Reno 4 iskustva 1978-2012
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    25.06.2012.
    Aktivnost
    04.08.2016
    Godine
    57
    Poruke
    6

    Reno 4 iskustva 1978-2012

    Evo da vam ukratko ispričam priču o jednom Renou..
    Kupljen je davne 78 potpuno nov..U samom početku nije prelazio velika rastojanja ali je vidio dosta makadama..Problema naravno nije bilo..Odma negdje je primjećena jedna pukotina na šajbi koja je počela da sa širi u vidu linije od lijevog brisača ka gore..pošto je bio pod garancijom,reklamirali smo problem.U servisima je bilo određenih problema sa priznavanjem greške ali je sve riješeno pismom u fabriku u Novo Mesto.
    E sad,da ne dužim Reno je bez problema putovao bivšom Jugom..
    1989 promjenjena mu je lamele i lanac i lančanik i tada je prešao oko 90 000 km.Drugih problema nije bilo..
    Odmah posle morao sam mjenjati rezervoar jer je bio truo.Stavljen novi rezervoar..I dalje nije bilo problema..Onda je došao rat i nestašica goriva.Do 1995 vožen vrlo malo.Posle rata morao sam mjenjati neke gumice i nešto poraditi na kčnicama ali ništa veliko...Ukratko do sada nije bilo većih problema osim što je opet truo rezervoar pa sam u gepek ugradio bocu od freona 12 litara..Nedavno sam ponovo mjenjao lamelu i do sad je Reno prešao oko 200 000.trenutno ga koristim za po gradu i odlazak u ribolov.Vrijeme je da odmori malo.
    Motor je i sada ko boca ,limarija je u solidnom stanju sa tragovima godina.Ništa što se ne da uraditi za par 100 eura.
    E sad moje iskustvo je sledeće..
    Dobre strane svi znate a mane su po meni sledeće.
    -Loši kederi oko vrata
    -Slab kvalitet okvira stakala
    -Rezervoar
    -Relativno loš kvalitet sjenila farova
    -Loš kvalitet zamjenskih dijelova(uglavnom gumenih manžetni i sl)
    Na kraju bilo bi i zamjerki i na neke konstrunktivne detalje ali nema smisla jer sena žalost više ne proizvodi

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Lepo rečeno, kao oda jednom drugu. nego, nešto si nam kratak sa slikama...
    A ovo oko loših strana: pa i jeste i nije tako, ali to je još jedna karakteristika nađih ljubimaca, i zato ih još više volimo i radije vozimo...

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Hmmm...
    Sve u svemu - vrlo povoljna ocjena... Sto se tice ''mana''... Treba uzeti u obzir koliko je taj auto kostao, koja je bila njegova uloga i namjena... I u koju je klasu spadao. Nije to ni ''visa srednja'' a bome ni ''visoka'' klasa vozila kao sto su ondasnje danasnje Insignije, Lagune, Mercedesi C, E i S klase... Bimeri trice, petice.. Sedmice...
    Okviri prozora su - takvi kakvi jesu. Tko ih je ikada od nas malo detaljnije ocistio? Tko ih je ikada od nas malo zastitio icime, malo premazao silikonskim sprejem... Malo glicerinom prosao... Takoder i kederi, odnosno gume oko vratiju. Tko ih je ikada mazuckao, mazio i pazio kako ljeti, tako i zimi... Na prste jedne ruke se mogu nabrojati vlasnici koji su ih tu i tamo malo osvjezili glicerinom, barem pred zimu da se ne lijepe. Ja sam svoje okvire vec dva puta cistio - prvi puta kad sam ju kupio te sam izvadio toliko mahovine da se mogu urediti male jaslice za Bozic. Drugi put sam samo ocistio blato. I malo plijesni. Evo - i opet ima nekog ''penicilina'' oko okvira jer mi je auto nazalost skoro pa godinu dana stajao i čamio čekajući.
    Sto se tice zamjenskih dijelova... Ako si stavio Sev Marchalove/original Valeo platine... Vozio si se mirno 20-30 tisuca kilometara. Ako si se isprsio za originalne manzetne u Renaultovom servisu - vjerojatno ih imas jos i uvijek na autu. Dijelovi male privrede su i za ostale aute - katastrofa. Vecinom i uglavnom. Pogotovo ako se gleda stavka da budu sto jeftiniji.
    Za sjenila farova... Ako je netko trpao unutra neodgovarajuce halogenke nije ni cudo da su izgorili. Onajk tko vozi na zdrava sjenila sa ''balonkama'' taj ce se voziti dok svijeta ne nestane. H4, a pogotovo one ''buvlak strit fajt'' izdanja unistavaju sjenila dok kazes keks. Najbolji neki kompromis su H5 zarulje.
    Kod te tvoje cijele price, a pogotovo u predstavljanju me je zacudio rezervoar. Ne kuzim kako su ti vec dva istrulila. Mozda odgovor lezi u tome da se puno vozila po makadamu pa ju je podosta kamenja iščvokalo odozdola. Pogotovo ako nema onaj zastitni lim ispod rezervara. No, opet... Dva komada... Meni na nijednoj nije jos procurio i strulio rezervar.
    Sto se tice konstrukcijskih ''nedostataka''... Samo cu da pitam:''A koja su to bolja kola od Moskvića?'' Ne znam sta fali konstrukciji... Sve ono sto nekima ''fali'' i ''ne valja'' - to je nama ljubiteljima tog ljuljavog šporeta bas super. Od samozatvarajucih vrata, preko ''naopakih brisaca'' pa do sasavog mjenjaca koji je ''bas tamo gdje najmanje treba biti''
    Oni koji misle da je to nikakav autic koji se vuce na cesti su se vec nekoliko puta ''krstili'' u cudenju kako taj smijesni malisa drzi tempo kako u gradskom prometu tako i na otvorenoj cesti. Ruku na srce - nije neki rasni trkaci konj koji ce galopirati na autoputu na duge staze, ali... Ima i onih koji su se nemalo iznenadili tko im i na kojoj brzini blica u lijevoj traci da se sklone... Evo, bas sad kad sam isao u Baračku sam ju zalijepio na autoputu zrno preko 160 po satu... Iako su mi se, doooooslovce odsarafili neki sarafi sa motora uslijed takve moje ucestale voznje, vrijedi onih zacudenih pogleda kako strenđera tako i našili pipl sitizena kad ih prešišas...
    Ako te pak more brige oko lose limarije... Opet se vracamo na pocetak price i uloge i namjene Katrice... Mali auto, za nista para za svaki dep, za svakog seljaka da ode na polje ili vinograd... Pa kad istruli, bacis ga i uzmes drugi. No sta ces kad smo mi sentimentalci pa se vezemo za te nase krševe... Pa ulupamo u njih triputa vise love nego sto vrijedi neki ''normalni noviji auto'' a koji se takoder ''ne isplati vise popravljati''...
    Al šta ću majjjjko , kad ga tooolikooo voleeeeeeeeem...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #4
    Baby Renault 4
    Član od
    25.06.2012.
    Aktivnost
    04.08.2016
    Godine
    57
    Poruke
    6
    Ispod rezervoara je bio zaštitni lim i mislim da su rezervoari trulili radi vode u gorivu ali to mi u buduće neće biti problem kada uzmem rezervoar uradit ću bakarno dno..
    Generalno sam i mislio na zamjenske dijelove ali to je lokalni problem jer sam malo daleko od dobrih servisa a ne mogu da čekam...
    Mada krajem ljeta, kada ga sredim ,gledat ću da idem na najbolje varijante...
    Sijalice su generalno problem jer ih nema dobrog kvaliteta...Stavljao sam Pežoove sijalice original ali su gorele ko lude..
    Uglavnom na autu i nema nekog problema koji ne mogu riješiti..
    Što se tiče konstrukcionih zamjerki ne mislim na ništa bitno to ga dođe kao neki drugarski savjet šta bi se moglo sa malo para i truda poboljšati...Naravno auto je neprevaziđen...
    Imam i Pasata i Ladu Nivu ali je 4-ka neprevaziđena..
    Obilazili su ga mnogi kupci ali ga nikada nisam htio prodati
    Naravno,za oko 11 000 nekadašnjih Njemačkih maraka nije se moglo kupiti bolje auto...Ne postoji formula kojom bi izračunao odnos uloženo vraćeno...Naravno u korist 4-ke...
    Toliko...slike uskoro

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990
    Malo saveta, koje mozes naci i na forumu.
    Rezervoar je trulio (verovatno po onim rebrima) tu se skuplja voda ako se ne vozi dugo, a ako ga vec tako vozis onda koristi neki aditiv koj ito sjedinjuje... Ja sam jedan okrpio tak osto sam osmirglao koliko god sam mogao, otvorilo se 5-6 rupa i onda sam obicnom lemilicom i kalajem to zatvorio, i to tako radi. Mojem ocu su krpili nekim plastik gitom i to drzi vec 3god...
    Sijalice, moja omiljena tema. Philips h4 Night vision ili obicne premium, neupoiredivo duze traju od Osram i ostalih a fantasticne su.

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Pa sveca mu njegovoga, nije vrag da je gorivu u Hrvatskoj toliko kvalitetnije nego kod vas?? Pa nase gorivo je nikakvo, sve donedavno je bilo puno vode... Neke bijesnije makine su znale stucati, trzati... Pogotovo motocikli... Najbolje se vidi kakvo je gorivo kod nabrijanih sportiva kad ih ganjas na 12-15-18 milja okretaja. Sve donedavno je kvaliteta goriva bila sve samo ne - kvaliteta. Pa krune mu Kristove - na sta tek onda vi vozite, siroti pred samim Bogom bili...?
    Sto se tice sijalica... Ja sam prije nekog vremena saaaasvim slucajno naletio na svoju skrivenu zalihu... Obradovao sam se kao najveci alkoholicar kad otkrije skrivenu bocu u doba najvece "krize" kad sam otkrio svoju "sikret prajvat stas" davno kupljenih i davno zaboravljenih H5 originale francuskih sijalica, cini mi se od Klarksona ili kako se vec zvase ta firma... Niko sretniji od mene.
    A i to sto truli od nevoznje... Ne znam za taj pojam...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  7. #7
    Baby Renault 4
    Član od
    25.06.2012.
    Aktivnost
    04.08.2016
    Godine
    57
    Poruke
    6
    Ovde je gorivo bilo katastrofa...Prije nekoliko jedan moj prijatelj Francuz sipao u Audi Allroad i nije posle htio da upali.
    Kao sto sam pomenuo imam i Nivu i to je bestija od auta ali i ona se gasi na leru jer joj se zacepi ler dizna.Generalno Reno to sve bolje podnosi.Probao sam i aditive ali neki pomazu a neki ne...Uglavnom kada uzmem novi rezervoar odpertlovat cu dno i staviti bakar.To je radio moj kum i nije nikad imao problema..Inace voda oce da zacepi iglicasti ventil ali mi se to odavno nije desilo..
    Uglavnom kako sam ugradio bocu od freona manje vise mi je dovoljno...Sa 12 litara mogu preci i vise od 150 km
    Uglavnom kada krajem ljeta nest rasklopim i sklopim vidjet cu tacno sta mi je ciniti
    Uzgred receno kvalitet goriva se odnedavno ovde znatno popravio.Manje trosi i bole vuce a vjerovatno je i vode manje

Slične teme

  1. Pepi Reno 4 TL 1978.
    Autor PepiR4TL u forumu Garaža
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 25.01.2020, 15:37
  2. Reno 4 tl specijal 1978 godiste!
    Autor edo u forumu Garaža
    Odgovora: 277
    Poslednja poruka: 03.10.2012, 23:12
  3. R4 1978.god
    Autor sawwa73 u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 13:37
  4. Iskustva i saveti u internet kupovini
    Autor allez-y u forumu Kupujem
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2012, 15:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •