Inverter vs Trafo (hobi varenje)
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Inverter vs Trafo (hobi varenje)

    Planiram u nekoj skorijoj buducnosti uzeti sebi neki manji aparatic za varenj. Stalno oko kuce treba zalemit te neku ogradu te neki alat te oko traktora te oko motora...dosadilo mi vise kod komsija nosit i pivom ih cascavat mogo sam sebi uzet nesto...

    e sad posto ama bas pojma nemam o aparatima za varenje molio bih neku dobru a pritom i upucenu dusu da se raspise sto vise moze...kojih tu sve ima tipova vrsta nacina itd...

    koliko sam ja vidio i primjetio oni sa bocama i gasovima su za neke profi stvari a vecina ima ove na elektrode.

    e primjetio sam u prodavnicama da ti na elektrode postoje u trafo verziji i inverter verziji. Kako rade jedni i drugi mi je otprilike iz vikipedije jasno...kao i to da inverter zauzima manje prostora, dosta su laksi itd...


    ali koja je u prakticnom polju razlika izmedju trafa i invertera ? sa cime se bolje vari, koji je dugotrajniji i koji su preporucljiviji za pocetnike ? Ja sam samo primjetio da su inveteri iste snage pofino skuplji od trafoa
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  2. #2
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Inverter vs Trafo (hobi varenje)

    Djordje ozbiljno razmotri kupovinu Co2 aparata, jeste skuplji ali ces vrlo brzo shvatiti da se isplati jer imash vecu mogucnost primene i lakse se privici i uci u fazon ako si totalni pocetnik. Sto se tice elektrolucnog varenja treba dosta vise vremena da pohvatash sve konce a bez nekog saveta pravog majstora teso da ces moci da napravish kvalitetan var. naravno potrebno je i odredjeno predznanje iz oblasti tehnologije materijala, elektrike i mehanike kako bi varovi bili kvalitetni i kako bi licili na varove. no ima ovde na forumu i bravara majstora svog zanata pa se nadam da ce ti oni vec malo bolje objasniti sta i kako. no ja sam misljenja da za elektrolucno varenje treba biti mnogo bolji majstor za pripremu materijala, odabir tipa i debljine elektrode, jacine struje i na kraju sve to osetiti i pod rukom i na uvo kako se vari...
    dakle moj glas ide za Co2 (kojim bi vrlo uspesno mogao i eventualnu cetvorku da prikrpish )
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  serz
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    15.10.2013
    Lokacija
    Sombor
    Poruke
    2,308

    Re: Inverter vs Trafo (hobi varenje)

    Ma definitivno CO2. Ma kakvo je to varenje kad nema neke boce koja svaki čas može da napravi KABUUUUM!!!. I obavezno uz otvoreno ognjište na kom se peče kakvo masno prasence bez podmetnutog "pleka" pa da lepo prska kad mast padne u vatru. Inače je to varenje za cure. Kao da pišaš, a ne prdiš, kao da šteluješ karburator bez loše smotane upaljene pljuge u zubima i upravo skidaš crevo dovoda goriva. Ako i ne zavariš kako treba - adrenalin skače.
    Tajni savetnik KV kru

  4. #4
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Inverter vs Trafo (hobi varenje)

    sto se karburatora tice uvek mi je draze bilo kada ga skidas i prolijesh benzin a na izduvnoj grani zacvrci benzin pssssss!
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Inverter vs Trafo (hobi varenje)

    Pa da... jedino Chuck Norris vari aute sa elektrodama... i to one za NASCAR... kakvo te varenje spopalo Djodjilijeee...? De ti lijepo vidi kako se slad i jecam pripremaju da se vare u pivo... Pusti pistolj CO2 aparata nekome drugome... Elektrode pusti bas majstoru... A ogradu koju varis - koristi samo za prizemlje i totoare...
    Djodjilije, nemoj da nam se oslanjas na vlastite konstrukcije... Nisu bravari samo i jedino oni prljavi cike sa isprobusenom koznom keceljom koji svako malo prevrcu prstima preko hlaca po medunozju na opce zgrazanje zenskog dijela stanovnistva...
    Ako mislis uistinu poceti stopama Josipa Broza pa krenuti kao veseli bravar - kupi si CO2 aparat i... Udri brigu na veselje... Nakon prvih nekoliko puta kad si spalis oci gledajuci u var - mozda i ne zamrzis varenje... Tko zna - mozda bas budes postao majstor...
    A ako mislis uzeti aparat samo da susjedu zavaris kontejner za smece za branik - onda radije uzmi 10 metara sajle... Zabavnije je jer kad krene pa uhvati zalet... Pa iza dar-mar a on ni ne zna...
    Tako da sto se tice tvog pitanja... Da, ja sam prije za sajlu nego za varenje...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #6
    Renault 4 Alpine
    Član od
    23.02.2009.
    Aktivnost
    22.08.2013
    Lokacija
    Visegrad, Banja Luka
    Godine
    35
    Poruke
    742

    Re: Inverter vs Trafo (hobi varenje)

    Hehe i ja sam Frice kao i ti uvijek bio tip koji sve zivo veze zicom. Makar to bio blatobran na ferariju...al nestalo zice more


    Salu na stranu kao sto vec rekoh tamo...zivim na selu i stalno nesto treba dotezati i popravljati. Prije mjesec dana pukne mi ulazna kapija, zovi komsiju. Nakon toga vuko susjedu sljunak za zidanje kultivatororm...pretovarili prikolicu...puce ruda ko ledenica. Nosi komsiji na varenje. Sjede tezi drugar da ga provozam na tomosu...odvali nogaru...vozi motor komsiji na varenje. Danas cjepam drva, zabi se sjekira u panj, drugar u stilu svarcnegera je opali maljem da je izbije...napuce sjekira...nositi na varenje nisam imao vremena...ali sutra prekosutra moj dragi komsija ce opet da bude pocascen pivom i molbom da mi zavari po ko zna koji put parce metala.


    Tako da stvarno, ali stvarno trebao bih sebi nabaviti neko cudo za varenje jer mi je dodijalo moljakati komsu.

    Ovo cudo
    http://www.varstroj.si/index.php/varex-152.568.html

    je u fisu oko 80 evra... i stvarno ozbiljno razmisljam da prve pare ulozim u to...ili mozda mali inverter tipa
    http://www.einhell.com/englisch/engl...kzeuge&lang=en



    Za Co2 vidim da svi vele da su bolji za pocetnike...ali koliko vidim mnogo su skuplji...a volje da od pocetnika postanem nesto malo vise u zivotu sam uvijek imao, a novca skoro nikad...tako da od co2 vjerovatno nista...


    P.S. Primijetio sam da gotovo identicne po snazi einhell ima trafoe
    http://www.einhell.com/englisch/engl...kzeuge&lang=en
    koji je dosta jeftiniji od varstrojevog koji sam dao link.


    ali koliko vidim svi ce prije reci da dam vise para i kupim varstroj...a da li je isti zaista bolji od jeftinijeg einhella to ja stvarno ne znam...zato je tema i otvorena



    pozz
    Oče naš koji jesi, RENAULT 4 mi donesi,
    da se sveti ime tvoje,neka bude matalik boje,
    U ime Oca i sina,Neka bude pun benzina.

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    11.01.2011.
    Aktivnost
    17.06.2015
    Lokacija
    Шабац
    Godine
    52
    Poruke
    533

    Re: Inverter vs Trafo (hobi varenje)

    Sve ima svoje prednosti i svoje mane.Za pocetak bolje uzmi sto jeftiniji aparat dok se ne naucis da varis, a ako znas za povremeno zavarivanje a ne lemnjenje uzmi sto jeftiniji.Prednost mig mag aparata(co2) lakse se zavaruje moze i tanje ali nemoze da se vucara unaokolo i nezgodno je napolju kad melo pirka vetar(oduva gas). ako nisi profi sto jeftinije ali opet vidi da ima sto je moguce vecu intermitencu.
    HASTA LA VICTORIA SIEMPRE

Slične teme

  1. mali div-varenje torzije
    Autor stoles u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 20.08.2019, 22:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •