Nova Katrica :) - Strana 2
Strana 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 109
  1. #11
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    evo danas sam ga malo raskopao i nisam bas odusevljen...
    08172012(004).jpg08172012.jpg08172012(001).jpg08172012(002).jpg08172012(003).jpg

  2. #12
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    evo i jos ove 3... ovo sve na gornjim slikama je zapunjeno sa pur pjenom... a ovo je uglavnom površinska hrđa...

    08172012(005).jpg08172012(006).jpg08172012(007).jpg

  3. #13
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61

    Renault 4 TL, 1979 god

    Evo nakon kupnje TL-a, odlučio sam ga ipak prije malo urediti pa onda registrirati. Za početak ide kod limara da sredi nedostatke koje ćete vidjeti na slikama. Nije toliko loša, ali nije ni dobra koliko izvana izgleda. Naime, prijašnji vlasnik je trulež riješio tako da je pur pjenom popunio rupe. Nakon limarije možda slijedi lakiranje cijelog auta, a možda samo dijelova, vidjet ćemo kakve će biti financije. Armatura je dobra, stavit ću nove vijke i urediti ju koliko mogu. Sjedala ću, kao i oplate vrata, najvjerojatnije tapecirati u bež kožu. Slike procesa ću se potruditi stavljati sukladno s radovima. Potpuni završetak očekujem u rano proljeće, a nadam se i prije. Naravno da mi financije dopuštaju ja bih to sve za 2-3tj. :) No, budimo realni živimo (i vi i ja) tu gdje živimo pa ne treba očekivati da će kune, euri i ostale valute kapati u džep. Osim ako ne dobijem na Lotu :) Evo par slika za početak.

    Prvo sam skinuo zadnju klupu i tapecirung poda
    08172012(001).jpg08172012(002).jpg08172012(003).jpg
    08172012(004).jpg08172012.jpg

  4. #14
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    I onda sam skinuo i prednji tapecirung i onaj dio na koji se stavi radio i otkrio površinsku hrđu... to bi sa sada bilo to... u ponedjeljak ide kod limara...
    08172012(005).jpg08172012(006).jpg08172012(007).jpg

  5. #15
    Renault 4 Alpine Avatar od  frik-ri
    Član od
    26.03.2008.
    Aktivnost
    30.11.2018
    Lokacija
    Rijeka, Croatia
    Godine
    46
    Poruke
    1,983
    Frende moj...
    Nisam htio ''pred rudo'', vidim da si ga kaparirao... Malo sam se raspitao, no nazalost na poslu ne mogu slati PM-ove, pa da ti javim sta i kako... A gone me obaveze i nisam stigao.. Ni tu, a ni na oldschoolu...
    Uglavnom, sumnjao sam na tog TL-a i nadao se da nije ''to taj'' ali - ocito je.
    Taj se TL prodavao jedno vrijeme zajedno sa jos dva GTL-a za cini mise 1000EUR. I ja sam ih hti uzeti, ali... Kad sam poslao frenda da pogleda aute - odjedamput je zavladala ''tisina u komunikacijskom kanalu'' i nakon sto nisam dobio slike - odustao sam od kupnje, ma koliko god se povoljno to cinilo.
    Nakon toga se poceo samo TL pojavljivati po oglasima i to za 750 EUR da bi kasnije ''pao'' na 500. Tog TL-a je uzeo moj frend iz Koprivnice i... Siiilno pozalio. A ja sam pozalio jos i vise jer sam imao sto svojih problema i nisam bio ''uz njega'' dok je kupovao Katru.
    Kao sto vidis - taj je auto poprilicno trul. I vjeruj mi na rijec - ne vrijedi tih para. Ako bas siiilno zelis taj auto - zadrzi ga, ali ti je moj savjet, onako od srca - ''sjedni tipu za vrat'' i reci nek ti vrati barem pola tih para. Auto je lijep, auto je fora.. Ali je auto dozlaboga - trul. Trul je do te mjere da on regularno ne moze proci tehnicki a to je za nastavak price vrrrrrrrrlo bitna stavka.
    Ne znam kad ste potpisali ugovor - ali za ovo sto cu ti reci imas rok od sedam dana a to je slijedece... Frend koj je kupio taj auto je - uredno taj auto vratio nazad i dobio svoje pare nazad. Mada, u toj cijeloj prici je porebno staviti ''uredno'' pod navodnike jer je morao ici u nekoliko navrata do tipa, malo ga uvjeravati sto na fino, sto na malo ''nefino'' da mu vrati pare nazad.
    Ponavljam - ako si zelis zadrzati auto - zadrzi si ga, ali trazi minimalno pola novca nazad. Mada bi ja trazio bez grama srama da mi vrati 350 Evrova jer takav auto u biti vrijedi doista 150 EURopskih novaca.
    Cijela ova prica se svodi na to da je prodavac svjesno obmanuo kupca, a kupac, po zakonu ima rok od sedam dana na zalbu i ima pravo ili vratiti ''proizvod'' odnosno, u ovom slucaju auto, ili se nadomiriti ''šteta'' odnosno ono sto pravnici zovu nekako-kako-ja-ne-znam a tice se vracanju dijela stete uslijed prevare odnosno ''sprijecavanja uzivanja'' kupljene stvari.
    Moj ti frend ima kompletnu papirologiju za ovaj slucaj i srocenu tuzbu jer su mu brat i bratova mu zena - pravnici. Uz papirologiju je i u prilogu - ''pad'' na tehnickom pregledu.. Sa svim tim papirima da su isli na sud - tip bi izgubio kao recimo da igra NK Polet iz Uljanika koji igra bez sva tri najbolja igraca protiv prve postave Mančester Junajteda...
    Ovo ti govorim cisto prijateljski... I opet ponavljam.. Ako zelis taj auto - ''tuzi'' lika da ti ili vrati pare, ili ''skine'' cijenu jer - izgubio je prvi put - a sad je ovo ''opetovani slucaj'' - odnosno tip je ''recidivista'' i istu foru pokusava raditi na ''novom mladom mesu''.
    Ako ti se auto svida - a svida ti se... Bolje odmah u startu imaj 1500-2000kn ''plusa'' za limara ili za materijal ili nesto tebi po izboru. Pa majku mu njegovu - tip je svjesno opet napravio istu stvar. Ako mu samo ovo spomenes - mislim da ce mu se ''tresti gace''...
    Takoder... Taj je auto trosio kojih 7.. 7,5 litara posve normalne voznje, a to je brat-bratu barem litra previse. Frend ga je vozio na otvorenoj cesti (pooodraaaviiinoooo moja miiilaaaaaaa...) i to po ravnici, bez natjerivanja jer na toj dionici ima policije vise nego drva uz cestu i nikak nije mogao skinuti ispod 6,5-7 litara... Tako da i to pogledaj, a mislim da je bas i to naglasavao prodavac kao jednu od prednosti prodaje. To i da ga mozes registrirati kao oldtimera... A sto je najtuznije - ne mozes ga regati uopce... Mislim - regularno.
    Znam da sam te sad mozda isprepadao, mozda i izbedirao ali... Procitaj jos jednom i zapamti... Ako zelis taj auto - nek ti tip vrati dio para.
    A ako ne zelis... A sta cu ti ja... Imas sve ''crno na bijelo'' - na tebi je da odlucis.
    Master of the 25kW - Toruk Macto

    ...''...Mayday, Mayday, Mayday Calling all stations.This is Golf Mike Oscar Victor Juliet IMC CU.NIMB.ICING In great difficulty.Over...
    Welcome's waiting... We're anticipating... You'll be celebrating, when you're down, and braking
    ...'' (M.Oldfield;Five miles out)

  6. #16
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Bez brige drage kolege, temu nećemo moderirati jer je dotaknuta tema kojom se nastoji pomoći ljubitelju, a zbog moguće zlupotrebe u svrhu obmanjivanja i samim tim mogućeg prekršajno/krivičnog djela. Baš zbog ovakvih slučajeva je i osnovan klub.

  7. #17
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    Evo zahvaljujem se friku na informacijama, vratio sam dio novaca, u ponedjeljak će mi biti uplaćeno na račun. Sad će me limar ispast manje :) U ponedjeljak ide kod limara, a ostalo ću očistiti i napraviti sam. Nadam se da sve potrebne savjete mogu naći ovdje... Hvala!

  8. #18
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    Evo dok je auto kod limara, ja polako skupljam dijelove :) Ako netko ima platneni krov od Twinga, funkcionalan neka mi se javi... ostalo pogledajte u oglasima... pozdrav! :)

  9. #19
    Baby Renault 4
    Član od
    14.08.2012.
    Aktivnost
    10.02.2022
    Lokacija
    Zagreb
    Godine
    33
    Poruke
    61
    Bok, evo katra je gotova s limarijom i mehanikom, sad je skroz ispravna i ceka registraciju :) Promijenjeno je dosta dijelova, nesto od mehanike a nesto od dijelova koji mu podizu izgled. Od novih dijelova imam rogove, bijele poklopce prednjih zmigavaca, rucicu mjenjaca, novi tepih, volan, zadnju lampu za osvijetljenje tablice, novi znak na zadnjim vratima i jos neke sitnice, a od mehanike je napravljen komletan servis sa izmjenom svih ulja, filtera, svjecica, ravodna kapa, ociscen rezervoar itd :) Sljedece je u planu rolo krov, poliranje i tapeciranje siceva. Trebam jos promijeniti zadnje lampe (ili samo lijevu jer je izblijedila i to mi je uzasno ruzno :)) i prednji branik... za sad je to to, evo i jedna slika prednjeg dijela, ostatak bude neki drugi dan... pozdrav! :)

  10. #20
    Renault 4 Alpine Avatar od  Neb_Mes_Ur_Mau
    Član od
    24.04.2007.
    Aktivnost
    29.04.2023
    Lokacija
    Kraljevo
    Godine
    50
    Poruke
    4,236
    Unosa na blogu
    1
    Slike
    137
    Odlično i brzo sređen autić.
    Koliko si platio poklopce prednjih žmigavaca i gdje si ih našao?

Slične teme

  1. Nova Sofersajbna
    Autor sawoodean u forumu Prodajem
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 02.02.2016, 15:36
  2. v3xbu2 Nova Godina...
    Autor v3xbu2 u forumu Chit Chat
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.01.2014, 14:07
  3. Nova cetvorka
    Autor samotrenutak u forumu Predstavljanje
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 14.08.2009, 01:02
  4. Nova limarija za R4??
    Autor Zagy u forumu Šasija / Karoserija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 14.03.2008, 17:53
  5. Nova Laguna
    Autor Whitesnake u forumu Ostala Reno vozila
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 11.06.2007, 23:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •