Konkretni savjeti u vezi kupovine
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    05.06.2012.
    Aktivnost
    09.06.2012
    Godine
    37
    Poruke
    9

    Konkretni savjeti u vezi kupovine

    Dragi prijatelji,

    Odlucih da otvorim temu u vezi kupovine Renoa 4 u BiH.

    Razmišljao sam da temu postavim u sekciju "Kupujem/Prodajem", ali nisam prvenstveno jer mi trebaju konkretni savjeti za rješavanje nedoumica.

    Mjesto gdje tražim Renoa 4 je sajt www.pik.ba

    Trenutno su u ponudi sljedeći:

    http://www.pik.ba/?trazilica=&brand=...ect=&x=99&y=45

    Ukoliko imate nešto od ponuđenog na umu, molim Vas, predložite. Uzmite u obzir da je prisutan i cjenovni limit te da imam obezbijeđenu kvalitetnu i besplatnu popravku limarije. Sto se tiče popravke motora, godinama sarađujem sa dobrim majstorom koji će mi pomoći. U planu imam ugradnju kvalitetnog plinskog uređaja.

    Međutim, ono što me zbunjuje je: Koji Reno 4 ima 5-stepeni, a koji 4-stepeni mjenjač. Kolike su razlike u potrošnji i vožnji tih modela? Da li ću mnogo pogriješiti ako kupim 4-stepeni, odnosno da li je moguća naknadna ugradnja 5-stepenog mjenjača?

    Planiram Reno voziti svaki radni dan od 50 - 80 km, kao i jednom godišnje putovanje na odmor...Pitam se, da li je Reno 4 spreman za takve zadatke?

    Nadam se da ovom temom nisam povrijedio Pravilnik. Pokušao sam koristiti pretragu, međutim, nisam našao konkretne odgovore na pitanja koja me interesuju.

    Za oko mi je zapao sljedeći primjerak:

    http://www.pik.ba/artikal/3231334/prodajem-reno-4/

    Mogu ga kupiti za 600 KM (300 evra). Registrovan je do 23.9. (što mi omogućava da ga lakše prevoženje). Molim Vas kažite Vaše mišljenje!

    Srdačan pozdrav!

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  LaQuatrelle
    Član od
    01.02.2009.
    Aktivnost
    15.08.2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Godine
    40
    Poruke
    504
    Veliki pozdrav i od mene i dobrodošao na forum Ja da kupujem u ovom trenutku i da razmatram iste kao i ti išao bi na ovog http://www.pik.ba/artikal/3203207/re...l-1990-godina/ Kad već ciljaš na GTL-a neka bude mlađi. Konkretno ovaj je prešao svega 60000km i ima za razliku od tog belog bolje "stajanje". Ovaj beli mi nekako deluje izmučen, napred dosta spušten, e sad da li su amorti, torzije ili nešto treće ne znam. A nema ni rikverc svetla na 5im vratima Gledano ovako preko slika ovaj je prav kao strela i ima odlične branike što je danas teško naći, a da ne kupuješ nove. Ima tu još par nekih sitnica ali eto to bi ukratko bio moj predlog.

    Gari :)))

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    05.06.2012.
    Aktivnost
    09.06.2012
    Godine
    37
    Poruke
    9
    Hvala na brzom odgovoru!

    Slažem se da je navedeni primjerak odličan!

    Ukoliko imate još prijedloga...jedva čekam da ih čujem... Takoće, molim Vas da mi objasnite razlike između modela sa 4 i 5 brzina, odnosno njihove prednosti i mane...

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  doctor
    Član od
    27.02.2009.
    Aktivnost
    08.10.2021
    Lokacija
    Kraljevo-Kragujevac
    Godine
    39
    Poruke
    2,469
    Fabricki ima 4 brzine,a neko stavi 5-brzinac iz renoa 5!
    Gledaj ti napred sanke da su zdrave i kutije ispod gepeka,to mora da bude zdravo,ako hoces dobrog renoa,sve ostalo je sminka!
    NAMA DOBRO,A NIKOME ZLO

  5. #5
    Baby Renault 4
    Član od
    05.06.2012.
    Aktivnost
    09.06.2012
    Godine
    37
    Poruke
    9
    Hvala puno na informaciji o mjenjaču.



    Znači mi potrošnja, radim u četiri škole, putujem svaki dan, s toga mi je bilo bitno. Mislio sam da modeli sa 4 brzine troše više od 7 litara. Kada ugradim plin, vjerujem da potrošnja neće biti veća od 8, što je odlično.

    U planu je da Reno 4 koji kupim izdrži kao prvo auto do proljeća, a na proljeće ću kupiti Punto, Stilo (nešto za svaki dan), a Reno 4 će ostati za uživanje...

    Molim Vas, pogledajte oglase i kažite svoj prijedlog!

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990
    Po meni od svih (a da nisu ovi preskupi) najvise valja ovaj http://www.pik.ba/artikal/3383422/reno-4/
    Jeste ofucan, ali sa kilometar se vidi da nije budzen i da se neko na njemu nije ucio.
    Pozadi nije varen, visina mu je perfektna i stajanje (nije nakrivo)
    Boja je prva osim na krilima, hauba i vrata su mu extra.
    Ako je napred ispod motora zdrav (sanke) imaces vrlo malo ulaganja, eventualno prednja krila, branike mzoes i sam da ofarbas, i da se malo popravi na 2-3 mesta boja.
    Ja sada da kupujem, uzeo bih ovaj.

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7
    Baby Renault 4
    Član od
    05.06.2012.
    Aktivnost
    09.06.2012
    Godine
    37
    Poruke
    9
    I meni je zapao za oko, zvao sam vlasnika prije 15-tak dana...U autu je novi motor za koji ne posjeduje dokumente, ne može se registrovati, nije legalan... Bilo mi je žao kad sam to čuo...

    Šta mislite za ovaj primjerak:
    http://www.pik.ba/artikal/3431837/renault-4/

    Ima li razlike u odnosu na 1990. godišta proizvodnje po pitanju motora?

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Motor nije bitan. Na više mesta je pomenuto ali da ne spominjem opet poslao sam ti PM.
    Bitno je da šasija nije "pakovana" kao i samo stanje šasije, sve ostalo može da se nađe ali restauracija šasije je sve samo nije zabava. Kao što su ti već rekli, gledaj prvenstveno držanje auta, kako stoji sam na ravnoj podlozi. Zamoli gazdu da ga na pravcu vozi on, a ti budi u nekom autu iza njega. Posmatraj da li ide pravo ili ide "kao pas iz svatova".
    1- sanke: najbitnije jer ne mogu da se naprave
    2- pragovi: posebno zadnji deo na mestu gde se šrafi nosač šapa, da tu nije nešto vareno, trulo itd...
    3- kutije koje se protežu ispod poda prtljažnika
    4- prednja i zadnja unutrašnja krila: njih nema novih na našim prostorima, a sve ih ima manje da valjaju i polovnih.

    A ako je sve ovo u redu, onda gledaj ostale "sitnice" koje život znače, da se kasnije ne bi zamarao sa popravljanjem.

    Razlike oko motora: generalno postoji neko mišljenje da su motori iz '89-e, '90-te i '91-e lošijeg kvaliteta od onih proizvedenih pre. Razloga ima mnogo ali da napomenemo par: skori kraj proizvodnje, početak previranja na ovim prostorima, naš mentalitet...


  9. #9
    Baby Renault 4
    Član od
    05.06.2012.
    Aktivnost
    09.06.2012
    Godine
    37
    Poruke
    9
    Zahvaljujem na komentarima!

    Planiram otici u Laktaše kod vlasnika auta, pogledacu kako izgleda sa svih strana.

    Vlasnik je stariji čovjek, koristio ga je prilikom putovanja u lov i ribolov :) .

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990
    Bolje deda nego baba


    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

Slične teme

  1. Pomoć oko kupovine Renoa 4.
    Autor nalim cibab u forumu Kupujem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 18:32
  2. ...pitanje u vezi fotki???
    Autor vivakompa1 u forumu Pravila i obaveštenja u vezi korišćenja foruma
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.10.2010, 15:31
  3. Pitanje u vezi oglasa prodajem
    Autor renault 4 tl 1981 u forumu Pravila i obaveštenja u vezi korišćenja foruma
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.10.2010, 23:02
  4. Pomoc oko kupovine R4!
    Autor Sp1tF1ire u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.10.2009, 12:32
  5. Pomoć oko kupovine Renault-a 4
    Autor Dragan u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.02.2008, 16:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •