Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    Ajmo 'vako, moji dragi volanjerosi, odnosno svi vi koji imate nabuđene, bre volane... Oni od Viljamovke ili neceg drugog... Ono, bre, kad auto dobije 12 konja vise... Interesira me naknadna ugradnja u Renomatika Katrospeeda i ono sto me zanima je slijedece:
    KOJE GLAVE VOLANA PASU NA NASE LJULJAVE BOLIDE?
    Presrčao sam malo tu tematiku i naisao na Snejkov odgovor

    http://www.renault4serbia.com/forum/...p?topic=778.20

    u kojem kaze da je na svoje oči, bre, vidio volančinu od BX-a u Katri... S druge strane, onaj koji sad zeli postati anoniman iako ima 3500 postova kaze da pase i od Peeežeee dva-nula-pet

    http://www.renault4serbia.com/forum/...30368#msg30368

    E sad... (Ne onaj Esad, brat od Ismeta... ) mene me interesira koje sve glavcine pasu na nase autice (kao sto sam vec pitao, da ne mislite da nastupa senilnost ) jeeeeerrr... Mozgam sta da se radi i kako da se postupi ako se naide na lijepi volan (znaci samo obruc) koji ''ima'' samo onaj ''krug'' i ''precke'' na kojima su rupe ili rupice za pričvrljiti to na glavčinu volana...
    Koliko mi se cini, oni volanjerosi kao sto ima Cybertel, SavamudinTM, Oranž(ina)... Joca-Zvani-Žardinjera ako se ne varam ima isti... E taj volan od R19, pa od Clia 16V Viljamovke i slicno se ''ubuđi'' bez problema - samo se treba prosiriti rupa na armaturi gdje ulazi sam volan unutra.
    Znaci - koje glave idu na Katre...?
    Vrijeme... Sad... 1 ... 2 ... 3 ... 4 ... 5 ... 6 ...



    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    14 ... 15 ... 16 ... 17 ... 18 ... 19 ... 20 ...
    Dvadeset sekundi, a nema odgovora...? tsjaaaa... Bas da ste se uspavali... Ajmo,ajmo... Nemojte da bude budenje kao sto Doktor zna dignuti dreku...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #3

    Re: Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    Najbrzi i najprostiji odgovor je glava od R21, R19, R18, .... R11, R9, R5.
    Ili ti svaki "sportski" volan za nekog brojcanog (i sa nekih ne brojcanih) Renaulta ti odgovara, jer se sa svih skida glava
    E sad ostaje to da mora da se prosiri pomenuta rupa
    A sigurno mogu da se nadju i aftermarket glave tipa momo i slicni....

    Nadam se da sam pomogao :)
    Turbos make torque,and torque makes fun

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    Ajde de... Moze proci taj odgovor...

    Ma zeeezam se, odlicna informacija... Znaci - ako je to tocno i provjereno,znaci da nije spika ''znam frenda koji ima frenda ciji kum zna jednog mehanicara pa je on rekao da je vidio jednom i misli da moze...''
    Ma imam jedan fora volančić pa me interesira kako ga ''nakeljiti'' gore... A nije ono ''standard sa ovoga foruma'' tipa Viljamić ili Šesn'e'sssst ventiiilaa... Vec sam mislio iskasapiti standardni Katrin volan, pa iskoristiti sredinu, pa se igrati varenja, bravarija a la Josip Broz u brodogradilistu Kraljevica i tako to...
    Aliiiii, ako je ono kao sto si rekao ''da glava ide'' ali se samo treba ''proširiti rupa'' ... Ćeeee da širimoooo
    Na kraju krajeva - imamo majstore na forumu... Evo, onaj U tom Somboru je meštar za umakanje Ovi u Lavogradu isto - znaci nije problem ''prošititi rupu''
    Će te malo boli... Će se naavikneeeššš...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  5. #5

    Re: Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    Ajd da probam malo bolje sa slikovitim primerom

    Imamo volan iz R19 komada 1


    pa bez maske


    pa dve izbliza


    I dele te 5 (slovima pet :P ) imbus srafova od glave :) :)



    Turbos make torque,and torque makes fun

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    I? ... Zasto si stao?
    Ajmo dalje... Skines tih 5 šarafoimbusića i daj, ne bidni cicija - skini sve i pokazi glavu... Ma kakva god bila
    Hvala na slikovnom prikazu. nadam se da netko drugi nece pitati koja klipnjača pase na GTL-kin motor pa da i to pokazes ''slikovno''
    Znaci... To je glavurda koja pase na nasu stangicu volana. KhhhhHHUUUuuulll... Će da čučne nesto onda... Pa makar i dupe na šolju.
    Jos jednom - HVALA!!! A sad, sklopi to nazad. Prije nego ti ćaća dođe s posla pa vidi štas' urad'jo...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    cekajte bre kakvo sad prosirivanje rupe? Jel oni zubici ostaju netaknuti? Nije valjda da se oni prosiruju...
    Eto ti ga sad... a ja bash ovih dana idem u nabavku volana imam na tavanu medju delovima neki sportski od citroena mada se ne secam bash kakav je cini mi se da je mnogo ruzan al cu probati moze li on, bacio sam skoro original momo sa glavom od audija 80 kockice kome je trebalo presvlacenje imam i neki sportski od minija mada mislim da nije kompatibilan sa francuzima...
    Inace najlepsi su mi stari renault sportski volani kao sa r5 GTT recimo... idem kod lika koji rastura petice clia itd... ima cak i wiliamsa rasturenog
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    Govori se o rupi plasticne armature... Ma znas onu plastiku oko volana ciji oklop sluzi kao nevidena izolacija od buke, temperature i vibracija...
    Znaci ''donji dio'' glave volana ne ide u armaturu ''kontrolne ploce'' (mada to nije bas kontrolna loca, ali ajde... Sva plastika pred ocima je - kontrolna ploca ) odnosno onoga ''oklopa'' oko volana...
    Meni je Djenkin volan deeefiiiniiitivnooo mljaaac-mljaaac...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #9
    Renault 4 Alpine
    Član od
    06.08.2008.
    Aktivnost
    02.02.2022
    Poruke
    1,673

    Re: Volanjerosi svih zemalja - ujedinite se...Balanseeroo...

    aha pa tako bre recite dakle rupa nema veze sa volanov vec sa maskom iza
    A sto se djenkinog volana tice predlazem mu da u gepeku nosi rezervni volan za svaki slucaj zatrebace mu kad tad ili jednostavnije moze da podeli kontakt onog lika sa NBG-a koji mu je radio presvlacenje
    An Error Has Occurred!
    Sorry Sonne, you are banned from using this forum!
    Pustiti da administratori rade svoj posao, a ne vredjati druge clanove
    Sorry Sonne, you are banned from posting and sending personal messages on this forum.
    This ban is set to expire November 01, 2011,

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •