Pali se lampica! - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 11 do 17 od ukupno 17
  1. #11

    Re: Pali se lampica!

    Nema... Frik-ri je bio u pravu. I sta sad? Zvao sam sve prodavnice za koje znam da rade sa delovima za R4 ovde u NS i u BG i ništa... Polovan? Otkud znam da li radi? Ili ubaciti pokazivač temperature pa tako rešiti problem? Nisam pametan.

  2. #12
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pali se lampica!

    Citat bormagi kaže:
    Frik-ri je bio u pravu.
    Molim...?!?! Kako?!?! Mozes to jos koji put ponoviti?!?!?! Mislim, nije da nisam cuo, nego godi ovaj melem za usiii...
    Ne, zezam se... Nemoj misliti da se nasladujem s tvojom nevoljom... Kompa moj - taj prčvuljak ce nam krv popiti, majku mu njegovu.
    Eeeee... Kol'koo sam ja Tamića 'vako popravijo... A znaš šta'š
    sad...? Sad - paaaaal' motooor
    Znaš šta'š sad...? E sad zov' HAK!!!

    HAK - Majstor


    Nista kompic moj... Imas za kupiti zamjenske - isto fercera. Polovni, sam si rekao... Evo ti moj primjer - stavio ga sa polovnog isto tinja, isto pali lampicu. Tek me e polovni dokrajcio Tek sam sa polovnim ''znao na cemu sam''
    1.) nije dobro odzracen...
    2.) zacepljen hladnjak - ali zasto se onda ventilator gasi?
    3.) riknula pumpa vode - ali zasto se ventilator gasi?
    4.) neki klinac sa glavom - mora da je tamo nesto cvrcnulo...
    5.)

    I tek kad sam ga na faaaaaakiiiing kemiju dobio - u biti sve si mislim da mi je to karma - to umjesto jack-pota... U biti, vrijeme lagano pokazuje da sam cak i [size=14pt]BOLJE PROSAO[/size]!!!!
    Stavi zamjenski... Lagano si pripremaj teren sa nekim dobrim pokazivacem... Nadam se da ne pusis jer... Ja cu ih staviti u pepeljaru...
    Kad prode vikend... Jos cu malo pokoju rijec ovdje začvrljiti... Sretno...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  3. #13

    Re: Pali se lampica!

    Jes' lud!
    Hm... Kažeš "zamjenski", ne znam da li si mislio za drugi model auta, ili od drugog proizvođača, jer ja nisam tražio original JEAGER-ov, već bilo kakav... I nema. Ništa, čekamo da prođe vikend. Inače, auto je stalno u pokretu, od tad sam napravio tristotinak km, sve ok. Ali, ipak...

  4. #14
    Renault 4 Alpine Avatar od  Attila
    Član od
    08.12.2009.
    Aktivnost
    01.06.2012
    Lokacija
    Nagytarcsa, Madjarska
    Godine
    54
    Poruke
    992

  5. #15
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983

    Re: Pali se lampica!

    Aufff... Ajoj, ajoj... Sta reci... Nije ponedjeljak, nije ni ''onaj'' vikend na koji sam ciljao - nisam jednostavno stigao. Znaci to malo govance od senzora temperature. Gad demet!!
    Ovako, mogu se naruciti zamjenski - pod zamjenski mislim isti takav za Renault 4, ali ne od jeagera, nego od nekih drugih proizvodaca, kao recimo ITAB. Trenutno sam u jednoj dopisci sa nekoliko firmi za rezervne
    dijelove - izmedu ostalog i za taj prcmoljak od senzora temperature pa cemo vidjeti sta ce od svega toga biti.
    Sto se tice naknadne ugradnje pokazivaca temperature. Ako se ugraduje bilo sta, moja topla preporuka je - odrijesiti malo kesu i stavite ''pravu stvar''. Pod ''pravom stvari'' mislim na proizvode renomiranih proizvodaca poput VDO, Veglia i slicno. Takoder jako je bitno da se od odgovarajuce ''urice'' (kako mi na moru kazemo) odnosno pokazivaca, stavi ''njegov'' odgovarajuci indikator. U nekim slucajevima su indikatori kompatibilni, ali da bi sve radilo kako treba - mora se ''upariti'' urica sa senzorom. Sve je ovo potrebno iz razloga da sve radi - onako kao Bog nam dragi zapovijeda. Sta ce ti urica koja ce ti pokazivati ''samo 5 stupnjeva vise'' pa ti nabija paranoju da je motor na 90 stupnjeva, a sto je granica za ''alarm'' a on lijepo radi na 80... 85...
    Postoje urice koje rade ''na struju'' odnosno i indikator i urica se spoje na struju te urica pokazuje otklonom kazaljke trenutnu vrijednost zeljenog parametra, u vecini slucajeva odredenim smanjenjem/povecanjem otpora u samom mjernom pretvorniku koji rezultira jacom ili manjom strujom i/ili naponom koji se manifestira pomakom kazaljke na bazdarenoj skali.
    Kako je ovdje rijec o redu velicina miliampera koji vrse pomake od svega par milimetara unutar same urice koja sistemom poluge pomice kazaljku - ocito je da je potrebna veeeelika preciznost kako samog mjerenja tako i sama vrijednos ''struje'' koju urica registrira. Zato je iznimo vazno da se usklade i indikator i urica da urica ne ''laze'' pa da se desi 26. travanj godine Gospodnje 1986.
    Postoje i one, meni puuuno draze urice - a to su staaaaareeee dobreeeee i provjerene oldschool mehanicke urice, kakvu naravno - ja imam... Bijela... sa kromiranim rubićem... Ona radi na pooootpuno mehanicki sistem i neovisna je o vanjskom izvoru energije. To je u biti bazdarena urica koja na sebi ima ''žnjoru'' kroz koju (vecinom i uglavnom) prolaze dvije zice spojena na čahuru (zavrsetak ''žnjore'') u kojoj je - bimetal ili neko drugo mehanicko cudo prirode koje radi na osnovi razlike napona uslijed temperature. Slican princip je na - plinskim šdednjacima. Onaj ''pipac''
    koji samo smeta kad se cisti sporet kad ti pokipi kafa ili kakav gulas nije tu samo da smeta, nego je to jedan kraj ''bimetala'' koji se grije u plamenu, dok je drugi - ''tamo negdje'' na hladnom odnosno na sobnoj temperaturi. Dokle god gori plin - plin istjece iz mlaznice i gulas veselo krčka. Ako se desi kakav propuh (gulas se krcka na maaaaaloj vatrici) ili ako pokipi neki klinac pa se plamen ugasi - plin ce istjecati sve dok se taj prcmoljak od pipca ne ohladi. Kad se ohladi - ''nema vite 'trujeeee elektro magnet zatvori dovod i - kuca ostane za daljnja pokoljenja.
    E... Sad... mehanicki - nema da omane. Ovaj moj je mene cekao Boooog te pitaj koliko godina... Ja ga pogledam a on mi se osmjehne sa simpaticnih 30 stupnjeva koliko je i iznosila temperatura garaze u kojoj me je cekao. Samo je bila spika kao kad oni galebovi iz onog crtića kazu:''Moooj... Moj... Moj, moj, moj...''
    E sad - nacin na koji cu ga ja montirati je slijedeci... Ja cu ga nabuditi na mjesto na kojem je i originalni senzor, odnosno na samu glavu. Kako je moja ''žnjora'' kratka - montiracu ga bas BAS na mjesto gdje je sad senzor. Mada - postoji na drugom kraju glave - ista ''rupa'' sa istim navojem za ''Bog te pitaj sta''. ja se necu ''igrati'' pa cu ''kroz'' postojeci senzor proturiti duzi ''šaraf'' odnosno ''pržonjer'' kako mi kazemo, a vi kazete brezon kojeg sam istokario, da stvar bude ipak malo perverzna - od aluminija. Elem, da povezem sve sa nekim tijelom koje bolje provodi temperaturu.
    Samu uricu cu uglaviti u ''pepeljaru'' odnosno - samu pepeljaru cu eliminirati i ostae mi samo poklopac iste u kojoj cu ''iskruziti'' rupu za uricu. Ovako se dobije da urica ne izgleda ''naknadno ubacena'' i da sve to ne izgleda kao da je netko ubacio uricu kroz prozor dok je bio auto u pokretu. A i tekstura plastike - ostaje ista sto pridonosi dasku luksusa i chick faktoru. Posto ne jedem te cigarete, niti itko ne konzumira duhanske proizvode u autu - ne vidim stetu.
    Eto, za sada toliko... Kad budu radovi - bice i slika... Kad bude odgovora za senzore - bice i senzora... Ajde ljudi, voli Vas Frik... Pisajte samo niz vjetar i sve ce biti u redu...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137

    Re: Pali se lampica!

    Svaka ti čast na napisu...

  7. #17

    Re: Pali se lampica!

    "ja se necu ''igrati'' pa cu ''kroz'' postojeci senzor proturiti duzi ''šaraf'' odnosno ''pržonjer'' kako mi kazemo, a vi kazete brezon kojeg sam istokario, da stvar bude ipak malo perverzna - od aluminija. Elem, da povezem sve sa nekim tijelom koje bolje provodi temperaturu."
    Ovo mi baš i nije najjasnije Mislim, ja baš i nisam vešt oko tih stvari, tako da čekam slike U svakom slučaju hvala, i zamolio bih da ako neko ima informaciju da ima negde da se kupi senzor koji odgovara za R4 neka postavi ovde. Hvala svima koji su pomogli, a posebno frik-riu. A ja dotle vozim i nadam se da je sve ostalo ok, i da neće zakazati.

Slične teme

  1. Mnogo tesko pali po ovoj hladnoci
    Autor nid u forumu Motor / Menjač / Izduv
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.01.2009, 06:17
  2. Ne pali
    Autor TL Fahrer u forumu Arhiva
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.06.2008, 20:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •