Evo i ovdje da ti slucajno ne omane... Ali ciiiiisto sumnjam da hoce... (ova tema ce se iovako ionako moderirati,ako ne i izbrisati zar ne?)
-----------------------------------------------------------------------------
Frende moj...
Nisam htio ''pred rudo'', vidim da si ga kaparirao... Malo sam se raspitao, no nazalost na poslu ne mogu slati PM-ove, pa da ti javim sta i kako... A gone me obaveze i nisam stigao.. Ni tu, a ni na oldschoolu...
Uglavnom, sumnjao sam na tog TL-a i nadao se da nije ''to taj'' ali - ocito je.
Taj se TL prodavao jedno vrijeme zajedno sa jos dva GTL-a za cini mise 1000EUR. I ja sam ih hti uzeti, ali... Kad sam poslao frenda da pogleda aute - odjedamput je zavladala ''tisina u komunikacijskom kanalu'' i nakon sto nisam dobio slike - odustao sam od kupnje, ma koliko god se povoljno to cinilo.
Nakon toga se poceo samo TL pojavljivati po oglasima i to za 750 EUR da bi kasnije ''pao'' na 500. Tog TL-a je uzeo moj frend iz Koprivnice i... Siiilno pozalio. A ja sam pozalio jos i vise jer sam imao sto svojih problema i nisam bio ''uz njega'' dok je kupovao Katru.
Kao sto vidis - taj je auto poprilicno trul. I vjeruj mi na rijec - ne vrijedi tih para. Ako bas siiilno zelis taj auto - zadrzi ga, ali ti je moj savjet, onako od srca - ''sjedni tipu za vrat'' i reci nek ti vrati barem pola tih para. Auto je lijep, auto je fora.. Ali je auto dozlaboga - trul. Trul je do te mjere da on regularno ne moze proci tehnicki a to je za nastavak price vrrrrrrrrlo bitna stavka.
Ne znam kad ste potpisali ugovor - ali za ovo sto cu ti reci imas rok od sedam dana a to je slijedece... Frend koj je kupio taj auto je - uredno taj auto vratio nazad i dobio svoje pare nazad. Mada, u toj cijeloj prici je porebno staviti ''uredno'' pod navodnike jer je morao ici u nekoliko navrata do tipa, malo ga uvjeravati sto na fino, sto na malo ''nefino'' da mu vrati pare nazad.
Ponavljam - ako si zelis zadrzati auto - zadrzi si ga, ali trazi minimalno pola novca nazad. Mada bi ja trazio bez grama srama da mi vrati 350 Evrova jer takav auto u biti vrijedi doista 150 EURopskih novaca.
Cijela ova prica se svodi na to da je prodavac svjesno obmanuo kupca, a kupac, po zakonu ima rok od sedam dana na zalbu i ima pravo ili vratiti ''proizvod'' odnosno, u ovom slucaju auto, ili se nadomiriti ''šteta'' odnosno ono sto pravnici zovu nekako-kako-ja-ne-znam a tice se vracanju dijela stete uslijed prevare odnosno ''sprijecavanja uzivanja'' kupljene stvari.
Moj ti frend ima kompletnu papirologiju za ovaj slucaj i srocenu tuzbu jer su mu brat i bratova mu zena - pravnici. Uz papirologiju je i u prilogu - ''pad'' na tehnickom pregledu.. Sa svim tim papirima da su isli na sud - tip bi izgubio kao recimo da igra NK Polet iz Uljanika koji igra bez sva tri najbolja igraca protiv prve postave Mančester Junajteda...
Ovo ti govorim cisto prijateljski... I opet ponavljam.. Ako zelis taj auto - ''tuzi'' lika da ti ili vrati pare, ili ''skine'' cijenu jer - izgubio je prvi put - a sad je ovo ''opetovani slucaj'' - odnosno tip je ''recidivista'' i istu foru pokusava raditi na ''novom mladom mesu''.
Ako ti se auto svida - a svida ti se... Bolje odmah u startu imaj 1500-2000kn ''plusa'' za limara ili za materijal ili nesto tebi po izboru. Pa majku mu njegovu - tip je svjesno opet napravio istu stvar. Ako mu samo ovo spomenes - mislim da ce mu se ''tresti gace''...
Takoder... Taj je auto trosio kojih 7.. 7,5 litara posve normalne voznje, a to je brat-bratu barem litra previse. Frend ga je vozio na otvorenoj cesti (pooodraaaviiinoooo moja miiilaaaaaaa...) i to po ravnici, bez natjerivanja jer na toj dionici ima policije vise nego drva uz cestu i nikak nije mogao skinuti ispod 6,5-7 litara... Tako da i to pogledaj, a mislim da je bas i to naglasavao prodavac kao jednu od prednosti prodaje. To i da ga mozes registrirati kao oldtimera... A sto je najtuznije - ne mozes ga regati uopce... Mislim - regularno.
Znam da sam te sad mozda isprepadao, mozda i izbedirao ali... Procitaj jos jednom i zapamti... Ako zelis taj auto - nek ti tip vrati dio para.
A ako ne zelis... A sta cu ti ja... Imas sve ''crno na bijelo'' - na tebi je da odlucis.