Trosi ulje,previse.....
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 26
  1. #1

    Trosi ulje,previse.....

    Evo u zadnje vreme ja resio da promenim ulje,posto je prethodni majstor stavio kudelju i staru maticu mesto nove,ja reko curka ulje tu pomalo,sto i jeste,pa mi zato ponestaje,stavio sam novu maticu i teflonsku traku oko srafa,znaci vise tu ne curi,ali evo mislim da sam najvise 300 km presao,a na stapicu za ulje mi je mesto puno,na pola,povadio svecice,srednji cilindri su boje kafe,ali na navojima svecice je bilo malo ulja,cilindar do kabine crn,masan,i cilindar do menjaca je negde izmedju ta 2.Ismirglao sam ih,ocistio i vratio.Iako motor divno radi,ovo mislim je ono sto ce da ga ukopa,znam da svi automobili trose,ali ovo mislim da je pre pre pre previse.....recite sta mislite,da menjam sediste ventila ili klipove,mislim da se ne isplati,bolje da uzmem drugi auto....

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Trosi ulje,previse.....

    a jbg ako ces sam da radish onda se sve isplati nego dobro bi bilo da proverish kompresiju pre bilo kakvog zakljucka i naravno pitanje koje si ulje sipao i gde si ga kupio?
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  3. #3

    Re: Trosi ulje,previse.....

    uzeo sam 20w50 gustinu....ma nema veze,radice kako radi,bar dok ne bude nesto drugo,i sipkacu mu s vremena na vreme,sta i ja ocu,mator je to auto,svi motori ce jednom trositi ulje manje ili vise...ako svakih 300 km pljunem 500 600 kinti na litru ulja,nije toliko strasno,necu da ga punim onim najskupljim kad ce samo da ga sagori

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Trosi ulje,previse.....

    mnogo je to velika potrosnja a cetvorke bash nisu poznate po njoj izmeri ti lepo kompresiju pa ce stvari biti mnogo jasnije inace bash kada trosi ulje se sipa kvalitetno jer nekvalitetno trosi enormnom brzinom, mozda bi trebao da uzmesh modricu ona je ipak neprikosnovena kada je potrosnja u pitanju. a kad si vec pomenuo potrosnju i to da ce svi motori jednom poceti da trose da samo napomenem da je citroen poceo da pravi motore koji po fabrickom katalogu i novi trose ulje zbog cega je to tako samo njihovi inzenjeri znaju u pitanju su benzinci novije generacije
    pozz
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  5. #5
    Renault 4 Alpine
    Član od
    21.01.2008.
    Aktivnost
    09.05.2014
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    633
    Slike
    1

    Re: Trosi ulje,previse.....

    kod opela je to jos gore, na 7.000 km 1,5 litara ulja. nova insignia. i tako i pise u knjigama.
    Citroen 2 CV

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Trosi ulje,previse.....

    Ojla...
    Znaci malo vode oko gleznjeva - ti odmah bacas ljude preko palube i spustas šoške dok otkrivas ceradu sa camaca za spasavanje!!!!
    Ako se bas oces ''igrati'' - izmjeri kompresiju. Ali ne nekim no-name kineskim uredajcicem sa Bubanj potoka, nego bas - kod nekog tko to zna napraviti. Naoko jednostavno, a ono ljudi su budaletine i svi pametuju.
    Da se ne dulji... Ako tebi toliko trosi ulja to se mora vidjeti i na auspuhu i na iberlaufu... Za takvu potrosnju iza tebe mora ostajati trag dima kao iz Warburđinija ili Trabantorrarija. A vjerujem da bi to primjetio.
    Cetvorke su malo, da kazemo tako, ''njurgave'' sto se tice ulja. Pazi!!! Ista ti je spika i sa IDIBREACAJE-om, nemoj njemu slucajno na skupu da nudis ista drugo osim Lava... Znaci, njemu Lav, a Cetvorki mineralno ulje... NikaaAAakooo te ''sportske sintetike'' i slicno ... To i najzdravija Cetvorka pije ko sto se pije rakija u Pranjanima...
    Pogledaj da ti nije negdje ''proslinio'' motor na nekom semeringu ili nesto. Oce i to... Curi ulje, ali ne kuzis jer ne ostaju lokvice po podu sve dok se poooosteeeno ne namasti sva ona necistoca i blato po motoru. A i pogledaj pod... Ako je masan, kao recimo meni na Pucku... To je samo jos jedna ingenioznost Cetvorke: samoobnavljanje zastitnog antikorozivnog sloja Ne ozbiljno... Ako ti je pod masan - to ti je ta tvoja famozna ''ubi Boze'' potrosnja... Da se namasti pod potrebno je da devet kapljica odleprsaju svukuda, a deseta se naljepi na pod. Pa ako je cca dec na podu - to je iha-haj ''ostalo u zraku''... Neeegooo, jel se motoristi ubijaju iza tebe...? Ono... Vidis ga na retrovizoru... Zavoj... ravnica... Njega vise nema...
    Ajmo opet ozbiljno... Ako uistinu trosi ulje, a to mozes i ne moras zakljuciti po svjecicama jer tu ima nekoliko faktora kao sto su los karburator, lose sagorijevanje ili jednostavno lose rijetko ulje (ponavljam... Sintetika je banana) ili sve zajedno... I zato su svjecice nekad ubi Boze, a motor ''zdrav'' sto se tice kompresije.
    Ako ipak trosi ulje, a makina ideeeee Tko ga sisa!!! samo sipaj ulje i Bog te veseli... Evo naseg clana Sawe... Prosle godine je kukao kako mu je motor geprcnuo... Pa se ''jedva uputio'' za Zuzemberk... Pa nakon toga za Porec... Pa je smarao mene u Rijeci nisam brojao, ali pet dana, dvanaest obroka i dva pranja ves masine... Napokon ko fol ode bećar doma ali preko Bosne, pa juga Srbije prema Beogradu... Ove godine isto htio mijenjati motor - pa je dosao opet u Zuzemberk i opet u Rijeku (o zivooteee lutalicooo ) pa doma. Ovaj put ''gas patos via Beograd''. I nikome nista.
    Ajmo opet o tvome motoru... Mozda je samo glava u pitanju... Samo gumice ventila... Ako i bude kompresija nikakva, a auto ne ide i loce ulje ko krava vodu... Kad skines glavu ako stubline kosuljica cilindara nisu pojedene - znas da ima dobar motor...
    U svakom slucaju... Dok ide... Bog te veseli... jedini je problem sto ces na okupljanju dobiti jednu naljepnicu za na krov, kao u Autoskoli... To je samo znak da vi koji dimite - morate biti zadnji u koloni...
    Znaci... Mineralka 15-40 i deri-peri... Jedino, nisam htio biti baksuz baba pa cu na kraju to spomenuti... Oce motori '90. ... '91. ''prodimiti'' na 100.000km... Pu, pu, pu... Daleko kuca bila...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Trosi ulje,previse.....

    Citat frik-ri kaže:
    Da se ne dulji...
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Trosi ulje,previse.....

    Ajmo jos malo da se osvrnem i na Svi motori sa turbinom jednostavno MORAJU srknuti od 3.. 4 declitra ulja pa preko 6...7...8 decilitara sve do cijele litre. Tome se doda cca pola litre ''standardne'' potrosnje ulja na 1000km i... Eto danasnjih kolica, sve sami krici tehnike a locu ulje da je to cudo. Uvijek rado spomenem slucaj BMW-a M3 govorim o onom starom sa ''supljim retrovizorima'' koji ima deklariranu potrosnju od 1,1-1,2 lit ulja na 1000km!!! Lijepo pise u upustvima velikim slovima...
    Uglavnom... Ta tvoja potrosnja je sve samo ne realna... namjerno kazem ''realna'' ane ''normalna'' Jer mozda prilikom mjerenja se svo ulje nije vratilo u karter i ako je auto maaaalo malo na neravnini to ti je cca pola centimetra na sipki... Ne vrijedam tvoje poznavanje mehanike i ne govorim da ne znas kontrolirati ulje, ali... Samo kazem... Mozda ti sipka ne nelijeze dobro na na cijevku...
    I jos nesto sto sam gore zaboravio napisati... Brale moj, ako ga ti vozas ''zivo'' znaci stalno 100-tka... Na autoputu preko 100 cijelo vrijeme... 120-130 (po satuuuu Slavce, po satuuu... ) Nije ni cudo da trosi... ja ju dvaput sjurim niz Gornje jelenje ili niz Bosiljevo - odeeeee litra dok kazes keks...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Trosi ulje,previse.....

    dobro de turbina uvodi jednu potpuno novu dimenziju o kojoj ne bi a ja sam pricao o citroen motorima bez turbine 1.8 16v atmosferac no odosmo daleko od cetvorke.
    kad smo vec gas u patos ja tako vozim manje vise uvek i primetio sam znacajno vecu potrosnju na elf ulju dok kada sipam shell (zuti) potrosnje nema za alpinicu sam vec narucio castrol from germany a za gtl se opet vracam na shell, u servisu sipamo samo mobil i ako neko donese neko pa izricito zahteva no nikako da probam mobil u cetvorci a morao bi i to
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  10. #10

    Re: Trosi ulje,previse.....

    Jednu stvar sam zaboravio.....ne dimi na auspuh,msm naravno dimi auspuh,ali nije dimcina od sagorevanja,mozda malo kad su obrtajji visoki(plavkasti dim,znam da je od ulja),na iber ne duva dim takodje,karburator osvezen onim kitom,ciscenje,sve to,paljenje ok, znaci kladim se da su ventili krivi,al sta da im radim....to je opet par stotina evra....takodje motor mi jeste od dole malo masnjikav,ali opet,ko zna odakle to curi...

Slične teme

  1. trosi kao tenk
    Autor djura111 u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 26.03.2016, 09:09
  2. Koliko vam trosi pobednik vremena?
    Autor Gavrilo u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 182
    Poslednja poruka: 09.08.2014, 08:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •