Ablender!!!!!!
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5
  1. #1
    Baby Renault 4
    Član od
    11.11.2007.
    Aktivnost
    12.10.2012
    Lokacija
    Krusevac
    Godine
    35
    Poruke
    28

    Exclamation Ablender!!!!!!

    Jel ima neko neku ideju sta da radim sa ablenderom, vec sam dva promenio za neko kratko vreme. Imam H4 sijalice, i mislim da su one prejake za cetvorku, i crkava mi polozaj za dugacko svetlo, sve ostalo radi ok. Rekli su mi da stavim relej, e sad ako neko zna kako, gde i koji relej da stavim, bio bih mnogo zahvalan.

  2. #2
    Renault 4 TL
    Član od
    27.07.2011.
    Aktivnost
    13.02.2017
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    106
    Snaga sijalica oba fara zbirno, podeljena sa 12 daje iznos potrošnje u Amperima.
    Osigurač, 1.5 veći od tog broja.

    1.Relej se može povezati kod table osigurača
    2.Kod akumulatora,što je bolja varijanta.

    Može se koristiti relej od 30A (12V 30A)

    Šema releja sa 4 izvoda:
    85-masa
    86-struja sa prekidača ka releju
    87-izlaz iz releja ka potrošaču (svetlima)
    30-stalna struja

  3. #3
    Baby Renault 4
    Član od
    11.11.2007.
    Aktivnost
    12.10.2012
    Lokacija
    Krusevac
    Godine
    35
    Poruke
    28
    Hvala kolega! :D

  4. #4
    Renault 4 TL
    Član od
    27.07.2011.
    Aktivnost
    13.02.2017
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    106
    Nema na čemu.

  5. #5
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Smijem li pitati, kad vec tema postoji... Da ne otvaram novu temu...
    Ima li jos netko da ima problema sa prkidacem svjetla na Cetvorci?
    Pitam jer.. Evo.. Ako racunam Izabellu - to je treca Katra koju bas BAS vozim. Ono, rokam kilometre, danju.. Nocu.. I ni na jednoj Katri do sada nisam imao problema sa tim prcmuljkom...
    S tim da.. Svi oni koji me znaju znaju da sam ''bolestan'' sto se tice svjetala. Trenutno, opet vozim na H5 zaruljama, nasao sam kutiju sa nekoliko komada, stare zalihe... Ono sto se kaze kod starih narkomana - sikret staš... Sakrio od sebe za ''ne daj Boze'' i eto - zaboravio na njih. Kad sam otkrio kutiju - skakao sam k'o malo dijete od srece.
    jedno vrijeme sam vozio sa raznim H4 zaruljama od onih ''normalnih'' koje se mogu kupiti pa do ''fensi normalnih'' tipa Osram Nightbraker

    http://ebid.s3.amazonaws.com/upload_...98-26130-2.jpg

    pa one Philips Vision, Vision plus, X-treme Vision...

    http://cragmay.co.uk/images/h4v1%20copy.jpg

    Pa sam isprobavao i one razne ''Xsenon'' lampe od ''buvljakuša'' pa do onih ''kao legalnih''... S tim da sam imao i one ''regularne'' H4 snage 55/60W i one ''razarajuce'' od 100/80W ali sam ih imao kratko jer uistinu ubijaju sve zivo... Od ljudi koji ti dolaze u susret pa do farova koji se pretvore u kvarc-lampe...
    Ali nikada nisam imao problema sa prekidacem svjetala. Istina da ove ''ubijajuce'' nisam ni imao dugo na autu - ali kao sto rekoh... Ni sa H4 ni sada sa H5 nemam problema. Ni na Plavoj sa Avatara, ni sa Puckom ni sa Izabellom... A imam uistinu respektabilnu satnicu nocne voznje...
    Od ''poznatih'' Katri ni Riječki Junak, odnosno Stealth, nema problema sa ablenderom.. Nema ni jedan poznanik koji isto vozi Katru... S druge strane, jedan poznanik koji je vozio Katru mi je rekao da pod hitno skinem te ''jake'' zarulje (H5 55/60W) jer ce mi kao i njemu - pregoriti prekidac svjetala...
    Eto.. Nisam pametan... Ima li mozda dve (ili vise) vrste tih prekidaca? Znam da postoje Jeager koje imam na sve i jednoj Katri. Ima li mozda jos koji drugi prekidac pa da on zeza?
    Ja ih jos neeeeee viiiđoOOOOo...
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

Slične teme

  1. Kupujem ablender za TL-a!
    Autor doctor u forumu Kupujem
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 18.02.2012, 20:48
  2. Kupujem ablender za brisace!!! Hitno!!!
    Autor Italijan u forumu Kupujem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.02.2008, 03:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •