Нешто што имам у глави, а занима ме да ли то може, како... шта Ви другари мислите...
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1

    Talking Нешто што имам у глави, а занима ме да ли то може, како... шта Ви другари мислите...

    Ваљда сам убо добро место за тему и моје писаније . Ако сам омашио простор за оглашавање, не се љутите .
    Искрено говорећи, другари моји, ја скоро да не знам ништа о овом брм брму. Вероватно има људи који не знају шта је брм брм, па ћу опет написати да је то мој Рено 4 гтл. Знам да га возим, знам да заменим точак, знам да мењам уље и тако те неке ствари... остале ствари још учим, што из упутства што смарајући деку разним питањима .
    Е сад... ја имам пар ствари у глави...
    Ставио бих музику у кола, само немам благе везе како то иде, нити знам где могу да набавим четвртасти звучник али знам где да набавим радио .
    Одсекао бих кров изнад возача и сувозача и ту ставио прозор... То баш размишљам да ли да урадим... не знам како би испало...
    Онда, имам један проблемчић са оним држачем резервне гуме... не ради . Не могу никако да наместим, јер се онај велики шраф само помера горе доле, као да испод кола фали матица која га држи... али не знам то да поправим...
    Имам проблем и са петом бравом, не ради али један сјајан другар одавде, Neb_Mes, шаље ми ту браву ових дана, па ћу имати коначно ваљда и та врата закључана .
    Прозори позади ми се не отварају, јер зеза онај држач... а не знам који лепак је добар да бих средио и то, па да се и они отварају. Лепак? Који је добар?
    Е да, свађам се са деком око фелни. Он хоће да стави неке нове набуџене фелне, а ја нећу... задржао бих старе... Реците ми шта мислите о томе...
    Ако ово прочитате, савршено! Слободно ми реците савет, идеју, мишљење... баш ме занима.
    Срдачан поздрав другари
    Poruku je izmenio Neb_Mes_Ur_Mau, 30.07.2012 u 03:10
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  2. #2
    Baby Renault 4 Avatar od  tasicaleksand
    Član od
    01.06.2012.
    Aktivnost
    01.12.2020
    Lokacija
    Prokuplje
    Godine
    61
    Poruke
    85
    Unosa na blogu
    4
    zdravo druze, bas si u problemima, nemoj da seses masku imam original za reno 4, a izmedju ostalog i sve od delova sta te interesuje, sve to mozes pogledati na sajtu kupindo od moje robe, a sto se tice stakala i bravice za otvaranje obrati se u glas servisu oni ce ti resiti to, ovde u nisu je 100 dinara za jedno staklo, pozdrav od Ace koji vozi reno 4 export 70 god, ja nemam takvih problema......
    ALEKS 62

  3. #3
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Ћао ћао друже. Бојим се да нисам баш најбоље разумео овај први део... nemoj da seses masku imam original za reno 4- на какав оригинал део мислиш? :-)
    Па нису то баш неки проблеми... фура он и без тога... то више неке моје замисли шта бих све радио...
    Е видиш, погледаћу тај глас сервис, хвала.

    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  4. #4
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Što se felni tiče, oriđi skini, ispeskari i daj negde na farbanje i plastificiranje. Puritanci odavde bi ti preporučili da budu u originalnoj boji, ali ti sam odluči šta ćeš i kako....

  5. #5
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Желим што мање да му променим природни изглед.
    Једино тај прозор на крову... остало не бих буџио или мењао.
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  6. #6
    Renault 4 GTL Avatar od  allez-y
    Član od
    20.05.2012.
    Aktivnost
    16.02.2020
    Lokacija
    Beograd, Visnjicka Banja
    Godine
    50
    Poruke
    402
    Slike
    11
    Nisam sigurno dobro razumeo neke stvari kod price o secenju krova..pogotovo zbog navodjenja nekih prozora ??! Od krovnih znam za Velux ili nesto srodno Ne radi to nikako bez saveta onih koji su to uspesno uradili
    Ako hoces otvor na krovu onda: ili tzv. siber ili meki krov. Srecom, na pravom si mestu jer ima clanova ovde koji su to uspesno uradili.
    Dalje, za postavku radio uredjaja u GTL-u najbolje je iskoristiti policu koja treba da postoji na modelima od '88 pa dalje kao ugradjena fabricki.
    Na kraju, cudi me da je deda manje konzervativan tj. avangardniji je nego ti i predlaze neke atraktivniji felne, a ti si za standardne.
    U Americi, pogotovo zapadna obala, prvo se na polovan kupljen auto stavljaju felne, zatim sedista, muzika... provereno je mi je dobar drugar tamo i kaze da je to standardni ritual koji traje vec godinama... Felne retko prodaju kad prodaju auto.
    Elem, ne seci krov tek za bilo sta, muziku postavi u predvidjeno mesto i stavi (ako imas ili mozes da dodjes do njih) neke alu felne.

  7. #7
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Што се тиче тог ''отвора'' на крову, још сам у фази размишљања... Не знам тачно шта бих хтео, али сигурно неки шибер или само стакло. Меки кров бих исто урадио, али то тамо касније. Ваљда ће се јавити и ти чланови који су то урадили :-)
    Па... има он простор за звучнике, то по средини, али сам од једног члана добио савет да ставим звучнике у врата, предња и задња... та идеја ми се онако, баш допада.
    Немој ништа да те чуди, мој деда је лудак тотални. Желимо да фарбамо кола ускоро, па је он за то да са фарбањем иду и нове фелне... и мени су ок нове фелне, само, то бих радио да имам нека друга кола, а на овима бих волео што више да задржим оригинални изглед.
    П.С.
    ово је други Рено мог деде(има 85 година) који има и слушај само шта он жели:
    -шире гуме
    -јачи издувни вентил
    -појачање мотора
    -набијања коњских снага
    -металик боју
    -неке шик фелне му се допадају, које су оно... баш ''модерне'' што се каже
    -климу
    и мислим да сам све навео...
    Али! пошто је то деда паметно мени дао и све што се ради, ради се од мојих пара које ја уштекам или зарадим од неког хонорарног рада, биће све по моме и ништа скоро од овога неће бити
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

  8. #8
    Baby Renault 4
    Član od
    11.11.2007.
    Aktivnost
    12.10.2012
    Lokacija
    Krusevac
    Godine
    35
    Poruke
    28
    Sto se tice muzike, ja sam stavio u prednja i zadnja vrata zvucnike, i imam pojacalo usrafljeno pozadi na naslonu zanjeg sedista i woofer u gepeku. Slikacu sutra pa cu da ti okacim slike ovde da vidis kako sam ja to uradio, pa mozes i ti da uradis nesto slicno. :) Pozz

  9. #9
    Baby Renault 4 Avatar od  Predrag
    Član od
    27.07.2012.
    Aktivnost
    24.10.2017
    Lokacija
    Нови Београд
    Godine
    34
    Poruke
    96
    Unosa na blogu
    1
    Одлично !
    Хвала, то би било дивно, да видим сличице и како изгледа.
    А реци ми, колико то отприлике износи у парама?
    Чувам свој крај, чувам само праве другове, чувам своје најближе и срце увек пуно је.

Slične teme

  1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 02.11.2012, 15:20
  2. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 10.08.2012, 01:51
  3. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 16.10.2008, 20:15
  4. Како се скидају врата на ГТЛу.....
    Autor nemawa u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 15.10.2008, 11:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •