Renola is in the Town :D - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 23456
Prikaz rezultata 51 do 57 od ukupno 57
  1. #51
    Renault 4 TL
    Član od
    19.11.2011.
    Aktivnost
    26.12.2013
    Godine
    64
    Poruke
    114

    Re: Renola is in the Town :D

    to je kao jedna od 10 zapovjedi

  2. #52
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1
    Ehej evo polako se snalazim na novom sajtu :)
    Renolica je super, povarene su joj sve rupe, i puno vas pozdravlja ;D

  3. #53
    Renault 4 TL Avatar od  FreeLance
    Član od
    23.05.2011.
    Aktivnost
    21.02.2013
    Lokacija
    Subotica
    Godine
    58
    Poruke
    110
    Slike
    251
    Kad je čovek siromah , barem nek` dobro živi !

  4. #54
    Baby Renault 4 Avatar od  Eve Bronson
    Član od
    10.02.2012.
    Aktivnost
    01.02.2013
    Lokacija
    Banja Luka
    Godine
    40
    Poruke
    44
    Unosa na blogu
    1
    Evo me nazaddddd :) Vratili ste vikalište, sada život opet ima smisla :D

    U ponedeljak mijenjam prednje amortizere na Renolici :) Jedva čekam!
    Dosta je bilo hodanja ko bos po trnju :)

    I da, jedva čekam Aranđelovac, da vas upoznam ekipa :)

  5. #55
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    I tako... Jedan dan osvene lijep dan. Nema što - zbilja lijep dan. Primorje je to, kad poslije kiše okrene na buru ima čovjek osjećaj da će svaki tren zaplakati od sreće i radosti.. Plavo nebo, bijeli oblak, planine i more... Raj ljudi moji... Raj.
    I ne bi raj bio raj da nema čega nema u tom raju. Ima svega. Ima i dijelova za Četvorki - onih standardnih poput sto alnasera, sto alternatora, tristo pari brisaca onih normalnih i još duplo toliko onih drugih - nekromiranih.... Pa ovoga, pa onoga, pa sve do onih malo rijeđih kao sto su glanc novi unutarnji blatobrani, novi podovi, novi zadnji krakovi šasije...
    Ono što je taj dan bilo na repertoaru - bio je zadnji most! Zadnji trap... zadnje vješanje - kako to već netkozove. Kompletan. Sa auta koji je imao manje od 100 hiljki kilometara... Igrom slucaja - ''drž'-ne-daj'' kombinacijom na tom su mostu završili novi zadnji kočioni cilindri, nove pakne sa svimonim điđama koje idu uz pakne te novi ležajevi.








    Kako je kolegici Evi Bronson potreban zadnji ovjes, rek'o ja sebi:
    ''Obećao jesam, sad samo da ih uvjerim da sam mislio - OZBILJNO!!! ''

    I nebudi lijen, utrpam ja zadnji most u bunker i javim Evi da stižem... Sutra.
    Prva gas, druga gas, treća gas, četvrta nakon 50 metara i eto Pucko se već kotrlja 60-70-80 u četvrtoj... Malo Gorski kotar, malo Zagreb.. Malo Koprivnica i - spavanjac. Iduće jutro - pravac Banja Luka.
    Na granici se malo carinik postavio ''oštro'' i kao ''dao si oduška'' da me malo zagnjavi za taj komad željeza u bunkeru kao ''Kako ti to misliš bez papira i prijave uvesti u drzavu...?'' pa sam mu složio naaaaaaaaj naj tuzniju i najbijedniju facu (inače, faca br. 28 iz mog kataloga ''Složi facu kad treba for dummies'' ) koju sam mogao iskopati i rekao kako je to dio od auta, evo ovog i pokaza mu na Katricu... Auta koji i kad je cijel i ispravan i lijep i registriran kao moj ne vrijedi 500 EUR, pa nemojte gospodine tako pa nije to za nikakva nova kola, to za nas sirotinju koja nema sta drugo vozati u ova teska vremena.
    Pita on a gdje ja idem s tim, a ja rek'o u Banja Luku. Zašto, pa kako, šta toga nema tu zašto ti to voziš... I ja mu rekao da je to ''srce i duša svake Četvorke'' i da nema puno ovako dobrih dijelova i da imam kolegicu kojoj se eto raspao auto ikoja je kupila taj dio za neku bijesnu cifru ali da to zbilja ne vrijedi vise nego ''po kili'' a ja to jednom rukom nosim, evo da vam pokazem... I Vidim da ga mekšam i odlucim se za zadnji ''pik-pik'' mačem i kazem nemojte, ako srca imate, da budete kao ovi koji su je zeznuli, nema se mala čime voziti, nezaposlena, a vriiiiijedna i postena i marljiva ma čudo jedno, auto joj treba ko djetetu sisa, pa ako bi ja mogao, dajte - sevap bi bio, eto... Znate kakva su vremena, ako si necemo pomoć medusobnoi.. I.. I... I pokusam se sjetiti kako mi je pobjegla jedna Alpina Turbo za sitnu paru i evo - izmamim suzu na oko...
    I omeksa on kao da sam ga brenerom zagrijao i spade mi on sa vrata ko ležaj sa glavčine sve se udaljuci i mrmljajuci da haman kakvih budala ima što se sa tim kištrama vozaju i nosikaju neku skalameriju tamo vamo...
    Osjeti i Pucko neku sreću i veselo protegne noge autoputom grabeći prema Banja Luci...



    U Banja Luci, zahvaljujući dobrim instrukcijama osjećam se k'o doma i veselo, da budem i ja ''in'' i ''u trendu'' - otvorim prozor i ja izbacim lakat kroz prozor. Hop-cup, kad evo kružnog toka, parkiram Pucka i čekam Evu... Ma nisam sam sebi reko ni ''kupus kalja i za desert hurmašice'' kad evo stiže osmjeh. Veeeeeliki osmjeh. Mala šoferšajba od Katre - za ovaj osmjeh ni šoferšajba od Sanosa ne bi bila dovoljna. Malo grljenja, malo štipanja ''Neeediiiiimmm?!?!? Ma jeeesssssssiiil' too tiiii??!?!'' i sve nedoumica i ajmo... Kaže ona na tečnom bosanskom fooooloooouuuuv d flaaAAAuveeeeeEErr





    I ja reko sebi, a niš'... Folovdflauveriraj i to je to... I krenem ja za njom, ali... Sjetim se onih mojih riječi onom cariniku... I sve kontam, ako me je sa nekom si aj ej tehnologijom markir'oooo, pa me sad gledaaaa, a ova ''sirota što se nema učem vozat'' vozi k'o da ju ne'ko 'oče ukrast' Ide Renolaaaa kao da joj neće zadnji kraj otpast'...



    I kad sam vidio i policiju i kad sam mislio da će me u'apsit' za šverc zadnjeg trapa i da nas je onaj carinik cinkao...



    Ali jok!!! Ne boji se Renola nikoga... NI policije, ni zadnjeg trapa što joj može otpasti svakog časa... Bili uz neku rječicu što zaboravih joj ime, na vodenicama,pa šetnja... Pa opet vožnja... Pa se zaustavili na vr' nekog brda što se han Kola zove..


    Naručili eeeekstra dobru pizzu i sve uz spiku da ne brinem - probat' ću i čevape...
    Uglavnom... Ugodno druženje, super provod...
    Pozdrav iz Banja Luke!!!



    Klub Reno 4 Srbija je nastao 2007. godine od strane entuzijasta zaljubljenih u najprodavaniji renoov model ikada - malog diva, pobednika vremena. Ideja je bila da se na jednom mestu okupe svi vlasnici "četvorke" i da kroz druženje pomognemo jedni drugima u reševanju problema, pronalaženju delova, kao i da uživamo okruženi istomišljenicima.
    Poruku je izmenio Renault 4, 19.09.2013 u 11:28 Razlog: Izbačen višak
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #56
    Urednik Avatar od  Pasha
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    13.05.2023
    Lokacija
    Belgrade, Serbia, Serbia
    Godine
    43
    Poruke
    1,959
    Slike
    384
    I naravno sve u Frikovom stilu,poruka je jasna iako nisam video visak hehehehe drago mi je da se nasi drugari druze to je i bio koncept svega ovoga i vidim da to izrasta u jos jedan klub hehehe bas mi jhe drago
    ......we are the first to program your future......

  7. #57
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Sad,a i pre sam napisao da skidam kapu za bravuru mladjanog frika!
    P.S.Valjda neće biti frke da se druzimo na nivou klubova?
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

Slične teme

  1. Oživljavanje ideje - motor 1.4 sa R18 u našeg Renolčića
    Autor Brazorf u forumu Generalna diskusija o modifikacijama
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 13.09.2017, 22:33
  2. evo po zimskima danima lipim i piturajem renola 4
    Autor Petar Popara u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.12.2015, 16:52
  3. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.05.2015, 08:31
  4. Moja mala "Renola"
    Autor Eve Bronson u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 11.02.2012, 12:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •