponavljanje koji su ostali već napomenuli, ali San-Sale SA RENAULT 4-kom me stvarno iznenadila.
    Pa grupna fotografija na trgu (ljudi u obliku R4 - genijalna ideja) a iza nas samo četvorke. Ja sam već kul posle 3-4 piva.....
    U 13:15 krećemo prema Planinarskom domu. Čaba (Freelance) vozi San-Saletovu četvorku, San-Sale u R2D2. Martika konstatuje da je izgubila foto aparat (to se i na mađarskom čuje u mom drugom videu).
    I da ne mislite da nije bilo testa. Bilo je....
    To je bio test izdržljivosti četvorki i njihovih vozača na uzbrdici kod samog Planinrskog Doma (pošto smo se zastajivali na uzbrdici). Ali svaka četvorka izdržala (samo jedna petica prekuvala), meni je "cager" pokazivao cca. 100 stupnjeva, ali nije bilo većih problema. Sa kvačilom isto nikakvih problema
    (moje su bile nove).
    A gore - milina. Hlad, pivo i puno dobrih i veselih ljudi. Čaba (majstor) mi hoće namestiti kvačilo, ja ga odgovaram - nemoj, biće vremena kad se vratimo u Mađarsku da ti šteluješ stvari, nemoj ovde, nemoj sad.
    Frma nešto nervozan - možda mu se F4 zakuhao (na kraju se ispostavilo da nije), eto i Frika (ali ja baš nosim pive u frižider, pa se kasnije pozdravimo - prioritet je prioritet).
    Vreme jako brzo prolazi. Ručak - čobanac, vrh svega. Nema toliko vremena da se sa svakim pričaš, u međuvremenu oni koji spavaju u šatoru, postavljaju šatore.
    Već je polako mrak, neki odlaze (plan-air i drugi sa KP (SLO) tablicama).
    Mario postavlja ram za šarane, a šarani već pripremljeni.
    San-Saleta pitamo kad će ženidba da bude. Komentar: "Kupio sam R4 kad ste me stalno zvrckali, sad bi odmah da me prisilite da se ženim ?"
    Mirko5 u "odličnom" stanju. Nije žedan. "Nisam organizator, mogu da se napijem." Probao sam njegovu ars-poeticu da primenim i kod kuće kasnije sa mnogo manje uspeha. (Pazi Mirko, imam slike kad si u gaćama na stolu plesao, nemoj da to stavim negde na facebook).
    Kad je na trenutak otišao da spava, Čaba (Freelance) uzeo "Opasnost Gas" vrpcu, pa oko šatora omotao.
    Sava počeo posle Balaševića i lepih tamburaških pesama da pušta neke tehno-drum-drum-tuc-tuc stvari, kad Mali Nećak kaže: "I ovo je Balašević, samo je malo "tamburless" ".
    Posle ponoći malo bio gladan, pa uzeo čobanac da jedem na terasi, kad mi Serž sede pored mene, pa uzeo hleba i umočio u moj tanjur. Ni minut posle sedne ispred Serža Frik isto sa čobancem. I Serž isto umočio u njegov tanjur (hleb). Nakon toga sa leve sedne pored Serža Dreamer Lady sa čobancem i Serž rutinski umočio i njen tanjir a Pasha baš seda za stol, kad jednom Mali Nećak tiho ali odlučno pita: "Umočio ga?". Istog trena Serž se sledio.
    Šta ćeš. Posle ovoga ne možeš da izađeš nikako dobro, bilo šta da učiniš kasnije. Umočio ga i gotovo. Ja mislim da smo se konstatno smejali nekih 15 minuta.
    Otišao na spavanje oko 2-3. Otvorio vrata spavaone, i vidim da Čaba (majstor) spava na jednom krevetu dole (kasnije se ispostavilo da nije bio to on nego Mario). Ja se popnem gore i zaspem. Neki zlobni ljudi su rekli da se nije moglo spavati, pošto Mario i ja smo "strugali" (hrkali) čitavu noć, ja ne znam, ja sam odlično spavao . Čaba (Freelance) je spavao kod San-Saleta u njegovom šatoru.
    Ujutro - izgužvane face, svako stoji u red za aparatom za kafu (inače genijalna stvar kao i aparat za točenje piva, to treba primeniti i na sledećim okupljanjima).
    U 12 krećemo nazad. Đakovo (tankovanje), Sombor, Subotica pa granica (ovoga puta Kelebija).
    Ja idem napred, iza mene Čaba (majstor), isto tako zaostaje kao i kod Serža, ali mi je pomoćnik u mraku žute sijalice (vidim da mi je negde zaostao, ali ga vidim).
    Stignem kući oko pola 11 uveče. Stavljam R2D2 u garažu i šaljem SMS Frmi da smo stigli OK (pošto sajt ne radi).

    Utisci i fore:
    Fore:
    Number 1: "Umočio ga?" - pitanje Malog Nećaka, kad je Serž umočio hleb u čobanac od Dreamer Lady.
    Number 2: Čaba (majstor) sa činijom u levoj ruci i kašikom u desnoj ruci a pri tome vozi, i ne razume zašto se zaustavljamo kad zastaljkuje u koloni.
    Number 3: Mirko5: "Nisam organizator, mogu da se napijem" - ars-poetica za svaki dan. (sem onaj dan-dva kada si organizator)

    Utisci:
    Kao što su nek već pre mene i napisali, jako je teško prevazići ovakav skup, ovakvo okupljanje. Jako dobra organizacija (čak i predobra za nas), stvarno se stavio visoko nivo (ja barem sa svojim organizovanjem mogu da procenim da je skali do 10 ovo minimalno 12). Još jednom se zahvaljujem u moje i ime ostalih Mađara (Čaba (Freelance i majstor) + deca, Martika i Geza) na vrhunskom gostoprimstvu. Nije bilo jednostavno Frmi i ostalima da organizuju ovakav skup (ne samo u organizaciji, nego da bude sve glatko i bez ikakvih problema), da sad malo citiram i Serža: "da bih imao dve kape, obe kape bi skinuo pred Vama".

      Vrh

  5. #155
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

    U jeee, kakve epopeje od priča... Čoveče, znači nisam ja to sve samo umislio. A stvarno - bilo je toliko dešavanja da nakon 15 sati druženja nekeko se dobije utisak "nisam ništa stigao".
    Friče,
    O daaa, ja sam kad sam video da se neki Klio ubacuje u kolonu bogarao više nego obično (inače me već i najmanja sitnica navede da psujem kao kočijaš kome su i mama i tata bili kočijaši, a koji je i za kočijaša izuzetno nadrkan i nervozan). Tako da si imao sreće što sam smotan pa te nisam pogodio papučom. Mada još više sreće je imao San Sale koji se našao u unakrsnoj vatri.
    A kao što svaki dobronamerni građanin zna McKinley ima tu "gamu" Oregon šatora.O2 je navodno za dve osobe - da, kao. Možda za dva pigmejska hobita koji su po prirodi malo niži i vitki. O3 je za kao troje, a zapravo za dvoje. A Oregon 4 prodavci nude samo i jedino osobama koje nemaju novaca za veći šator a debele su tako kao ti.
    Znači bilo i švargle? Pu, majku mu, kud odosmo tako rano. A lepo je mene, kad sam rekao da krećemo, Frma pitao "jes' ti siguran?"

    Attila,

    Citat Attila kaže:
    ...
    Tu nam je Serž organizovao smeštaj. Kad parkiramo, na parkirailštu jedno policijsko vozilo. Kad su nas primetili (dva R4 sa mađarskim tablicama) oni upalili kola i zbrisali . Baš sam mislio da kažem Seržu - gde si nas doveo, baš u naručje policije, kad oni zbrisali.

    Ma to je u stvari jedan ekskluzivni pansion koji se ljudima toliko dopada da mnogi jednostavno tu ostanu da žive do kraja života.
    Ja obezbedio da vam policija čuva mesto za parking a ti se još žališ.

    A epizoda sa Čabom koji jede "kašikom" i vozi... pa to je stvarno neopisivo. Ja sam se pola sata cerio u neverici. Kakav kuler pa to je neverovatno.
    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

  6. #156
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

    Citat Attila kaže:

    U SB stižemo oko pola 12. Svi već na trgu, mi dobijamo mesto samo na kraju - ali NA VREME. (Svaka čast Seržu - on je nas vodio - i prvi puta NISMO ZAKASNILI NA OKUPLJANJE !!!)
    Hvala na komplimentu, oni koji su vas do sada čekali na okupljanjima znaju kakav je to bio podvig.

    Naučiću ja Čabu da jede sendviče u vožnji pa ćemo stizati prvi ubuduće.
    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

  7. #157
    Renault 4 Alpine Avatar od  San-Sale
    Član od
    06.04.2008.
    Aktivnost
    04.05.2014
    Lokacija
    Beograd/Srbija
    Godine
    38
    Poruke
    2,016
    Slike
    10

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

      Vrh

  8. #158
    Baby Renault 4
    Član od
    17.11.2008.
    Aktivnost
    26.07.2012
    Lokacija
    Osijek
    Godine
    40
    Poruke
    94

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

    Žao mi je ko pesu što nisam mogao doći. Vidim da ste se pravo dobro zabavili. Imali gdje slika za pogledati. Filmove sam pogledao.
    Live to ride
    Ride to live
      Vrh

  9. #159
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: 6. renault susret -50 godina R4 u HR-Slavonski Brod 27.08.2011.

    Tajni savetnik KV kru
      Vrh

Slične teme

  1. 8.Renault susret Slavonski Brod 29.08.2015.
    Autor frma u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 31.10.2015, 06:46
  2. 7 Renault susreti- Slavonski Brod
    Autor 16 tl u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 17:34
  3. slavonski brod 31.08.2013
    Autor raki72 u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 03.09.2013, 16:35
  4. 5 Renault susreti Slavonski Brod-Poloj
    Autor frma u forumu Okupljanja, putovanja, izleti...
    Odgovora: 235
    Poslednja poruka: 24.09.2010, 13:13
  5. 3 Renault road show Slavonski Brod 7- 8 6
    Autor 16 tl u forumu Prošla okupljanja
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 04.06.2008, 23:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •