konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 33
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    05.12.2008.
    Aktivnost
    25.06.2020
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    15

    konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    Pozdrav svima sa zakasnjenjem od 2 i po godine! Konacno sam sredio moj R4 koji sam kupio 2008. Jedva cekam da pocnem da se vidjam i vozam sa vama na ovim vasim okupljanjima!
    Auto je 1974. godiste i presao je 50.000km kad sam ga kupio, a sada je vec na 52.000. Auto sam generalno sredio a to generalno znaci da sada izgleda skoro isto kao i kad je izasao iz fabrike pre 38 godina. Unutrasnjost auta je bila u startu potpuno ocuvana tako da tu nisam nista radio osim sto je sve bilo izvadjeno napolje da bi se lepo ocistilo i prefarbalo iznutra. Od enterijera mi fali mala kruzna lampa na srednjem stubu iznad vozaceve glave a i to greskom mog rodjaka koji je negde izgubio kada je auto reparirao, tapacirung bordo boje na zadnjim vratima kao i neki keder za njih, ne znam tacno kakav. Sve je originalno, sedista, tapacirunzi, volan, menjac, izgleda kao da ste u vremenskoj masini. Inace, auto sam kupio od jedne bake u Beogradu pre 3 godine kojoj je taj auto stajao u garazi poslednjih 18 godina jer joj je deda umro pa ga niko nije ni vozio, a oni su bili prvi vlasnici. Sto se tice limarije on je bio i tada u dobrom stanju ali ja sam ga iznova radio sto znaci da je potpuno ofarban, branici, tockovi, rucke i ukrasne lajsne niklovane, a pod i torzije su potpuno reparirane i zasticene tako da i to odaje miris novog. Kad je u pitanju eksterijer trazim original prednju levu i zadnju desnu zavesicu tocka ali samo original (na kojoj pise IMV), vozacev retrovizor i kupio bih nove farove mada su i ovi dobri. U motoru je sve bilo dobro samo smo ga lepo ocistili i oprali, menjali smo benzinsku pumpu, akumulator, glavni kocioni cilindar i sve izgleda originalno i potpuno novo. Motor radi perfektno, kao sat. Svi kocioni cilindri su zamenjeni, stavljene su nove plocice i auto je prosao tehnicki pregled bez problema. Kada su ga videli pali su u nesvest! Auto je svetlo plave metalik boje kao sto je i bio, sad sam narucio i zadnju tablicu kvadratnog oblika bas onakvu kakva treba da bude. Baba mi je za njega dala cak i uputstvo za upotrebu i original servisnu knjizicu od pre 40 godina, crno belu - smesnu.
    Za pocetak toliko, nadam se da nisam bio preopsiran i dosadan. Jedva cekam da vam ga dovezem na prvo sledece okupljanje. Postavicu i sliku za neki dan posto mi je auto jos uvek u Obrenovcu kod rodjaka (majstora) koji ga je renovirao kao da ga radi za sebe.

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    Nemam reči sem rispekt

    Nisi bio preopširan, bio si čak malkice i uskogrud u objašnjavanju, ipak mi ovde očekujemo detaljni opis svega, koliko te je to zadovoljstvo koštalo i naravno slike za koje si, doduše, objasnio da će biti postavljene kasnije. Imaš i priliku da se vrlo brzo vozaš sa nama jer je sledeći skup već 27 i 28-og avgusta u Slavonskom Brodu u organizaciji Hrvatskog kluba ljubitelja renoa.

    Još jednom ti želim dobrodošlicu.

    Kv Crew....

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    KV Crew ti poklanja solidan vozacev hromirani retrovizor!
    Jedva cekam da ga vidim,nadam se da je auto pravo osvezenje za forum i klub!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    Auuuuufff... Sve je vise i vise ovih sa tim starudijama... Haaaloooo Devedesete vas zovu, imaju nesto za vas... Malo vise kubika, rucnu na podu... Diskove... Sat u kabini... Zadnji lonac... Termoprekidac...
    Ajde super, supeeer... Da i mi ''konja za utrku'' imamo kad nas vec zovu oldtimerima.
    Bome... okupljamo sve vise i vise starih pila... Dobrodosao... I daj slike
    I da... Nije moglo moje svračje oko to omasiti Jesi se ti to malo krivo odrazio, odnosno izrazio kad si rekao da ste niklovali kvakice ili su bile u dobrom stanju pa je to receno samo u svojstvu nabrajanja?
    Ajmo... Slike, slike, slikice nebesko plavoga...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #5
    Baby Renault 4
    Član od
    05.12.2008.
    Aktivnost
    25.06.2020
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    15

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    Blagodarim za retrovizor!!!
    Nisam racunao koliko je sve to kostalo ali mislim da je negde do 3000 EUR, sam auto sam platio 800 EUR. Hvala na pozivu za Slavonski Brod, ako budem u Srbiji idem sa vama a ako ne budem saljem mog rodjaka koji mi je auto i sredjivao. Vec sam se prijavio.
    Za kvake ne znam, sijaju kao srebro, pitacu Brku da li ih je hromirao, branike znam da jeste i ratkapne na tockovima, a mislim da je i ukrasne lajsne. Ih kad bih samo mogao da nadjem te zavesice... Pitanje za vas koji se razumete u ove dinosauruse: gde da kupim nove farove koji odgovaraju za 74. godiste? Do sad nisam nasao nista odgovarajuce ???
    Inace kad se vozim ovom 4 ne znam da li sam na gliseru na Savi ili u kolima na putu.

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    Svaka cast opis je odlican, godiste josh bolje, cuvaj ga retki su tih godista da su imali tako zdravu osnovu
    u zdravlje da se vozish i mnogo kilometara da predjesh sa njim
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    Citat Nesa kaže:

    Za kvake ne znam, sijaju kao srebro, pitacu Brku da li ih je hromirao, branike znam da jeste i ratkapne na tockovima, a mislim da je i ukrasne lajsne.
    Znas... Ovaj forum ti je kao zatvor... Sad si uletio u opaku ekipu... Svi se nesto grupisu, sve neki mutni tipovi... Nemoj nikome vjerovati.
    I kao u svakom zatvoru - trebas imati ''svog covjeka'' unutra... Evo, samo se mene drzi... Pare ne trebam... samo kromirane branike...
    Ma sala mala, naravno... Ako ih je tvoj majstor kromirao - skidam poster Kiki Riki Martina i onih Pet Dučanskih Dečkića sa zida i keljim Brku... Ako Brko kromira - Brko je cool.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  8. #8
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    frik zamisli celu hromiranu katru
    ... i sebe u njoj!
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  9. #9
    Renault 4 TL Avatar od  FreeLance
    Član od
    23.05.2011.
    Aktivnost
    21.02.2013
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    58
    Poruke
    110
    Slike
    251

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    Citat Sonne kaže:
    frik zamisli celu hromiranu katru
    ... i sebe u njoj!

    Kad je čovek siromah , barem nek` dobro živi !

  10. #10
    Baby Renault 4
    Član od
    05.12.2008.
    Aktivnost
    25.06.2020
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    15

    Re: konacno sam sredio moj R4 iz 1974.g

    Izvinjavam se svima zato sto slike moje renolice nisam postavio ranije, nisam bio u prilici posto sam bio van zemlje. Evo sad sam uspeo da nadjem vremena bar to da uradim. Zao mi je sto nisam sa vama isao na okupljanja u Slavonski brod i Sarajevo, valjda ce biti jos toga pa se vidimo. Jos jednom zahvaljujem za retrovizor momcima iz Kraljeva koji jos uvek nisam ugradio jer planiram da ga hromiram. Pokusacu da budem malo aktivniji na ovom vasem forumu i nadam se da cemo se vidjati i na ulicama u aktivnoj voznji. Veliki pozdrav svima!

Slične teme

  1. 1967–1974 Renault 4L
    Autor Rendzerica u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.06.2016, 03:23
  2. 1974. u odlicnom stanju ;)
    Autor Nesa u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 09.12.2008, 22:02
  3. konacno
    Autor Vule u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 29.06.2007, 23:22
  4. Konacno..
    Autor milisav u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 28.05.2007, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •