Pomoć - izbila tečnost iz hladnjaka
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 11
  1. #1

    Pomoć - izbila tečnost iz hladnjaka

    Ljudi moze mi neko pomoci sta bi moglo biti,sve je bilo normalno,odjednom mi je izbila tecnost iz hladnjaka na pbocici gdje bude tecnost i ja pustim da se ohladi bas dugo i dospem tecnosti i upalim,sve normalno,vozim negdje kilometar i po,i opet isto ?!

  2. #2
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Proveri termostat da li otvara, ako ne otvara dolazi do pregrevanja i gubiš tečnost kao paru...
    Proveravaš ga tako što ga ubaciš u vrelu vodu.
    Da li ti se pali ventilator?

  3. #3
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Nije ti ''bez vraga'' izbacio vodu. Najvjerojatnije ti je zakuhao auto. Ne vjerujem da ti je probila brtva glave (opet - najvjerojatnije zbog pregrijavanja) do te mjere da ti izbacuje vodu.
    Nakon sto si ga pustio da se ohladi - da li si ga odzracio? U svakom slucaju - skini crijevo koje ide PREMA hladnjaku i izvadi termostat. Njega provjeris tako sto ga uronis u vrelu vodu, kao sto je rekao kolega Neb_Mes. Znaci - u malom loncicu ulij toliko vode da termostat doslovce ''pliva'' odnosno - posto je ot metala i ne pliva - onda ce biti na dnu Uglavnom neka bude potpuno u vodi. Ne skrtari sa deci-dva vode, pa nismo u pustinji.
    Termostat mozes odmah staviti u hladnu vodu, kao da kuhas juhu ili ga mozes frknuti kad voda vez zavrije - kao kad radis meso na lešo. U svakom slucaju - kad je u vreloj vodi, odnosno ''pred kljucanje'' on se mora otvoriti. Prije toga vidi na onom bakrenom dijelu oznaku... Pored nekih švrlj-brlj ovo ono oznaka mora biti i temperatura nakojoj otvara...
    Ako je termostat star, hrdav ovo - ono.. Nemoj se ni zamarati sa ovim probama nego ga, ako si desnjak, lijevom rukom baci u zrak cca metar i po, dva u zrak i kojih metar ispred sebe laaaaagano ulijevo... Zakoracis livevom nogom, oslonis se dobro na nju i okom pratis termostat kako seiz krajnjeg visinskog polozaja pocinje spustati uslijed djelovanja gravitacije. Tada zasuci struk/torzo u desno, kao da se ''navijas'' te se i rukama isto ''pomogni'' tako da i iz ramena zasuces i lijevu i desnu ruku, kao na fiskulturi ako si ikada gledao Japance kad rade onu fiskulturu za vrijeme marende.
    E... Kad si se tako ''napeo'' zabacujes lagano tijelo u lijevo, jos uvijek se cvrsto oslanajuci na lijevu nogu te energicnim pokretom, vrlo agilno i ekslozivno,opet se pomazuci rukama, odsuces torzo/struk i gornjim dijelom stopala pogodis termostat taman tik prije nego padne na tlo, uslijed spomenute gravitacije... Najbolji efekti se postizu kad ga zviznes na cca 45-47.. Maximalno 50cm zavisno od tvoje tjelesne konstitucije. Mali hint je da iz sveg glasa, izbacis zrak iz pluca, ono - da izdahnes bilo šištanjem kroz zube ili jos bolje izderes se neko ime poput Geeeeriiiiii Liiineeeeeeekeeeerrrr.... I goooOOOOOOLLL!!!!!!!
    Nadam se samo da poslije toga nece ici:''Jooooo izzzviiiniiiii, eee ba.. Nijeeesam tijo, sjeheo mi nahrivooo... Imam nohgu, baaaa, k'o tehtrapak... Khhhriiivuu... Jel booliii,iii, haaaaa... Ajd' proči ce.. Nije to bas nista... Sta, nije vrag da t' obaoka bas sad trebaju,aa...? .. Auuuu... Vala gle šljive... Ju ju, več je dosla... Ma đe brže.. Nego znas kad je jedan moj jahran isto tako... Jooo, šega od priče...''
    U svakom slucaju... pšrovjeri termostat... Vrati sva crijeva na mjesto... Napuni opet sistem sa afntifrizom, ali ga napuni kako Bog zapovijeda.. Nadam se da znas proceduru. Ako ne znas - srčaj.. Ako neznas srčat ili neceš da srčaš pod izlikom da ne znaš srčati (mislim, ubra sam da si ubra kako si me ubra da sam te ubra... Kontaš? ) - pitaj pa cemo ti lijepo objasniti ali budi spreman da te vječno prozivamo kako ne znaš ili nečes da srčaš.
    Nakon što si napunijo sistem za lađenje, treba ga posteno i odzraciti a za to isto ima i šeeeeeema kako i opet mošeš srčati ili reci da nema ili da nisi nasao pa cemo ti opet reci kako ali ovoga puta cemo ti krrRRRRv na slamku popiti kako ne znas srčati po forumu.
    U svakm slucaju.. kad napunis i odzracis sistem... Vidi sta se desava sa autom... Da li mu se pali vrtaljotka ili ne. U svakom slucaju.. Reci sta je bilo.
    Poruku je izmenio frik-ri, 07.08.2012 u 12:14 Razlog: opciJono
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  4. #4
    ventilator mi je radio,sad upalim auto u radi mi minut,odmah se pocne grijati,a ventilator se i dalje ne pali ..provjericu termostat ..hvala vam puno ;)

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    NE IGRAJ SE SA MOTOROM AKO NIJE DOBRO ODZRACEN!!!!!! Sorry ako se derem, ali - mozes tako sprcati motor dok kazes ''sabahajrula''...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #6
    Renault 4 Alpine Avatar od  Whitesnake
    Član od
    12.04.2007.
    Aktivnost
    05.02.2015
    Lokacija
    Beograd,Vracar,Chubura
    Godine
    37
    Poruke
    5,990
    Ma to je termostat zaglavio, jel umes da ga izvadis?

    МОЈ АУТО НИЈЕ СТАР,ОН ЈЕ САМО РЕГИСТРОВАН 24 ГОДИНЕ

  7. #7
    Renault 4 Alpine Avatar od  Mocni Rendzer
    Član od
    09.05.2007.
    Aktivnost
    04.01.2016
    Lokacija
    Bajina Bašta
    Godine
    53
    Poruke
    982
    Ako je zaglavio termostat morao bi upaliti lampicu za povišenu temperaturu ili pritisak ulja (ako je tl). Meni ovo ipak liči na progorevanje dihtunga glave ili pucanje glave (daleko bilo, pupupu) čim tako brzo nabije pritisak u boci... :-(


    Zumbuli su zumbuli, a ruža je ruža,
    pa da na kraj sveta iznikne.

  8. #8
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Alo... Sta bi sa motorom...? Jesi sta napravio? Je li do termostata ili cega drugoga? Znas li pravilno odzraciti sistem? Evo, ja prije neki dan pomogao nekom čiči koji stoooo godina vozi Renolkicu i da me nije bilo ziher bi si pregrijao motor i, mozda cak, nedaj Boze sprcnuo glavu ili dihtung. Kao, isao mijenjati ulje, filtar ulja i jos neke sitnice, kao i antifriz, malo pred tehnicki... I auto radi, vani plus milon, cutura puna, a on ceka da se upali ventilator i da ''povuce vodu''... A sistem napola prazan...
    Kao sto kaze Snejk, a kao sto smo ti i savjetovali - provjeri termostat... Kad ga provjeris, kad stavis drugi eventualno - odzraci sistem odnosno PRAVILNO napuni sistem sa mjesavinom antifriza.
    Daj javi sta se desava. Iskreno - forum je pun tema koje ovako zapocnu problemom, ekipa se angazira i trudi se da pomogne koliko umiju i znaju,a inicijator teme se učuti kao da krade pečenjar-kukuruz...
    A to bas i nije lijepo...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  9. #9
    Ej ljudi,izvinite na nejavljanju,nisam bio tu ..Reno mi u garazi,zamijenio sam termostat,nisam ga ozracio jer ne znam kako to ide,kontam da ne treba biti neki majstor za to i da ga ne trebam voziti kod mehanicara,pa mi objasnite (nije sramota ne znati)! :)

  10. #10
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Expanzionu posudu oslobodiš onih gumenih traka što je drže za krilo, skineš poklopac i digneš je iznad nivoa hladnjaka. Na crevu koje ide iz kabine odvrneš malo šraf. To crevo ti stoji ka karburatoru, nije spojeno sa ničim, samo na kraju ima plastični šraf umesto ventila odzrake. Auto mora biti zagrejan da bi ti termostat otvorio. Creva koja idu ka hladnjaku, ona debela bi trebao malo gnječiti sa rukama da isteraš vazduh iz njih. Ventil grejanja u kabini treba da stoji u položaju "crveno"/grejanje. kad poteče voda iz onog creva koje ide iz kabine, a na kojem si odvrnuo malo šraf to bi bilo to.

Slične teme

  1. Pomoć oko kupovine Renoa 4.
    Autor nalim cibab u forumu Kupujem
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.03.2012, 19:32
  2. Ventilator od hladnjaka za GTL
    Autor nid u forumu Prodajem
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.08.2011, 13:34
  3. Pomoć, trza pri vožnji
    Autor zlacjani u forumu Ostali problemi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.12.2009, 15:46
  4. Ventilator hladnjaka GTL
    Autor Whitesnake u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.11.2009, 18:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •